Domů     Stará televize v noci ožívala
Stará televize v noci ožívala
5 minut čtení

Chtěla jsem si tu televizi nechat, jako památku na tetičku. Jenže na první pohled obyčejná věc nám s manželem záhy nedala spát.

Se starou televizí na chalupě jsme zažili děsivé chvíle! Myslela jsem si, že ten přístroj zděděný po mé příbuzné poslouží alespoň jako ozdoba. Přinesl ale jenom hrůzu. Uprostřed noci mě budily tajemné zvuky. Nebyli to však zloději. Památka po tetičce v sobě totiž skrývala záhadnou energii.

Láskyplná tetička

Tetička Zdena se dožila vysokého věku, téměř devadesáti dvou let. Po smrti odkázala veškerý svůj majetek mně a mému manželovi Jirkovi.

Byli jsme jediní příbuzní, kteří se o ni celou dobu starali, když na tom nebyla zdravotně už příliš dobře a některé věci si nedokázala zařídit už sama. Mezi tento majetek patřil i její malý byt.

Vyklízení bytu

Už při první návštěvě po tetině smrti jsme s Jirkou věděli, že nás čeká dlouhé a náročné vyklízení. Měli jsme v úmyslu byt prodat, předtím jsme ho ale museli dát do pořádku. Většina věcí, které Zdena během svého života nashromáždila, se zdála být k nepotřebě.

Stará televize se mi líbila

Našli jsme spoustu nefunkčních přístrojů, vhodných tak maximálně k vyhození do kontejneru. Mezi nimi se mi ale zalíbila malá přenosná televize, přesně taková, jakou jsem si pamatovala kdysi ze svého dětství. Nezabírala moc místa a říkala jsem si, že bych ji mohla zkusit dát opravit.

Oprava se nepodařila

Jezdili jsme s Jirkou a s dalšími známými na naši chalupu v jižních Čechách. Byl to vždy tak trochu útěk před civilizací, ale malá televize s obrazovkou jen o něco větší než dlaň by se tam hodila. Kdyby už pro nic jiného, tak alespoň na ozdobu.

Vzala jsem tedy televizi k sobě a Jirka potom sháněl někoho, kdo by byl schopen znovu ji zprovoznit. Nikdo z opravářů, které jsme oslovili, se k tomu ale neměl, byl to pro ně zkrátka kus jako odněkud z pravěku.

Došlo tedy k tomu, co jsem měla v plánu jako náhradní variantu. Při příští cestě na chalupu jsem tam odvezla televizi jako ozdobný předmět.

Kamenná deska nad krbem

Pamatuji si to, jako by se to stalo včera. Byli jsme tam tehdy jen s Jirkou. Odjeli jsme už ve čtvrtek, o víkendu tam měl přijet jeden z našich vnuků se svojí přítelkyní. Dlouho jsem hledala pro televizi od tety vhodné umístění.

Nakonec jsem ji postavila na kamennou desku nad krbem. Jirka sice namítal, že tam působí jako pěst na oko, ale já mu slíbila, že se další den ještě poohlédnu po jiném místě.

Probuzení

Šli jsme si lehnout. Mám celkem tvrdý spánek, ale tehdy jsem se vzbudila uprostřed noci. Cítila jsem jakýsi neklid. Netušila jsem, co mě mohlo probudit. Vtom jsem zaslechla jakési podivné pískání a chrčení.

Nedokázala jsem si nejprve vysvětlit, odkud pochází. Zatřásla jsem tedy manželem, protože se mě zmocnil trochu strach. Zjistili jsme ale, že zvuk nepřichází zvenku, nýbrž z pokoje s krbem. Že by se k nám někdo vloupal?

Obrazovka svítila

Opatrně jsme se tam vydali, abychom zjistili, co se děje. První Jirkovou myšlenkou bylo, že máme v chalupě zloděje. Důvod tajemných zvuků byl ale jinde. Televize vedle krbu hrála.

Obrazovka probleskovala, chvíli na ní byl nezřetelný šum, poté jasný obraz nějakého starého filmu. Vyděšeně jsme na televizi hleděli. Měli jsme k tomu opravdu příčinu – přístroj totiž vůbec nebyl zapojen do zásuvky!

Děsivá záhada

Jirku napadlo, že možná televize funguje i na baterky. Avšak když přístroj, který po rozsvícení světla opět ztichl, prohledal, nic takového se nepotvrdilo.

Byla to děsivá záhada. Jak se mohla televize bez elektrického připojení uvést do provozu a chytat nějaký signál?

Vše se opakovalo

Odpověď jsme neznali. Šli jsme si tedy znovu lehnout. Během hodiny se ale všechno opakovalo. Stáli jsme v onom pokoji a manžel navrhoval, abychom strašidelnou televizi někam vyhodili.

Já jsem se jí nechtěla vzdát tak snadno, i když jsem z toho tajemného vysílání měla mrazení po těle.

Scény z filmů

Pak se stala další záhada. Najednou zhaslo světlo, jako by vypadly pojistky. Televize ale zůstala v provozu a dál se na ní objevovaly scény z různých starých filmů.

To už jsme s manželem nevydrželi a stará televize putovala do sklípku a zůstala tam až do té doby, než po čase přijel jeden televizní opravář, kterého manžel sehnal.

Ten ale prohlásil přístroj za naprosto nefunkční, a nenechal se přesvědčit o tom, že skutečně hrál.

Kde skončila?

Nechtěla jsem už prožít nic tak děsivého, a tak jsem souhlasila s manželem, že televizi vyhodíme.

Docela by mě ale zajímalo, jestli ji někdo později našel a měl podobnou zkušenost jako my s Jirkou. Každopádně my s manželem jsme měli od té doby klidné noci i spaní, a to je hlavní.

Radka M. (58), Teplice

Související články
2 minuty čtení
Toho dráčka jsem dostala od vnuka. Prý mě bude nabíjet energií. Pak se mi ale ze dne na den ztratil. A na mou kolegyni se náhle začala lepit smůla. Po padesátce jsem cítila, jak mě rychle opouštějí síly. Už jsem nedokázala, co dříve. Nejhorší to bylo v zaměstnání, kde jsem byla vždycky skvělou pracovnicí, a já si na tom hodně zakládala. Jenže i tady jsem najednou byla rychle unavená a nestíhala
3 minuty čtení
Cítila jsem se hrozně. Trápila mě nešťastná láska. Padaly na mě deprese. Kamarádka mě tehdy vytáhla na výlet, a já tam získala chuť do života. Každý si určitě prošel těžkým životním obdobím, kdy se mu nechtělo žít. Ty největší deprese často přicházejí v mládí, když se rozejdeme se svou první láskou a přijde strašlivé zklamání. Se mnou to nebylo jinak. Byla jsem až po uši zamilovaná do jistéh
3 minuty čtení
Když jsem byla malá, bála jsem se zrcadel. Babička tvrdila, že představují bránu pro duše zemřelých. Po pár letech jsem na to zapomněla. Jedna návštěva u mé babičky Anny mi v hlavě zůstane asi navždycky. Jela jsem k ní na prázdniny. S dědou vlastnili starší stavení. Babička měla v každém patře zrcadlo. Bylo to fascinují a strašidelné zároveň. Kdykoliv jsem kolem nějakého z nich prošla, projel m
3 minuty čtení
Kamarádka mi darovala obraz. Hned jsem mu našla místo. Má radost netrvala dlouho. Dívka z obrazu se v noci probouzela k životu. Roky navštěvuji jedno vetešnictví. Kolikrát si ani nemusím nic koupit. Jen obdivuji starobylé věci, které jsou tam vystavené. Jeho majitelka Irena je moje známá. Dalo by se říct, že návštěvy vetešnictví jsou mým koníčkem. Irenin krámek znám jako své boty. Jakmile v něm
5 minut čtení
Na letní dovolenou na venkově jsem se těšila. Jednoho dne jsem v lese uviděla podivnou ženu. Stála tam a jen se na nás dívala. Myslíte si, že smrtí všechno končí? Já jsem byla dlouhé roky přesvědčena o tom, že ano. Že nic víc po smrti už není. Nevěřila jsem nikdy na převtělování duší ani nic podobného. Zkušenost, na kterou nezapomenu Jedna zkušenost mě ale přinutila změnit názor. Pochopil
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nejzáhadnější výstava všech dob právě otevřela
iluxus.cz
Nejzáhadnější výstava všech dob právě otevřela
Výstava Sherlock Holmes: The Exhibition, která bude slavnostně zahájena 25. 6. 2026 v galerii Bílá Labuť na pražské Florenci, vtáhne doslova každého návštěvníka do světa kriminalistických stop a mistr
Co se dělo v německém Schwalmtalu? Vraždili tu nacisté děti?
enigmaplus.cz
Co se dělo v německém Schwalmtalu? Vraždili tu nacisté děti?
Křik a pláč se rozléhá chodbami chátrající budovy. Lidí uvnitř se zmocňují nepříjemné pocity, jako by je z temných koutů místností cosi pozorovalo. A noc se tu může snadno změnit v děsivý zážitek na c
Léto s plným nosem? Ne!
nejsemsama.cz
Léto s plným nosem? Ne!
Kýchání, oči jako angorský králík. Nos ucpaný tak, že by neprošel ani komár. Senná rýma a letní alergie dokážou zkazit den, noc i romantickou procházku parkem. Co s tím, abyste se z toho nezbláznila? Každé jaro a léto se vzduchem šíří pyl stromů, trav a plevelů. Imunitní systém alergika ale reaguje přehnaně. Místo klidného nadechnutí spustí poplach.
Životabudič jménem sprcha
rezidenceonline.cz
Životabudič jménem sprcha
Dopřeje relax a nabije energií, představuje soukromé útočiště, je zdrojem wellness prožitků. Nejmodernější hygienické oázy, jež sprchování pozvedají na dokonalý očistný rituál těla i mysli, potěší prvotřídním designem, prémiovými materiály a technologiemi. Moderní sprchové kouty nebo panely na první pohled zaujmou jednoduchým designem, inspirovaným nejčastěji minimalismem, kde každý prvek v prostoru má své místo a
Ta magická noc v jeskyni vyléčila mé zlomené srdce
skutecnepribehy.cz
Ta magická noc v jeskyni vyléčila mé zlomené srdce
Cítila jsem se hrozně. Trápila mě nešťastná láska. Padaly na mě deprese. Kamarádka mě tehdy vytáhla na výlet, a já tam získala chuť do života. Každý si určitě prošel těžkým životním obdobím, kdy se mu nechtělo žít. Ty největší deprese často přicházejí v mládí, když se rozejdeme se svou první láskou a přijde strašlivé zklamání. Se mnou to
Luxusní vepřová paštika
tisicereceptu.cz
Luxusní vepřová paštika
Chuťově výraznější a máslově jemná konzistence vás překvapí. Ingredience 250 g vepřových jater 200 g másla 1 cibule 1 stroužek česneku 1 dl brandy 2 snítky rozmarýnu (čerstvého) sůl, pepř,
Tajemství Karolina a zlata z Jílového: Vzniklo srdce slavné univerzity díky myši a svatebnímu závoji?
epochanacestach.cz
Tajemství Karolina a zlata z Jílového: Vzniklo srdce slavné univerzity díky myši a svatebnímu závoji?
Jen málokteré české město je se zlatem spjato tak těsně jako Jílové u Prahy. Už ve středověku patřilo k nejvýznamnějším nalezištím zlata v českých zemích a za vlády Karla IV. zažilo nebývalý rozkvět. Právě odtud podle staré legendy pocházelo bohatství, které stálo u zrodu jedné z nejvýznamnějších budov české historie – pražského Karolina, dnešního sídla
Utěšuje Batulkovou teď po rozchodu rodina?
nasehvezdy.cz
Utěšuje Batulkovou teď po rozchodu rodina?
Tohle už začíná být vážně divné. Jsou spolu? Nejsou spolu? O vztahu herečky známé ze seriálu Ulice Dany Batulkové (68) a režiséra Ondřeje Zajíce (56) se vedou už dlouho diskuse. Dokonce měla proběhn
Nördlingen: Kráter pro město vyhloubil meteorit
historyplus.cz
Nördlingen: Kráter pro město vyhloubil meteorit
Tuší, že by to mohla být senzace. Než však tu úžasnou zprávu „pustí do světa“, chce získat nějaký důkaz. Proto se americký geolog Eugene Shoemaker do bavorského Nördlingenu rozjede. Při prohlídce místního kostela zběžně prozkoumá jeho zdi a… „Měl jsem pravdu!“ vydechne užasle!   Římané zde v 1. století n. l. zakládají osadu, kterou zhruba o
Podivné vášně Habsburků: Císař sbíral krokodýly, král lovil kamzíky
epochaplus.cz
Podivné vášně Habsburků: Císař sbíral krokodýly, král lovil kamzíky
Vládnout říši sahající od Severního moře po Jadran je náročná práce. Habsburkové si proto hledají způsoby, jak vypnout. Jenže zatímco obyčejný člověk si zajde na ryby nebo na houby, habsburský panovník si pořídí alchymistickou laboratoř, sbírku rohů jednorozčů nebo tisíce loveckých trofejí. Jejich záliby jsou často stejně fascinující jako podivné. Největším podivínem habsburské dynastie na
Léčebná metoda Su Jok: Skutečný průlom, nebo jen dobře fungující placebo?
epochalnisvet.cz
Léčebná metoda Su Jok: Skutečný průlom, nebo jen dobře fungující placebo?
Na první pohled obyčejná ruka, podle zastánců metody Su Jok však skrývá přesnou mapu celého lidského těla. Stimulace konkrétních bodů na dlaních a chodidlech má údajně ovlivňovat jednotlivé orgány i zmírňovat bolest bez použití léků. Zůstává ale otázkou, zda jde o skutečný léčebný princip, nebo efekt, který zatím neumíme spolehlivě vysvětlit.   Bolest se někdy
Tři české zoo kooperují při záchraně supů!
21stoleti.cz
Tři české zoo kooperují při záchraně supů!
Supi nemají obecně příliš dobrou pověst. Nutno ovšem podotknout, že jde o úchvatné a také důležité zástupce živočišné říše. Coby mrchožrouti mají totiž v přírodě úlohu pomyslných čističů, kteří zamezu