Domů     Muž v černém mě zachránil
Muž v černém mě zachránil
5 minut čtení

Myslela jsem, že to bude můj konec. Sraz s náklaďákem jsem neměla přežít. Pak se ale objevil muž v klobouku a vytáhl mě ven.

Vím, že to bude znít neuvěřitelně, ale skutečně se mi to děje. Už od mého dětství. Záhadný muž se pokaždé objeví znenadání, když se v mém životě děje něco důležitého, a pak zase zničehonic zmizí.

Celý život mě provází tato neznámá postava vysokého muže s alabastrovou pletí. Zjistím někdy, o koho se jedná? Mohl by to být snad můj anděl strážný? Po jedné události, která se mi před několika lety přihodila, jsem o tom silně přesvědčená…

Bujná dětská fantazie

Bylo mi nejspíš kolem osmého roku, když se objevil poprvé. Byli jsme s naší třídou na školním výletě a já si ho naprosto užívala. Milovala jsem přírodu a od nepaměti jsem se s oblibou procházela sama lesem, loukou nebo podél potoka.

V dětské fantazii jsem si vytvořila svůj svět plný víl a kouzelných bytostí. Zapomněla jsem vždy na okolní svět, a tak jsem šla neustále hlouběji a hlouběji do lesa. Nevnímala jsem nic a nikoho, jen jsem si užívala tu momentální chvíli pohody.

Vysoký muž s bledou pletí

Po několika metrech jsem zvedla hlavu, abych se rozhlédla kolem sebe, a vyděsil mě nečekaný pohled. Naskočila mi husí kůže, s křikem jsem se obrátila a rychle běžela pryč.

Za stromem stál vysoký bledý muž, na hlavě měl černý velký klobouk a upřeně mě ze strany stromu pozoroval. Ve své vizi dítěte jsem ho vnímala jako nebezpečného zlého čaroděje.

Jak čas šel, na zážitek z lesa jsem postupně zapomněla. A dlouho jsem si na tajuplného muže nevzpomněla. Až do mého dospívání…

Temná ulička mě lákala

Velmi ráda jsem si krátila cestu z diskoték, na které jsem s oblibou vyrážela s kamarádkami každý pátek. Jednoho večera jsem vyzkoušela nenápadnou uličku, která děsila svou ponurostí. Bála jsem se, ale zároveň mě lákalo tamtudy jít.

Zvědavost nakonec zvítězila. Navíc mám odmalička pro strach uděláno. Šla jsem tmou, kterou ozařovala jediná místní lampa. Město bylo tiché a ponořené do ranní mlhy, jak to v brzkých ranních hodinách bývá.

Utíkala jsem domů

Ticho mi však náhle narušily tíživé kroky, které se najednou ozvaly za mnou. Otočila jsem se. Stál tam on, nehybně a bez výrazu. Díval se přímo na mě. Jeho oči se do mě zařezávaly. Na nic jsem nečekala.

Vzala jsem nohy na ramena a utíkala jako o život až domů, posílená starou hrůzou z dětství. Kdo to je a proč sleduje právě mě? Tyto otázky mi vířily hlavou. Odpovědí na ně se mi ale nedostávalo.

Naháněl mi strach

Od té noci jsem tajemného muže pokaždé, když jsem byla sama, někde zahlédla. Jeho přítomnost mě přiváděla do rozpaků, neustále jsem měla pocit úzkosti. Bála jsem se ho. Vyhýbala jsem se tedy místům, kde jsem mohla zůstat opuštěná.

Děsivá autonehoda

Uběhlo několik let. Pracovala jsem jako obchodní zástupkyně v jedné mezinárodní firmě a jednoho osudného odpoledne jsem pospíchala autem po dálnici. Den byl už od rána opravdu hektický, nestíhala jsem nic a všechno na mě padalo.

Neustále mi někdo telefonoval a já nestíhala řešit pracovní záležitosti. V návalu stresu jsem přestala sledovat trasu a ošklivě nabourala do nákladního auta.

Auto sevřely plameny

Byl to šok, nezvládala jsem se ani pohnout, nedokázala jsem otevřít oči, jen jsem cítila kouř a silné horoucí teplo, které mi zalilo tvář.

Už jsem se v duchu začala pomalu loučit se životem, když mě náhle něčí ruce chytily kolem pasu a táhly mě velkou silou pryč z toho sálajícího pekla. Cítila jsem, jak se kouř vzdaluje a já opět pomalu nabírala plné vědomí.

Pootevřela jsem omámeně oči. Byl to on! Muž v klobouku, držel mě v náručí a pokládal na zem. Zavřela jsem oči a nechala vše plynout ve snech.

Muže, kterého jsem popsala, nikdo neviděl

Měla to být smrtelná autonehoda. Nikdo nechápal, jak bylo možné, že jsem se dostala ven z auta a unikla tak požáru, který vůz zachvátil. Tvrdila jsem a stála si za tím, že mě zachránil neznámý muž s kloboukem. Nikdo však postavu, jakou jsem popisovala, neviděl.

Můj anděl strážný?

Všichni si tedy mysleli, že to byla jen nějaká moje představivost, kterou jsem si vymyslela, když jsem upadala do bezvědomí. Já jsem však moc dobře věděla, koho jsem té noci viděla. Jediné, co mě tehdy napadlo, bylo, že je to můj anděl strážný.

Kamarádka nikoho neviděla

Tento tajemný muž, který mi zachránil život, zmizel pak z mého života na hodně dlouhou dobu. Až jednoho dne, bylo to na mé svatbě, mě přišel opět navštívit. Slavila jsem svůj velký den, když vtom můj zrak přitáhla známá postava.

Muž stál v temném rohu místnosti a díval se opět přímo na mě. Pokývala jsem směrem k němu děkovně hlavou a zeptala jsem se ihned kamarádky, kdo to je. Ta mi však řekla, že nikoho nevidí. Od té doby jsem přesvědčena o tom, že to je můj ochránce z nebes.

Veronika Č. (55), Česká Lípa

Související články
3 minuty čtení
Rádi se jako rodina scházíme a hrajeme karty. Jednou jsme hráli dlouho do noci a manželovi se začaly najednou objevovat vize. Můj muž Aleš se nikdy o věštění nezajímal a příliš těmto věcem nevěřil. Věštce považoval za šarlatány a podvodníky. A netajil se tímto názorem. To, co se mu tedy událo, bylo něco naprosto ojedinělého. Společné večery Čas od času jsme se společně s mým mužem, sestro
3 minuty čtení
Trápily mě podivné sny. Vídala jsem v nich svého otce, za nímž létali dva havrani. Pár týdnů nato jsem se dozvěděla zlou zprávu. Sny se mi zdají, ostatně jako každému z nás, už od dětství. Nikdy jsem si z nich moc nepamatovala. Vždycky jen pár útržků. Tentokrát se mi v nich ale opakovaly podobné scény, v nichž figuroval můj otec a havrani. A jiné bylo i to, že jsem si po probuzení vybavila prak
3 minuty čtení
Ten malý, starý domek na kraji lesa mi byl tak povědomý! Jako by vystoupil z mého snu. Stála jsem tam a poslouchala, co mi radí moje skvělá babička. Když jsem nastoupila do důchodu, byla jsem třicet let rozvedená a sama. Žila jsem v městském bytě s kočkou a kanárem. Celý život jsem snila o malé chaloupce někde v lese, kde budu mít zahrádku. Kdysi se mi o ní i zdálo. Dřevem vonící domek stál upr
3 minuty čtení
Nemohla jsem uvěřit, že horoskopy opravdu fungují, předpovědi mé dcery mě ale přesvědčily. Dnes už naslouchám jejím radám s daleko větším respektem. Stala jsem se pokusným králíčkem své dcery Marty, která se začala věnovat astrologii. Nevím, co ji to tehdy posedlo. Bylo jí necelých třicet, měla roční dcerku a doma se nejspíš na mateřské nudila. Zeť byl schopný podnikatel, celkem se mu dařilo, t
5 minut čtení
Po rozvodu jsem si našla přítele, ten mi ale neřekl všechno. Jen díky zesnulé mamince jsem ze vztahu včas utekla a jsem nyní šťastná. Kdysi se mi stala jedna neskutečná příhoda, díky které věřím tomu, že některé lidské vztahy nekončí ani smrtí. Že duše dvou lidí, kteří se dobře znali a byli si blízcí, zůstanou i nadále propojené. Mě před velikými problémy ochránila návštěva z onoho světa. Jen d
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Wellness nápoje a nově definované pití jako boom roku 2026
epochaplus.cz
Wellness nápoje a nově definované pití jako boom roku 2026
Rok 2026 přináší revoluci ve světě nápojů. Funkční a wellness drinky se stávají běžnou součástí našich životů, nabízejí nejen osvěžení, ale i různé zdravotní benefity. Právě proto už nestávají jenom výsadou sportovců, ale pronikají dál mezi lidi. Proteinové sodovky, nápoje s ingrediencemi pro dlouhověkost nebo vitaminy pro podporu energie se dostávají do popředí a mění
Koláčky se špenátem a fetou
tisicereceptu.cz
Koláčky se špenátem a fetou
Suroviny na 2–3 porce 550 g špenátových listů (čerstvých i mražených) 2 lžíce nasekaných mátových lístků 1 lžíce citronové kůry 200 g sýra feta (či gouda) 3 vejce + 1 na potření čerstvě mletý
Osud si s námi dokáže zahrávat
skutecnepribehy.cz
Osud si s námi dokáže zahrávat
Manžel mi umřel před pěti lety. Prý na selhání srdce po zanedbané viróze. Já bych spíš řekla, že už nezvládal ty věčné hádky. I tak jsem ho milovala. Byla jsem celý život přesvědčená, že naše hádky pramení z mužovy výbušné povahy. Naše děti mě teď ale vyvedly z míry, když mi při poslední návštěvě řekly, že ta komplikovaná
Futuristický komoří: Pozlacený robot Alladin
epochalnisvet.cz
Futuristický komoří: Pozlacený robot Alladin
Značka Caviar je všeobecně známá svými opulentními zakázkovými úpravami mobilních telefonů a elektronických doplňků. Nyní se pouští do úplně nové oblasti technologií. Představila totiž humanoidního robota Alladin, který je zakázkovou úpravou čínské jednotky Unitree G1. Dá se přitom očekávat, že luxusní outfit zvedne cenu robota nejméně na desetinásobek.   Předchozí projekty exkluzivního úpravce doplňků Caviar
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Janské Lázně: místo, kde se hýbe celé tělo
epochanacestach.cz
Janské Lázně: místo, kde se hýbe celé tělo
Slavné Janské Lázně najdete v samém srdci Krkonoš, které doslova bije pro vaše zdraví. I proto si sem lidé jezdí pro pomoc a úlevu už víc než tři století. Síla a energie se tady rozdává na potkání. Jsou ale věci, na které se v Janských Lázních vysloveně specializují. V prvé řadě se tu totiž léčí nemoci pohybového aparátu, ale
Přemyslovci zlikvidovali Vršovce natřikrát
historyplus.cz
Přemyslovci zlikvidovali Vršovce natřikrát
Dějiny českého knížectví se v raném středověku psaly mečem, krví a především intrikami. Nejednalo se o idylickou epochu sjednocování, ale o brutální mocenský boj, kde v sázce nebyly jen šlechtické tituly, ale existence celých rodů. Příběh Vršovců, jednoho z nejstarších a nejmocnějších klanů u nás, je toho drásavým, ale o to výmluvnějším svědectvím. Vršovci nepatří
Historicky první elektromobily pro horskou službu jsou od Toyoty
iluxus.cz
Historicky první elektromobily pro horskou službu jsou od Toyoty
Horská služba ČR dostala v rámci partnerské spolupráce do užívání osm elektromobilů Toyota bZ4X. Jsou to historicky první vozy ve službách horských záchranářů čistě na elektrický pohon. Vozy byly před
Lysohlávky jako úleva pro nevyléčitelně nemocné
21stoleti.cz
Lysohlávky jako úleva pro nevyléčitelně nemocné
Ukazuje se, že psychoaktivní látky obsažené v houbách lysohlávkách, mohou mít pozitivní vliv na duševní zdraví pacientů v terminálním stádiu rakoviny, ovšem jen málo z nich k nim má v současné době př
Stala se Lawrence obětí plastik ze strachu o manžela?
nasehvezdy.cz
Stala se Lawrence obětí plastik ze strachu o manžela?
Má snad oscarová herečka Jennifer Lawrence (35) hrůzu z toho, že ji její manžel, režisér Cooke Maroney (41), opustí? Že pro něho nebude stále dost dobrá? Vypadá to tak. Ač je hvězda filmu Hunger Gam
Tajemná světla v bengálských bažinách: Jde o duše zemřelých?
enigmaplus.cz
Tajemná světla v bengálských bažinách: Jde o duše zemřelých?
Světla duchů Aleya v Západním Bengálsku nejsou novým fenoménem. Zřejmě se jedná o nejstrašidelnější místo v Indii! Při toulkách v bažinách Sundarbanu, můžete narazit na spoustu barevných světel! Co js
Řecký jogurtový koláč s pomeranči
nejsemsama.cz
Řecký jogurtový koláč s pomeranči
Využijte sezonu pomerančů a připravte si výborný voňavý koláč, který vám připomene dovolenou na řeckých plážích. Potřebujete: ✿ 150 g hrubé mouky ✿ 100 g cukru krupice ✿ 12 g prášku do pečiva ✿ špetku soli ✿ 4 vejce ✿ 150 g mandlí ✿ 80 g medu ✿ 100 g olivového oleje ✿ 300 g bílého řeckého jogurtu Sirup: ✿ 400 ml vody