Domů     Pro sestřenku si přišel ďábel…
Pro sestřenku si přišel ďábel…
5 minut čtení

Moje sestřenice byla vždy na peníze, a tak se nezdráhala uzavřít smlouvu s temnými silami. Jenomže za to zaplatila tu nejvyšší cenu.

Kdybych se s tím sama před několika lety nesetkala, nevěřila bych, že je něco takového opravdu možné. Zjistila jsem, že příliš velké sobectví může člověka přivést až k branám smrti.

Kvůli životním výhodám a bohatství byla moje příbuzná ochotná spojit se i s peklem, a pak na to zle doplatila.

Osamělý život

Co jsem si pamatovala, byla moje sestřenice Alena vždycky tak trochu zvláštní. Chovala se divně už jako malá. Byla o rok a půl starší než já. Nikdy jsme nebyly příliš velkými kamarádkami.

To ostatně platilo i pro ostatní děti – Alena se vždycky chovala panovačně a sobecky, a tak se nebylo moc čemu divit, že její společnost nikdo nevyhledával.

V době dospívání se navíc začala zajímat o různé temné a nadpřirozené věci, doma dokonce zkoušela různá kouzla a zaříkávadla. Ostatním dávala najevo, že ví něco víc než oni, takže k jejím špatným povahovým vlastnostem přibyla ještě namyšlenost. Ani jako dospělá neměla moc přátel a vedla víceméně osamělý život.

Ke všem se chovala povýšeně

Na rozdíl od Aleny jsem žila celkem běžným životem. Po dokončení vysoké školy jsem si našla přítele, toho jsem si pak vzala za manžela a měli jsme spolu syna a dceru. Měla jsem spokojený rodinný život.

Alena sice vystřídala hodně partnerů, ale s nikým jí to nevydrželo natrvalo. Po dětech ani netoužila, jak se sama několikrát vyjádřila.

Bylo jasné, že být matkou by nevyhovovalo jejímu sobeckému způsobu života. Vůči mně se sice Alena chovala povýšeně jako k ostatním, ale současně i přátelsky.

Řekla mi, že zbohatne

V dospělosti se mi svěřovala se svým soukromím a svými plány, možná jako jedinému člověku na světě. Právě takhle jsem se od ní v době, kdy mi bylo už čtyřicet let, dozvěděla, že ji čeká velké zbohatnutí. Opakovala to stále častěji. Netušila jsem, co tím myslí.

O nějakém tom dědictví bych kvůli našemu příbuzenskému vztahu musela vědět. A kdyby si našla nějakého milionáře, dlouho by neotálela s tím, aby mi to řekla. Když jsem se jí na to zeptala, jenom se tajemně usmála, ale neřekla mi ani slovo. Nad jejím zbohatnutím tedy visel velký otazník.

Odmlčela se

Jednoho dne jsem se dozvěděla, že Alena skutečně velmi zbohatla. Nikdo ale nevěděl jak. Říkalo se něco o výhře ve Sportce. Já jsem se jí nechtěla ptát přímo, ostatně už dříve mi k tomu nic bližšího neřekla, a teď ještě navíc s většinou lidí přerušila kontakty.

Jezdila na drahé exotické dovolené, nepracovala a před veškerým příbuzenstvem se uzavřela – prý aby po ní někdo nechtěl půjčovat peníze.

V očích měla strach

Nijak moc jsem nelitovala, že se Alena nestýkala ani se mnou. Nikdy to nebyla moje bůhvíjaká kamarádka, ale pak mi jednoho dne přece jenom zavolala a já jsem z jejího hlasu cítila obavy a neklid.

Řekla, že jsem jediná, komu se může svěřit, a poprosila mě, abych k ní zašla na návštěvu. Když jsem pak Alenu navštívila v jejím novém luxusním bytě, hned jsem se zděsila nad tím, jak sestřenice vypadala.

Měla propadlé tváře, jako by týden nespala, chvěl se jí hlas a v jejích očích byl vidět strach. Řekla mi, že asi brzy zemře, a hned nato mi vysvětlila proč.

Smlouva podepsaná vlastní krví

V touze po přepychu prý uzavřela smlouvu se samotným ďáblem. Podle nějaké staré knihy ho zkoušela přivolat, on se jí opravdu zjevil a slíbil jí bohatství. Musela ale podepsat smlouvu, že mu odevzdává svoji duši.

Pomyslela jsem si, že se nejspíš sestřenice úplně zbláznila. Zatvářila jsem se na to tedy nevěřícně, ale Alena mi ukázala list papíru, kde byl skutečně podpis její krví.

Stanovený čas se podle té smlouvy sestřenici krátil – do doby, než se znovu setká s ďáblem, zbývalo pár týdnů. Nešlo o úplně přesné datum, bylo tam jenom napsáno „po začátku jara“.

Volala mi každý den

Netušila jsem, jaký postoj k tomu všemu mám zaujmout. Celé mi to přišlo neuvěřitelné. Alenu jsem vyslechla, ale nic víc jsem pro ni udělat nemohla. Jak se blížil začátek jara, telefonovala mi stále častěji.

Potom se odmlčela a já se dva dny nato dozvěděla, že zemřela. Podle lékařské zprávy dostala infarkt.

Jenom pouhá souhra náhod?

Byla jsem potom při vyklízení jejího bytu, ale tu smlouvu s temnými silami jsem už nenašla. Celou tu historii jsem pak vyprávěla jen dvěma dalším kamarádkám. Jedna si myslela, že sestřenice přišla o rozum a dostala srdeční zástavu pod dojmem svých halucinací. Druhá věřila, že si pro Alenu opravdu přišel ďábel.

S magií by si člověk zahrávat neměl

Od té doby uplynulo už hodně let. Jak to bylo doopravdy, to se už nikdo nikdy nedozví. Já se utěšuji tou verzí od první kamarádky, ale často se přistihnu, že věřím spíš té druhé. Každopádně jsem od té doby vůči nadpřirozenu a magii ještě opatrnější. S tajemnými a nadpřirozenými silami by si člověk zahrávat neměl.

Denisa K. (51), Ústí nad Labem

Související články
3 minuty čtení
Ten víkend jsme si chtěli s manželem užít. Byli jsme spolu krátce. Naše láska se ale nezdála třem ženám, které nás obklíčily. Zachránil nás myslivec. Náš pobyt v Krkonoších s manželem v době, kdy jsme se čerstvě vzali, předčil všechna očekávání. Ta vesnička, kde jsme se ubytovali, byla kouzelná. Horský hotel dýchal historií a lidským teplem. Majitelé byli milí. Náš pokoj byl jako babiččina ložn
3 minuty čtení
Prodavačka byla zoufalá a nemohla v prodejně se starožitnými věcmi vydržet. Byla velmi citlivá. Naštěstí jsme jí mohli pomoci a její duše pookřála. S dcerou máme společné hobby, a tím je procházet starožitnictví. Jednou jsme proto navštívily obchod se starožitným nábytkem v Praze. S nadšením jsme tu chodily, každou zaujalo něco jiného. Jak jsem tak upadla do zamyšlení, měla jsem náhle dojem, ja
5 minut čtení
Říká se, že velká láska překoná i smrt. Já jsem na vlastní kůži zažila, že to platí i v opačném případě. Otčímův duch mě začal pronásledovat. Můj otčím Kamil mě nikdy nepřijal za svou. Ať jsem se snažila jakkoli, všechna moje snaha a pokusy najít si k němu cestu, byly marné. Prostě mě neměl rád a to i přesto, že jsem mu nikdy nic neudělala. Choval se ke mně špatně Vždy mnou pohrdal a chov
3 minuty čtení
Obyčejná procházka lesem se může zvrtnout v něco neuvěřitelného. S kamarádkou jsme se setkaly s duchem malého chlapce. Vždycky jsem o zbloudilých duších jen četla. Nikdy jsem si neuměla představit, jaké by to bylo, kdybych se s nějakou setkala. Jak bych se zachovala. Teď už o tom přemýšlet nemusím. Skutečně jsem zažila setkání s duchem na vlastní kůži. Jako kdyby nás někdo sledoval S kama
3 minuty čtení
Babička tu s námi sice nežije už déle než čtyři roky, ale to jí nebrání v tom, aby se na nás přišla občas podívat. Po smrti babičky jsme s bratrem zdědili její chalupu, ve které prožila poslední roky svého života. Svědomitě se o ni staráme a vše bylo nějakou dobu v pořádku, dokud se tam babička nezačala zjevovat. Krásné vzpomínky U babičky Jany jsme s bráchou trávili snad každé léto. Babi
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Brýle na očích a kapky v kapse
epochalnisvet.cz
Brýle na očích a kapky v kapse
Ostré slunce, UV záření, prach, klimatizace a koupání, ať už ve slaném moři, chlorovaných bazénech, nebo špinavých rybnících, očím neprospívají. Jak je ochránit?   První chyba, jíž se podle odborníků dopouštíme, je už samotné pořízení slunečních brýlí. Stále ještě dáváme přednost ceně před kvalitou. Přitom tmavé brýle bez UV filtru mohou oči poškodit víc, než
Svobodová končí díky bohatému příteli?
nasehvezdy.cz
Svobodová končí díky bohatému příteli?
Co za tím je? Seriálový svět oběhla zpráva, že herečka Ilona Svobodová (65) končí v seriálu Ulice. Oficiální verze je, že její role Jitky Farské už se nemá kam posunout. Pak jsou tu ale ještě vševěd
Novou energii kuchyni restaurace La Veranda dává šéfkuchař Jiří Husák
iluxus.cz
Novou energii kuchyni restaurace La Veranda dává šéfkuchař Jiří Husák
Restaurace La Veranda patří již od roku 2002 mezi výrazná gastronomická místa v centru Prahy. Elegantní podnik postavený na evropské kuchyni, prvotřídních surovinách a osobním přístupu si za více než
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Nadýchané muffiny s borůvkami
tisicereceptu.cz
Nadýchané muffiny s borůvkami
Borůvkové muffiny jsou klasika. Jsou lahodné, vláčné a k chuti přijdou vždycky. Suroviny na 12 kusů 120 g másla 1 hrnek pískového cukru 2 hrnky hladké mouky 2 vejce 1 prášek do pečiva ½ hrn
Zajímalo ho, co si myslím
skutecnepribehy.cz
Zajímalo ho, co si myslím
Chtěla jsem mít hezkou zahradu, ale snoubenci stačilo, že kolem domu něco roste. Setkání s vnímavým zahradníkem mi změnilo život. Můj snoubenec Robert se v našem vztahu vlastně o nic moc nezajímal. Věřil, že organizace svatby je čistě moje starost a že plánování zahrady je ztráta času. Pro mě ale byla ta prázdná plocha kolem našeho nového domu symbolem
Auta si začnou „povídat“ se silnicí. Česko schválilo plán chytré dopravy do roku 2031
21stoleti.cz
Auta si začnou „povídat“ se silnicí. Česko schválilo plán chytré dopravy do roku 2031
České silnice čeká digitální proměna. Nový plán rozvoje systému C-ITS propojí auta, dopravní infrastrukturu i městské systémy do jedné komunikační sítě, která má pomoci omezit kolony, zvýšit bezpečnos
Libůstky diktátora Kaddáfího: Utrácí za obrazy, politické suvenýry i auta
epochaplus.cz
Libůstky diktátora Kaddáfího: Utrácí za obrazy, politické suvenýry i auta
Píše se rok 1942, ale do pouště kousek od starobylého libyjského města Syrta dlouhé prsty druhé světové války nedosáhnou. Z beduínského stanu zvaného khaim potaženého kozí a ovčí kůží se konečně ozve křik novorozence. Je to chlapec. Nikdo by v tu chvíli při největší fantazii nehádal, že jednou stane v čele země jako nekompromisní zkorumpovaný
Noc kostelů 2026 v Husově sboru v Chebu
epochanacestach.cz
Noc kostelů 2026 v Husově sboru v Chebu
Odhalte tajemství chebské Schlaraffie V pátek 29. května 2026 se v rámci celostátní akce Noc kostelů otevřou veřejnosti i místa, která běžně zůstávají skrytá. Jedním z nejzajímavějších bude bezesporu Husův sbor Církve československé husitské v Chebu (Vrbenského 14), který letos nabídne večer plný historie, hudby, tajemství i dobrodružství pro malé i velké návštěvníky. Málokdo ví,
Amedeo Modigliani: Proti jeho aktům zasahovala policie
historyplus.cz
Amedeo Modigliani: Proti jeho aktům zasahovala policie
V Paříži žije už dlouho, ale spokojený rozhodně není. Nejde jen o jeho chatrné zdraví a fakt, že věčně bojuje s nedostatkem peněz. Modigliani také zatím marně hledá vlastní umělecký styl, za který by se nemusel stydět! Zato s absintem a hašišem si rozumí náramně, dopřává si je v podstatě každý den… Dlouhá léta se
Koláč se šunkou a zeleninou
nejsemsama.cz
Koláč se šunkou a zeleninou
Do slaného koláče můžete zpracovat různé druhy zeleniny, uzenin i sýrů. Základní těsto můžete použít i na sladkou náplň. Pouze do něj přidejte navíc 3 lžíce cukru. Ingredience: Na těsto: ● 250 g hladké mouky ● 125 g másla ● 1 vejce ● 1 lžička soli Na náplň: ● 250 g měkkého tvarohu ● 250 g ricotty ● 2 vejce ● sůl ● pepř ● 100 g šunky ● 1 svazek zeleného chřestu ● 100 g goudy Postup: Do mísy nasypte
Přízraky Everestu: Straší na nejvyšší hoře světa?
enigmaplus.cz
Přízraky Everestu: Straší na nejvyšší hoře světa?
Nejblyštivější diamant na koruně Himalájí, největší a nejtajemnější hora světa. To vše je úchvatný Mount Everest. Se svými 8848 metry je monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout