Domů     Prohlédla jsem ho dost pozdě!
Prohlédla jsem ho dost pozdě!
5 minut čtení

Věřila jsem mu na slovo. Později uplatnil svoje výjimečné charisma i na moje známé. Byl to podvodník všemi mastmi mazaný!

Nebýt mojí všímavosti, obalamutil by nás všechny! Byl to na první pohled nenápadný chlap. Přistěhoval se úplně znenadání a nebydlet hned vedle mě, ani bych si nevšimla, že v našem domě někdo přibyl.

Úplně mě omámil

Změna nastala, když na mě poprvé promluvil. Měl tak charismatický hlas, že jsem se úplně roztřásla. Nikdy jsem takový pocit nezažila. Podíval se mi zpříma do očí a já cítila, jak podléhám jeho vlivu. Bylo to, jako kdyby mě očaroval. Zhypnotizoval!

„Promiňte, ale nemohu se nezeptat. Léčíte se s ledvinami? Ne? Tak to byste měla. A okamžitě! Za pár dní už by mohlo být pozdě!“ řekl klidně, ale naléhavě. Uvědomila jsem si, že už mě několik dní bolí v zádech. Co když má pravdu?

Ten záhadný muž, když viděl moje váhání, mi pokynul rukou směrem ke svému bytu, a vyzval mě, abych vstoupila. Všude rudý samet a zlaté rámy obrazů. I koberce byly temně rudé jako krev.

Vyčetl mi všechno

Usadila jsem se na krajíček židle. On mi sáhl na čelo a chvíli držel moji ruku. Potom se šel umýt a přinesl nějaké byliny. Prý je mám užívat zamíchané do ovesné kaše. Znatelně se mi ulevilo. Bylo po bolestech! Druhý den na mě zaťukal.

Vyjmenoval vše, co dělám špatně. „Jíte maso, pijete sladké nápoje, nepostíte se, cpete se cizokrajným ovocem,“ řekl téměř znechuceně. Potom prohodil, že je věštec a pokud budu mít zájem, seznámí mě s budoucností.

„Ale moje cena je dva tisíce za hodinu, jinak to nejde, jsem po konzultaci vyčerpaný.“ Ihned jsem souhlasila. O svém neobvyklém zážitku jsem poreferovala svým třem kamarádkám. Byly to „holky“ stejně staré a znaly jsme se už hodně dlouho.

O sobě jsme věděly snad všechno, a naše přátelství přežilo i leckteré těžké zkoušky. Měly jsme totiž odlišné názory snad na všechno. Na politiku, způsob života i výchovu dětí. Ale možná právě proto jsme se měly tak rády!

Hrál na mě divadlo

„Je to podvodník, to je jasné,“ řekla přesvědčivě Alena, ale Helena jí, dle svého zvyku, odporovala: „A co když ne? Přece mezi nebem a zemí existuje mnoho nevysvětlitelných věcí. Já bych tam k němu šla. A víš co?

Objednej mě u něho taky.“ Po několika dnech váhání jsem se u věštce objednala. Nestačila jsem se divit. Měl už pod svými křídly nemálo oveček! Sousedy, jejich známé, lidi z vedlejšího paneláku a kdoví, koho ještě. „Někam vás ze staré známosti vmáčknu. Bylo to hned večer, ale až skoro v jedenáct!“

Vystrašil mě

Byla ve mně malá dušička, když se koukal do té svojí koule. Byla velká a na zlatém podstavci. Oblečený byl v temně modrém plášti a na očích měl černé brýle. Prý aby ho nic nerušilo. Mlčela jsem a on taky. Jen zíral do koule a různě ji otáčel.

Potom ji zakryl a vzdychl. „Moc dobré to není!“ Úplně se mi zastavilo srdce. „Ovládá vás někdo z minulosti. Našeptává negativní myšlenky. Zbavím vás toho ducha, ale je to drahé.“ Mlčela jsem. Ochromila mě čirá hrůza. Jen jsem vykoktala, že si to rozmyslím. Ono to vymítání totiž mělo stát téměř dvacet tisíc!

Hledala jsem důkazy

„Nesmysl. Příště jdu s tebou já a budu u toho!“ slíbila Alena a Helena ji tentokrát podpořila: „Jdu taky!“ Napadlo mě, že by si mohly nechat věštit a já mu mezi tím trochu prošmejdím byt. Mým plánem byly nadšené. Prý netušily, jak jsem odvážná!

Šmejdění dopadlo překvapivě. Plná lednička masa a jitrnic, asi z nějaké zabíjačky. Mnoho lahví alkoholu, notně drahého. Tak to vypadalo u věštce. Měla jsem nu takhle říkat. Prý není nějaká obyčejná kartářka! Věštec asi taky nebyl. Spíš podvodník.

Pravdu měla skeptická Alena, jako už mnohokrát. Vše jsem důkladně vyfotila. Potom jsem předstírala nevolnost, vyzvala kamarádky, aby přerušily sezení a odešly se mnou.

Udělala jsem mu ostudu

Na pana podvodníka jsem se jen ledabyle otočila: „Tak my se máme postit a vy se cpete jitrnicemi? Koukejte mi vrátit peníze!“ Lekl se a zpoza stolu vytáhl obálku s penězi. Vysázel mi vše do poslední koruny, ale mně to nestačilo.

Představila jsem si, kolik lidí asi stačil obrat. Ukázala jsem na svůj mobilní telefon a řekla: „Těšte se!“ Doma jsem vše vytiskla a dala Aleně, aby mi fotky pořádně zvětšila, protože jsem to neuměla.

Brzy ráno mi přinesla krásné fotografie jitrnic, masa i lahví. Vše jsem s náležitým textem rozvěsila u našeho vchodu. A taky u několika vedlejších. Jeden paklík fotek jsem odnesla i na policii. Přála jsem tomu podvodníkovi vězeňskou stravu i ubytování!

Milena P. (66), Ostrava

Předchozí článek
Další článek
Související články
5 minut čtení
Měla jsem všechno, co si stárnoucí nevěsta může přát. Hodného snoubence, luxusní šaty a jasný plán. Jedno náhodné setkání však vše změnilo. Sedím na okraji postele a pohled mi neustále sklouzává ke svatebním šatům, které visí na dveřích šatníku. Jsou skoro až nepřirozeně bílé, krajka v měkkém světle lampy vypadá jako sněhový poprašek, vlečka splývá až k podlaze. Nedokážu z nich spustit oči.
5 minut čtení
Manžel mě podváděl mnoho let. Věděla jsem to a štvalo mě to. Pak tomu ale nasadil korunu neurvalou poznámkou. A tak jsem mu to vrátila i s úroky. Brali jsme se v květnu roku 1982 na staré radnici v Brně. Karel byl vysoký, charismatický inženýr, já mladá učitelka češtiny a dějepisu. Všichni nám říkali „pohádkový pár“. Narodily se nám dvě děti, Marek a Kateřina. Měli jsme byt v paneláku, postavil
3 minuty čtení
Byl to otřesný zážitek. Ochranka vlekla plačící maminku s malým dítětem k přivolané hlídce. Ukradla jogurt, polévku a přesnídávku. Moje dcera zůstala sama s dětmi, a tak jsem dobře věděla, jak na tom matky samoživitelky jsou. Kdyby neměla dcera velkou oporu v nás – rodičích, byla by nejspíš v azylovém domě. A děti by vyrůstaly na levných špagetách s nezdravým kečupem a polévkách z pytlíku. Jiné
3 minuty čtení
Krmila jsem opuštěného psa, protože mi ho bylo líto. On se mi za to odměnil. Díky němu jsem přestala chodit nebezpečným místem, kde číhal lupič na svou oběť. Patřím mezi ty nenapravitelné typy lidí, kteří se nepoučí z neštěstí druhých. Vím, že se často povídá v televizi o nebezpečích, která hrozí na opuštěných cestách, já si na ně ale většinou vzpomenu až ve chvíli, kdy je pozdě. Jsem takový ce
2 minuty čtení
Od první chvíle, co jsme se potkaly, jsme si vjížděly do vlasů. Myslela jsem, že po letech ta zášť vychladla, ale ne. I na stará kolena si jdeme po krku. Začalo to už ve školce. Máňa se najednou objevila ve dveřích, a jak jsem ji spatřila, nesnášela jsem ji. A to tak, že jsme se ještě ten den popraly o panenku. Najednou jsem se nemohla dočkat, až půjdu do školy, a zbavím se jí. Jenže to děsivé
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tají Macková, že čeká dítě s novým přítelem?
nasehvezdy.cz
Tají Macková, že čeká dítě s novým přítelem?
Herečka, kterou vídáme v seriálu Ulice, Veronika Čermák Macková (32), je jedno velké tajemství a překvapení. Už když se rozkřiklo, že se rozchází se seriálovým Raplem Hynkem Čermákem (53), byl to šo
Kiwi bomba
tisicereceptu.cz
Kiwi bomba
Lahodné smoothie je plné vitaminů a díky nakyslé chuti je i v parném létě báječně osvěžující. Suroviny 2 banány 6 kiwi 500 ml čerstvé jablečné šťávy led Na ozdobu kiwi Postup Kiw
Jak se dočkat stovky? Odborníci znají návyky, které prodlužují život
epochaplus.cz
Jak se dočkat stovky? Odborníci znají návyky, které prodlužují život
Proč někdo sfoukne sto svíček na narozeninovém dortu a stále si užívá života, zatímco jiný se potýká se zdravotními problémy o desítky let dříve? Tajemství dlouhověkosti fascinuje vědce už celé generace. Geny sice hrají důležitou roli, stále více výzkumů ale ukazuje, že recept na mimořádně dlouhý život se skrývá především v každodenních návycích, prostředí i
Lenošení bez výčitek: balzám pro duši i tělo
nejsemsama.cz
Lenošení bez výčitek: balzám pro duši i tělo
Lenost je naprosto normální. Často kvůli ní ale máme velké výčitky. Přitom vůbec nemusíme! Naopak lenošení je zdraví prospěšné a snižuje riziko depresí a úzkostí. Dát si po obědě šlofíka je prospěšné. Načerpáte energii, zlepší se vám trávení a pak budete daleko produktivnější. I během dne byste si měla občas dopřát sladké nicnedělání. Neumyté nádobí ve dřezu počká, stejně
Tlačenice na Everestu skončila tragédií
historyplus.cz
Tlačenice na Everestu skončila tragédií
V nadmořské výšce 8848 metrů se nachází nejvyšší vrchol naší planety a sen mnoha profesionálních i amatérských horolezců. Některé Mount Everest fascinuje svými scenériemi, jiné sem vábí touha překonat nemožné. Za jeho zdolání lidé neváhají zaplatit vlastním životem. Zvláště květen 1996 je na hoře smrtící… Cesty všech expedic na střechu světa začínají v nepálském hlavní městě
Zdraví odešlo, radost zůstala
skutecnepribehy.cz
Zdraví odešlo, radost zůstala
Nikam jsme nechodili a skoro s nikým se nestýkali. Pochroumané zdraví nás zavřelo doma. Potom se nám ale otevřely zcela nové obzory. Vždycky jsem byla zdravá jako řípa. Nikdy jsem neměla ani neschopenku. Když přišla nějaká menší viróza, úspěšně jsem ji přechodila nebo si vzala pár dnů dovolené. Manžel na tom byl ještě lépe. Ten neměl ani
Odepřela Akademie kardinálovi poslušnost?
epochalnisvet.cz
Odepřela Akademie kardinálovi poslušnost?
Není příliš rozumné zkoušet před kardinálem Richelieuem něco utajit. První ministr se dříve či později dozví o všem a s potenciálními spiklenci umí rázně zatočit.   Od roku 1629 se setkávají v pařížském domě spisovatele Valentina Conrarta (1603–1675). Diskutují o literárních dílech. Nikomu se tím ale příliš nechlubí. Někdo by jejich spolek klidně mohl považovat za nelegální.
&Beyond představuje Suyian Homestead, novou soukromou safari rezidenci v Keni
iluxus.cz
&Beyond představuje Suyian Homestead, novou soukromou safari rezidenci v Keni
Po úspěšném otevření lodge &Beyond Suyian Lodge rozšiřuje společnost &Beyond svou přítomnost na divokém severu Keni o &Beyond Suyian Homestead – nový soukromý safari retreat s pěti apartmá
Velkomoravská koruna: Skutečnost nebo mýtus?
enigmaplus.cz
Velkomoravská koruna: Skutečnost nebo mýtus?
Existovala vůbec koruna Velké Moravy, nebo jde jen o romantický mýtus, a pokud ano, kam zmizela během apokalyptického pádu říše? Hledání fyzických stop po nejstarším slovanském státním útvaru připomín
Fenomén sdílených kanceláří
rezidenceonline.cz
Fenomén sdílených kanceláří
Takzvané coworkingové prostory jsou logickou reakcí na zjištění, že ne každá firma potřebuje rozlehlé prostory a vlastní stůl pro každého zaměstnance. Kompromis mezi home office a běžným kancelářským uspořádáním přináší kromě úspor nákladů i výhody ve formě sdílení moderního vybavení.   Řešení umožňuje i společná tvůrčí setkávání, cooworking poskytuje profi zázemí rovněž pro schůzky a
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
epochanacestach.cz
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
Na první pohled to může působit paradoxně. Jedna z nejfotografovanějších krajin Dolomit se rozhodla, že návštěvníků nechce více, ale méně. Alpe di Siusi, největší vysokohorská louka v Evropě, zavádí od léta 2026 nová pravidla příjezdu, která mají jediný cíl – zachovat místo, kvůli němuž sem lidé přijíždějí. Nejde o boj proti turistům. Jde o ochranu
Neviditelné riziko letního koupání: vědci zkoumají parazity způsobující cerkáriovou dermatitidu
21stoleti.cz
Neviditelné riziko letního koupání: vědci zkoumají parazity způsobující cerkáriovou dermatitidu
Ne všechno, co si člověk přiveze z dovolené u rybníka, stojí za to. Místo hezkých vzpomínek si někteří odvážejí svědivou vyrážku, za kterou překvapivě nestojí sinice ani komáři, ale mikroskopické larv