Domů     Na chalupě nás budil ženský křik
Na chalupě nás budil ženský křik
5 minut čtení

S manželem jsme se těšili, jak si užijeme pár týdnů klidu na chalupě uprostřed lesa. Už první noc jsme ale hrůzou skoro nespali.

Když jsme si na léto s manželem Petrem pronajali odlehlou chalupu v lese, nevěděli jsme, jaké hrůzy tam prožijeme. Pochopili jsme, že některá místa mají své tajemství, které přetrvává i dlouhá desetiletí.

Letní dovolená

Místo odpočinku a vytouženého klidu nás na chalupě pravidelně probouzel tajemný křik. Hned první noc přišlo takové probuzení, jaké bych nikomu nepřála! Dokud s námi na dovolenou jezdili naši potomci, cestovali jsme nejraději do zahraničí.

Později se syn a dcera osamostatnili a my s manželem, i vzhledem ke zdravotním problémům, jsme upřednostňovali poklidnou letní relaxaci v našich luzích a hájích.

Ideální by bývalo bylo, kdybychom měli sami nějaké rekreační stavení, ale na koupi takové nemovitosti jsme bohužel neměli našetřeno dost peněz. Naštěstí se dá v dnešní době chalupa nebo chata vypůjčit či pronajmout docela snadno.

Chalupa, kterou jsme si vybrali toho roku, o kterém chci psát, ležela poměrně hodně stranou od lidí. Vedla tam sice elektřina, ale jinak to bylo místo dost mimo civilizaci. Takové, kam chodí dávat lišky dobrou noc, jak praví známé přísloví.

Chalupu jsme si nakonec pronajali

S Petrem, mým manželem, jsme o jejím pronájmu na tři týdny dost dlouho přemýšleli a sepisovali pro a proti. Na jednu stranu to bylo opravdu lákavé pro nás lidi z města, protože oproti ruchu velkoměsta tam určitě byl absolutní klid.

Na druhou stranu jsme se ale trochu obávali, co by se dělo, kdyby se něco špatného přihodilo. Neměli jsme na mysli nějaký zločin, spíš nečekané zdravotní komplikace. Nakonec jsme to ale přece jenom riskli a chalupu jsme si pronajali.

Místo pro odpočinek

Byli jsme si ji nejprve prohlédnout nanečisto a naše obavy přece jenom trochu vyprchaly. Vystřídalo je spíš nadšení. Jednalo se skutečně o ideální místo pro odpočinek.

Když jsme pak jednoho červencového odpoledne přijeli s klíči na místo, kde budeme další tři týdny doma, cítila jsem se jako znovuzrozená. Mělo mě to ovšem brzy přejít.

Probudil mě křik

Ještě to samé odpoledne jsme si s manželem udělali malou procházku po okolí. Večer byl pak příjemně teplý, takže jsme nechali na noc otevřená okna. Usnula jsem poměrně brzy, ale v noci mě něco probudilo.

Nejprve jsem nevěděla, co to bylo, pak jsem to ale hned pochopila. Zvenku se ozval děsivý ženský křik. To už se vzbudil i Petr.

Klepala jsem se strachy

Oba jsme byli vyděšení. Křik se ještě dvakrát opakoval, potom náhle nastalo hrobové ticho. Mysleli jsme si, že se někde blízko stalo něco strašného. Manžel si dodal odvahy, vzal baterku a šel se podívat ven. Já jsem se zatím v chalupě klepala strachy.

Manžel se po chvíli vrátil, ale nic podezřelého nenašel. Dlouho jsme pak nemohli usnout, ale nakonec nás únava přemohla. Křik se té noci už neopakoval.

Prozkoumali jsme celé okolí

Druhý den jsme vedli debatu o tom, jestli je bezpečné v chalupě nadále zůstávat. S Petrem jsme dopoledne prošli celé široké okolí, ale nezaznamenali jsme žádné stopy, které by byly důsledkem toho ženského křiku.

Dospěli jsme nakonec k závěru, že by byla hloupost předčasně odjíždět. Ale odjet jsme raději měli…

Hrůza se opakovala

Ještě toho dne, pozdě večer, se všechna ta hrůza z předchozí noci opakovala. Tentokrát jsme ještě nespali. Zpočátku jsme se opět vyděsili, ale pak manžel vyslovil myšlenku, že tu někde nablízku prostě straší.

Já jsem byla ještě víc při zemi a říkala jsem, že si z nás možná někdo jen dělá nepěknou legraci. S divoce bušícími srdci jsme zůstali v chalupě a do rána jsme téměř oka nezamhouřili. V následujícím týdnu se křik zopakoval ještě dvakrát.

Nepřimělo nás to k odjezdu, už jsme to s Petrem nepovažovali za nic hrůzostrašného, ale s tou záhadou jsme si oba lámali hlavy. Manžel se pak rozhodl vydat se do nejbližší vesnice a zeptat se místních lidí, zda by o tom něco nevěděli.

Tragický osud místní dívky

Když pak přišel, viděla jsem mu hned na očích, že se dozvěděl něco zajímavého. Za první republiky se v těch místech skutečně stal zločin. Nějaký tulák přepadl místní mladou dívku, která se v podvečer vracela domů od příbuzných z vedlejší vsi.

Od té doby prý její duch straší lidi, většinou ty, kteří o této historce nic nevědí a které chce na sebe upozornit.

Zbylé noci byl už klid

Nikdy jsem sice moc na podobné strašidelné jevy nevěřila, ale na chalupě jsem je zažila na vlastní kůži, takže jsem změnila názor.

Zajímavé bylo, že od chvíle, kdy jsme znali příčinu toho šíleného křiku, už se do konce našeho pobytu ani jednou neozval a my jsme si nakonec mohli zbylé dny dovolené užít v klidu a pohodě.

Veronika J. (60), České Budějovice

Související články
3 minuty čtení
Při vycházce na hřbitov jsem uviděla stát u zdi muže v letecké uniformě. Když mi švagr řekl, o koho se jedná, nemohla jsem tomu uvěřit. Už jsem za svůj život slyšela a četla mnoho strašidelných příběhů. Někdy jsem si přála něco takového zažít na vlastní kůži. Přála jsem si to tak moc, až se mi to jednoho dne splnilo. Stalo se to před lety na dovolené s manželem. Zamířili jsme do severních Čech.
5 minut čtení
Těšila jsem se na odpolední toulání lesem. Náhle se ale setmělo a já ztratila orientační smysl. Pak jsem v dálce spatřila bílé světlo… Před pár lety jsem si udělala výlet do hor. Mám ráda přírodu a turistiku a tentokrát jsem si pro své výlety vybrala Šumavu. Život mi visel na vlásku Jenže jsem v tamějším lese zabloudila a záhy jsem se ocitla ve smrtelném nebezpečí. Pak jsem naštěstí v dál
3 minuty čtení
Do schránky mi chodily zamilované básně. Myslela jsem si, že si někdo dělá legraci. Pak jsem ale zažila strašidelnou chvilku. Dostala jsem novou práci jako hospodářka na střední škole. Mám ráda školní prostředí a moc jsem se těšila na novou výzvu. Ráda se také potkávám s novými lidmi a buduji nové vztahy. Čím komplikovanější, tím lepší, jsem už taková. Hloupý vtípek? Učitelský sbor byl ve
3 minuty čtení
Když vám kamarádka, která vás podrazila, zničehonic přinese dárek, nic dobrého vám to nejspíš nepřinese. Dočkáte se i zdravotních problémů. Liběna byla duše zlá, která jen koukala, na kom by se přiživila a které ženě z okolí by svedla manžela. Když jsem byla šťastně vdaná a na mateřské, byla u nás doma každý den. Pracovala ve stejné firmě, ovšem na daleko podřadnější pozici než já. Chodila se k
3 minuty čtení
Možná si někdo vzpomene na to vlakové neštěstí, které mělo tolik obětí. Tehdy jsem se mu řítil vstříc. V poslední chvíli mě zachránila krásná dívka, která vzápětí zmizela v mlze. Vlak stál ve stanici Hradec Králové, i když už měl být deset minut pryč. Dobíhal jsem ho na poslední chvíli. Na peroně se mi skoro podlomila kolena. Hlavou mi ale v tu chvíli prolétla osvobozující myšlenka, že nebudu m
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
epochalnisvet.cz
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
Když na počátku 20. let minulého století přijímá čs. ministerstvo zdravotnictví nového referenta, nemůže mít šťastnější ruku. Vystudovaný lékař a rodák z východočeské Chocně Karel Driml (1891–1929) od své promoce v roce 1914 působil pět let jako asistent bakteriologického oddělení Hlavova patologicko-anatomického ústavu, ale to nejsou jediné zkušenosti, které může nabídnout. „Studoval organizaci veřejného zdravotnictví
Proč jsem utekla před láskou?
skutecnepribehy.cz
Proč jsem utekla před láskou?
Kdysi dávno jsem potkala muže svých snů. Bohužel jsem neměla dost odvahy na to, abych tuhle svoji životní šanci dotáhla do konce. Teď už je na všechno pozdě. Zbyly jenom vzpomínky, zůstaly otázky. Možná sen, který se ale ve skutečnosti nikdy neodehrál. Byla to naděje Počátkem devadesátých let jsem přijela do Brna za svou bývalou spolužačkou. Dlouho jsem ji neviděla, jenže
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
nasehvezdy.cz
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
V pátek večer zemřela herečka Jana Brejchová. Informaci médiím potvrdila její dcera Tereza Brodská. Bylo jí 86 let. Už ve třinácti letech uhranula režiséra svýma krásnýma, hlubokýma očima. Její jem
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
historyplus.cz
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
Technik s údivem strčí ruku do kapsy a vytáhne ji umazanou od rozteklé čokolády. Jak se mohla tak najednou rozpustit? Ještě pár minut potrvá, než mu dojde, že právě objevil princip jednoho z dnes naprosto samozřejmých kuchyňských spotřebičů. Používáme je v našich kuchyních denně, ale víme vůbec, jak a kdy vznikly a kdo je pro svět objevil?
K Františkovi míří zejména ženy
epochanacestach.cz
K Františkovi míří zejména ženy
Ze západočeského trojlístku jsou Františkovy Lázně ty nejmenší a pro mnohé možná právě proto nejkrásnější. Proč byste tam měla vyrazit i vy? Jestli dnes něco ženám chybí, je to klid. A právě toho tu nabízejí dost. Ve Františkových Lázních se dá zapomenout na všechny strasti. Žlutobílé empírové domy, široké parky a kolonády nabízejí odpočinek od toho všeho. Nahý kluk
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
iluxus.cz
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
Na rohu Vinohradské a Španělské ulice byla slavnostně otevřena nová podniková prodejna a partnerský showroom společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. Nese jméno Ráj Snů – značku, kterou firma d
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
epochaplus.cz
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
Sál zatleská a novopečený německý inženýr elektrotechniky Max Otto Kramer (1903–1986) hrdě odnáší svůj diplom z Technické univerzity v Mnichově. Do sbírky přidá ještě jednu ruličku: Pro změnu z letectví, tentokrát již doktorandskou, a to z Technické univerzity v Cáchách. Koncem 30. let minulého století je už slavným odborníkem na aerodynamiku. Zajímá se o automobily, kluzáky, vrtule, střely
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
enigmaplus.cz
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
Před tanzanskými volbami v roce 2015 vychází najevo, že někteří zákonodárci mohou být zapleteni do vlny útoků na albíny, jejichž části těla jsou vysoce ceněny v černé magii. Vláda ještě téhož roku při
Jaké je vaše duchovní zvíře?
nejsemsama.cz
Jaké je vaše duchovní zvíře?
Keltové byli silně spjati s rostlinnou i živočišnou říší. Každému bylo podle jeho narození přiřazeno i duchovní zvíře, které ho celý život provázelo a propůjčovalo mu své silné vlastnosti i vnitřní sílu. Jaké je to vaše? Jestli vám partner ve vzteku během hádky řekl, že jste vlk v rouše beránčím, připusťte si, že pokud jste narozena někdy v období mezi
Nedělní řezy ke kávičce
tisicereceptu.cz
Nedělní řezy ke kávičce
Báječný moučník s tvarohovo-smetanovým krémem, rumovou chutí a třešněmi. Na těsto 3 vejce 100 g hladké mouky 100 g krupicového cukru 50 g kakaa 3 lžíce oleje pečicí papír Na krém 250
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
21stoleti.cz
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
Drobná černá semínka znali už Aztékové, ale svět si získala až v posledních desetiletích, kdy se zařadila po bok borůvek, quinoy, avokáda, matchy či kurkumy mezi superpotraviny. To jsou potraviny s mi