Domů     Uzdravil mé srdce a zachránil život
Uzdravil mé srdce a zachránil život
5 minut čtení

Před dovolenou jsem se chtěla trochu opálit, tak jsem šla k vodě. Kdyby nebylo pohotového plavčíka, mohla jsem přijít o život.

Manželství mých rodičů bylo noční můrou. Z dětství si pamatuji jen jejich neustálé hádky a spory. Máma často obviňovala tátu z nevěry, a jak se ukázalo, měla pravdu.

Když mi bylo deset let, už to nevydržel a odešel od nás k milence. Takhle má vypadat posvátný svazek manželský? Takhle má vypadat rodina?

Poprvé zamilovaná

Navzdory mým bolestným zkušenostem z dětství jsem se rozhodla dát lásce šanci. Když mi bylo dvacet pět, začala jsem chodit s Lukášem. Potkala jsem ho na oslavě u kamarádky. Byl milý, tak jsem s ním protančila celou noc.

Začali jsme se scházet a po několika měsících jsem si uvědomila, že pro mě není jenom přítel. Po třech letech jsme učinili zralé rozhodnutí – rozhodli jsme se spolu bydlet.

Pronajali jsme si garsonku v klidné čtvrti. Byt byl malý, ale byli jsme spolu šťastní. Začala jsem věřit, že to může fungovat. Brzy mi ale život ukázal, že jsem se celou dobu pletla.

Nečekané překvapení

Byl březen. Měli jsme slavit naše čtvrté výročí. Odešla jsem z práce dříve, abych měla čas připravit slavnostní večeři. Chtěla jsem Lukáše překvapit. Místo toho jsem byla překvapená sama.

Nákupní tašky mi vypadly z rukou, když jsem zjistila, že Lukáš se v obýváku až moc dobře baví s nějakou blondýnou. Ani neslyšeli, že jsem vešla. To byl definitivní konec našeho vztahu a mé důvěry k mužům.

Byla to pro mě obrovská rána, ze které jsem se dlouho nemohla vzpamatovat. Kdyby nebylo mé kamarádky Dany, nevím, jak bych to zvládla. Nedovolila jsem žádnému muži vstoupit do mého života. Když se mě někdo pokoušel sbalit, okamžitě jsem ho odpálkovala.

Téměř šest let jsem se držela tohoto pravidla. Až pak jednou se stalo něco nečekaného. Vždy jsem snila o tom, že na vlastní oči uvidím antické památky v Řecku. Trvalo dlouho, než se mi podařilo našetřit na vysněnou dovolenou. Nakonec přišlo léto a já se nemohla dočkat dne odjezdu.

Odpoledne u vody

V Řecku bych se opálila rychle, ale mohla jsem získat letní vzhled už tady, obzvlášť když teploty byly ideální pro slunění. Do plážové tašky jsem si zabalila ručník, opalovací krém, láhev vody a vyrazila k vodní nádrži na kraji města.

Ten den teploměr ukazoval teploty přes třicet stupňů a na nebi nebyl ani mráček. Počasí bylo přímo ideální. Ležela jsem na lehátku a chytala sluneční paprsky, dokud mi horko nezačalo vadit. Rozhodla jsem se ochladit se ve vodě.

Začala jsem plavat a postupně se vzdalovala od břehu. Najednou jsem ucítila silné napětí v pravém lýtku, které se brzy změnilo v ostrou bolest. Dostala jsem křeč.

Topila jsem se

Snažila jsem se nohama dosáhnout na dno, ale pod sebou jsem měla jen vodu. Začala jsem panikařit a topit se. Máchala jsem rukama a křičela. Najednou nastala tma a nevím, co se dělo dál. Probrala jsem se až na břehu.

Ležela jsem na boku a vedle mě klečel plavčík. Slyšela jsem sanitku. Ani nevím, kdy jsem se dostala do nemocnice. „Měla jste veliké štěstí,“ informovala mě sestra, když jsem se probudila. „Co se stalo?“ „Topila jste se. Kdyby nebylo rychlé reakce plavčíka, mohlo to dopadnout špatně.“

Můj zachránce

O několik dní později jsem se vrátila k vodní nádrži. Zamířila jsem rovnou k plavčíkům. „Dobrý den,“ pozdravila jsem nesměle muže, který mi zachránil život. „Nevím, jestli si mě pamatujete. Před pár dny jste mě vytáhl z vody.“

„Samozřejmě že si vás pamatuji. Je hezké vidět, že jste v pořádku.“ „Vděčím vám za svůj život a chtěla jsem vám poděkovat.“ „Omlouvám se,“ přerušil mě, „rád bych si povídal, ale musím dávat pozor na plavce.“

„Chápu. Už půjdu. Ještě jednou děkuji.“ „Končím za dvě hodiny,“ zavolal za mnou. „Jestli chcete, můžeme si pak povídat.“ Počkala jsem na něj v nedaleké restauraci. „Pojďme odtud,“ řekla jsem, když se ke mně připojil.

„Za to, co jste pro mě udělal, si zasloužíte dobrou večeři.“ „Rád, ale jen pokud mi budeš tykat. Jsem Radek,“ řekl a podal mi ruku. „Blanka,“ odpověděla jsem a potřásla mu rukou. Po zkušenostech s Lukášem jsem nevěřila na lásku.

Myslela jsem, že už nikdy nikoho nebudu milovat. Ale do Radka jsem se zamilovala na první pohled, jako by na mě seslal kouzlo. Povídali jsme si celou noc. Vyprávěl mi o své práci plavčíka a cítila jsem, že pomáhat ostatním je jeho životním posláním.

Vyprávěl mi také o svých minulých vztazích. Měli jsme podobné zkušenosti, což náš ještě více sblížilo. Tak jsem se rozhodla, že dám lásce poslední šanci. A dobře jsem udělala.

S Radkem jsme už přes deset let manželé, máme šestiletou dceru Adélku a jsme moc šťastná rodina.

Blanka M. (50), Plzeň

Související články
4 minuty čtení
Jak vydržet v jednom vztahu přes čtyřicet let? Náš recept s manželem je humor, trpělivost a hrnek čaje po každé hádce. SJosefem jsme spolu už přes čtyřicet let. V našem malém městečku na nás lidé často koukají s údivem a ptají se, jak je možné, že jsme si za celou tu dobu nikdy nezahýbali a nikdy se nerozvedli. Nemáme na to univerzální odpověď. Možná je to zvyk, možná strach a možná prostě lásk
5 minut čtení
Na střední škole jsem měla obdivovatele. Protože ale nebyl můj typ, rozhodla jsem se ho odmítnout. Po několika letech se ale moje rozhodnutí změnilo. Když jsem byla na střední škole, měla jsem ve třídě nápadníka. Jmenoval se Radim a byl do mě už od prvního dne naprosto zblázněný. Pro Radima jsem byla středobodem vesmíru. Prý se do mě zamiloval hned, co mě první den školy viděl, a jeho city k
3 minuty čtení
Byla jsem na dně. Rozvedená, opuštěná, s malým dítětem, před kterým bylo nutné předstírat, že jsem normální, veselá máma. Po vlekoucím se komplikovaném rozvodu mi fakt, že zrovna přišel měsíc máj, připadal jako cynický výsměch. Nevraživě jsem zírala do korun kvetoucích stromů a s trpkostí zavírala dveře i okna před vlahými jarními večery, slibujícími věčnou a věrnou lásku. Ostatně taky jsem
3 minuty čtení
Zamilovala jsem se do spolužáka Jardy, jenže ten byl zakoukaný do jiné. Nechtěla jsem to jen tak vzdát, vyčkávala jsem na svou šanci. Bylo jaro plné slunce, kdy mladá dívka cítí téměř povinnost se zamilovat, a tak jsem se zamilovala do Jaroslava, největšího frajera z naší třídy 2.B střední všeobecně vzdělávací školy. Bohužel v té době se ukázalo, že Jarda chodí s jinou, se spolužačkou Kateřinou
5 minut čtení
Přibližně ve stejnou dobu před rokem jsem si myslela, že mě čeká nejhorší období. Hned po Novém roce jsem ale získala práci, byt a zamilovala jsem se. Někdy mohou být začátky šťastnější, než si myslíme. Když skončil předminulý rok, byla jsem bez práce, po rozchodu a neměla jsem ani kde bydlet. Čekala jsem katastrofu. Jenže hned v lednu se začalo všechno obracet k lepšímu. Našla jsem si skvělou
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Panská Zahrada přivítá legendu Laca Decziho
iluxus.cz
Panská Zahrada přivítá legendu Laca Decziho
Restaurace Panská Zahrada v Dobřichovicích, oblíbené místo nedaleko Prahy, se na konci května promění v komorní jazzový klub s neopakovatelnou atmosférou. V neděli 24. května 2026 od 19 hodin zde vyst
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Chce si mě snad koupit?
skutecnepribehy.cz
Chce si mě snad koupit?
Když mi Ota napsal, že by se rád sešel, myslela jsem, že jde o přátelské setkání. Přece jen jsme spolu dlouho žili. Jenže ono to bylo trochu jinak. Místo klasického pokecu u sklenky vína, jaký jsem s Otou po našem rozchodu zažila už mnohokrát, ale přišel šok. Ota mi udělal návrh, který mě nejdřív naštval. Ale
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
epochanacestach.cz
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
Na první pohled je hrdý a majestátní. Stojí nad řekou, což dělá z ČESKÉHO ŠTENBERKA dominantu celého okolí. Pohled na něj vás naplní úžasem Nejlépe bude, když se kvůli nádhernému výhledu na jeden z našich nejlépe dochovaných gotických hradů vydáte nejprve na protilehlý svah nad nádražím v Českém Šternberku. Odtud uvidíte skvostnou památku v celé její mohutnosti. Její krása
Utopili filheléni vznešené ideály v alkoholu?
historyplus.cz
Utopili filheléni vznešené ideály v alkoholu?
Vystupují v malém řeckém přístavu a zmateně se rozhlížejí kolem sebe. Žádný uvítací výbor, žádná kapela. Dokonce ani nosiči, kteří by jim vynesli zavazadla na břeh. Takhle si cizinci v různých uniformách svůj příjezd do Řecka nepředstavovali. Přece sem jedou pomáhat…   Prostí vesničané jen nechápavě koukají, když se jim nově příchozí snaží rukama nohama vysvětlit, že
Zvířata s „šestým smyslem“: Jak vnímají magnetické pole Země?
epochaplus.cz
Zvířata s „šestým smyslem“: Jak vnímají magnetické pole Země?
Neviditelný kompas ukrytý v tělech ptáků, želv nebo hmyzu. Zatímco člověk magnetické pole Země nevnímá, mnohá zvířata se jím řídí s neuvěřitelnou přesností, a to při migraci přes oceány i návratu domů. Jak vlastně jejich „šestý smysl“ funguje? Schopnost vnímat magnetické pole Země se nazývá magnetorecepce. Využívají ji ptáci, mořské želvy, ryby, ale i mravenci
Tvarohové sušenky s levandulí a citronovou kůrou
nejsemsama.cz
Tvarohové sušenky s levandulí a citronovou kůrou
Jemně aromatické sušenky spojují svěžest citrusů s květinovým nádechem levandule a vláčnou strukturou tvarohu. Ingredience: ● 250 g měkkého tvarohu ● 120 g hladké mouky ● 80 g másla ● 70 g cukru moučka ● 1 lžička sušené levandule ● kůra z 1 citronu ● 1 lžička prášku do pečiva ● špetka soli Postup: Máslo utřete s cukrem do pěny a postupně zapracujte tvaroh. Přidejte citronovou kůru, levanduli a promíchejte. V míse smíchejte mouku, sůl a prášek do pečiva
Kvůli otci je Dvořáková zase sama?
nasehvezdy.cz
Kvůli otci je Dvořáková zase sama?
Nad vztahem herečky Anny Dvořákové (24) ze seriálu Kamarádi se nejspíš znovu zatáhla mračna. Přestože se zdálo, že dcera známého herce Jiřího Dvořáka (59) konečně našla to pravé štěstí, podle posl
Tinnitus: Pískání v hlavě, které začíná zajímat i vědu
21stoleti.cz
Tinnitus: Pískání v hlavě, které začíná zajímat i vědu
Ráno bývá ticho, tedy pokud člověk nebydlí u průjezdní silnice, kde se prohánějí dieselové motory, ale místo klidného probuzení se v hlavě ozývá pískání. Nezní přitom zvenčí, ale zevnitř. Hučí, šumí,
Ořechovo-skořicový věnec
tisicereceptu.cz
Ořechovo-skořicový věnec
Famózní ořechový věnec, neboli kringel, polechtá vaše chuťové pohárky. Suroviny na 12 porcí Na těsto 300 g hladké mouky 15 g droždí 1 lžíce krupicového cukru 120 ml vlažného mléka 30 g ro
Projekt Blue Beam: Chce zrušit křesťanství?
enigmaplus.cz
Projekt Blue Beam: Chce zrušit křesťanství?
O Novém světovém řádu, celosvětové politické změně, se již přes 30 let zmiňují různé skupiny mezinárodních elit. Významní politici, přední světoví podnikatelé a ostatní nejbohatší lidé na světě. [
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
epochalnisvet.cz
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
Mají oči a uši všude. Eunuchové doprovázejí čínské císaře už v dobách prvních panovnických dynastií. V některých obdobích se jim daří hůř, jindy líp. Jejich doslova zlatá éra nastává za vlády Mingů.   Kastrace u čínských eunuchů spočívá v odříznutí penisu i varlat najednou. Zpočátku se jedná o trest, ale císaři z dynastie Mingů ho