Domů     Teď si užíváme život společně!
Teď si užíváme život společně!
5 minut čtení

S Radkem jsem začala chodit, když mi bylo sedmnáct let a byl to můj první kluk, se kterým jsem se intimně sblížila.

Když musel narukovat na vojnu, hrozně mě to sebralo, slíbila jsem, že na něho budu čekat. Ty dva roky mi připadaly nekonečné.

Konečně byl zase doma, naše láska pokračovala, a když přišel jednoho dne s kyticí růží, že si mě chce vzít, samým štěstím jsem se rozplakala.

Plánovali jsme rodinu

Měli jsme krásnou svatbu a moji rodiče nám upravili k bydlení dvě místnosti v našem domě. Plánovali jsme rodinu, a tak jsme si časem sehnali větší byt. Jenomže starší byt potřeboval renovaci a tím pádem i větší investice.

Radek se rozhodl, že si najde práci v Rakousku. Firma, u které pracoval, mu zajistila ubytování, a tak jezdil domů jen na víkend. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná.

Bohužel náš byt spolykal spoustu peněz, a tak byl Radek rád, že mu prodloužili pracovní smlouvu.

Náročné období pro nás oba

Narodila se nám dvojčata. Dvě mrňata, na všechno sama, občas mi vypomohli rodiče. Takto to šlo několik let. Irena, moje nejlepší kamarádka, mi řekla, že by takhle žít nemohla. „Co z toho života máš?

Řekni rodičům, ať ti kluky pohlídají, a pojď s námi za zábavou!“ lákala mě. Nepřipadalo mi to vůči Radkovi fér. „Radku, najdi si práci někde poblíž. Děti půjdou pomalu do školy a ty sis je skoro ani neužil,“ řekla jsem mu, když přijel domů.

Na to argumentoval tím, že takový plat by u nás neměl a takhle můžeme klukům alespoň dopřát kroužky a vše, co potřebují. Prostě si zvykl na velký plat a ten byl pro něj vším.

Cítila jsem se často osaměle

I když jsem měla svoji práci a rodiče nedaleko, přesto jsem se cítila po večerech osamělá. Občas jsem vážně o tom uvažovala, že si někam vyrazím s Irenou. Můj bratr si koupil novou motorku a začal jezdit s partou motorkářů.

Jednoho dne se u mě doma objevil se sympatickým mužem. „To je Erik, můj kamarád,“ představil mi ho. Erik byl pěkný mužský. Když se mě zeptal, zda bych se s ním chtěla projet na motorce, přikývla jsem. Vychutnávala jsem si jízdu.

Zastavili jsme pod ruinami starého hradu. „Pojďte, půjdeme nahoru. Je to prý tajemné místo,“ podával mi ruku Erik. Bylo to do prudkého kopce. „Cítíte tu energii?“ zeptal se mě. Zavrtěla jsem hlavou. Místo cítění energie se mi honilo hlavou, co by tomu řekl Radek.

Setkání na jarmarku

Jednou v sobotu mi volal brácha, zda bychom s Radkem a kluky chtěli jít na jarmark, prý tam hrají nějaké kapely. Můj muž odmítl, prý si chce odpočinout. Kluci škemrali, abych šla. Když jsme se s bratrem setkali na jarmarku, byl s ním Erik.

Když šel Tomáš s kluky na pouťovou atrakci, dali jsme si s Erikem u stánku burčák a potykali si. Nedlouho poté začal mít Radek zdravotní problémy. Každotýdenní dojíždění mu již nesvědčilo, vrátil se domů a začal pracovat v sousedním městě.

On to však začal pociťovat jako mindrák, že už nemůže vydělávat tolik peněz. „Radku, já tě nepřestanu milovat kvůli tomu, že máš teď menší plat,“ utěšovala jsem jej.

Jeho zdravotní stav se začal zlepšovat. Jenomže jak kluci rostli, každý měl jiné zájmy, a tak se v jejich pokoji konaly velké bitky.

Chtěl koupit barák

Pak přišel Radek se šokujícím nápadem. „Vím o pěkném domě, jeho majitelé se stěhují, mohli bychom ho koupit a každý z kluků by měl své soukromí,“ prohlásil. „Ty ses asi zbláznil, nepočítej, že bych se tam s tebou stěhovala!

Už mám těch rekonstrukcí dost, vzpomeň si, jak dlouho jsme dávali do kupy ten starý byt!“ řekla jsem. Nakonec mě přemluvil, abych se s ním jela na dům podívat, a byl opravdu moc pěkný. Zase to obnášelo mít peníze.

Ty jsme sice měli, ale ne celou částku, a tak Radek opět začal pracovat v Rakousku, pokračoval ve stejné práci.

Pokušení jsem odolala

V tu dobu jsem náhodně ve městě potkala Erika. Začali jsme se bavit a on mě pozval zase na projížďku. Vyjížděli jsme stále častěji.

Jednou ke skalám, pak ke zříceninám starých hradů a jednou jsme skončili na vínku v hudebním klubu v našem městě. Erik mě pozval k sobě domů. I když mě silně přitahoval, odmítla jsem.

Překvapení, které jsem nečekala

Když jsme pak s Radkem spočítali peníze, které vydělal v Rakousku a které dostaneme za náš zrekonstruovaný byt, bez problémů bychom na dům prostředky měli. Takže netrvalo dlouho a stěhovali jsme se.

Místa tam bylo dost a téměř dospělí kluci byli spokojeni.„Lásko, mám pro tebe překvapení,“ oznámil mi Radek, když přijel opět v pátek domů.

Měli jsme celý další týden dovolenou a já očekávala, že budeme zase něco vylepšovat na našem bydlení, stejně tak, jako léta předtím.

Skvělá dovolená

V pondělí ráno mi řekl, ať si sbalím věci, které budu potřebovat na celý týden. Kam pojedeme, mi neřekl. Jen jsem poznala, že jedeme na Moravu. Ve Valticích jsme se ubytovali v krásném hotelu. Na druhý den jsme si půjčili kola a projeli nádherný Lednicko-valtický areál.

Spolu už napořád

Během týdne jsme procestovali okolí a poslední večer šli do sklípku, dát si dobrou večeři a víno. Radek najednou přede mě položil růžovou krabičku. Byl v ní náhrdelník, co se mi vždy líbil. „Ještě mám pro tebe jedno překvapení.

Definitivně končím v Rakousku a po dovolené nastupuji do autoservisu v sousedním městě. Už mám pracovní smlouvu,“ řekl. Své slovo dodržel. Teď si užíváme naši vzájemnou přítomnost a už se těšíme, jak se staneme babičkou a dědou.

Klára V. (54), jižní Čechy

Související články
3 minuty čtení
Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že se protiklady doopravdy přitahují. S manželem jsme každý úplně jiný, no a klape nám to báječně. Byla jsem rozmazlovaný, zhýčkaný jedináček, měla jsem a dostala všechno, na co jsem si jen pomyslela. Později to platilo i o klucích. Byla jsem hezká, a tak stačilo ukázat prstem, a každý kluk za mnou okouzleně kráčel. Teď mluvím o středoškolských letech. Al
3 minuty čtení
Václava jsem zprvu znala jen z Jitčina vyprávění. Byl to podle ní ten nejbáječnější mladý muž. Urostlý, vtipný a bystrý. Říkám to nerada, ale přebrala jsem kluka kamarádce. Dobře vím, že se to nedělá, ale bylo to zkrátka silnější než já. Zprvu jsem ho vůbec neznala, jen z jejího vyprávění. Podle Jitky byl Václav ten nejúžasnější kluk pod sluncem, vysoký, štíhlý, hezky oblečený, s krásným úsměve
3 minuty čtení
Nikdy mě ani nenapadlo, že by se staré zlaté časy mohly vrátit. Ale jak se říká, zázraky se dějí, ač zdaleka ne každý den. Všimla jsem si, když jsem šla na houby, že tu ruinu naproti nám někdo konečně opravuje, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Myslela jsem, že nový majitel. Když jsem se vracela s poloprázdným košíkem, zaregistrovala jsem chlapíka asi v mém věku, příšerně oblečeného, jak opra
4 minuty čtení
Strhla se obrovská průtrž mračen, tak jsem vzala nohy na ramena a běžela jsem se schovat do nejbližšího krámku. Spoléhat se na předpovědi počasí prostě nejde. Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži už několikrát. Ale jednou mi to přineslo štěstí. Televizní rosnička slibovala, že bude jasný, až polojasný den a slabé přeháňky, že prý přijdou až navečer. Vzhledem k tomu, že bylo krásné slunečné
5 minut čtení
Žila jsem si svůj poklidný život a byla jsem spokojená. Až s příchodem nového souseda jsem zjistila, že mi chybí něčí blízkost. Byla jsem už několik let vdovou. Na svůj život jsem si nikterak nestěžovala. Měla jsem svoji zahrádku a milovaná vnoučata, a to mi ke štěstí stačilo. Nebo jsem si to alespoň myslela. Nic víc jsem už od života nečekala. Pak se ale objevil soused Tomáš a já jsem zjist
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dopřejte očím víc barev
nejsemsama.cz
Dopřejte očím víc barev
Stejně jako celé tělo i oči potřebují správnou výživu, aby byly ve formě. My vám prozradíme, které potraviny prospějí vašemu zraku. Jez hodně mrkve, zlepší se ti zrak, říkávaly nám naše babičky. Jenže není to jen o mrkvi. Spektrum potravin prospěšných pro zrak sahá daleko za hranice této kořenové zeleniny. Dvakrát týdně ryby Ryby pomáhají zejména v
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
epochanacestach.cz
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
Na první pohled to může působit paradoxně. Jedna z nejfotografovanějších krajin Dolomit se rozhodla, že návštěvníků nechce více, ale méně. Alpe di Siusi, největší vysokohorská louka v Evropě, zavádí od léta 2026 nová pravidla příjezdu, která mají jediný cíl – zachovat místo, kvůli němuž sem lidé přijíždějí. Nejde o boj proti turistům. Jde o ochranu
Chobotnice se třemi srdci: Mistryně převleků, která překvapuje každým pohybem
epochaplus.cz
Chobotnice se třemi srdci: Mistryně převleků, která překvapuje každým pohybem
Na první pohled připomíná podivnou hroudu chapadel, ve skutečnosti ale patří k nejinteligentnějším tvorům oceánů. Chobotnice má tři srdce, modrou krev, dokáže během zlomku sekundy změnit barvu i tvar těla a protáhne se otvorem velkým sotva jako její oko. Vědci dodnes objevují další neuvěřitelné schopnosti tohoto fascinujícího hlavonožce. Když se chobotnice vydává na lov, pracují
Bratranec mě jen využil
skutecnepribehy.cz
Bratranec mě jen využil
Po letech se vrátil do našeho města můj bratranec a vypadal příšerně. Žena mu utekla do ciziny a on zůstal sám! Bratránek, se kterým jsem si v dětství užila spoustu zábavy, se na dlouhé roky ztratil z mého života. Teď byl zpět a mně se nad ním srdce svíralo. Podle jeho vyprávění to neměl v poslední době v životě vůbec lehké, navíc
V ložnici to Havlovi a jeho ženě Barboře skřípe?
nasehvezdy.cz
V ložnici to Havlovi a jeho ženě Barboře skřípe?
Na první pohled působí jako dokonale sehraná dvojice, která s úsměvem proplouvá nástrahami rodičovství i pracovního vytížení. Jenže herec Ondřej Havel (31) ze seriálu Ulice a jeho manželka Barbora
Lyonský salát s pošírovaným vejcem a slaninou
tisicereceptu.cz
Lyonský salát s pošírovaným vejcem a slaninou
Pošírované vejce můžete do svých receptů zařadit častěji, je to známka vyspělejšího kuchaře! Suroviny 2 lžíce olivového oleje 200 g nakrájené slaniny 1 stroužek česneku 180 g bílého chleba be
Lidi s krevní skupinou B ohrožuje jedna nemoc více než ostatní
21stoleti.cz
Lidi s krevní skupinou B ohrožuje jedna nemoc více než ostatní
Existují nejrůznější studie, které poukazují na souvislost mezi krevní skupinou a jistým onemocněním. Zastřešující studie se nyní podívala na všechna tato tvrzení a zjistila, že souvislosti jsou spíše
Fenomén sdílených kanceláří
rezidenceonline.cz
Fenomén sdílených kanceláří
Takzvané coworkingové prostory jsou logickou reakcí na zjištění, že ne každá firma potřebuje rozlehlé prostory a vlastní stůl pro každého zaměstnance. Kompromis mezi home office a běžným kancelářským uspořádáním přináší kromě úspor nákladů i výhody ve formě sdílení moderního vybavení.   Řešení umožňuje i společná tvůrčí setkávání, cooworking poskytuje profi zázemí rovněž pro schůzky a
Chrám Ta Prohm: Chovali v něm dinosaura?
enigmaplus.cz
Chrám Ta Prohm: Chovali v něm dinosaura?
Na jednom z mnoha reliéfů v kambodžském chrámu Ta Prohm prý lze nalézt něco, co tam zdánlivě nepatří: dinosaura! Zvíře údajně vypadá jako stegosaurus, jenž měl oficiálně vyhynout před miliony lety. Co
Palácový komplex Topkapi: Největší v něm byl harém
historyplus.cz
Palácový komplex Topkapi: Největší v něm byl harém
„Neseš nějaké zbraně?“ ptá se strážný u brány. Návštěvník jen poodhrne kápi, aby bylo vidět, že přichází neozbrojen, a je vpuštěn dovnitř. Ocitá se na rozlehlém prvním nádvoří paláce Topkapi, které se pro tento den proměnilo v rušné tržiště. Ale běda mu, pokud by „zabloudil“ do jiných částí komplexu! V nich sídlí sultán s rodinou
Kanoista Martin Fuksa: Síla klidu, disciplíny a osobitého stylu
iluxus.cz
Kanoista Martin Fuksa: Síla klidu, disciplíny a osobitého stylu
Patří mezi nejúspěšnější sportovce současnosti, na vodě sbírá medaile s obdivuhodnou pravidelností. Přestože tráví většinu času ve sportovním oblečení, móda ho baví - a jak sám říká, rád vystoupí z ko
Odepřela Akademie kardinálovi poslušnost?
epochalnisvet.cz
Odepřela Akademie kardinálovi poslušnost?
Není příliš rozumné zkoušet před kardinálem Richelieuem něco utajit. První ministr se dříve či později dozví o všem a s potenciálními spiklenci umí rázně zatočit.   Od roku 1629 se setkávají v pařížském domě spisovatele Valentina Conrarta (1603–1675). Diskutují o literárních dílech. Nikomu se tím ale příliš nechlubí. Někdo by jejich spolek klidně mohl považovat za nelegální.