Domů     Duch nešťastnice si chtěl povídat
Duch nešťastnice si chtěl povídat
5 minut čtení

S manželem jsme se přestěhovali do domku na vesnici. Chtěli jsme si užít klid a pohodu. Ale krátce po nastěhování se stalo něco děsivého.

Nadpřirozený zážitek, ke kterému došlo před několika lety v našem novém domě, přesvědčil o existenci posmrtného života i mého racionálně uvažujícího muže.

Vysvětlení jsem dodnes nenašla

Stalo se to zhruba měsíc po našem nastěhování do vesnického domku. Úplné vysvětlení té záhady dodnes neznám, ale tuším, o co tehdy šlo.

Vždy jsem věřila v nadpřirozeno

V mládí jsem se hodně zajímala o nadpřirozené síly. Věřila jsem tomu, že existuje něco mezi nebem a zemí, ale nikdy se mi nepodařilo spatřit nějaký tajemný jev nebo se setkat s bytostí z jiného světa. Viktor, můj manžel, měl pro mé zájmy shovívavé pochopení.

Sám ovšem v žádné ezoterické jevy nevěřil. Netušil, že jednoho dne, po mnoha letech vztahu, se mnou prožije noc, která mi dá za pravdu.

Domek na vesnici

Poté, co se naše děti osamostatnily, vyměnili jsme s Viktorem bydlení ve městě za život na vesnici. Vždycky jsme toužili bydlet spíše na klidném místě, ale dokud děti chodily do školy, byl život ve městě praktičtější.

Chvíli jsme hledali v inzerátech a zanedlouho narazili na domek, který se nám oběma líbil, takže jsme se dvakrát nerozmýšleli a koupili ho. Byl celkem malý, ale to nám vůbec nevadilo. Nám dvěma bohatě stačil.

U okna se vznášel přízrak

Rychle jsme si s manželem na tu změnu zvykli. Chodili jsme na houby do nedalekého lesa a užívali si ticho a klid. Ale asi měsíc poté, co jsme se přestěhovali, se nám přihodila věc, která nás oba vyděsila. Stalo se to uprostřed noci z pátku na sobotu.

Probudila jsem se trochu zmatená. Byla jsem zvyklá na plynulý spánek a v první chvíli mi nebylo jasné, co se děje. Viktor vedle mě spokojeně oddechoval. Pak mi došlo, že v ložnici nejsme sami. U okna se vznášel jakýsi přízrak studené, světle modré barvy. Měl podobu lidského těla, ale nebylo mu vidět do obličeje.

Byly to halucinace?

Myslela jsem, že se mi to zdá nebo že mám nějaké halucinace. Zatřásla jsem manželem, aby se probudil a potvrdil mi, že přízrak rovněž vidí. Viktor se po chvilce probral, ale to zjevení se mezitím vytratilo.

Připadala jsem si trochu jako hlupák, přesto jsem manželovi řekla, co jsem před chvílí spatřila. Reagoval na to dost posměšně. Trochu se mě to dotklo, ale na druhou stranu jsem se mu nemohla moc divit.

Manžel se už znovu ukládal ke spánku, když se přízrak objevil znovu. Na rozdíl od onoho prvního objevení nyní přízrak doprovázel i ženský hlas.

Proč navštívil právě nás?

Viktor rozsvítil noční lampičku a v jejím světle ona tmavomodrá záře zmizela. Hlas k nám ale dál promlouval. Bylo jasné, že je to duch nějaké ženy. Ptala se nás, jestli si na ni vzpomínáme.

Zatímco Viktor byl z tohoto zážitku naprosto mimo a neschopný jediného slova, já jsem pochopila, že s námi přízrak nemá žádné zlé úmysly. Požádala jsem manžela, aby znovu zhasl lampičku. Chtěla jsem zjistit, čí duše nás to přišla ze záhrobí navštívit.

Marně jsem se ale snažila si to zjevení někam zařadit. Ani hlas, ani ta mlhavá podoba mi nebyly nijak povědomé. Nebylo mi jasné, proč ten duch přišel právě k nám, když se mnou ani s Viktorem nemá žádnou spojitost.

Jediné, co se nabízelo, bylo, že má nějaký vztah k tomuto domku, kde jsme zatím bydleli pouhý měsíc.

Komu zbloudilá duše patřila?

Snažila jsem se s přízrakem komunikovat, ale nereagoval. Ženský hlas opakoval stále totéž. Trvalo to ještě asi deset minut. Potom se zjevení vytrácelo a nastala úplná tma. Do rána už jsme s Viktorem neusnuli.

Manžel byl poprvé nucen přiznat, že existují věci mezi nebem a zemí i posmrtný život. Mnohem více jsme ale řešili záhadu, komu ta zbloudilá duše, která za námi přišla, vlastně mohla patřit.

Manžel pátral

Ten tajuplný zážitek nám pochopitelně nešel z hlavy ani druhý den za jasného slunečního světla. Viktor se rozhodl, že si zjistí něco víc o historii domku. Do této chvíle jsme věděli jen to, že nám ho prodali lidé z Prahy, kteří ho měli jako rekreační objekt.

Komu patřil předtím, jsme netušili. Manžel se začal ptát mezi místními lidmi. Postupně se tak dostal v historii našeho stavení až do doby před druhou světovou válkou. Tehdy v domku žila rodina s mladým mužem, který se zamiloval do dívky ze sousední vesnice.

Rodiče mu ale nedovolili, aby si ji vzal, a on podlehl nátlaku. Dívka pak dobrovolně ukončila svůj život. Protože se nám přízrak už potom nikdy nezjevil, nevím dodnes jistě, jestli to byl právě duch oné nešťastnice.

Myslím si ale, že je to dost pravděpodobné. A můj manžel? Ten se mi od té doby už nikdy kvůli nadpřirozeným silám nesmál a dnes ho zajímají stejně jako mě.

Alice J. (66), Šumava

Předchozí článek
Další článek
Související články
3 minuty čtení
Ta cesta, kterou dobře znala, se najednou proměnila ve sněhový labyrint. Petrolejová lampa jen zázrakem nezhasla, a vedla ji dál. Ta stará petrolejová lampa stojí dodnes na polici v chodbě našeho bytu. Už dávno není funkční, kdysi mi ji darovala babička. A vyprávěla mi k ní i zajímavý příběh. Odehrál se, když byla ještě malá a chodila v naší vesnici do obecní školy. V té době ještě nebylo samoz
3 minuty čtení
Lze z kávy věštit budoucnost? Babička až do své smrti věřila, že ano. Nikdo z nás tomu nevěřil. Pak jsme se nestačili divit. Byla to náhoda, nebo zázrak? Moje babička bydlela v malé vesničce v blízkosti řeky Labe. Po smrti dědy jsem za ní často jezdila, aby byla ve své samotě na chvíli rozptýlena mou přítomností. Babička byla celý život skromná. Všechnu svoji lásku a čas věnovala svým vnoučatům
3 minuty čtení
Jen jsem zavřela oči, zase tu ten sen byl. Podlehla jsem zvědavosti a vyrazila do míst, o kterých se mi zdálo. Nevím, kde se tak najednou vynořil sen, ve kterém jsem se pohybovala v prostředí, které rozhodně nevyhledávám. Za celý svůj život jsem se nezajímala o sport. Možná jedině krasobruslení v televizi nebo tanec, jinak jsem byla sportem neoslovená. Proto jsem byla hodně překvapená, že se mi
3 minuty čtení
Do sklepení a tajemných chodeb je třeba lézt s velkou přípravou, a hlavně si zjistit, co se o místě píše v místních kronikách. S Jiřím, mým mužem, jsme se často toulali po vlastech českých. Když byly děti malé, omezovali jsme se na místa, kde by je to mohlo bavit. Když se syn i dcera dostali do puberty, měli okruh svých kamarádů a s námi už tak moc jezdit nechtěli. Nadšení pro objevování nových
5 minut čtení
Když mi zemřel bratr, odešel i kus mé samé. Dlouhé měsíce pro mě život neměl smysl, pak se ale jedné noci stal zázrak. Když mi zemřel můj milovaný bratr Martin, už jsem neměla radost ze života. Po tomto rodinném neštěstí jsem se málem zhroutila. Najednou mě přestalo všechno bavit. Už jsem se ani nevěnovala svým oblíbeným koníčkům, které mě dříve tolik bavily. Zavřela jsem se doma mezi čtyři stě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hory plné romantiky v Česku
nejsemsama.cz
Hory plné romantiky v Česku
České hory nejsou jen mrznutí na sjezdovce. Užijte si wellness relax, dobrou kuchyni a mezi tím zajímavou vyhlídku či vyjížďku lanovkou na hřebeny. Dolní Morava Mnohem víc než jen lyžařské trasy najdete ve skiareálu Dolní Morava na úpatí Králického Sněžníku (1424 m), mezi Orlickými horami a Jeseníky. Kromě komplexu zasněžovaných sjezdovek, dvou čtyřsedačkových lanovek a vleků tu láká k návštěvě třeba
Rajská polévka
tisicereceptu.cz
Rajská polévka
Milují ji děti, ale i dospělí! Suroviny na 4 porce olivový olej 1 cibule 2 stroužky česneku 400 g krájených loupaných rajčat (i z plechovky) 0,5 l zeleninového vývaru 1 bobkový list sůl p
Vrátí se Kusnjerová k bývalému, protože je na dně?
nasehvezdy.cz
Vrátí se Kusnjerová k bývalému, protože je na dně?
Co tedy hvězda seriálu Polabí Hana Kusnjerová (41) vlastně chce? Ještě před nedávnem byl její bývalý partner, s nímž ná dceru Elišku (7), v jejích očích ten nejhorší. Jeho jméno zarytě tají, ovšem p
Účinná zimní terapie, když na vás krátké dny doléhají
epochaplus.cz
Účinná zimní terapie, když na vás krátké dny doléhají
Zima zpomaluje, zkracuje dny a nenápadně, ale intenzivně doléhá i na psychiku. Únava, horší nálada a pocit, že vše stojí víc úsilí než obvykle, nejsou osobním selháním, ale přirozenou reakcí těla na chlad a nedostatek světla. Dobrá zpráva je, že existují jednoduché a funkční způsoby, jak zimní období zvládnout s větším klidem, bez přetvářky a
Bad Kleinkirchheim: alpské lázně, hory a tradice Korutan
epochanacestach.cz
Bad Kleinkirchheim: alpské lázně, hory a tradice Korutan
Bad Kleinkirchheim je malebné horské městečko ležící v rakouských Korutanech, v nadmořské výšce okolo 1 100 metrů, mezi pohořím Nockberge a jezerem Millstätter See. Spojuje v sobě tři silné identity: vyhlášené termální lázně, atraktivní horské středisko a místo s dlouhou alpskou tradicí. Právě tato kombinace z něj činí jednu z nejzajímavějších celoročních destinací v jižním
Nebezpečná hypotermie aneb Signály podchlazení, které není radno ignorovat!
21stoleti.cz
Nebezpečná hypotermie aneb Signály podchlazení, které není radno ignorovat!
Při teplotách pod bodem mrazu se mohou objevit omrzliny, ovšem mnohem závažnějším, život ohrožujícím stavem je hypotermie neboli podchlazení. To se přitom projevuje malými, snadno přehlédnutelnými sym
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Designérka z Lasvitu navrhla křišťálové trofeje pro české medailisty na zimních olympijských hrách v Cortině
iluxus.cz
Designérka z Lasvitu navrhla křišťálové trofeje pro české medailisty na zimních olympijských hrách v Cortině
Česká sklářská a designérská společnost Lasvit představuje nové trofeje, které budou uděleny českým medailistům na zimních olympijských hrách Milano Cortina 2026. Ručně foukané skleněné objekty vzn
Waldor Astoria se vydává na exkluzivní plavby po Nilu
epochalnisvet.cz
Waldor Astoria se vydává na exkluzivní plavby po Nilu
Hilton a Middle East for Nile Cruisers vytvořily nový program zážitkových plaveb Waldorf Astoria Nile River Experience, který umožňuje zažít kouzlo starověkého Egypta ve zbrusu novém podání. Nádherná zákoutí nejdelší africké řeky budou cestovatelé prozkoumávat během čtyř a šestidenních plaveb z Luxoru do Asuánu, nebo opačným směrem. Nový program Waldorf Astoria Nile River Experience,
Převezl mazaný biskup Jaromír celý Řím i s papežem?
historyplus.cz
Převezl mazaný biskup Jaromír celý Řím i s papežem?
Římským prelátům se točí hlavy a zmatený výraz na tváři papeže Řehoře značí, že i on je s rozumem v koncích. Pražský biskup Jaromír je mezitím „fackuje“ jedním argumentem za druhým a sem tam nezapomene hodit laškovně očkem po fascinovaných papežových důvěrnicích. Na chorobného potížistu z Čech si nikdo nepřijde…   Je inteligentní, charismatický a
Djatlovova výprava: Co zabilo devět turistů v horách Uralu?
enigmaplus.cz
Djatlovova výprava: Co zabilo devět turistů v horách Uralu?
V zimě roku 1959 zmizelo v zasněžených horách severního Uralu devět zkušených sovětských turistů pod vedením Igora Djatlova. O několik týdnů později byla nalezena jejich těla a roztrhaný stan na svahu
Toužila být prostě důležitá
skutecnepribehy.cz
Toužila být prostě důležitá
Zůstala jsem sama, a když se hledal předseda SVJ, nechala jsem se k této nevděčné funkci přemluvit. To jsem netušila, jak línou spolupracovnici vyfasuju. Celý život se snažím dělat věci pořádně. Pěkně od podlahy jsem vzala i péči o náš jedenáctiposchoďový panelák. Vypadala nadějně Vše šlo celkem hladce do chvíle, kdy se místopředsedkyní výboru stala Klára z devátého. Bylo