Domů     Ohrožovaly mě cizí bytosti!
Ohrožovaly mě cizí bytosti!
5 minut čtení

Uprostřed noci jsem se vracela domů. Když jsem měla za sebou asi třetinu cesty, prozářilo tmu ostré světlo.

Ještě dnes mívám záchvaty strachu a paniky, když si na to jenom vzpomenu. Před lety se mi stala hrůzostrašná věc, kterou mi dodnes lidé nechtějí uvěřit.

Já ale moc dobře vím, co se té noci přihodilo. Když se ke mně začaly ty podivné postavy blížit, loučila jsem se v duchu se životem.

Hrůzostrašná vzpomínka

Žiji dnes ve městě, ale dětství jsem strávila v menší vesnici. Celkem pravidelně jsem tam jezdívala na sraz spolužáků z bývalé devítiletky. Na jedno takové setkání, nebo spíš na to, co po něm následovalo, ale nikdy nezapomenu! Ještě dnes mi při vzpomínce na tu chvíli běhá po zádech mráz.

Spolužačka nepřijela

Měli jsme tehdy doma rozbité auto, takže mě na sraz nemohl můj manžel přijet vyzvednout jako v letech předtím. Domluvila jsem se proto s jednou bývalou spolužačkou, že mě odveze.

Napevno jsem s tím počítala. Dopadlo to ale jinak: spolužačka nejprve napsala zprávu, že přijede později a potom nepřijela vůbec. Byla jsem takříkajíc v pytli.

Zůstala jsem na nádraží

Věděla jsem, že mohu jet nočním vlakem, což obnášelo jeden přestup. Nakonec jsem zvolila tuto variantu místo taxíka, který by stál moc peněz. Nikoho ze spolužáků jsem také požádat nemohla, všichni samozřejmě již něco vypili.

Ten vlak, na který jsem spoléhala, měl bohužel velké zpoždění a přípoj nečekal. Ocitla jsem se tedy na malém nádraží tak trochu v pasti. Ke všemu se mi ještě vybil mobil, takže jsem nemohla zavolat ani manželovi.

Noční procházka

Rozhodla jsem se, že půjdu po silnici a třeba pojede nějaké auto. V nejhorším případě mě čekala desetikilometrová noční túra. Ty kilometry mně samy o sobě nevadily, byla jsem zvyklá chodit, ale ty podmínky – noc a opuštěná silnice – mi naháněly docela obavy.

Tmu prozářilo ostré světlo

Jako z udělání zrovna žádný vůz nejel. Po třech kilometrech, na silnici uprostřed polí, se najednou začaly dít strašné věci. Tmu nečekaně prozářilo ostré světlo. K mému údivu přicházelo shora.

V první chvíli mě napadlo, že je to možná vrtulník, ale nebyl slyšet žádný hluk. Záře, která naplňovala prostor kolem mě, byla pronikavá a oslňující. Ocitla jsem se ve středu tajuplného světelného kruhu a vůbec jsem neměla ponětí, co se děje.

Něco se dělo

Byla jsem jen šíleně vystrašená. Pak jsem se chtěla dát na útěk, jenže jsem zjistila, že to nejde. Začala jsem volat o pomoc, ale ke svému překvapení jsem neslyšela svůj hlas.

Dělo se něco naprosto neuvěřitelného a děsivého a já nevěděla, jak se z té situace dostat. Všechno se ještě zhoršilo poté, co jsem si všimla, že proti mě stojí nějaké podivné bytosti.

Loučila jsem se se životem

Mým prvním dojmem bylo, že to jsou nějací lidé, ale na to měli příliš divné postavy. Zděšeně jsem pak sledovala, jak se pohybují směrem ke mně. Začala jsem se v duchu loučit se životem. Bylo mi líto, že nemám možnost říct své sbohem manželovi a dětem.

Byla jsem zcela v jejich moci

Světelný kruh, který mě obklopoval, byl stále silnější s tím, jak se ty bytosti pohybovaly. Chápala jsem, že nejsou z tohoto světa a že jsem zcela v jejich moci. Nebyla jsem schopná se ani pohnout.

Ztratila jsem vědomí

Najednou jsem pocítila, jak se nohama odlepuji od země a začínám se vznášet. V tu chvíli jsem ztratila vědomí. Co bylo pak, nevím, ale když jsem se znovu probrala, ležela jsem v poli a kolem mě byla už jen tma. Světlo bylo pryč a s ním i ty záhadné postavy.

Mohla jsem se hýbat

Opatrně jsem dýchala a snažila se utřídit si myšlenky a přijít na to, co se stalo. Ke svému překvapení jsem zjistila, že se mohu opět volně hýbat. Postavila jsem se a tak nějak spontánně zakřičela o pomoc.

Uprostřed polí mezi vesnicemi mě ale samozřejmě nikdo neslyšel. Ještě chvíli jsem stála na místě a bázlivě se rozhlížela kolem sebe, jako bych čekala, že se ty bytosti vrátí. Naštěstí se nic takového už nestalo.

Chtěla jsem být doma

Byla jsem vyčerpaná a měla jsem slzy v očích. Doklopýtala jsem zpátky na silnici. Ten dlouhý úsek pěší cesty jsem ušla hrozně rychle a nedbala jsem na únavu. Hnala mě spíše vůle a touha být už doma než síla. Stále jsem se ohlížela za sebe, jestli mě někdo nebo něco nepronásleduje.

Strach mám pořád

Když jsem došla domů, manžel mě čekal. Málem už zalarmoval policii, protože jsem se mu na mobil neozývala. Vyprávěla jsem mu, co se mi stalo, ale koukal na mě pochybovačně. A o mé příhodě pochybovali pak i další lidé.

Já ale vím, že to takhle skutečně bylo, jen to nemohu nijak dokázat. Strach v sobě mám ale pořád, stačí si na tu noc jen vzpomenout.

Marcela Č. (61), České Budějovice

Související články
3 minuty čtení
Po tchánově smrti jsme se s manželem nastěhovali do jeho domu. Třetí noc se zničehonic pustila televize a gramofon. Když Zbyškovi po dlouhé nemoci zemřel tatínek, oba jsme to obrečeli. Bylo mu lehce přes devadesát a jeho přítomnost jsme začali velmi brzy postrádat. Zbyšek, jakožto jediný dědic, získal jeho starý domeček, kam jsme se nastěhovali. Když jsme se s jeho otcem vídali, většinou jezdil
3 minuty čtení
Oběti zločinu se mohou o spravedlnost hlásit i z onoho světa. Tato domněnka možná stojí i v pozadí tohoto příběhu. Stalo se to už před více než dvaceti lety, ale dodnes jde o nevyřešenou a děsivou záhadu. Týká se mojí kamarádky Magdy, bývalé kolegyně, se kterou jsem se scházela i poté, co změnila zaměstnání. Byla to moc hodná a milá ženská, pokaždé jsme si měly co říct. Nakonec zůstala bez p
5 minut čtení
Před lety mi při autohavárii zemřela mladší sestra. Až o pár let později jsem zjistila, že naše matka její duši nechce nechat odejít. K této události došlo už před několika lety. Tehdy jsme se s rodinou přestěhovali do menšího domečku na kraji vesnice. Dům měl už hodně za sebou a bylo v těm nutné udělat mnoho oprav. Rozhodnutí, které nám změnilo život Když nám v našem bytě začalo být těsn
3 minuty čtení
Nechápu, jak se mohlo stát, že jsme se s manželem tak pohádali. Pak jsem ale vysledovala, že tohle datum mi nesvědčí. Vždycky přinese problém, nebo dokonce neštěstí. S manželem žijeme ve vztahu čtyřicet let. Dá se říct, že jsme se nikdy moc nehádali. Přesto se nám stalo před několika měsíci, že jsme se poštěkali tak, že jsem myslela, že od něj odejdu. Nechápu, jak se to mohlo stát. Takové emoce
3 minuty čtení
Nakoupila jsem vnučce barvičky a ona celé prázdniny malovala. Obrázky jsem pověsila do ložnice, a poté se začaly dít divy. Vrátila se mi ztracená síla. Do důchodu jsem vstoupila plná nápadů. Radovala jsem se, že si budu konečně užívat zahrádky a hlavně šestileté vnučky, u které jsem cítila, že se povedla po mně. Rozuměla jsem si s ní mnohem více, než se svými dětmi. Jako já moc ráda malovala, n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Laco přináší důkaz, že na velikosti nezáleží
iluxus.cz
Laco přináší důkaz, že na velikosti nezáleží
Existuje zvláštní přesvědčení, že pořádné pilotní hodinky musejí mít průměr menšího talíře. Laco se naštěstí rozhodlo tento mýtus elegantně rozebrat na součástky. Nový Frankfurt 40 GMT zmenšil pouzdro
Přízraky hradu Dobré naděje děsí noční strážce
epochalnisvet.cz
Přízraky hradu Dobré naděje děsí noční strážce
V historické pevnosti v Kapském městě bylo za posledních více než sto let pozorováno hned několik záhadných přízraků. Setkání s nimi jsou tak častá a děsivá, že se noční hlídači některým místům komplexu při obhlídkách po setmění raději vyhýbají. Komu duchové patří a jak se jejich přítomnost projevuje?   Mys Dobré naděje je jedním z
Halina Pawlowská už je zase plná sil a optimismu
nasehvezdy.cz
Halina Pawlowská už je zase plná sil a optimismu
Spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská (71) má za sebou velmi náročné období. Před časem ji vážné zdravotní komplikace přivedly až na nemocniční lůžko a sama později přiznala, že bojovala o život
Sonda New Horizons se probudila a míří k hranici Sluneční soustavy
21stoleti.cz
Sonda New Horizons se probudila a míří k hranici Sluneční soustavy
Sonda New Horizons, která se před jedenácti lety zapsala do historie prvním průletem kolem Pluta, se znovu ozvala Zemi. Po rekordních 321 dnech v hibernačním režimu se ve vzdálenosti 9,5 miliardy kilo
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
epochanacestach.cz
Nejkrásnější louka Evropy říká autům dost
Na první pohled to může působit paradoxně. Jedna z nejfotografovanějších krajin Dolomit se rozhodla, že návštěvníků nechce více, ale méně. Alpe di Siusi, největší vysokohorská louka v Evropě, zavádí od léta 2026 nová pravidla příjezdu, která mají jediný cíl – zachovat místo, kvůli němuž sem lidé přijíždějí. Nejde o boj proti turistům. Jde o ochranu
Hokejová hraběnka pobláznila Telč
historyplus.cz
Hokejová hraběnka pobláznila Telč
Nazout brusle, popadnout hokejku a honem na led. Na Ulickém rybníku v Telči je rušno. Hokejisté v teplých svetrech s pětilistou růží na hrudi se musejí před utkáním ještě rozbruslit. Uprostřed jejich chumlu se rozjíždí tmavovlasá usměvavá slečna. Jediná mezi houfem chlapů…   Novému sportu, který v českých zemích získává stále větší popularitu, propadne i
Zmizela náhle, beze stopy
skutecnepribehy.cz
Zmizela náhle, beze stopy
Oběti zločinu se mohou o spravedlnost hlásit i z onoho světa. Tato domněnka možná stojí i v pozadí tohoto příběhu. Stalo se to už před více než dvaceti lety, ale dodnes jde o nevyřešenou a děsivou záhadu. Týká se mojí kamarádky Magdy, bývalé kolegyně, se kterou jsem se scházela i poté, co změnila zaměstnání. Byla to moc hodná a milá ženská, pokaždé jsme si
Okurkové osvěžení
tisicereceptu.cz
Okurkové osvěžení
Tenhle nápoj nejenom zažene žízeň, ale postará se i o to, abyste měli krásnou pleť. Je to jedna z nejzdravějších limonád. Suroviny 1 salátová okurka 1 l jemně perlivé minerálky 2 lžíce třtinov
Historická hádanka od Pearl Harboru: Záhada prvního výstřelu vyřešena?
enigmaplus.cz
Historická hádanka od Pearl Harboru: Záhada prvního výstřelu vyřešena?
Tohle nikdo nečekal. Okolo půl sedmé ráno zaznamená americký torpédoborec Ward ve vodách poblíž Pearl Harboru přítomnost jakéhosi záhadného plavidla, kterému na hladinu vykukuje periskop.  
Partyzáni jako bojovníci z lesů? Omyl, zajali i ponorku!
epochaplus.cz
Partyzáni jako bojovníci z lesů? Omyl, zajali i ponorku!
Obvyklé představě partyzánského boje, jako aktivit malých vojenských formací, se vymyká osvobozenecký boj, který probíhal na území Jugoslávie v době druhé světové války. Zde byli partyzáni schopni vybojovat i velké bitvy. Měli i vlastní námořnictvo. Operovali na souši i na moři. Zajali dokonce i ponorku. Příběh ocelového podmořského dravce začíná v roce 1944, kdy italské námořnictvo nasadilo
Industriální styl, hodný šampiona
rezidenceonline.cz
Industriální styl, hodný šampiona
Mezi cihlovými zdmi bývalé továrny se skrývá designový penthouse Jaylena Browna, hvězdy NBA a Boston Celtics. Jde o prostors výhledem na Seaport District, v němž výška stropů nepochybně dosahuje míry ambicí svého majitele. V bostonské čtvrti Fort Point, kde se historie města potkává s jeho současnou energií, se nachází rezidence, která ztělesňuje styl, sílu a
Úklid domova podle feng-šuej
nejsemsama.cz
Úklid domova podle feng-šuej
Učení feng-šuej je stará čínská metoda, která vám napoví, jak nejlépe vyladit energii ve svém domově a vytvořit z něj harmonický přístav. Pokud se doma necítíte dobře, je čas s tím něco udělat. Možná se ve vašem bytě odehrála nějaká traumatická událost, nebo jste se přestěhovala do jiného prostoru. Očistný magický úklid vám udělá dobře. Lépe