Domů     Věděla dopředu úplně všechno!
Věděla dopředu úplně všechno!
5 minut čtení

Stále jsem si opakovala, že nic špatného nemůže trvat věčně. Že jednou nad mojí hlavou konečně vysvitne sluníčko a bude zase lépe! Jenže to trvalo už moc dlouho.

Můj život byl dlouho až příliš pohodový. Krásné dětství, dobré výsledky ve škole i ve sportu a potom jsem potkala kluka a byla z toho láska na celý život…

Myslela jsem, že žertuje

Svatba na sebe nenechala čekat a děti také ne. Pohoda ovšem skončila s pubertou našich dětí. Syn Martin začal v té době vyvádět, jako by mu v hlavě přeskočilo. Ze školy ho chtěli vyhodit a jemu to bylo jedno.

Dcera si zase našla o dvacet let staršího chlapa a v osmnácti, na den, k němu odešla bydlet. Manžel na syna denně křičel a já zase křičela na manžela, aby toho nechal. Nakonec jsme toto období přežili, ale vztahy mezi námi se nezlepšily.

Dcera si svého dědka nakonec opravdu vzala, a dokonce se jim narodila holčička, má vnučka. Já se s nimi ale téměř nevídala. Syn s bídou odmaturoval, dál ale už jít odmítl a živí se podomním prodejem bůhví čeho.

Když jsem si tak jednou stěžovala své kamarádce Jarmile, že mě ten můj život vůbec nebaví, přišla s návrhem: „Pojď se mnou k mojí kartářce!“ Zůstala jsem na ni koukat, jako by spadla z višně.

Znaly jsme se tolik let, a o kartářce se mi nikdy ani slůvkem nezmínila! Podezírala jsem ji, že si ze mě dělá legraci.

Lekla jsem se jí

Ona mi ale vysvětlila, že si legraci nedělá, jen mi o ní nikdy neřekla, protože se styděla. Věděla, že na tyhle blbosti nevěřím. „Ale já jsem přesvědčená, že existují věci mezi nebem a zemí, které si nedokážeme vysvětlit! Pojď se mnou a uvidíš.

Ani není drahá!“ Odmítla jsem, ale kamarádčin návrh mi přece jen vrtal hlavou. Nakonec jsem kývla a šla. Vždyť o nic nešlo!

Přivítala mě paní oblečená do černých šatů a zmalovaná jako nějaký obraz. Na obou rukou náramky a dlouhé rudé nehty. Vypadala jako z nějakého filmu o čarodějnicích! Působila dost děsivě.

Věděla o mně vše

Moc důvěryhodně nevypadala, ale respekt budila, to zas ano! Nechala mě, abych zamíchala karty, a nechala mě tři vybrat. Chvíli si je prohlížela a potom, aniž by se mě na cokoli zeptala, spustila. Nestačila jsem koukat! Věděla úplně všechno!

Pomyslela jsem si, že má informace od kamarádky, ale neměla. Řekla mi totiž i to, s čím jsem se nikdy nikomu nesvěřila! Byla jsem z ní úplně rozhozená. Vůbec jsem to nechápala! Poradila mi s dcerou i synem. Manžela si nechala jako posledního.

Vykreslila ho do úplných detailů. „Už dlouhou dobu uvažuje o rozvodu. V práci se kolem něho motá nějaká ženská. Dávejte si pozor! Musíte začít bojovat, jinak o manžela přijdete!

Zadala mi úkoly

Pokud nezměníte sama sebe, nehnete se z místa! Vezměte si tužku a napište si, co vám teď řeknu!“ K mému údivu si ode mě nic nevzala. Prý příště, až se její věštby začnou plnit a já jí uvěřím! Odcházela jsem od ní jako v mrákotách. Nevěděla jsem, čemu věřit.

„Tak co, to byl zážitek, viď?“ vytrhla mě z mého zamyšlení Jarmila. Usmívala se, protože na mně viděla, jak se mi hlavou honí myšlenky. Kartářka mi totiž dala takový návod, čím začít a co udělat, když se stane to či to. A ono se to skutečně dělo! Přesně tak, jak předpověděla.

Návrat ztraceného syna

Napřed jsem navštívila dceru. Ta mě přivítala s otevřenou náručí a byla ráda, když jsem jí nabídla pomoc s malou: „Víš, mami, je toho na mě moc,“ přiznala dojatě a já byla šťastná, že mou pomoc s radostí přijímá. Spolu jsme zavolaly synovi Martinovi.

Bydlel na ubytovně a dobře se mu nevedlo. S radostí se vrátil domů. Měl dluhy a hrozila mu exekuce. Nic jsem mu nevyčítala a manžel také ne. Díky kartářčiným předpovědím jsem byla na všechno připravená předem. Nejtěžší ze všeho bylo smíření s manželem.

Odcizili jsme se víc, než jsem si doposud uvědomovala! Stále jsem myslela jen na děti a také svoje i manželovy rodiče. Na vztah nás dvou jsem vlastně vůbec nemyslela!

Dala jsem se do gala

Jenže každé manželství potřebuje péči. Společně strávený čas. Dcera mi poradila s oblečením a novým účesem. A koupila jsem zájezd do Švédska. Byl to manželův dávný sen, procestovat severské země. Nechtěla jsem ho okatě nutit do nějakého pobytu pro dva.

Takhle to vypadalo nenápadně. Nechal se nachytat a kývl. Čekal nás týden plný dobrodružství. A nečekané sblížení. K dokonalosti měl náš vztah ještě daleko, ale pokrok to určitě byl. Odjížděli jsme skoro jako cizinci, chladní a nevraživí.

Vraceli jsme se jako parťáci a kamarádi. „Tak co, už mým kartám a věštbám alespoň trochu věříte?“ zeptala se mě kartářka při druhé návštěvě. Kývla jsem a zavrtěla hlavou. „Zachránila jste mi, doufám, manželství. Vrátila do mého života děti a k nim i vnouče. Jsem vám moc vděčná!“ Kdybych to neprožila, nikdy bych neuvěřila!

Martina H. (59), Šumperk

Související články
4 minuty čtení
I v pozdním věku jsem se dokázala bláznivě zamilovat. Ten cit mě úplně pohltil. Postupně jsem se zamotávala do svých lží a výmyslů. Jsem racionální člověk a ani v mládí jsem nikdy z lásky nedělala hlouposti. S manželem jsme měli vyrovnané manželství, ale už dávno to nefungovalo po milostné stránce. Nežili jsme spolu, ale vedle sebe. Nevěřila jsem, že by mě někdy mohla potkat bláznivá zamilovano
3 minuty čtení
V pubertě mi rodiče strašně lezli na nervy. To byly pořád jenom samé zákazy a příkazy, tam nechoď, tohle nedělej. Byla jsem jako vězeň. Když jsem chodila na základku, v módě byly památníčky, takové zápisníky v ozdobných deskách, kam si děti kreslily a psaly. Nejvíc se mi líbilo, když mi tam někdo nakreslil krásný obrázek. Trošku mě zklamala babička, která mi tam napsala jen jedinou větu: „Ne
3 minuty čtení
Beze stopy zmizely. Přes dva měsíce se neobjevily. Už jsem naše kočičky oplakala, jejich věci rozprodala. Kočky se ale za několik týdnů vrátily a očividně nestrádaly. Staří Egypťané věřili, že kočky hlídají bránu do podsvětí. Egyptští kněží z výrazu kočičích očí dokonce věštili. Každopádně jsou kočky zvířata tajemná. V naší rodině jsme měli kočky vždycky. Ovšem mně se kočičky přemnožily, než js
2 minuty čtení
Osud si s námi pohrává, kdykoli se mu zachce. To, co bylo včera, nemusí být dnes. A tak tomu je i s naším zdravím. Problémy přišly náhle! Po šedesátce jsem byla stále energická ženská, která neměla žádné vážnější problémy. Byla jsem hrdá na to, že neberu žádné prášky, jezdím na kole a mám permanentku na plavání do bazénu. Stejně na tom byl i můj muž, dokonce jsme měli partičku, se kterou jsme c
2 minuty čtení
Do nemocniční čekárny jsem přišla o něco dřív. Byla tam jen jedna žena. A toto setkání mi změnilo život. Sedla jsem si naproti ní. Krátce jsme se na sebe usmály a každá se začetla do svého časopisu. Od první chvíle jsem měla zvláštní pocit. Ta žena mi byla něčím povědomá. Nebylo to tím, že bych ji znala, spíš jsem měla dojem, jako bych se dívala na někoho, koho jsem už někdy dávno potkala. N
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhada Hory mrtvých:  Co způsobilo krutou smrt Djatlovovy výpravy?
enigmaplus.cz
Záhada Hory mrtvých: Co způsobilo krutou smrt Djatlovovy výpravy?
Dosud neobjasněné úmrtí devíti členů Djatlovovy výpravy, ke kterému došlo v nočních hodinách 2. února 1959 v ruském pohoří Ural, stále vzbuzuje mnoho otázek. Nové výzkumy ukazují, že za vším stál buď
Ohromující sídlo krále pohádek
rezidenceonline.cz
Ohromující sídlo krále pohádek
Nemovitost Los Feliz, postavená společností slavného tvůrce v roce 1932, patří od roku 2011 rusko-kazašskému filmaři Timuru Bekmambetovovi, žijícímu převážně v Izraeli. Ten aktuálně ikonický dům Walta Disneyho v Los Angeles, kde vytvořil například filmy Popelka a Pinocchio, nabízí k pronájmu za 40 000 dolarů měsíčně.   Poté, co pohádkovou vilu za 3,7 milionu dolarů
Rižský černý balzám měl na kahánku: Recept na něj se za války ztratil a musel být rekonstruován
epochaplus.cz
Rižský černý balzám měl na kahánku: Recept na něj se za války ztratil a musel být rekonstruován
Podle legend si s ním žaludeční obtíže vyléčila ruská carevna Kateřina II. Veliká. Rižský černý balzám je tradiční lotyšský likér využívající 24 rostlinných příměsí. Recept na něj byl natolik tajný, že ho znalo jen pár zasvěcených. V době druhé světové války odcházejí z Lotyšska právě znalci tajné receptury. Zdálo se, že legendárnímu likéru zazvonila hrana…
Po svatbě s Nedvědem brzy rozvod?
nasehvezdy.cz
Po svatbě s Nedvědem brzy rozvod?
To jsou tedy vyhlídky! S velkou slávou zpěvačka Dara Rolins (53) oznámila, že už mají s partnerem, někdejším fotbalistou Pavlem Nedvědem (53), určen termín svatby a že se chystá věnovat po celý násled
Domácí ajvar
nejsemsama.cz
Domácí ajvar
Urodil se vám lilek či papriky? Připravte si z nich pikantní směs, která se skvěle hodí jako příloha k masu, jako pomazánka či do salátů. Na 4 skleničky potřebujete: ✿ 1 lilek ✿ 2 kg červených paprik nebo kapií ✿ 6 stroužků česneku ✿ 3 chilli papričky ✿ 100 ml oleje ✿ 1 lžíci citronové šťávy ✿ sůl 1. Lilek a papriky rozložte na plech
La Veranda přináší nový důvod, proč si udělat čas na oběd
iluxus.cz
La Veranda přináší nový důvod, proč si udělat čas na oběd
Večeře bývá událostí. Oběd často jen bodem mezi dvěma schůzkami. Přitom právě poledne je okamžikem, kdy se dá na chvíli zastavit, odložit telefon a dopřát si to, na co večer už mnohdy nezbývá čas.
Potopila se italská chlouba za nejasných okolností?
historyplus.cz
Potopila se italská chlouba za nejasných okolností?
Itálie byla ve druhé světové válce poražena a její civilní i vojenské námořnictvo utrpělo obrovské škody. Italové se ale směle pouštějí do jeho obnovy. Symbolem jejich snahy a schopností se stává zaoceánský parník Andrea Doria. V mnoha směrech jde o unikátní plavidlo, které ovšem během jedné poklidné plavby skončí na dně Atlantiku. Plovoucí galerie Není
Shodil novinář Skrejšovský svého soka ze schodů?
epochalnisvet.cz
Shodil novinář Skrejšovský svého soka ze schodů?
Na co sáhne, to se mu daří. Obchodováním počínaje, politikou konče. V říjnu 1878 však jeho nadějně rozjetou kariéru zhatí Zemský soud v Praze.   Ten totiž podnikateli a neohroženému novináři Janu Stanislavu Skrejšovskému (1831–1883) uloží čtyřměsíční trest za to, že shodil ze schodů a těžce zranil svého soka, architekta Viléma Tierhiera (1843–1908). „Jen jsem se
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
epochanacestach.cz
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
Jen málokteré místo v České republice nabízí tolik rozmanitých zážitků na tak malém území jako údolí řeky Desné v srdci Jeseníků. Během jediného dne můžete nahlédnout do útrob jedné z nejvýznamnějších vodních elektráren v Evropě, vydat se na horské hřebeny, projet se na koloběžce a den zakončit poznáváním památek ve Velkých Losinách nebo v termálním
Hvězdy mě varovaly před zloději a podvodníky
skutecnepribehy.cz
Hvězdy mě varovaly před zloději a podvodníky
Astroložky jsem se tehdy ptala na lásku a vztahy. Toho pravého v mém osudu neviděla, zato horoskop hovořil o nebezpečí, které na mě číhá. Horoskopy mě zajímaly jen okrajově. Samozřejmě jsem si o sobě občas přečetla, co bych měla nebo neměla ten den dělat, ale že bych tomu nějak extra věřila, nebo dokonce sama chtěla vyhledat nějakou věštkyni, to
Co nám prozradí hmyz? Dobu úmrtí i zda se šíří nemoci
21stoleti.cz
Co nám prozradí hmyz? Dobu úmrtí i zda se šíří nemoci
Mračno much se snáší k nádobě, umístěné v otevřené krajině. Přitahuje je „vůně“, které zkrátka nedokážou odolat – rozkládající se kuřecí játra. Jde však o past. Mouchy se tak nedobrovolně stanou součá
Zeleninová polévka s červenou čočkou a rajčaty
tisicereceptu.cz
Zeleninová polévka s červenou čočkou a rajčaty
Pro zasycení i zahřátí po návratu z mrazivého výletu úplně ideální. Ingredience 1 lžíce másla 1 cibule 1 stroužek česneku 2 brambory 3 žampiony 1 mrkev 1 kořenová petržel 5 středně velkýc