Domů     Viděl náš pes duše mrtvých?
Viděl náš pes duše mrtvých?

O tom, že zvířata skutečně mají jakýsi šestý smysl, jsme se s manželem přesvědčili před několika lety na vlastní oči.

Ukázalo se, že podivné chování našeho psa mělo souvislost s úmrtími v naší rodině! Věřím tomu, že nás navštívili duchové právě zemřelých příbuzných. Zažili jsme tehdy dva děsivé večery, které už bych si nechtěla nikdy v životě zopakovat.

Citlivá stvoření

O tom, že zvířata jsou velmi citlivá a dokážou vnímat to, co my lidé nevidíme, jsem se přesvědčila dvakrát. Došlo k tomu před necelými osmi roky a našemu psovi Rolfovi byly tenkrát čtyři roky. Dodnes, když si na to jenom vzpomenu, mi z toho běhá mráz po zádech.

Vrčel a ježila se mu srst

Nejprve se to stalo jednoho letního večera, kdy jsme s manželem Petrem seděli v obývacím pokoji. Sledovali jsme nějaký film v televizi a náš pes Rolf, který byl vždy mírumilovný ke všem a ke všemu, začal být náhle neklidný. Vstal z pelechu a začal náhle vrčet.

Ježila se mu srst, jako kdyby cítil nějakou hrozbu. Zaujalo nás to, protože se takhle nikdy předtím nechoval.

Zuřivě čmuchal po pokoji

Mysleli jsme si, že třeba někde venku za oknem přeběhla kočka nebo že po ulici prošli lidé s jiným psem. Snažili jsme se Rolfa uklidnit, ale nebylo to možné. Po chvíli začal dokonce i výt takovým děsivým a táhlým tónem. Chtěla jsem ho pohladit, ale ucukl.

Místo toho začal po obývacím pokoji zuřivě čmuchat, jako by něco cítil. A hned poté znovu zavyl.

Chování psa nás vyděsilo

Nevěděli jsme si s Petrem s Rolfem rady. Vypozorovali jsme, že reaguje na něco neviditelného. Chvílemi se to k němu přibližovalo a on po tom chňapal. Jakmile to odehnal, tak už jen vrčel nebo vyl. Celé to trvalo asi čtvrt hodiny.

Byli jsme z toho oba s manželem vyděšení, protože pro chování našeho psa neexistovalo žádné rozumné vysvětlení. Nakonec se Rolf uklidnil, ale my jsme o tom zážitku ještě dlouho s manželem diskutovali.

Ovšem na nic, co by dávalo alespoň trochu smysl, jsme nepřišli. Ptali jsme se pak i různých známých, jestli také oni se svými psy zažili něco podobného. Nikomu se ale nic takového nestalo.

Pouhá shoda náhod?

Týden po onom divném Rolfově chování jsme se dozvěděli o smrti mojí vzdálené sestřenice Magdy. Neměla jsem s ní celý život moc dobré vztahy, považovala jsem ji za zlou a zatrpklou ženu.

Bydlela v jiném městě, takže jsem ji vídala jen výjimečně při nějakých velkých rodinných sešlostech. Zaujala mě ovšem jedna věc – sestřenice zemřela právě v ten den, kdy se náš pes tak záhadně choval.

Nadhodila jsem před manželem myšlenku, že ty dvě události mohly mít spojitost. Co když opravdu bezprostředně po smrti navštěvují duše zemřelých živé, které znaly? Třeba jen proto, aby je vystrašily?

Můj muž je v tomhle směru spíše prakticky uvažující člověk, takže se k mojí teorii stavěl rezervovaně.

Čtvrt roku se nic nedělo

Protože Rolfovo chování z onoho večera se poté už neopakovalo, postupně jsme na ten děsivý večer oba dva zapomněli. Netušila jsem, že se všechno odehraje ještě jednou. Uplynulo zhruba čtvrt roku. Venku byla tma a nevlídné podzimní počasí.

Chystali jsme se s manželem, že si otevřeme lahev dobrého vína a uděláme si hezký vzpomínkový večer. Rolf seděl v předsíni, unavený z předchozí procházky. Náhle přišel do pokoje a začal se chovat úplně stejně jako tenkrát, když zemřela sestřenice.

Choval se jako tenkrát

Nyní už nás to tolik nešokovalo, předpokládali jsme, že to Rolfa za chvíli přejde. Více jsem se soustředila na to, co pes dělal. Skutečně to vypadalo, jako když bojuje s nějakým neviditelným nepřítelem – dokonce se zdálo, jako by nás před ním chtěl chránit.

Konečně nastal klid

V jeho chování se střídaly strach a odhodlání. Opět vrčel, vyl a měl zježenou srst. Neexistovala síla, která by ho dokázala uklidnit, přišlo to až po deseti minutách samo.

Na rozdíl od zážitku před čtvrt rokem jsem si tentokrát část Rolfova tajemného vyvádění natočila na mobil. Poté, co byl pes zase v normálním stavu, se manžel trochu nevhodně žertem zeptal, kdo asi zemřel.

Sestra mi volala smutnou zprávu

Kdyby býval tušil, jaká je pravda, asi by si tu otázku odpustil. Druhý den mi totiž volala sestra z Prahy a s pláčem mi sdělila, že předešlého večera dostal její manžel infarkt, který nepřežil.

O tom, co jsme prožili s Rolfem, jsem se jí raději nezmiňovala, ale dodnes jsem přesvědčená o tom, že v onom druhém případě se jednalo o návštěvu duše mého švagra. Dokonce i můj racionálně uvažující manžel nakonec připustil, že na tom možná něco bude.

A pokud jde o mě, já si jenom přeji a doufám, že to celé neprožijeme ještě znovu, ať už s Rolfem, kterému je dnes už dvanáct let, nebo s nějakým jeho následovníkem.

Kristýna A. (61), Uherské Hradiště

Předchozí článek
Další článek
Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,