Domů     Utekla jsem před sousedem
Utekla jsem před sousedem
5 minut čtení

Už když se k nám do domu přistěhoval, byl hned s každým kamarád. Moje kamarádka na něm mohla oči nechat. Mě upřímě děsil.

Před deseti lety jsem si žila spokojeně a nehodlala jsem na tom nic měnit. Mé vztahy s muži nikdy za nic moc nestály a rozhodně pro mě žádný nikdy nic dobrého neudělal.

Tak jsem měla svoji svobodu, mohla jsem si dělat, co se mi zachtělo, nevařit a mít doma stále uklizeno. Co víc si přát? Jenže se objevil chlap, který mi to všechno chtěl nějak zkomplikovat. Zatímco mě se on nelíbil, já jemu očividně ano. Můj nový soused se na mě zkrátka a dobře zaměřil.

Otravný chlap

Vůbec se mi nelíbil. Přišel mi trapný, slizký a otravný. Bydlel na mém patře, takže jsem ho musela docela často potkávat. Sotva mě uviděl, hned se ke mně hrnul a bodře hlaholil na celý dům:

„Dobrý den, sousedko, to na sebe máme ale štěstí, že?“ ptal se pokaždé dotěrně a já se musela držet, abych mu něco peprného neodsekla. Přece jen jsem chtěla se sousedy udržovat dobré vztahy. Kamarádce se líbil moc! „Co se ti na něm nezdá?

Vždyť je tak charismatický a pěkný!“ pěla ódy, když jsme jednou na souseda narazily před výtahem. Hned po něm házela oči. On si ale Hanky nevšímal. Svoje oči měl upřené jenom na mě.

Přišel mi už trapný!

Nejdřív jsem si toho nevšímala, ale po chvíli už jeho zájem nešlo přehlédnout. „On se ti dvoří, viď?“ zeptala se mě závistivě moje kamarádka, ale já si to stále nechtěla připustit. Styděla jsem se a taky mi to přišlo nemístné!

Bylo mi už skoro šedesát a rozhodně jsem nebyla žádná krasavice. Lehce při těle a obličej samou vrásku. Po tom všem, co jsem zažila, jsem už po nikom po svém boku netoužila. Dvojnásobná vdova, bezdětná a po těžké nemoci.

Prostě mi vůbec neseděl

Penězi jsem také moc neoplývala, vzhledem ke všemu, co mě potkalo. Ale života jsem si uměla vážit a nějaký nedostatek financí neřešila. Žila jsem skromně a byla vděčná za každý den! „Nebuď hloupá. Je to pohledný chlap.

Měla by ses s ním dobře!“ domlouvala mi Hanka. I když mi asi trochu té jeho pozornosti záviděla, věděla jsem, že mi štěstí upřímně přeje. Já si ale nemohla pomoct. Ten chlap mi byl čím dál protivnější!

Nepůsobil na mě vůbec dobře a jeho pohled mi přišel příliš pronikavý. Proč si vyhlédl zrovna mě? Že by si mě tipnul na nějakou tu zoufalku, co padne vděčně do náruče prvnímu chlapovi, co o ni projeví zájem? Vždycky vylezl z bytu, jen co jsem otevřela dveře.

Jakoby na mě číhal! „Sousedko, přijďte na kávu! Sousedko, vám to ale dneska sluší!“ povykoval a mně se dělalo špatně od žaludku, když jsem zase zaslechla jeho hlas. Takhle na mě útočil každou chvíli. Potom ale jeho chování nabylo na intenzitě.

Bála jsem se ho!

Jednou na mě čekal přímo přede dveřmi. A dokonce měl tu drzost sahat na mě! Smetl mi neexistující smítko a tvářil se tak důvěrně. Tak tak jsem před ním stihla zavřít dveře! Zavolala jsem Hance. „Prosím, přijď.

Já se ho bojím!“ Kamarádka mě vyslechla a rozzlobila se. Prý si to půjde s tím dotěrou rovnou vyřídit a pak mi přijde dát vědět!

Pomoc nepřicházela

Čekala jsem na ni celé odpoledne, ale Hanka nikde a telefon nebrala! Začala jsem se o ni bát. Musela jsem si dodat odvahy a zazvonila jsem na souseda. Vyšel s úsměvem na rtech. Za ním vykukovala Hanka. „Moc hezky jsme si popovídali.

Hned zítra si to zopakujeme!“ švitořila a já myslela, že ji snad zabiju, jak mě vyděsila. Ale byla jsem ráda, že je v pořádku. Telefon prý v tom rozčílení zapomněla doma…

Byla v sedmém nebi

Soused se s kamarádkou sblížil a mně se vlastně ulevilo. Jednak jsem měla konečně klid a pak také jsem už nemusela poslouchat Hančiny stesky, jak je sama. Dokonce hned začala plánovat svatbu!

„Hanko, není to předčasné?“ ptala jsem se jí opatrně, ale ona se na mě naštvala. A ještě mě obvinila, že žárlím. Že jí nepřeji trochu toho štěstí! Přestaly jsme se vídat. Tedy ano, potkávaly jsme se teď na chodbě, protože Hanka se k sousedovi nastěhovala.

Pozdravily jsme se, a to bylo vše. Hanka sousedovi podstrojovala, nakupovala a vařila a on se jen velkopansky nosil.

Snad budu mít klid

Co bylo ovšem nejhorší, že mezi tím začal opět číhat i na mě! „To vám Hanička nestačí?“ vyjela jsem na něho, když na mě opět sáhl. Cítila jsem jeho horkou ruku a stěží překonávala strach. On se mi jen vysmál. Prý že mi nikdo neuvěří. Kdo by věřil staré ženské?

Zkusila jsem to říct Hance, ale samozřejmě mi neuvěřila. Byla, chudinka, moc zamilovaná. A tak jsem se rozhodla svůj byt prodat, našla jsem si hezký pokoj v pečovatelském domě s malou předzahrádkou a mám klid. Tedy zatím.

Už jsem si všimla, že po mně pokukují dva místní spolubydlící. Co to, sakra, s těmi chlapy je? Nemohou mi dát konečně pokoj?

Dana O. (65), Kolín

Související články
5 minut čtení
Nebyla to nijak výstřední žena. Životem proplouvala s lehkým úsměvem, který jí umožnil dělat věci, na které by si jiní netroufli. Jmenovala se Marta a pracovala v organizaci, kde se točilo docela dost peněz bez valné kontroly. Byla tím, kdo má naprostý přehled a kdo vždy přesně ví, kde co je. Klíče, dokumenty, přístupová hesla, prostě všechno. Dalo by se říct, že fungovala jako dobrá duše podni
3 minuty čtení
Ženské, které chodily se zadaným chlapem, jsem vždy jednoznačně odsuzovala. Dnes mezi ně patřím a určitě se to nechystám měnit. Miluju ženatého muže, tátu dvou kouzelných holčiček. Už dlouhá léta, pořád je to stejně intenzivní jako v den, kdy to začalo. Jiskra, nebo spíš požár nevídaného rozměru, se rozhořela na oslavě našich společných přátel. Já byla v té době dva roky po krušném rozvodu, kte
3 minuty čtení
Nejspíš protože jsem byla starší matka, měla jsem o syna velký strach, který mě mockrát až budil ze spaní. Nespouštěla jsem ho z očí. Syn byl vymodlené dítě starších rodičů. Bála jsem se o něj až hystericky, v noci jsem se budila hrůzou, zdálo se mi o prázdné postýlce anebo o tom, jak ho kdosi odvádí. Dívám se za nimi, snažím se křičet, ale nevypravím ze sebe žádný zvuk, snažím se běžet, ale ne
3 minuty čtení
Čtyři prasátka se tam měla jako v ráji. Každý si je musel oblíbit, majitelé hospody proto nemohli pochopit, proč je někdo otrávil! Byla to taková příjemná místní hospůdka, vždycky čisto, pivo dobře chlazené a paní hostinská výborně vařila. V létě stály venku tři slunečníky, a byla tam taková pohoda, že se nikomu nechtělo domů. Růžová a baculatá Tu sobotu tam bylo rušno, protože se připrav
2 minuty čtení
V zimě napadlo hodně sněhu a prudké jarní tání způsobilo katastrofu. Takovou spoušť jsme nezažili. Pozdě jsem litovala, že jsem zrušila pojistku. Je to už mnoho let, kdy se naším domem prohnala velká voda, tedy spíše bahno. Tu zimu napadlo hodně sněhu a na jaře začal rychle tát. A jako by to nestačilo, začalo navíc pršet. A ten déšť neměl konce... Přišlo to tak rychle, velká voda z okolních pol
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Trosky Challengeru na dně Bermudského trojúhelníku: Náhoda, nebo záhada?
enigmaplus.cz
Trosky Challengeru na dně Bermudského trojúhelníku: Náhoda, nebo záhada?
Od tragické havárie Challengeru uplynulo již 40 let. Až nyní se ale podařilo zcela náhodou vypátrat jeho trosky, které leží na dně Bermudského trojúhelníku. Nález okamžitě rozvířil představivost m
Mozek 21. století v ohrožení: nádory, demence, stres i závislosti
21stoleti.cz
Mozek 21. století v ohrožení: nádory, demence, stres i závislosti
Mozek, náš nejcennější orgán, čelí ve 21. století bezprecedentním hrozbám. Stárnutí populace s sebou přináší dramatický nárůst neurodegenerativních onemocnění, stejně jako výskytů nádorů mozku. Mozky
Kuriózní koníčky panovníků: Posedlost etiketou i experimenty s vojáky
epochaplus.cz
Kuriózní koníčky panovníků: Posedlost etiketou i experimenty s vojáky
Přes neobvyklé koníčky až po bizarní pravidla dvora. Tyto detaily ukazují, že i nejmocnější lidé byli podivíni a někdy až neuvěřitelně excentričtí. Podíváme se na několik největších kuriozit ze života známých monarchů. Například císař Svaté říše římské Karel VI. (1685-1740) se údajně nikdy nesměje nahlas a každé si ráno zapisuje přesný počet polknutí při jídle.
Sinn EZM 3 S získávají iF Award a dokazují, že funkce vítězí nad formou
iluxus.cz
Sinn EZM 3 S získávají iF Award a dokazují, že funkce vítězí nad formou
Většina designových cen se rozdává za to, jak věci vypadají. Sinn EZM 3 S Mission Timer ji ale získaly nejenom za to, jaké jsou, ale také za to, co dělají. A dělají to zatraceně dobře. Významné oceněn
Generál Stanovský padl do léčky StB
historyplus.cz
Generál Stanovský padl do léčky StB
Z první strany pařížského deníku Excelsior, vydaného 26. července 1914, svítí fotografie. Češi žijící v Paříži na ní demonstrují proti existenci Rakouska-Uherska. Velká válka je na spadnutí a oni se nemohou dočkat, až budou bojovat za svobodu svého národa. V jejich čele kráčí teprve 18letý mladík Vilém Stanovský.   „Státní příslušníci Rakouska-Uherska musí opustit severovýchodní
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
epochalnisvet.cz
Přivedl císaře do neštěstí namyšlený eunuch?
Mají oči a uši všude. Eunuchové doprovázejí čínské císaře už v dobách prvních panovnických dynastií. V některých obdobích se jim daří hůř, jindy líp. Jejich doslova zlatá éra nastává za vlády Mingů.   Kastrace u čínských eunuchů spočívá v odříznutí penisu i varlat najednou. Zpočátku se jedná o trest, ale císaři z dynastie Mingů ho
Salát s křepelčími vejci a maceškami
tisicereceptu.cz
Salát s křepelčími vejci a maceškami
Také květy macešek se dají konzumovat. Rostou v nejrůznějších barevných variantách, které vylepší třeba zdravý salát. Náročnost Potřebujete 4 křepelčí vejce hrst polníčku hrst rukoly hrst
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
epochanacestach.cz
Okouzlující krása Sázavy: Pohled, který vás dostane
Na první pohled je hrdý a majestátní. Stojí nad řekou, což dělá z ČESKÉHO ŠTENBERKA dominantu celého okolí. Pohled na něj vás naplní úžasem Nejlépe bude, když se kvůli nádhernému výhledu na jeden z našich nejlépe dochovaných gotických hradů vydáte nejprve na protilehlý svah nad nádražím v Českém Šternberku. Odtud uvidíte skvostnou památku v celé její mohutnosti. Její krása
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Jak probudit energii?
nejsemsama.cz
Jak probudit energii?
V těle máme energetická centra – čakry, které udržují tělo v harmonii a vypadají jako kroužící barevné spirály. Ukládá se v nich strach, zklamání, napětí a negativní vlivy. Jak je lze povzbudit, když se zablokují? Dokud čakry, které jsou taková naše osobní minitornáda, správně fungují, jste zdravá, spokojená, v harmonii sama se sebou i se životem. Horší
Mému trápení naslouchal a hladil mě
skutecnepribehy.cz
Mému trápení naslouchal a hladil mě
Na střední škole jsem měla obdivovatele. Protože ale nebyl můj typ, rozhodla jsem se ho odmítnout. Po několika letech se ale moje rozhodnutí změnilo. Když jsem byla na střední škole, měla jsem ve třídě nápadníka. Jmenoval se Radim a byl do mě už od prvního dne naprosto zblázněný. Pro Radima jsem byla středobodem vesmíru. Prý se
Jaký muž zahrnuje Borhyovou luxusem?
nasehvezdy.cz
Jaký muž zahrnuje Borhyovou luxusem?
Zvěsti o rozchodu sice televizní moderátorka Lucie Borhyová (47) nepotvrdila, ale v poslední době si dopřává jeden luxusní model šatů za druhým. Nedávno ukázala i přepychové kabelky, kvůli kterým