Domů     Byl psychopat z inzerátu!
Byl psychopat z inzerátu!

Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne.

Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla.

Tajemství seznamky

Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila společenský život, proto mne udivovalo, když nenarazila na muže tím klasickým způsobem.

Co na tom viděla?

„Víš, já musím toho chlapa poznat. První setkání, to mne nikdo neuhrane,“ vysvětlovala mi. Když ale cítila, že nechce být sama, zkusila inzerát. „To je snadné. Nejdřív si s tím člověkem píšeš. Něco o něm zjistíš, aniž byste se museli vidět.

Uniknout není tak trapné, jako když už se vidíte tváří v tvář,“ popsala mi. Tenkrát mi to bylo jedno, byla jsem vdaná a neměla jsem touhu se seznámit.

Byla jsem v pokušení

Nastala však doba, kdy to v mém manželství začalo skřípat. Nakonec jsme se s manželem domluvili na rozvodu. Žádné velké hádky se nekonaly, rozešli jsme se v klidu.

Když jsem si protrpěla první měsíce a užívala jsem si samoty, začala jsem uvažovat, že si někoho najdu. Jenže kde? V práci ne, to jsem nechtěla míchat tamní vztahy a soukromí. A jinde?

Byla to samá hrůza

Pravda, už jsem nebyla nejmladší, pomalu jsem zapomněla na to, jak se flirtuje. Ale nějak jsem si neuměla představit, že budu někoho hledat. Proto jsem zavolala Lence a sešly jsme se.

Chtěla jsem něco zkusit. Seznámit se přes inzerát. Lenka byla nadšená, cítila se jako můj guru. Musela mne do všeho zasvětit, poradit mi, co a jak, na co si dát pozor, jak vybírat. První dopisy byly hrozné.

Nechci nikomu křivdit, ale mám pocit, že o mne neměli zájem muži na mé úrovni. Nebo zkrátka měli jiné zájmy. Nenacházela jsem nikoho, s kým bych se chtěla vůbec sejít.

Už jsem to vzdala

Lenka mne ale nabádala, ať to nevzdám. „To je divné, možná by ses měla sejít s někým na zkoušku, třeba to bude jiné,“ nabádala mne Lenka. Jenže já neměla chuť. Pak ale přišel dopis, který tak strašný nebyl.

Nadšená jsem sice nebyla, ale jestli jsem se měla sejít s někým, byl to Dalibor, jak se odesílatel podepsal. Neměla jsem velká očekávání, však co jsem mohla ztratit. Když jsme měli před první schůzkou, začala jsem být nervózní. Nevěděla jsem, jestli mám jít.

Jenže to by byl trapas nepřijít. I tak ale schůzky naslepo dopadají. Nedalo mi to a přišla jsem dříve, abych mohla vyhlížet, jak bude Dalibor vypadat v reálu. Možná pak bych utekla.

Přišlo nejisté setkání

Nemusela jsem. Naopak vypadal velmi dobře. Po počátečních rozpacích jsme se skvěle bavili. Už dlouho jsem nepoznala někoho tak zábavného. U jedné schůzky nezůstalo. Bylo mi s ním dobře a chtěla jsem, aby nám to vyšlo. Vypadalo to, že je to na dobré cestě.

S Daliborem jsme se scházeli, brala jsem to jako nový vztah. Po dlouhé době jsem se cítila skvěle. Byl pozorný, ochotný, představa společné budoucnosti pro mne byla čím dál intenzivnější.

Divočina s překvapením

Se svým úspěchem jsem se svěřila i kamarádkám. Lenka k inzerátům přivedla ještě jednu naši kamarádku. Marii. Když jsme si jednou vyprávěly své zážitky a já vyprávěla své zážitky s Daliborem, Marie po chvilce zbystřila.

Po pár kontrolních indiciích jsme dospěly k tomu, že Dalibora známe obě. Stejné scénáře seznamování. Nejprve dopisování, obdobné fráze. Schůzky ve stejném duchu, návštěvy stejných míst. Ne, nebylo to s odstupem nějaké doby.

Řekla jsem: Dost!

Marie si začala psát s Daliborem měsíc a půl přede mnou, vztah udržovali půl roku, čili se scházeli ještě v době, kdy už byl se mnou. Hned mne napadlo, že nemusela být jediná. Na Dalibora jsem uhodila.

U toho příjemného a pozorného muže jsem se najednou dočkala jen odseknutí, že to snad neberu vážně.

Začal se chovat šíleně

Byla jsem snad první, kdo ho takto rázně odmítl. Začal se chovat jako psychopat. Vyhrožoval mi, pronásledoval mne. Varoval mne, že jestli o něm budu někde mluvit, budu mít ze života peklo. To mi stačilo.

Řekla jsem jen, že ho už nechci vidět, a dala jsem mu sbohem. Inzeráty mi štěstí jako Lence nepřinesly.

Pozor na Dalibora!

Už jsem to dál nezkoušela. Někdo si řekne, že to mohla být náhoda, ovšem když to vezmu do důsledků, tak je to ideální cesta, jak oslovit co nejvíce žen. Já nemohla všechny varovat. Jen jsem byla ve střehu, kdyby jiná z mých kamarádek znala nějakého Dalibora.

Nikdy s tím nepřestal

Neupozornila bych je ze zášti, ale proč by se měly ženy trápit jen proto, že věřily v lásku a on si jen hrál. Po letech jsem zjistila, že Dalibor se dokonce oženil, po pár letech se ale vrátil do starých kolejí. Tak ho žena prý nekompromisně vyhodila z domu. Nedivím se jí.

Jitka P., (72), Plzeň

Související články
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
13.7.2024
Alkohol se mi zprotivil, když mě kdysi na jedné oslavě ranila kamarádka a ponížila mě před ostatními. Dodnes nerada slavím a zcela se tomu i po tolika letech vyhýbám, protože už nikdy nechci zažít takové ponížení. Když mi bylo šestnáct, máma mi dovolila odjet na oslavu narozenin k rodičům mé tehdy nejlepší kamarádky ze třídy. Naši rodiče se také znali, proto se o mě výjimečně nebáli. Do té doby
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,