Domů     Jsem jako magnet na zlo!
Jsem jako magnet na zlo!

Když jsem se vdávala, bylo mi dvacet. Sladkých dvacet? Netuším. Jen jsem tehdy spíš tušila, že to není to pravé.

Vdávat jsem se musela, jak se říká. Čekala jsem miminko a sousedé by mě lynčovali, kdybych jim do vsi přivedla levobočka. S manželem jsme spolu byli 23 let, ovšem klapat to přestalo už po pěti letech. Začal pít, nesnažil se. Ale rozvést se?

To by bylo to samé jako s tím levobočkem. Tak jsme zůstali spolu a měli ještě jedno dítě. Později jsem si říkala, že kvůli dětem s manželem zůstanu. A on spoléhal na to, že až děti dospějí, už nebudu chtít nic měnit. Spletl se. Požádala jsem o rozvod.

Nový život, nový nádech

Začala jsem od nuly. Po podepsání rozvodových papírů jsem najednou byla volná jako pták. Zvláštní, jak to působí na psychiku. Že se s tím podpisem znovu nadechnete. Když jsem byla dítě, byla pro mne rozvedená žena spíš k politování.

A v mém věku, to už tehdy pro mne byla stará žena a neslušelo by se, aby vábila muže. Tak jsem byla vychovávaná. Jenže najednou jsem se v té situaci ocitla já. A měla jsem po zbytek života zůstat sama? Ve 43 letech?

Kde ho hledat?

Nesváděla jsem cíleně muže, oni sami se mi nabízeli. Uvědomila jsem si, že můžu znovu žít. Začít od nuly, to není prohra, ale šance. Chodit po barech a flirtovat, to pro mě nebylo, naštěstí jsem měla možnost seznámit se i jinde.

Někdy to bylo dobré, jindy to byla katastrofa. Pravda, moc zkušeností s muži jsem neměla. Když jsem byla mladá, tak byli i tak nějak slušnější.

Jenže když si žena po letech z menšího města vyrazí do Prahy, tak musí působit jako mimozemšťanka a lákat různá individua. Říkala jsem si, jestli to budu ještě umět. Flirtovat. Jako vdaná jsem na to neměla ani pomyšlení.

Když jsem si ale vyrazila s kamarádkou, měly jsme kolem sebe hned plno mužů a já si uvědomila, že flirtování člověk používá, i když je vdaný či ženatý.

Proč jsou proutníci proutníky?

Zkrátka, když vám je někdo sympatický, tak se s ním mile bavíte. Jenže pod rouškou galantnosti se může skrývat i vypočítavost. Ano, i já potkala proutníky. Proč se jim říká proutníci?

Řekla bych, že je to podle proutkařů, kteří mají kus klacku na to, aby jim ukázal, kde je voda. V mém vysvětlení tedy žena. Proutníci mají šestý smysl na ty ženy, které snadno a rychle podlehnou. A o to jim jde. Pobavit se, udělat si čárku a jít dál.

Měla jsem různé svobodné či rozvedené kamarádky, takže společně jsme občas někam vyrazily. Jednou jsme potkaly skupinku mužů, s nimiž jsme protančili, propili a propovídali celou noc. Já jsem si rozuměla s Karlem. Byl velmi galantní.

Uměl na sebe strhnout pozornost. Dokonce takovou, že se mi kamarádky ztratily. Měla jsem oči jen pro Karla.

Ukázalo se, že má jiné

S Karlem jsme se začali stýkat. Choval se jako gentleman, to jsem moc nezažívala. Co jsem postrádala u svého muže, toho více jsem našla u Karla. Prožila jsem několik týdnů romance, která najednou ochladla tak rychle, jako přišla.

Stýkal se i s jinými ženami, a protože je často obměňoval, bylo na čase vyměnit i mne. Byla jsem zklamaná, ale ne zamilovaná,

tak jsem šla dál. Za Petrem. Mužem, kterého jsem potkala na jedné společenské akci. Vyměnili jsme si kontakty. Už ze začátku mě bombardoval e-maily. Byl milý a sympatický. Leč moc internetu je velká a já si ho tehdy „googlila“, jak říkají má vnoučata.

Hvězda z televize

O Petrovi jsem si něco zjistila. Mimo jiné i to, že se dostal na stránku, kde se scházely zhrzené ženy a psaly zde o nevěrnících. Petr tady měl své čestné místo. Říkala jsem si, že se nenechám zviklat. Byl tak pozorný. Bodejť ne, když po mně něco chtěl.

To přišlo ostatně až pak. Jeho postupy v získávání si žen byly stejné. Stejné věty při seznamování, stejná místa setkávání. Ty dámy si to na onom fóru předávaly. „Ahoj, tady Petr.

Kdybys chtěla vědět jaký, tak tento…“ psal a přidal stránku, kde se prezentovalo jeho povolání. Jevil se jako slušný podnikatel, dokonce byl několikrát v televizi.

Už se nenapálím

I na to hrál, že je slavný. Když dosáhl svého, postupně tu ženu vytěsňoval ze svého života. Naštěstí mne to poučilo provždy. Sukničkáři se chovají prakticky stejně. Dělají vše možné i nemožné.

Skoro to vypadá, jako by byla nějaká tajná škola pro sukničkáře, kde se všichni učí to samé. Proto je třeba zbystřit. Rozhodla jsem se tedy navždy změnit svůj život. Změnila jsem zaměstnání, vyměnila byt. Začala jsem s čistým štítem.

Proradná kamarádka

V nové práci jsem potkala i partu přátel, která držela pohromadě. Mezi nimi byla i Radka. Také byla nová, proto jsme si hned sedly. Docela hodně jsme se bavily, kamarádily jsme se spolu, jezdily jsme i na dovolené. „Chlapy nepotřebujeme,“ pronesla.

Věřila jsem jí. Na co muž, když jsem se vždy spálila? Bohužel Radka si ode mě začala půjčovat peníze. Pak ji vyhodili z práce. Když jsem se domáhala svých financí, stále se vymlouvala, že za chvíli je bude mít. Neměla nikdy.

Mé děti to tak nenechaly a jely za ní. Našly si, kde bydlela. A světe, div se, pobýval tam s ní i její manžel. Prostě mi sprostě lhala. Asi jsem magnet na špatné lidi, a je jedno, zda jde o chlapy, nebo kamarádky.

Liběna J. (64), Kladno

Předchozí článek
Další článek
Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí