Domů     Já tu mrchu jednou usvědčím!
Já tu mrchu jednou usvědčím!
3 minuty čtení

Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem.

Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout.

Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám asi počínající stařeckou demenci. A můj syn jí to baští!

Nebyla mi dost dobrá

Něco mi na Magdě nesedělo od samého začátku. Smířila jsem se s tím a nebrala to příliš vážně. Nejsem asi jediná tchyně na světě, které není snacha pro jejího synáčka dost dobrá. Nechtěla jsem být podezřívavá a vždy jsem se k Magdě chovala slušně.

Nijak jsem to ale nepřeháněla, přetvářku nemám ve zvyku. Řekněme, že jsme měly s Magdou jistý neutrální vztah. Ale to jen donedávna, kdy jsem se rozhodla vyrazit na měsíční nákup do nového obchodního centra, kde měli fajn slevy.

Nemohla jsem uvěřit

Zaparkovala jsem v garáži a vrazila na obchůzku s nákupním seznamem v ruce, jenže najednou se mi zdálo, že vidím někoho známého. Zprvu mi trvalo rozpoznat, o koho jde. Mladá žena se totiž tiskla k nějakému muži, drželi se za ruce a něco si šeptali.

Pak mi to docvaklo! Vždyť to je naše Magda! Vedle toho muže jsem si ji nedokázala zařadit. Přišla jsem o trochu blíž, abych si je mohla pořádně prohlédnout. Nechtěla jsem totiž věřit svým očím.

Můj syn by si totiž opravdu takovou potupu a zradu ničím nezasloužil. Byla to ale ona. Jasně jsem poznala tetování na krku i její oblíbenou kšiltovku. Ztratila jsem chuť nakupovat a odjela hned domů.

Zeptala jsem se jí přímo

O pár dní později přišel syn s Magdou na domluvený oběd. Sledovala jsem je u jídla a na první pohled mi nepřipadalo, že by měli nějaký problém. Pak jsem si ale všimla, jak se Magda často dívá do mobilu. Nebo se odtáhla, když ji chtěl syn chytit za ruku.

Rozhodla jsem se, že si s ní promluvím. Měla jsem v úmyslu dát jí dobře míněnou radu. „Budeš to muset ukončit, jinak všechno synovi povím,“ začala jsem natvrdo u mytí nádobí.

Naštvala mě zapíráním

Magda se tvářila nevinně. Vypálila jsem na ni, že jsem ji viděla a kde to přesně bylo. Zarazila se, ale jen na okamžik. Magda by byla vskutku vynikající herečka. Rozesmála se, pohladila mě po zádech a pravila, že už mi asi neslouží oči. Tím mě naštvala ještě víc, vidím totiž  jako ostříž.

Jak je hodný, tak je hloupý

„Tak, holčičko, že to hraješ na svého manžela, to je jedna věc. Na mě to ale nehraj. Dám si na tebe pozor!“ nenechala jsem se zaskočit. Magdě ztvrdly rysy a hrubě do mne strčila. Něco řekla synovi a pak se oba brzy odporoučeli. Magda má prý migrénu.

Doma mému synovi všechno řekla, ale po svém! Udělala ze mě nenávistnou tchyni, která se jí snaží škodit. Prý ji tak nesnáším, že jsem si vymyslela aféru a snažím se ohrozit jejich manželství. Ta potvora ještě neví, co je nenávist!

„Mami, Magda je z toho celá špatná. Věřím, žes to tak nemyslela. Já vím, že ji moc nemusíš. Ale výmysly to nevyřeší,“ domlouval mi syn a já byla vzteky bez sebe. Rozhodla jsem se najmout si na Magdu soukromé očko, bude se ještě divit.

Věra S. (64), Sušice

Související články
5 minut čtení
Celý život jsem si vystačila sama. Až vážná nemoc mi ukázala, že největším bohatstvím nejsou peníze ani vlastní byt, ale člověk, který je ochotný podat pomocnou ruku. Vždycky jsem byla spíš samotářka. Nepotřebovala jsem kolem sebe partu kamarádek ani partnera. Stačily mi knihy, práce a hlavně klid. Hned po studiích jsem odešla z rodného města, protože jsem nechtěla žít tam, kde každý ví o každé
3 minuty čtení
Na to, že o mě opačné pohlaví má zájem, jsem byla zvyklá. Jen jsem nějak nepočítala s tím, že to jednou skončí a já zůstanu úplně sama. Když mi bylo dvacet, rychle jsem zjistila, že se svět usmívá mnohem víc na hezké ženy. Muži mi nosili květiny, zvali mě na večeře a ochotně řešili problémy, se kterými se jiné musely trápit samy. Neříkám, že jsem toho cíleně zneužívala, ale brzy jsem si zvykla,
3 minuty čtení
Manžela mám úžasného a děti taky. Žila jsem šťastný život. Všichni mě zahrnovali láskou. Nemohla jsem jim říct tu smutnou zprávu. Pamatuji si ten den, jako by to bylo včera. Lékař v nemocnici mi s vážnou tváří oznamoval, že mám nádor. Věděla jsem, jak moc tou zprávou ublížím těm, kteří mě milují. Netrápila jsem se tolik svou nemocí, jako tím, jak moc budou trpět moji blízcí. Několik dnů jsem ne
3 minuty čtení
Moje dětství bylo těžké. Naše maminka zemřela. Táta byl despota. Jedinou mojí spřízněnou duší se stal toulavý pejsek Bobi. Doma jsem jako dítě měla peklo. Maminka zemřela, když jsem byla ještě malá. Otec hodně pil a často dokázal propít skoro celou výplatu. Čtyři roky jsem chodila do školy u nás na vesnici. Měli mě tam rádi, protože se tam všichni znali a učitelé věděli, jak těžké dětství mám.
2 minuty čtení
Už se vám stalo, že vám vykradli byt? Se vším jsem se smířila, jen ten čajový servis, jedinou památku na babičku, jsem nedokázala oželet. Stalo se to, když jsme jeli v létě na dovolenou. Vyrazila jsem s manželem a dětmi do Turecka, byla to nejspíš naše poslední dovolená, protože naše dcery už byly plnoleté a to člověk neví, jestli za rok s rodiči ještě někam pojedou. Turecko byla země, která ná
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ayia Napa: Kyperské vodní monstrum s mírumilovnou povahou
enigmaplus.cz
Ayia Napa: Kyperské vodní monstrum s mírumilovnou povahou
Vodní monstra jsou poměrně častým koloritem nejrůznějších jezer, řek či ostrovů. Mnozí skeptici to přikládají hlavně snaze dané místo zviditelnit a přitáhnout k němu pozornost záhadám nakloněných turi
Rituály krásy podle živlů
nejsemsama.cz
Rituály krásy podle živlů
Zjistěte, jak síla čtyř přírodních elementů dokáže proměnit vaši koupelnu v posvátný prostor pro omlazení těla i zklidnění unavené mysli. Jak pečovat o pleť a tělo v souladu s hvězdami? Každá z nás v sobě nese otisk vesmíru, který se projevuje nejen v naší povaze, ale i v potřebách naší pokožky. Ohnivá znamení Ženy narozené ve znamení Berana, Lva a Střelce v sobě nesou žár, odvahu a neutuchající elán. Vaše
Kněz Bohuslav Burian: Metody StB byly horší než gestapácké trýznění
historyplus.cz
Kněz Bohuslav Burian: Metody StB byly horší než gestapácké trýznění
Ponižují ho a mlátí. Do jídla mu přidávají drogy, nenechají ho pořádně vyspat a smrtí vyhrožují i jeho nejbližším. Burian kruté týrání nevydrží a estébákům podepíše všechno, co po něm chtějí. Svým podpisem jim potvrdí také to, že na něj během výslechů nikdo nevyvíjel fyzický ani psychický nátlak. Syn brněnského řezníka chce být knězem a
Geneticky modifikovaní bíglové mohou být nadějí pro alergiky
21stoleti.cz
Geneticky modifikovaní bíglové mohou být nadějí pro alergiky
Češi jsou milovníky psů, alespoň jeden se vyskytuje ve 42 % českých domácností. Existuje však poměrně velká skupina lidí, kteří by si psa rádi pořídili, ale nemohou, protože jsou alergičtí. Jejich imu
Včela za celý život vyrobí lžičku medu. Čím je pražský med ze střech tak ceněný?
epochalnisvet.cz
Včela za celý život vyrobí lžičku medu. Čím je pražský med ze střech tak ceněný?
Její život je krátký. V létě trvá pouhých šest až osm týdnů. Za tu dobu navštíví desetitisíce květů, nalétá stovky kilometrů a vyrobí přibližně devět gramů medu – zhruba jednu čajovou lžičku. Sama o sobě se může zdát bezvýznamná. Teprve když se spojí s dalšími desítkami tisíc příslušnic svého včelstva, vznikne jeden z nejdokonalejších organismů
Král vín začíná třetí dekádu
iluxus.cz
Král vín začíná třetí dekádu
Největší český vinařský projekt Král vín ve svém již jednadvacátém ročníku představil nejlepší domácí vína. Ta vybírala odborná porota z celkem 1260 vzorků od 157 vinařů. Král vín, který se – i pře
Pomsta Munzarové nevěrnému muži?
nasehvezdy.cz
Pomsta Munzarové nevěrnému muži?
Přímo skandální zvěsti zaznívají ve spojitosti s herečkou Barborou Munzarovou (54) a hercem Martinem Trnavským (56). Munzarová měla být totiž viděna s jakýmsi sympaťákem, s nímž se velmi družně, až d
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
epochanacestach.cz
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
Jen málokteré místo v České republice nabízí tolik rozmanitých zážitků na tak malém území jako údolí řeky Desné v srdci Jeseníků. Během jediného dne můžete nahlédnout do útrob jedné z nejvýznamnějších vodních elektráren v Evropě, vydat se na horské hřebeny, projet se na koloběžce a den zakončit poznáváním památek ve Velkých Losinách nebo v termálním
Casanova v Pobaltí: Co měl legendární svůdník společného se svobodnými zednáři?
epochaplus.cz
Casanova v Pobaltí: Co měl legendární svůdník společného se svobodnými zednáři?
V roce 1764 byste mohli na lotyšských plážích potkat dobrodruha a sukničkáře Giacoma Casanovu. Jeho cesta k Baltskému moři však nebyla turistickým výletem, ale ryze pracovní cestou se zištnými úmysly. Jaký cíl Casanova sledoval, když se například procházel uličkami lotyšské Rigy? Casanova v Pobaltí kontaktoval tamní zednářské lóže. Nebyl v této oblasti žádným nováčkem, protože do zednářské
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Čočkový salát se šunkou
tisicereceptu.cz
Čočkový salát se šunkou
Je lehký, zdravý, a když si k němu dáte opečený chléb nebo čerstvou bagetku, bude chutnat jedna báseň. Suroviny 250 g vaší oblíbené čočky 150 g cherry rajčátek 1 velká červená cibule 2 lžíce
Souseda mi poslalo samo nebe!
skutecnepribehy.cz
Souseda mi poslalo samo nebe!
Celý život jsem si vystačila sama. Až vážná nemoc mi ukázala, že největším bohatstvím nejsou peníze ani vlastní byt, ale člověk, který je ochotný podat pomocnou ruku. Vždycky jsem byla spíš samotářka. Nepotřebovala jsem kolem sebe partu kamarádek ani partnera. Stačily mi knihy, práce a hlavně klid. Hned po studiích jsem odešla z rodného města,