Domů     Lásku nám předpověděly hvězdy
Lásku nám předpověděly hvězdy
5 minut čtení

Díky své zkušenosti vím, že horoskop opravdu může být užitečný. Hvězdy mi pomohly najít skvělého manžela!

Postavení planet neurčuje ani tak to, co nás čeká a jaká bude naše budoucnost, ale spíše naznačuje, jací lidé jsou. Jaké jsou jejich povahy. A je také možné zjistit, zda se k sobě dva jedinci hodí nebo ne.

Řídila jsem se rozumem

Celý život jsem byla spíše založená prakticky a chtěla jsem se v životě spoléhat hlavně sama na sebe. Lidem, kteří se řídili podle nějakých ezoterických rad nebo numerologie, jsem se spíš divila.

A takové ty horoskopy, co vycházejí v novinách a časopisech, jsem brala jako zábavu. Nikdy jsem neměla v úmyslu hledat podle hvězd svého partnera, a to dokonce ani poté, když jsem se v pětačtyřiceti letech rozvedla a zůstala sama.

Život nekončil

Mám silnou povahu, takže jsem se po rozvodu nezhroutila. Samozřejmě mě to celé mrzelo, protože Luděk byl moje velká láska, ale poměrně rychle jsem se vzpamatovala.

Nejprve jsem trochu bilancovala svůj dosavadní život a pak jsem si řekla, že mám pořád ještě na všechno krásné v životě spoustu času. Sama jsem určitě zůstat nechtěla.

Horoskopy mě začaly zajímat

Partnera jsem nejprve hledala pomocí inzerátů, ale odpovědi pánů byly zoufalé, některé také vtipné. Chodila jsem i na různá internetová diskusní fóra. A právě tam jsem se jednoho dne trochu více rozepsala s ženou, která se už dlouhá léta věnovala astrologii.

Jmenovala se Daniela a díky ní jsem získala na horoskopy o dost jiný, lepší pohled.

Všechno souhlasilo

Nechala jsem si od ní nakonec udělat rozbor své povahy, a protože jsem znala hodinu narození bývalého manžela, tak i rozbor našeho vztahu. Překvapilo mě, jak dokonale to všechno souhlasilo.

Daniela se strefila jak do našich povah, tak do kritických období, která jsme s mým ex manželem prožívali. O to víc mě nyní astrologie zajímala, i když jsem nedoufala, že bych právě díky ní mohla někoho najít. Netušila jsem, že se tak nakonec skutečně stane.

Jeden muž mě zaujal

Uběhlo několik týdnů a jednoho dne mě na internetovém chatu oslovil jeden muž. Ráda jsem si povídala i s neznámými lidmi, pokud projevili alespoň trochu inteligence. Roman byl vtipným společníkem. Pocházel z Prahy stejně jako já, i když z opačného konce.

Vztahově na tom byl stejně – také měl za sebou nedávný rozvod. S bývalou ženou měl jednu dceru Ivanu, ale ta už byla plnoletá a bydlela v pronájmu se svým přítelem.

Po několika setkáních na internetu jsme si vyměnili telefonní čísla, zavolali jsme si a pak se domluvili i na osobní schůzce. Ta však musela být několikrát odložená právě kvůli Romanovi.

Osobní setkání

Myslela jsem si, že nejspíš ztratil zájem a vymlouvá se, ale bylo za tím něco úplně jiného. To jsem ovšem zjistila až později. Po šesti týdnech jsme se pak konečně setkali tváří v tvář.

Bylo mi jasné, že to bude taková opravdová zkouška, protože teprve setkání naživo ukáže, jak na tom lidé doopravdy jsou. Trochu jsem se toho bála, ovšem zbytečně.

Všechno se slibně vyvíjelo

Rozuměli jsme si stejně báječně jako ty týdny předtím, když jsme si spolu psali a později pak i volali. V srdci jsem cítila, že by tenhle vztah opravdu mohl vyjít. Věci se pak vyvíjely až překvapivě dobře a rychle.

Začali jsme spolu jezdit na výlety, chodit za kulturou, na romantické večeře, pak u mě Roman pravidelně přespával.

Překvapivý nález

Jednoho rána jsem vstala o něco dříve než obvykle. Šla jsem do kuchyně, abych si udělala kávu a nechtěně jsem zavadila o tašku svého přítele. Z ní se vysypaly nějaké papíry a já se dívala na vytištěné horoskopy.

Ještě více mě zaskočilo, když jsem mezi nimi poznala ten svůj – bylo to jasné podle data, místa a hodiny narození. Nechápala jsem, jak se k těmto údajům Roman dostal, a mojí první myšlenkou bylo jít ho vzbudit a požadovat okamžité vysvětlení.

Pak jsem se ale rozhodla vzít to oklikou. Horoskopy jsem vrátila zpátky do tašky svého přítele a na astrologii jsem nenápadně zavedla řeč u snídaně. Roman se mi podíval do očí a mně bylo v tu chvíli jasné, že ví, proč jsem zvolila toto téma.

Následně se mi přiznal, že tu „moji“ astroložku Danielu dobře zná, je to jeho bývalá spolužačka. Dělala mu osobní horoskop. Porovnávala ho s jinými a překvapilo ji, jaká mezi Romanovým a mým horoskopem panuje skvělá shoda.

Pak už si mě Roman „nenápadně“ našel na internetu. Nechal si od Daniely dokonce poradit, který den budou hvězdy nejlépe přát osobnímu setkání – proto ty odklady.

Hvězdy naší lásce přejí

Po jeho vysvětlení jsem se sice cítila trochu podvedená, ale uvědomovala jsem si, že to byl z jeho strany vlastně krásný a užitečný podvod, kterému jsme se oba nakonec zasmáli. A hvězdy nám skutečně přály a přejí. S Romanem jsme spolu dodnes, deset let dokonce už jako manželé.

Jitka M. (63), Praha

Související články
3 minuty čtení
Nenápadná lesní cesta nás přivedla ke kamenné bráně. Když jsme jí prošli, ocitli jsme se u rozvalin. Tam se objevila zvláštní žena v dlouhých šatech... Je to už víc než třicet let, co jsme s manželem a dětmi vyrazili na sobotní výlet. Chtěli jsme nasbírat pár hub. Vydali jsme se do míst, kde se údajně nacházely vltavíny, zelené kameny, které jsou prý k nalezení jen v Čechách. „Třeba nějaké najd
3 minuty čtení
Astroložky jsem se tehdy ptala na lásku a vztahy. Toho pravého v mém osudu neviděla, zato horoskop hovořil o nebezpečí, které na mě číhá. Horoskopy mě zajímaly jen okrajově. Samozřejmě jsem si o sobě občas přečetla, co bych měla nebo neměla ten den dělat, ale že bych tomu nějak extra věřila, nebo dokonce sama chtěla vyhledat nějakou věštkyni, to ne. Ale pak mě přesvědčila kamarádka Kamila, tehd
5 minut čtení
Jednoho dne mi dcera Terezka řekla, že chce jet navštívit babičku, která žije na Šumavě. Zarazilo mě to. Nikoho takového jsme v naší rodině neměli. Naše pětiletá dcera Terezka měla vždycky divokou fantazii. Už odmalička milovala svět pohádek. Každou chvilku mi říkala, že se jí zdálo o jednorožcích, krásných princeznách, statečných rytířích a létajících dracích. Vymýšlela si fantastické příbě
3 minuty čtení
Loni v zimě jsem prožila něco děsivého. Ve sklepě domu jsem zaregistrovala záhadné kroky a stíny, které mě „sledovaly“. S manželem Pavlem bydlíme už několik let v jedenáctipatrovém domě úplně nahoře. Máme malý byt a hojně tedy využíváme sklep. Je prostorný a vejde se tam spousta věcí. Zbývaly už jen dva týdny do Vánoc a zrovna napadl sníh. A protože máme dvě malá vnoučata, chtěla jsem je vzí
3 minuty čtení
S manželem máme dvě děti a dokonce jsme už prarodiči. Mohla bych žít normálně, nebýt jedné zásadní změny, která mi nabourala mysl. Živím se jako mzdová účetní a konec měsíce je pro mě vždy velice psychicky náročným obdobím. Od té chvíle, co máme vnoučata, mi dcera čím dál častěji volá o pomoc, co se hlídání týče. Dalo by se říct, že jsem lítala jen do práce nebo k dětem. Cítila jsem se stále
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kam letos vyrazit na poslední chvíli: moje zkušenosti s last minute dovolenou
epochanacestach.cz
Kam letos vyrazit na poslední chvíli: moje zkušenosti s last minute dovolenou
Last minute dovolená může být vhodnou volbou pro cestovatele, kteří chtějí odjet v blízkém termínu, jsou flexibilní při výběru destinace a hledají zajímavý poměr ceny, kvality a služeb. Nejde však pouze o rychlé nalezení nejnižší ceny. Důležité je porovnat termín, délku letu, počasí, úroveň hotelu, stravování, transfer i vhodnost destinace pro konkrétní typ cestovatele. Jiné
Magdalena Gorniková: Neuvěřitelný příběh slovinské mystičky
enigmaplus.cz
Magdalena Gorniková: Neuvěřitelný příběh slovinské mystičky
V roce 1835 se do chudé rolnické rodiny, na území dnešního Slovinska, narodila Magdalena Gorniková. Do věku dvanácti let nebyl její život nijak mimořádný. Pak se však stalo něco, co ani současná věda
Já dodržím svůj slib!
skutecnepribehy.cz
Já dodržím svůj slib!
Když se mě lidé ptají, proč si nenechám pomoct a proč manžela neumístím do LDN, většinou jen sklopím oči. Ulevilo by se mi. Ale copak mohu? Vím, že to nemyslí zle. Mnozí mi říkají, že bych si konečně odpočinula, že bych se vyspala, že bych zase mohla chvíli žít i svůj život. Možná mají pravdu. Jenže
Vyrobte si domácí sushi
tisicereceptu.cz
Vyrobte si domácí sushi
Rolujte sushi jako mistři asijské kuchyně! Suroviny hrnek sushi rýže (200–250 g) 60 g rýžového octa (na 250 g rýže) 40 g krupicového cukru 10 g soli řasy Nori filet z lososa salátová okurk
Konopí a deprese: nová studie odhalila silné souvislosti
21stoleti.cz
Konopí a deprese: nová studie odhalila silné souvislosti
Konopí má řadu léčivých a pozitivních účinků, což dokázala už řada studií provedených vědci po celém světě. Ale jak to tak bývá, i u této rostliny platí, že všeho moc škodí. Konopí patří k nejrozšíře
Ohromující sídlo krále pohádek
rezidenceonline.cz
Ohromující sídlo krále pohádek
Nemovitost Los Feliz, postavená společností slavného tvůrce v roce 1932, patří od roku 2011 rusko-kazašskému filmaři Timuru Bekmambetovovi, žijícímu převážně v Izraeli. Ten aktuálně ikonický dům Walta Disneyho v Los Angeles, kde vytvořil například filmy Popelka a Pinocchio, nabízí k pronájmu za 40 000 dolarů měsíčně.   Poté, co pohádkovou vilu za 3,7 milionu dolarů
Našeptávání do ucha: Záhada pozitivních subliminals
epochalnisvet.cz
Našeptávání do ucha: Záhada pozitivních subliminals
Miliony lidí po celém světě si každou noc pouštějí do sluchátek hudbu, ve které se skrývá tajný vzkaz – slova, která má slyšet jen podvědomí, ne uši. Slibují vyšší sebevědomí, hubnutí i lepší paměť, a to bez jediné vědomé myšlenky. Skutečně ale mozek dokáže přijímat a zpracovávat instrukce, které vůbec nezaregistruje?   Noc co noc
Nejvýkonnější supersportovní vůz  s motorem vpředu na světě
iluxus.cz
Nejvýkonnější supersportovní vůz s motorem vpředu na světě
Společnost Aston Martin s hrdostí představuje model Valen – nejvýkonnější vůz s motorem vpředu na světě a nejvýkonnější supersport s motorem V12 vpředu ve 113leté historii společnosti. Jako nejnovější
Na dovolenou jsem jela sama a málem toho litovala
nejsemsama.cz
Na dovolenou jsem jela sama a málem toho litovala
Některé věci si musí člověk zkrátka prožít. Poté, co jsem loni kamarádkám oznámila, že pojedu na dovolenou úplně sama, dívaly se všechny na mě dívaly, jako bych se zbláznila. Po rozvodu jsem ale potřebovala na chvíli zmizet. Chtěla jsem být sama se sebou a hlavně si dokázat, že se o sebe ještě umím postarat. Úplně
Musí se Solaříková snad dělit o kluka s jinou?
nasehvezdy.cz
Musí se Solaříková snad dělit o kluka s jinou?
Má místo blaženého úsměvu na tváři herečka ze seriálu Bratři a sestry Patricie Solaříková (37) vrásky na čele? Blondýnka to se svým přítelem, urostlým vousáčem a tvůrcem videí Alexem Grigorievem (
Prováděli už sumerští lékaři operace hlavy?
historyplus.cz
Prováděli už sumerští lékaři operace hlavy?
Na stole leží bronzový skalpel. Sumerský doktor z Babylonu se chystá na operaci. Za „otce lékařství“ je považován Řek Hippokrates. Už o 2000 let dříve ale v Mezopotámii existovalo velmi rozvinuté lékařství. Titul „otce lékařství“ by si tak podle některých badatelů spíš zasloužil jeden z tamních doktorů… Na březích Eufratu a Tigridu vzkvétají první města. Na přelomu
Lobotomie do paměti Brazílie: Požár muzea zničil miliony muzejních exponátů
epochaplus.cz
Lobotomie do paměti Brazílie: Požár muzea zničil miliony muzejních exponátů
Každá země má svůj tragický požár, který pronikne hluboko do její historie. Národní divadlo v Praze, katedrála Notre Dame v Paříži, to jsou jen dva příklady, kdy oheň zničil mnohem více než jen konkrétní stavbu. Do této skupiny národních katastrof patří i požár brazilského Národního muzea v Rio de Janeiru. Pro Brazílii i celou Jižní Ameriku se stalo