Domů     Najde duše kamarádky klid?
Najde duše kamarádky klid?
5 minut čtení

Duše zemřelých nechtějí, abychom na ně zapomněli. Provedla jsem rituál se svíčkami a duch odhalil své tajemství!

Dlouhou dobu nebylo jasné, co po mojí kamarádce Evě záhadná nadpřirozená bytost chce. Až s mojí pomocí na tu záhadu konečně přišla. Zjistily jsme, že kamarádku navštěvoval tajemný přízrak z dětství.

Důvěrné přítelkyně

S Evou jsem se seznámila už před několika lety na střední škole a od té doby jsme byly kamarádkami, které si mohou říkat úplně všechno. Prožívaly jsme spolu to dobré i to smutné. Byly jsme si navzájem na svých svatbách a utěšovaly jsme se i po svých rozvodech.

Měly jsme zkrátka opravdu důvěrný vztah, jako kdybychom byly sestry. Naštěstí jsme i v dospělosti stále bydlely v jednom městě, takže jsme se pravidelně navštěvovaly nebo vídaly v nějaké restauraci či kavárně.

Potřebovala pomoc

Nebylo pro mě překvapením, když se na mě jednoho dne Eva obrátila se žádostí o zvláštní pomoc. Nejprve se ale chtěla ujistit, že se jí nebudu smát. Přišlo mi to poněkud zvláštní, ale slíbila jsem jí to. Následně jsem si od kamarádky vyslechla neuvěřitelnou věc.

Návštěvy uprostřed noci

Eva poté, co se rozvedla, žila sama. Přítele neměla. Její dcera už byla dávno provdaná a bydlela v Praze. To, co mi nyní kamarádka sdělila, rozhodně k smíchu nebylo, spíš naopak. Prozradila mi, že za ní už několik nocí dochází tajuplná bytost.

Jedná se o přízrak nějaké ženy, alespoň podle hlasu. Do obličeje tomu zjevení nikdy neviděla. Poprvé přízrak spatřila, když ji v noci probudil hluk a ona viděla namodralé světlo ve tvaru lidského těla.

Opakovalo se to i následující noci

Myslela si, že se jí to zdá nebo že má halucinace. Ta vidina za chvíli zmizela, ale během dalších nocí se vracela znovu a znovu. Eva slyšela i slabý hlas, který se jí ptal, jestli si vzpomíná.

Kamarádka ale nedokázala odpovědět, protože netušila, co po ní duch chce ani o čí přízrak by se mohlo jednat. Postupně se ale uklidnila, protože pochopila, že přízrak nemá v úmyslu jí ublížit.

Tak, jak mi to kamarádka líčila, to vypadalo dost bláznivě, ale znala jsem Evu natolik dobře, abych věděla, že si nevymýšlí ani že si ze mě nedělá legraci.

Přízrak neměl zlé úmysly

Podle toho, co vyprávěla, to skutečně vypadalo, že to tajemné ženské zjevení ji nechce nijak ohrozit, ale že o něco prosí. Bála jsem se ale, že bude po nocích Evu navštěvovat tak dlouho, dokud nedostane odpověď na svoji otázku.

V noci mě zavolala

Domluvily jsme se, že následující noc zkusím u Evy přespat a uvidíme, co se stane. Doufala jsem, že přízrak uvidím také. Trochu jsem se obávala, že by se mohlo jednat o něco osobního mezi Evou a tím duchem a já tím pádem nic neuvidím.

V tomhle směru jsem se nemýlila. Když se v nočních hodinách Eva vzbudila a zavolala mě, nic jsem neviděla. Vnímala jsem pouze, jak kamarádka mluví do prázdna.

Nemohla si vzpomenout

Blesklo mi hlavou, jestli Eva opravdu nepřišla o rozum, ale tuhle myšlenku jsem rychle zavrhla. Hned, jak celý „rozhovor“ skončil, Eva se mnou normálně mluvila. Byla jenom bezradná z toho, že neví, na co nebo na koho si má vzpomenout.

Známý mi doporučil rituál

Nechtěla jsem u Evy přespávat každou noc, a tak jsme se s kamarádkou dohodly, že přijdu zase o víkendu. Během té doby jsem se poradila s jedním známým, který se dlouhodobě věnoval esoterice a nadpřirozenu.

Ten mi doporučil, abych provedla u kamarádky rituál se svíčkami. Poradil mi i zaklínadlo, které mám vyslovit. Sice jsem vůči tomu byla trochu skeptická, ale neměly jsme koneckonců co ztratit. Řídila jsem se jeho slovy.

Krabice s fotografiemi

V sobotu v noci se pak stalo něco zvláštního. Tentokrát jsem i já spatřila namodralý paprsek, jak míří na jednu skříň. Když přízrak zmizel, zeptala jsem se Evy, co v té skříni má. Byly tam různé fotografie, včetně těch z dětství.

Vyndaly jsme je a začaly jsme si je prohlížet. U jedné z nich se Eva zarazila. Řekla, že už asi ví, kdo se jí to zjevuje.

Kamarádka z dětství

V první a druhé třídě měla jako nejlepší kamarádku spolužačku Hanku. Ta se potom s rodiči odstěhovala na druhý konec republiky a už se nikdy neviděly. Eva se rozhodla, že zkusí Hanku vypátrat. Zajímavé bylo, že od té chvíle se už přízrak v noci neukazoval. Po složitějším hledání kamarádka zjistila, že Hanka nedávno zemřela.

Modlitba za její duši

Všechno najednou začalo dávat smysl. Spolužačka z raného dětství se chtěla Evě připomenout a její duše se jí začala zjevovat.

Ještě téhož dne jsme šly do kostela a za Hanku jsme se obě pomodlily a následující víkend jsme si udělaly výlet do Zlína, kde jsme navštívily Hančin hrob a položily jí na něj květiny.

Ani jedna z nás nepochybuje, že jsme hádanku, kdo byl oním přízrakem, vyřešily, protože od té doby už má Eva klidné noci. A duše Hanky snad konečně došla klidu.

Monika Š. (61), Vyškov

Související články
5 minut čtení
Jednoho dne mi dcera Terezka řekla, že chce jet navštívit babičku, která žije na Šumavě. Zarazilo mě to. Nikoho takového jsme v naší rodině neměli. Naše pětiletá dcera Terezka měla vždycky divokou fantazii. Už odmalička milovala svět pohádek. Každou chvilku mi říkala, že se jí zdálo o jednorožcích, krásných princeznách, statečných rytířích a létajících dracích. Vymýšlela si fantastické příbě
3 minuty čtení
Loni v zimě jsem prožila něco děsivého. Ve sklepě domu jsem zaregistrovala záhadné kroky a stíny, které mě „sledovaly“. S manželem Pavlem bydlíme už několik let v jedenáctipatrovém domě úplně nahoře. Máme malý byt a hojně tedy využíváme sklep. Je prostorný a vejde se tam spousta věcí. Zbývaly už jen dva týdny do Vánoc a zrovna napadl sníh. A protože máme dvě malá vnoučata, chtěla jsem je vzí
3 minuty čtení
S manželem máme dvě děti a dokonce jsme už prarodiči. Mohla bych žít normálně, nebýt jedné zásadní změny, která mi nabourala mysl. Živím se jako mzdová účetní a konec měsíce je pro mě vždy velice psychicky náročným obdobím. Od té chvíle, co máme vnoučata, mi dcera čím dál častěji volá o pomoc, co se hlídání týče. Dalo by se říct, že jsem lítala jen do práce nebo k dětem. Cítila jsem se stále
4 minuty čtení
Ze spaní mě probudil neznámý muž. Vypadal jako princ. Měl nádherné šaty a také šperky. Vyvedl mě z pokoje ven, v kuchyni totiž začalo hořet. Stalo se to už moc dávno. Byla jsem malá holčička, měla jsem hlavu plnou snů a krásných představ. Samozřejmě jsem si snila o princi na bílém koni a taky o tom, jaký bude jednou můj život. Maminka mě tehdy dávala hlídat babičce Marušce, která bydlela na kra
2 minuty čtení
Už jako malé holce mi babička říkala, že voda v naší studánce má léčivou moc. Kdo se z ní napil, nebo si natrhal bylinky kolem, tomu se ulevilo. Ráda vzpomínám na své dětství a na studánku, která se ukrývala v trávě za babiččiným domem. Babička tvrdila, že ta voda je léčivá. Když jsem byla malá, tak mi z ní vařila čaj. Říkala, že ho musím pít, protože je z kouzelné vody, která mě uzdraví. Je
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jaroslav ze Šternberka: Neexistující šlechtic, který z Moravy vyžene Mongoly
epochaplus.cz
Jaroslav ze Šternberka: Neexistující šlechtic, který z Moravy vyžene Mongoly
Mongolové se tlačí do Evropy a hrozí, že ovládnou celý svět. Ale naštěstí jim v samotném srdci Evropy stojí v cestě malé, ale silné království, které dokáže dobyvatelské hordy zastavit. Co nedokáže žádná z asijských říší, co nedokážou Němci – to dokáže český král. Nebo že by ne? Mongolové od roku 1223 postupují podél Kaspického a Azovského moře,
Nešťastný duch oběšené milenky děsí studentky
enigmaplus.cz
Nešťastný duch oběšené milenky děsí studentky
Robert Jaffrey Christie prožívá složité období. Píše se rok 1900 a právě skonal jeho otec, známý továrník William Mellis Christie (1829–1900). Smutná událost je ale doprovázena ohromným dědictvím
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
epochanacestach.cz
Poznejte údolí Desné: od Dlouhých strání po termální prameny
Jen málokteré místo v České republice nabízí tolik rozmanitých zážitků na tak malém území jako údolí řeky Desné v srdci Jeseníků. Během jediného dne můžete nahlédnout do útrob jedné z nejvýznamnějších vodních elektráren v Evropě, vydat se na horské hřebeny, projet se na koloběžce a den zakončit poznáváním památek ve Velkých Losinách nebo v termálním
Pravá irská káva
tisicereceptu.cz
Pravá irská káva
Za jejího tvůrce je považován Joe Sharidan, když v roce 1943 u letiště irského města Foynes obsluhoval Američany, kteří kvůli špatnému počasí nemohli pokračovat v cestě. Povzbudil je tehdy kávou,
Pohřbili kancléře z Mitrovic zaživa?
historyplus.cz
Pohřbili kancléře z Mitrovic zaživa?
Z kostelní hrobky u svatého Jakuba se ozývají dunivé rány a tlumené výkřiky. „To jistě řádí duch,“ myslí si pověrčiví lidé. Ani za dvě kopy grošů by se nikdo neodvážil podzemní hrobku otevřít a její poklop tak raději jen skrápí svěcenou vodou. Za několik dní divné burácení skutečně ustane. Když o mnoho let později hrobku
Ochlaďte své rozpálené tělo během chvilky
nejsemsama.cz
Ochlaďte své rozpálené tělo během chvilky
Léto, teplo a sluníčko. Naprosto ideální kombinace. Jenže tropické teploty už tak příjemné nejsou. Víte, jakými potravinami se můžete rychle ochladit? K dyž se nám tropy zaryjí pod kůži, hledáme úlevu v bazénu nebo pomocí klimatizace. Jenže ne vždycky můžeme být v jejich blízkosti. Nemusíte však zoufat. Pokud budete mít promyšlený jídelníček, žadné pařáky si na vás
Včela za celý život vyrobí lžičku medu. Čím je pražský med ze střech tak ceněný?
epochalnisvet.cz
Včela za celý život vyrobí lžičku medu. Čím je pražský med ze střech tak ceněný?
Její život je krátký. V létě trvá pouhých šest až osm týdnů. Za tu dobu navštíví desetitisíce květů, nalétá stovky kilometrů a vyrobí přibližně devět gramů medu – zhruba jednu čajovou lžičku. Sama o sobě se může zdát bezvýznamná. Teprve když se spojí s dalšími desítkami tisíc příslušnic svého včelstva, vznikne jeden z nejdokonalejších organismů
Mimozemšťané už možná volali. Jen jsme jejich zprávu nedokázali rozpoznat
21stoleti.cz
Mimozemšťané už možná volali. Jen jsme jejich zprávu nedokázali rozpoznat
Pátrání po mimozemských civilizacích se už desítky let soustředí na hledání úzkopásmových rádiových signálů, které by příroda sama vytvořila jen stěží. Nová studie však naznačuje, že právě tato strate
Hlas mě varuje před nebezpečím
skutecnepribehy.cz
Hlas mě varuje před nebezpečím
S manželem máme dvě děti a dokonce jsme už prarodiči. Mohla bych žít normálně, nebýt jedné zásadní změny, která mi nabourala mysl. Živím se jako mzdová účetní a konec měsíce je pro mě vždy velice psychicky náročným obdobím. Od té chvíle, co máme vnoučata, mi dcera čím dál častěji volá o pomoc, co se hlídání týče. Dalo by se
Lákala Nováková řemeslníka na polonahé tělo!
nasehvezdy.cz
Lákala Nováková řemeslníka na polonahé tělo!
Tohle nemá konce! O šarvátkách mezi manželi Sandrou Novákovou (44) a Vojtěchem Moravcem (39) se toho napsalo už hodně. Ale kdo by doufal, že horká zem u herečky ze seriálu Ulice a režiséra vychladne,
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Král vín začíná třetí dekádu
iluxus.cz
Král vín začíná třetí dekádu
Největší český vinařský projekt Král vín ve svém již jednadvacátém ročníku představil nejlepší domácí vína. Ta vybírala odborná porota z celkem 1260 vzorků od 157 vinařů. Král vín, který se – i pře