Domů     Našla jsem svého pana božského
Našla jsem svého pana božského
4 minuty čtení

Po prvním rozchodu jsem myslela, že je to už definitivní. Ale jak to bylo po sedmém?

Která by neznala ten americký seriál, kde se po 10 sezon spolu scházejí a rozcházejí hlavní hrdinka a pan Božský? Zažily jste to také? Já ano. A nejsem v tom sama.

Jak jsem se dozvěděla, skoro každá má kamarádka měla v delším období života muže, kterého nemohla vymazat ze svého srdce. Ten můj se jmenuje Jiří. Poprvé jsem ho potkala na jedné konferenci začátkem 90. let.

Já byla mladá naivní holka, on životaznalý, o osm let starší muž, který žil většinu života v Americe, kam emigroval jako dítě s rodiči.

Ten pohled mě dostal

Jiří byl pro ostatní ženy trumf, on je ovšem bral jako své zářezy na pažbě. Jednou jsme se opili na firemním večírku a tehdy jsem se mu to odvážila říct:

„Proč vy, muži, musíte mít jen dobré skóre a spát se ženami, které toho třeba nemají ani moc v hlavě?“ Odpovědí mi byl nejprve hlasitý smích. „Víte, to jsou muži. Ale nakonec pak zůstanou s tou, která je rozesměje,“ zadíval se mi do očí. Přiznám se, to na mne zapůsobilo.

Já chtěla víc, on ne

Trvalo to ještě dva měsíce, než jsem podlehla, a než jsem se probudila s pocitem, že se mi druhý den neozve. Nestalo se. Chtěl mne vídat. A já jsem si říkala, že jsem potkala úžasného, úspěšného a krásného muže, kterého si vezmu a budu s ním mít děti.

Byl zábavný, chtěl se mnou trávit čas, ale jakmile se blížilo něco, co by nás mohlo stmelit, odtáhl se. Společné bydlení? Proč? Vždyť tohle nám vyhovuje! Nám. On mluvil za oba, ale já se vůbec necítila komfortně. Když jsem cítila, že by se náš vztah už nikam neposunul, skončila jsem to.

Až moc hodný kluk mne nebavil

A pak jsem se celé měsíce trápila. Až Dan mě z toho vyléčil. Kluk, který byl skvělý, ideální pro život. Stejně starý, stejné postavení, nosil by mě na rukou. Jenže znáte to… Byl až moc hodný. A já v duchu začala toužit po trýznění pana Božského.

S Danem jsme se rozešli. A já zavolala Jiřímu. Jako kamarádovi. Večeře skončila vášnivou nocí a opět jsme to dali dohromady.

Čekal dítě s jinou

Tenkrát jsme dali skoro dva roky, než jsem se odvážila nadnést téma budoucnosti. Zmínka o společném životě byla jako rozbuška pro mého vyvoleného. Snažil se z toho vykroutit, ovšem saze vlastně vybouchly ve mně. Zase rozchod!

Smířila jsem se s tím, že on na manželství a rodinu není. Jenže… Za tři měsíce jsem ho potkala s nějakou slečnou. Snažila jsem se být nad věcí, ale ve skrytu duše jsem trpěla. O to víc, když jsem se dozvěděla, že spolu čekají dítě a chystá se veselka. Na jejím místě jsem přece měla být já!

Zásnuby natruc

Ona slečna bohužel potratila a ze svatby sešlo. Mimochodem, zmínila jsem se, že já jsem se mezitím natruc zasnoubila? Do spleti naší divoké love story se dostal Pavel. Také hodný kluk, který doplatil na to, že se Jiří nakonec neoženil.

Já jsem vycítila šanci jej zase mít. Takže jsem vycouvala ze vztahu s Pavlem a s Jiřím jsme se opět scházeli. Nebudu vás napínat. Rozchodů a těch schodů, které jsme museli překonat, abychom pochopili, že patříme k sobě, byla ještě spousta.

Vyznání

„Trvalo mi to dlouho, ale ty jsi ta nejlepší,“ řekl mi Jiří, když jsem se měla opět vdávat. Poslední „oběť“ našeho bláznění byl Milan. Také hodný kluk. Nakonec jsme si s Jiřím řekli „ano“.

A já se v duchu všem mým bývalým a Jiřího bývalkám omlouvám, že nám museli sekundovat, abychom si my dva blázni uvědomili, že k sobě prostě patříme. Jen to spolu táhneme už déle než ti hrdinové z onoho seriálu.

Gabriela L. (55), Nový Jičín

Související články
3 minuty čtení
Byla to milá, krotká ovečka. Pobíhala po zahradě babičky a spokojeně se pásla. Lezla jsem na ni a vozila se. Netušila jsem, jak moc mi to pomůže. K babičce na vesnici jsme jezdili se sestrou a rodiči často. Sestra byla o čtyři roky starší, než já. Nejvíce jsme se těšily na zvířátka, která babička měla. Ovšem byl tam i jeden velký postrach – kohout, který měl na nás spadeno. Dokázal nás honit
2 minuty čtení
Byly jsme skvělé kamarádky ze střední. Přísahaly jsme si, že budeme nejlepší parta navždy. Jenže já se nechala strhnout vášní. Na střední škole jsem se potkala s Mirkou a Hanou. Okamžitě jsme si padly do oka. Rozuměly jsme si, jako bychom se znaly odjakživa. Jak čas šel, naše přátelství posilovalo. Po maturitě, když naše studium končilo, jsme vyrazily na výlet do Krkonoš, a tam si přísahaly nes
2 minuty čtení
Nevěřila jsem, že by mi Jiří někdy zahnul. Přesto se tak stalo. Chtěla jsem se rozvést, ale nakonec jsem tu radost sousedce udělat nemohla. S Jirkou to byla velká láska už od školky. Já měla ve vztahu vždy navrch, zatímco Jiří žárlil. Nikdy mě nikam nepustil samotnou, zejména na plesy a různé společenské akce. Dokonce i na mé firemní večírky se dokázal vnutit, aby mě měl na očích. Smála jsem
3 minuty čtení
Celý život jsem říkala, že do letadla mě nikdo nedostane. Donutil mě až syn, který měl v zahraničí nehodu a šlo mu o život. Už se létat nebojím. Vždycky jsem trpěla panickou hrůzou z létání. Myslím, že jsme to měli v rodině, protože strachem z výšek trpěl i můj otec. Já jsem tu šílenou fobii podědila po něm. Můj manžel kvůli tomu letěl jednou sám na dovolenou, protože já odmítla vstoupit do let
3 minuty čtení
Malá Kristýnka doplavala až do středu rybníka, když jí nafukovací kruh praskl. Kdyby nebylo okamžité reakce naší fenky Asty, bylo by možná pozdě. Byly prázdniny a moje dcera Kristýnka je nejraději trávila u babičky a dědečka na vesnici. Tedy u mých rodičů. Bylo krásné léto, tak jsme byli každý den u vody. Koupaliště v místě nebylo, jen velký rybník. A ten je vždycky zákeřný. Naše malá Kristýnka
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Prask! Bublinková fólie měla zdobit stěny. Dnes chrání balíky a pomáhá při stresu
epochaplus.cz
Prask! Bublinková fólie měla zdobit stěny. Dnes chrání balíky a pomáhá při stresu
Existují vynálezy, které změní svět přesně tak, jak jejich tvůrci plánují. A pak je tu bublinková fólie. Dnes chrání balíky, elektroniku i křehké suvenýry z dovolené. Mnozí lidé ji navíc používají jako neoficiální antistresovou pomůcku a s potěšením praskají jednu bublinku za druhou. Jenže její příběh začíná úplně jinak. Místo obalového materiálu má zkrášlovat stěny
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
epochanacestach.cz
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
Můstek, německy Brückel Berg, je se svou nadmořskou výškou 1235 metrů nejvyšší horou Pancířského hřbetu a jedním z nejcharakterističtějších vrcholů západní Šumavy. Přestože nestojí v centru hlavních turistických proudů jako Velký Javor či Poledník, právě v tom spočívá jeho síla. Můstek si dodnes uchovává syrový horský charakter, klid a zvláštní atmosféru šumavských hřebenů, kde se
Raoul Wallenberg: Zmizel v gulagu, nebo přežil desítky let pod falešným jménem?
enigmaplus.cz
Raoul Wallenberg: Zmizel v gulagu, nebo přežil desítky let pod falešným jménem?
V lednu 1945 odjíždí švédský diplomat Raoul Wallenberg na schůzku se sovětským velením v Budapešti. „Nevím, zda jedu jako host, nebo jako vězeň,“ poznamenává krátce před odjezdem. Muž, který zachr
Vepřová pánev na paprice
nejsemsama.cz
Vepřová pánev na paprice
Klasika inspirovaná českou kuchyní v rychlé pánvové verzi. Ingredience na 4 porce: 600 g vepřové kýty 1 velká cibule 1 zelená paprika 2 lžíce oleje 2 lžičky mleté papriky 2 stroužky česneku 150 ml vývaru sůl pepř Postup: Vepřovou kýtu nakrájejte na menší kostky, aby se maso rychle zatáhlo a zůstalo šťavnaté. Osolte ho a opepřete. Na pánvi rozehřejte olej a přidejte nadrobno nakrájenou
Operace Barmanka: Britská ponorka drze okradla sovětskou loď
historyplus.cz
Operace Barmanka: Britská ponorka drze okradla sovětskou loď
Trénink v reálném prostředí jim ukázal, že ukrást Rusům pasivní sonar bude vskutku složité. K úspěchu jim nemusí stačit ani bezchybná práce podpořená pořádnou dávkou štěstí. Ovšem kapitán Wreford-Brown před náročnou zkouškou necouvne a jeho muži v ní obstojí… Vyrobili ji v loděnicích v Birkenheadu na západě Anglie. S několikaměsíčním zpožděním, a to kvůli údajné
Jak jsem rozbila naši skvělou partu
skutecnepribehy.cz
Jak jsem rozbila naši skvělou partu
Byly jsme skvělé kamarádky ze střední. Přísahaly jsme si, že budeme nejlepší parta navždy. Jenže já se nechala strhnout vášní. Na střední škole jsem se potkala s Mirkou a Hanou. Okamžitě jsme si padly do oka. Rozuměly jsme si, jako bychom se znaly odjakživa. Jak čas šel, naše přátelství posilovalo. Po maturitě, když naše studium končilo, jsme
Limitovaná edice Piper-Heidsieck vzdává hold ikoně Marilyn Monroe
iluxus.cz
Limitovaná edice Piper-Heidsieck vzdává hold ikoně Marilyn Monroe
U příležitosti stého výročí narození Marilyn Monroe (1. 6. 1926) představuje značka Piper-Heidsieck limitovanou edici champagne cuvée, která vzdává hold této výjimečné herečce a připomíná osobní pouto
Co dokáže magický rituál malého pentagramu?
epochalnisvet.cz
Co dokáže magický rituál malého pentagramu?
Pěticípá hvězda kreslená do prázdného prostoru. Ticho, soustředění, pohyb ruky a neviditelné linie, které mají chránit. Rituál malého pentagramu patří k nejznámějším praktikám západní magie. Co se při něm vlastně děje? A kde končí symbol a kde začíná skutečná moc, která dokáže měnit realitu?   Mág stojí ve středu místnosti, tváří k vycházejícímu slunci. Prsty
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Skvělá Janžurová je z kola venku
nasehvezdy.cz
Skvělá Janžurová je z kola venku
Je všechno jinak? Herec známý ze seriálů Mordparta či Polda, Igor Orozovič (41), nyní definitivně utnul fámy, podle kterých byl spojován s kolegyní z divadla, legendární herečkou Ivou Janžurovou (84).
Giganti s krunýřem ve vodě i na souši: Kdo je největší?
21stoleti.cz
Giganti s krunýřem ve vodě i na souši: Kdo je největší?
Existuje mnoho druhů želv. Mezi nejznámější patří bezesporu ty, které dosahují největší hmotnosti a rozměrů. Které konkrétně patří do skupiny obrněných gigantů? [caption id="attachment_93239" align
Lahodný brokolicový krém
tisicereceptu.cz
Lahodný brokolicový krém
Brokolice je nejen levná, ale i ohromně zdravá a pro zimní období se výborně hodí. Polévka z ní zahřeje, zasytí a chutná. Ingredience 100 g bylinkového smetanového sýra 1 ks brokolice 1,75 l z