Domů     Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
3 minuty čtení

Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe.

Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na očích klapky. Dokonce i moje matka si neodpustila několik ironických poznámek.

Až jsem se o tom musela přesvědčit na vlastní oči. Přistihla jsem ho s tou ženskou v našem zahradním domku. Nejhorší na tom bylo, že to táhl s naší sousedkou. Měla hroznou pověst, žádné vzdělání, seděla doma s dětmi a její manžel byl posunovač na dráze.

Byla jsem v šoku. Místo abych na ně vzala hrábě, které stály opřené hned vedle, tak jsem upadla na zadek do svých hortenzií a brečela jako želva. Pak jsem běžela do kuchyně a psala žádost o rozvod.

Ten mi nakonec manžel rozmluvil, přišel s náručí plnou omluv a já mu na to skočila. Trápila jsem se ale hrozně. Kamarádka do mě hučela, ať si najdu milence. To mi prý pomůže. Jí to taky pomohlo.

Můj lhář

Dlouho jsem přemýšlela o našem manželství a teprve zpětně mi to všechno docházelo. Vzali jsme se před lety, protože jsme museli. Narodil se nám krásný chlapeček. Tři roky doma utekly jako voda a já se těšila do práce.

Zaměstnání jsem si ale moc neužila, Jozífek byl věčně nemocný a já s ním doma. Jednoho dne jsem začala mít podezření, že je manžel nějak moc často v práci do noci. Když jsem se ho tehdy zeptala napřímo, bránil se jako před soudem.

Prý maká jako kůň, aby nás uživil a já jsem ještě nevděčná a podezírám ho. Nakonec jsem se omlouvala já jemu. Všechny své avantýry dokázal zamést pod koberec, ve lži byl mistr, uměl v tom chodit.

Budeme si kvit?

A teď to bylo potvrzené, jsem podváděná chuděra a všichni už to dávno vědí. Čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím více jsem si říkala, že je třeba nějaká vina i na mé straně. Kamarádka, která měla stejnou zkušenost, mi řekla, že rozvést se umí každý blbec.

„Vždyť kdo je dneska věrný?“ pronesla bez emocí. Znovu mi zopakovala, ať manželovi nasadím parohy a budeme si kvit. Přišlo mi to šílené a taky nechutné. Nejspíš ale ze mě vyzařovala nějaká zvláštní energie, protože se najednou začal kolem mě točit kolega.

Nějak vycítil příležitost, z dálky se na mě usmíval a pozval mě na dvojku po práci. Pravdu jsem mu neřekla, jen jsem se svěřila, že mi to doma neklape.

Byla jsem asi zmanipulovaná pomstychtivou kamarádkou, která svému manželovi zahýbala už několik let, a toužila mít chápající spolupachatelku. A tak se ze mě a kolegy stali tajní milenci.

Sladká pomsta

Šlo to hrozně rychle, ale bylo to moc fajn. Mnohem hezší než s mým mužem. Navíc jsem najednou cítila zadostiučinění, že jsem se manželovi pomstila. Konečně! Nejdříve jsem se styděla, ale s milencem jsem se scházela dál. Byl rozvedený, mohli jsme chodit k němu.

Do ničeho mě netlačil a já s ním byla a jsem šťastná. Náš vztah trvá dodnes – už léta. Nemiluji ho, ale je mi s ním krásně, s ním zapomenu na manželovy lži, kterými mě stále krmí.

Jana (52), Jihlava

Související články
3 minuty čtení
Vždycky jsem si zakládala na tom, že v naší účetní firmě něco znamenám. Vše rozmetala jedna ambiciózní mladá kolegyně. Vedla jsem oddělení patnáct let, znala jsem jména dětí všech kolegyň a věřila jsem, že poctivá práce a zkušenosti mají větší cenu než ostré lokty. Pak ale nastoupila Linda. Bylo jí něco přes třicet, měla titul z prestižní školy, dravý pohled a úsměv tak dokonalý, že působil jak
3 minuty čtení
Na třídní schůzku se rodiče většinou trošku bojí. Jen málokoho potká na této školní akci ohromné štěstí, tak jako se to přihodilo mně. Dcera mě poprosila, abych místo ní zašla na základní školu, kam chodil můj vnuk. Konaly se zrovna třídní schůzky a dcera neměla čas tam dorazit, a tak jsem ji zastoupila. Předem mě varovala, že je můj vnouček Matyáš kvítko z čertovy zahrádky, což jsem ostatně do
3 minuty čtení
Náš Honzík si tu zlatou rybičku moc přál a já jsem neměla to srdce mu ji nekoupit. Chodili jsme k akváriu a prosili, ať nám vyplní přání. A ona nás nakonec vyslyšela. Doma jsme skvělá parta, všichni se máme rádi, vládne u nás pohoda, radost a veselá mysl. Jednou, když byl můj vnuk Honzík ještě malý, chodil do třetí třídy, jsme ale prožívali nepříjemné období. Já i můj muž jsme nastoupili do důc
2 minuty čtení
Osud dokáže zasáhnout do života jako blesk. Na své tělo jsem se nemohla dva roky ani podívat, nakonec jsem ale našla radost z práce a ze života. Nejsem hysterka a nikdy neházím předem flintu do žita. Ani tehdy jsem nepropadla panice. Věřila jsem, že se jedná jen o neškodnou tukovou bouličku. Ani jsem to nechtěla rodině říkat, nakonec jsem to ale prozradila dceři. To ona z toho udělala tichou po
4 minuty čtení
Těšila jsem se na klidný víkend s manželem a vnoučaty. Místo radosti ale přišlo něco, na co nikdy nezapomenu. Stačila chvíle, vše bylo jinak. Celý týden jsem se těšila na sobotu. Dcera měla přivézt děti, manžel slíbil, že naloží maso na oběd, a já si říkala, že si konečně užijeme den, kdy budeme všichni spolu. V poslední době bývá takových chvil čím dál méně, proto jsem si jich vážila o to víc.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Brýle na očích a kapky v kapse
epochalnisvet.cz
Brýle na očích a kapky v kapse
Ostré slunce, UV záření, prach, klimatizace a koupání, ať už ve slaném moři, chlorovaných bazénech, nebo špinavých rybnících, očím neprospívají. Jak je ochránit?   První chyba, jíž se podle odborníků dopouštíme, je už samotné pořízení slunečních brýlí. Stále ještě dáváme přednost ceně před kvalitou. Přitom tmavé brýle bez UV filtru mohou oči poškodit víc, než
Svobodová končí díky bohatému příteli?
nasehvezdy.cz
Svobodová končí díky bohatému příteli?
Co za tím je? Seriálový svět oběhla zpráva, že herečka Ilona Svobodová (65) končí v seriálu Ulice. Oficiální verze je, že její role Jitky Farské už se nemá kam posunout. Pak jsou tu ale ještě vševěd
Novou energii kuchyni restaurace La Veranda dává šéfkuchař Jiří Husák
iluxus.cz
Novou energii kuchyni restaurace La Veranda dává šéfkuchař Jiří Husák
Restaurace La Veranda patří již od roku 2002 mezi výrazná gastronomická místa v centru Prahy. Elegantní podnik postavený na evropské kuchyni, prvotřídních surovinách a osobním přístupu si za více než
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Nadýchané muffiny s borůvkami
tisicereceptu.cz
Nadýchané muffiny s borůvkami
Borůvkové muffiny jsou klasika. Jsou lahodné, vláčné a k chuti přijdou vždycky. Suroviny na 12 kusů 120 g másla 1 hrnek pískového cukru 2 hrnky hladké mouky 2 vejce 1 prášek do pečiva ½ hrn
Zajímalo ho, co si myslím
skutecnepribehy.cz
Zajímalo ho, co si myslím
Chtěla jsem mít hezkou zahradu, ale snoubenci stačilo, že kolem domu něco roste. Setkání s vnímavým zahradníkem mi změnilo život. Můj snoubenec Robert se v našem vztahu vlastně o nic moc nezajímal. Věřil, že organizace svatby je čistě moje starost a že plánování zahrady je ztráta času. Pro mě ale byla ta prázdná plocha kolem našeho nového domu symbolem
Auta si začnou „povídat“ se silnicí. Česko schválilo plán chytré dopravy do roku 2031
21stoleti.cz
Auta si začnou „povídat“ se silnicí. Česko schválilo plán chytré dopravy do roku 2031
České silnice čeká digitální proměna. Nový plán rozvoje systému C-ITS propojí auta, dopravní infrastrukturu i městské systémy do jedné komunikační sítě, která má pomoci omezit kolony, zvýšit bezpečnos
Libůstky diktátora Kaddáfího: Utrácí za obrazy, politické suvenýry i auta
epochaplus.cz
Libůstky diktátora Kaddáfího: Utrácí za obrazy, politické suvenýry i auta
Píše se rok 1942, ale do pouště kousek od starobylého libyjského města Syrta dlouhé prsty druhé světové války nedosáhnou. Z beduínského stanu zvaného khaim potaženého kozí a ovčí kůží se konečně ozve křik novorozence. Je to chlapec. Nikdo by v tu chvíli při největší fantazii nehádal, že jednou stane v čele země jako nekompromisní zkorumpovaný
Noc kostelů 2026 v Husově sboru v Chebu
epochanacestach.cz
Noc kostelů 2026 v Husově sboru v Chebu
Odhalte tajemství chebské Schlaraffie V pátek 29. května 2026 se v rámci celostátní akce Noc kostelů otevřou veřejnosti i místa, která běžně zůstávají skrytá. Jedním z nejzajímavějších bude bezesporu Husův sbor Církve československé husitské v Chebu (Vrbenského 14), který letos nabídne večer plný historie, hudby, tajemství i dobrodružství pro malé i velké návštěvníky. Málokdo ví,
Amedeo Modigliani: Proti jeho aktům zasahovala policie
historyplus.cz
Amedeo Modigliani: Proti jeho aktům zasahovala policie
V Paříži žije už dlouho, ale spokojený rozhodně není. Nejde jen o jeho chatrné zdraví a fakt, že věčně bojuje s nedostatkem peněz. Modigliani také zatím marně hledá vlastní umělecký styl, za který by se nemusel stydět! Zato s absintem a hašišem si rozumí náramně, dopřává si je v podstatě každý den… Dlouhá léta se
Koláč se šunkou a zeleninou
nejsemsama.cz
Koláč se šunkou a zeleninou
Do slaného koláče můžete zpracovat různé druhy zeleniny, uzenin i sýrů. Základní těsto můžete použít i na sladkou náplň. Pouze do něj přidejte navíc 3 lžíce cukru. Ingredience: Na těsto: ● 250 g hladké mouky ● 125 g másla ● 1 vejce ● 1 lžička soli Na náplň: ● 250 g měkkého tvarohu ● 250 g ricotty ● 2 vejce ● sůl ● pepř ● 100 g šunky ● 1 svazek zeleného chřestu ● 100 g goudy Postup: Do mísy nasypte
Přízraky Everestu: Straší na nejvyšší hoře světa?
enigmaplus.cz
Přízraky Everestu: Straší na nejvyšší hoře světa?
Nejblyštivější diamant na koruně Himalájí, největší a nejtajemnější hora světa. To vše je úchvatný Mount Everest. Se svými 8848 metry je monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout