Domů     Ve snu viděla dávný zločin
Ve snu viděla dávný zločin

Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin!

Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky.

A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často jsme si telefonovaly. Před časem se jí stalo něco tajemného a hrozivého, co lidský rozum nedokáže jen tak pochopit.

Ačkoliv jsem to neprožila na vlastní kůži jako ona, i mně z toho dodnes běhá mráz po zádech a říkám si, jestli se něco takového skutečně může stát.

Byly jsme jedna druhé oporou

Vždycky jsme s Petrou dokázaly jedna druhou podržet v různých životních situacích. A mohlo se jednat skutečně o cokoli. Petra byla hodně rozhozená, když její první manželství skončilo rozvodem kvůli mužově nevěře. V té době jsem jí byla vrbou a oporou.

Často mi ubrečená volala i pozdě večer nebo v noci. Vždy jsem ji vyslechla a snažila jsem se jí dodat optimismus a síly.

Přestěhovali se na vesnici

Dlouho trvalo, než se pak provdala podruhé za dlouholetého přítele. Když dcera Petry vyrostla, přestěhovala se kamarádka i s manželem do malého domku v malé vesnici.

Jezdila jsem ji tam pravidelně navštěvovat a připadalo mi, že je Petra opravdu šťastná a spokojená. Jednoho dne jsem ale od ní obdržela naléhavou zprávu, že si se mnou potřebuje promluvit.

Trápily ji noční můry

Obávala jsem se, že se rozpadá i tento její druhý dlouhodobý vztah. Pravda se ale skrývala úplně jinde. Petra se mi svěřila, že ji už několik týdnů trápí ošklivé noční můry, které se pořád vracejí.

I její manžel zaznamenal, že Petra je nyní v nějakém stresu, v noci se probouzí a je stále zamlklejší. Snažil se jí dodat psychickou podporu, ale nepomáhalo to.

Záblesky vraždy mladé ženy

Chtěla jsem pochopitelně vědět, co je to za sny, které moji kamarádku trápí. Popisovala mi děsivou scénu, ve které na nějakou mladou ženu zaútočí její partner.

Fyzické násilí vyústí v to, že ta žena padne hlavou na okraj těžkého stolu a s rozbitou hlavou leží na zemi. Muž jí nijak nepomůže, nechá ji takto zemřít a její tělo potom zakope hluboko v lese. Bylo zvláštní, že se kamarádce takový sen neustále opakoval.

Zlý sen měl pokračování

Znala jsem jednoho psychologa, a navrhla jsem proto Petře, že jí u něho vyjednám návštěvu. Moc se jí do toho nechtělo, ale nakonec zdráhavě souhlasila. Mezitím ale došlo k dalšímu vývoji.

Petra měla nový děsivý sen, ve kterém se dozvěděla, že v lese nedaleko její vesnice je pohřbené nějaké tělo. Zcela logicky si to spojila s tím předchozím snem a předpokládala, že oběť zločinu je zakopaná někde v okolí.

Její manžel stál při ní

Nebylo moc jasné, co se s takovým předpokladem dá dělat. Jít na policii a vykládat tam o svých strašidelných snech? Asi by se Petře buď vysmáli, nebo by jí doporučili psychiatrické vyšetření.

Kamarádky manžel ale Petru za blázna rozhodně nepovažoval a začal se proto zajímat o místní historky.

Kdysi tam bydleli mladí manželé

Po několikadenním pátrání se dozvěděl, že ve vesnici kdysi bydlel mladý manželský pár. Potom tam zůstal muž samotný a všichni se domnívali, že partnerka od něho utekla. Ostatně, na tom by ani nic divného či podezřelého nebylo, protože se ti dva často hádali.

Svůj dům pak nakonec dotyčný člověk prodal, z vesnice se odstěhoval a už o něm nikdo neslyšel.

Podezření se rychle rozneslo

Petřin manžel sebral odvahu a svěřil se místním lidem s podezřením, že tenkrát mohlo dojít ke zločinu. Lidé si to mezi sebou roznesli, a tak se dostala tato informace až na policii.

Ukázalo se, že tu ženu vedou dlouhá léta jako pohřešovanou, a proto muži zákona opět otevřeli případ a pustili se do pátrání. Petra dokázala na základě svého snu zhruba označit, kde by se ten hrob mohl nacházet. Policejní tým, který pak přijel, tam skutečně objevil tělesné pozůstatky!

Vyšetřování vše potvrdilo

Další vyšetřování ukázalo, že nalezené tělo skutečně patřilo té ženě z minulosti. Pátrání po jejím manželovi ale nebylo úspěšné. Zkrátka zmizel beze stopy. Kamarádka odnesla celé to drama nervovým zhroucením.

Sny ji sice už přestaly děsit, ale odmítala dál bydlet v domě, kde se jí ty zlé noční můry zdály. Její manžel ji moc miloval a měl pro ni pochopení.

Následky přetrvávají dodnes

Poté, co se moje kamarádka vrátila z několikatýdenního léčebného pobytu, dům s manželem prodali a přestěhovali se zpátky do města. Dodnes se tomuto tématu v rozhovorech raději vyhýbáme.

Když už na to ale přece jen přijde řeč, shodujeme se, že duch té zabité ženy nejspíš chtěl, aby se svět dozvěděl o tom, co se skutečně stalo. A Petru si vybral právě proto, že je tak hodně citlivá a vnímavá.

Avšak dávný zločin měl tak v kamarádce vlastně ještě další oběť. Dodnes je moje kamarádka psychicky nevyrovnaná, ustrašená a občas ji trápí zlé sny.

Jitka Z. (61), severní Čechy

Předchozí článek
Další článek
Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí