Domů     Ve snu viděla dávný zločin
Ve snu viděla dávný zločin

Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin!

Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky.

A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často jsme si telefonovaly. Před časem se jí stalo něco tajemného a hrozivého, co lidský rozum nedokáže jen tak pochopit.

Ačkoliv jsem to neprožila na vlastní kůži jako ona, i mně z toho dodnes běhá mráz po zádech a říkám si, jestli se něco takového skutečně může stát.

Byly jsme jedna druhé oporou

Vždycky jsme s Petrou dokázaly jedna druhou podržet v různých životních situacích. A mohlo se jednat skutečně o cokoli. Petra byla hodně rozhozená, když její první manželství skončilo rozvodem kvůli mužově nevěře. V té době jsem jí byla vrbou a oporou.

Často mi ubrečená volala i pozdě večer nebo v noci. Vždy jsem ji vyslechla a snažila jsem se jí dodat optimismus a síly.

Přestěhovali se na vesnici

Dlouho trvalo, než se pak provdala podruhé za dlouholetého přítele. Když dcera Petry vyrostla, přestěhovala se kamarádka i s manželem do malého domku v malé vesnici.

Jezdila jsem ji tam pravidelně navštěvovat a připadalo mi, že je Petra opravdu šťastná a spokojená. Jednoho dne jsem ale od ní obdržela naléhavou zprávu, že si se mnou potřebuje promluvit.

Trápily ji noční můry

Obávala jsem se, že se rozpadá i tento její druhý dlouhodobý vztah. Pravda se ale skrývala úplně jinde. Petra se mi svěřila, že ji už několik týdnů trápí ošklivé noční můry, které se pořád vracejí.

I její manžel zaznamenal, že Petra je nyní v nějakém stresu, v noci se probouzí a je stále zamlklejší. Snažil se jí dodat psychickou podporu, ale nepomáhalo to.

Záblesky vraždy mladé ženy

Chtěla jsem pochopitelně vědět, co je to za sny, které moji kamarádku trápí. Popisovala mi děsivou scénu, ve které na nějakou mladou ženu zaútočí její partner.

Fyzické násilí vyústí v to, že ta žena padne hlavou na okraj těžkého stolu a s rozbitou hlavou leží na zemi. Muž jí nijak nepomůže, nechá ji takto zemřít a její tělo potom zakope hluboko v lese. Bylo zvláštní, že se kamarádce takový sen neustále opakoval.

Zlý sen měl pokračování

Znala jsem jednoho psychologa, a navrhla jsem proto Petře, že jí u něho vyjednám návštěvu. Moc se jí do toho nechtělo, ale nakonec zdráhavě souhlasila. Mezitím ale došlo k dalšímu vývoji.

Petra měla nový děsivý sen, ve kterém se dozvěděla, že v lese nedaleko její vesnice je pohřbené nějaké tělo. Zcela logicky si to spojila s tím předchozím snem a předpokládala, že oběť zločinu je zakopaná někde v okolí.

Její manžel stál při ní

Nebylo moc jasné, co se s takovým předpokladem dá dělat. Jít na policii a vykládat tam o svých strašidelných snech? Asi by se Petře buď vysmáli, nebo by jí doporučili psychiatrické vyšetření.

Kamarádky manžel ale Petru za blázna rozhodně nepovažoval a začal se proto zajímat o místní historky.

Kdysi tam bydleli mladí manželé

Po několikadenním pátrání se dozvěděl, že ve vesnici kdysi bydlel mladý manželský pár. Potom tam zůstal muž samotný a všichni se domnívali, že partnerka od něho utekla. Ostatně, na tom by ani nic divného či podezřelého nebylo, protože se ti dva často hádali.

Svůj dům pak nakonec dotyčný člověk prodal, z vesnice se odstěhoval a už o něm nikdo neslyšel.

Podezření se rychle rozneslo

Petřin manžel sebral odvahu a svěřil se místním lidem s podezřením, že tenkrát mohlo dojít ke zločinu. Lidé si to mezi sebou roznesli, a tak se dostala tato informace až na policii.

Ukázalo se, že tu ženu vedou dlouhá léta jako pohřešovanou, a proto muži zákona opět otevřeli případ a pustili se do pátrání. Petra dokázala na základě svého snu zhruba označit, kde by se ten hrob mohl nacházet. Policejní tým, který pak přijel, tam skutečně objevil tělesné pozůstatky!

Vyšetřování vše potvrdilo

Další vyšetřování ukázalo, že nalezené tělo skutečně patřilo té ženě z minulosti. Pátrání po jejím manželovi ale nebylo úspěšné. Zkrátka zmizel beze stopy. Kamarádka odnesla celé to drama nervovým zhroucením.

Sny ji sice už přestaly děsit, ale odmítala dál bydlet v domě, kde se jí ty zlé noční můry zdály. Její manžel ji moc miloval a měl pro ni pochopení.

Následky přetrvávají dodnes

Poté, co se moje kamarádka vrátila z několikatýdenního léčebného pobytu, dům s manželem prodali a přestěhovali se zpátky do města. Dodnes se tomuto tématu v rozhovorech raději vyhýbáme.

Když už na to ale přece jen přijde řeč, shodujeme se, že duch té zabité ženy nejspíš chtěl, aby se svět dozvěděl o tom, co se skutečně stalo. A Petru si vybral právě proto, že je tak hodně citlivá a vnímavá.

Avšak dávný zločin měl tak v kamarádce vlastně ještě další oběť. Dodnes je moje kamarádka psychicky nevyrovnaná, ustrašená a občas ji trápí zlé sny.

Jitka Z. (61), severní Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
30.11.2023
Byla to jen taková hloupá hra, která mě mohla stát život. Naštěstí mě maminka našla včas a zachránila. Dětství jsem měla krásné. Většinou jsme s bratranci trávili prázdniny a někdy i víkendy u babičky a dědečka na vesnici v jižních Čechách. Moc jsme si to užívali. Babička byla švadlena, tak nám vždycky něco pěkného ušila nebo i upletla, zatímco děda byl truhlář. Ve stodole měl úžasnou dílnu,
29.11.2023
S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly o vnucích a přípravách Vánoc. Najednou si k nám přisedla cizí žena. Kamarádka ji ale neviděla. Já i můj muž jsme byli vždycky aktivní, hodně jsme cestovali a vedli k takovému životu i naše děti. Když jsme nastoupili do důchodu, snažili jsme se dál alespoň trochu sportovat. Manžel ale před pěti lety zemřel na mrtvičku a já zůstala sama. Měla jsem však
29.11.2023
Byla jsem po těžké nehodě, možná proto jsem dokázala vnímat bytosti, které tento svět už opustily. Ve staré nemocnici jich prý bylo hodně. V našem městě bývaly kdysi dvě nemocnice. Ta stará pocházela ještě z dob první světové války. Druhá byla nová, nezatížená minulostí. Z té staré se později stal ústav pro dlouhodobě nemocné, já ji ale ještě zažila, když fungovala vedle LDN také jako plně funk
29.11.2023
O tom muži se vyprávěly v naší vesnici legendy. Ovládal prý černou magii. Dokonce i poslušná zvířata se rázem stala veřejným ohrožením. Naslouchala snad hlasu šílence? V naší vesničce v Jeseníkách žil až do konce sedmdesátých let podivný stařec, kterému místní říkali Šňuphajzl. Nikdo nevěděl, odkud do vsi přišel ani kolik mu je let. S jeho příchodem se ale v našem kraji začaly dít záhadné věci.
25.11.2023
Měla jsem podivné sny. Zdálo se mi o pohnutém životě dávno mrtvé prababičky. Byla to náhoda, nebo za to může fakt, že jsem si půjčila její šátek? Prababička Anežka zemřela ještě před mým narozením. Zbylo po ní jenom několik fotek a šátek, který máma odložila na chalupě. Jednoho chladného večera jsem po tom šátku sáhla a stalo se něco, co dodnes nedokážu pochopit. S přítelem jsem tehdy na podzim
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku