Domů     Vzala jsem si lásku svojí sestry
Vzala jsem si lásku svojí sestry
5 minut čtení

Po rozvodu jsem se naplno vrhla do své pracovní kariéry a o lásce jsem snít přestala. Život ale někdy umí pořádně překvapit.

Když jsem konečně našla ideálního partnera, na založení rodiny už jsem nepomýšlela. Větším problémem pro mě ale bylo, o koho se jednalo. Znala jsem ho totiž z mládí.

Vdala jsem se

V lásce mi štěstí moc nepřálo. Pokud jsem se zamilovala, bylo to většinou do někoho, kdo moje city neopětoval. Já jsem od sebe naopak odháněla muže, kteří měli zájem o mě, ale naopak to nefungovalo.

Čas hrozně rychle utíkal a já jsem se bála, že se nikdy nevdám. Proto jsem krátce po třicátých narozeninách udělala ukvapený krok a vzala si prvního muže, který o mě stál. Byla to chyba a dopadlo to přesně tak, jak se dalo čekat.

S Martinem jsme si příliš nerozuměli, přesto jsme spolu vydrželi celých šest let. Byl na mě hodný, choval se ohleduplně, do ničeho mě nikdy netlačil. Vlastně to byl ideální partner, jen ta láska a zamilovanost nějak chyběly.

Snažila jsem se přijít do jiného stavu a stát se alespoň matkou, měla jsem však problémy otěhotnět. Naše manželství se pak nevyhnutelně rozpadlo.

Stále v práci

Po rozvodu s Martinem jsem na vztahy spíše rezignovala. Ubíhající čas jsem si ovšem moc dobře uvědomovala. Všechno jsem se snažila vynahradit v pracovní kariéře.

Práce mě naplňovala a dařilo se mi v ní, takže jsem se postupně vypracovala až na zástupkyni ředitele jedné menší firmy. Právě při jednom pracovním jednání jsem pak znovu potkala Štěpána.

Náhodné setkání

Nejdřív jsem si neuvědomila, o koho se jedná. Viděli jsme se totiž naposledy před mnoha lety. On mě také hned nepoznal, dost jsem se změnila. Nakonec jsme se ale navzájem identifikovali a všechno bylo náhle jasné.

Po pracovním jednání jsme si pak sedli u kávy a bavili se o svých životech. K minulosti, která nás kdysi spojovala, jsme se ale v hovoru nevraceli. Na moji starší sestru Janu se Štěpán ani jednou nezeptal. Já jsem o našem setkání pak sestře také neřekla.

Nebyla jsem si jistá, jak by se na to tvářila. Štěpán totiž kdysi býval velkou láskou mojí sestry. Začali spolu chodit na střední škole.

Osud jim tehdy nepřál

Pamatuji si, jak se Jana vznášela na růžových obláčcích a štěstí z ní přímo zářilo. Pak se věci zkomplikovaly, když Jana se Štěpánem otěhotněla. Bylo to ještě před maturitou. Štěpán by si ji býval vzal, ale moji rodiče byli proti.

Víceméně Janu donutili, aby šla na interrupci. Pro Štěpána, který byl schopen i v tak mladém věku po maturitě rodinu uživit, to bylo velké zklamání. Nějakou dobu spolu ještě chodili, ale láska z jeho strany vyprchala. S Janou se nakonec rozešel.

Mrzelo mě to tehdy skoro stejně jako sestru, která několik nocí probrečela. Nakonec se ale oklepala a vystudovala dokonce i vysokou školu. Později si našla jiného přítele, vzala si ho a měla s ním dvě děti. Zůstali spolu, i když láska postupně vychladla.

Rovněž Štěpán, jak jsem nyní zjistila, se po vystudování vysoké školy oženil. Měl jednu dceru, ale se ženou se rozvedli, když si našla jiného muže. Po rozvodu se Štěpán stejně jako já věnoval hlavně své práci. Upřednostňoval krátkodobé nezávazné vztahy.

Nyní, když jsme se znovu setkali, se mezi námi začalo rychle rozvíjet citové pouto. Oba jsme litovali, že jsme se nepotkali už dřív. Po onom pracovním setkání následovala další, už soukromá.

Sestře jsem nic neřekla

Strávili jsme společně i zahraniční dovolenou a přesvědčili se, že si bezvadně rozumíme. Přesto jsem byla z nového vztahu v rozpacích. Před sestrou jsem ho raději tajila. Jana sice věděla, že někoho mám, ale ani ve snu by ji nenapadlo, o koho se jedná.

Nevídaly jsme se denně, protože bydlela v jiném městě. O mém vztahu s její velkou první láskou se Jana dozvěděla až tehdy, když mě Štěpán požádal o ruku a já jsem bez přemýšlení řekla ano.

Vneslo to mezi nás samozřejmě velké napětí a nakonec i trvalé rozkmotření. Nechápala jsem, proč mi má Jana za zlé, že jsem si našla druhého manžela v muži, který pro ni byl dávno minulostí.

Našly jsme k sobě zase cestu

Přestaly jsme spolu mluvit a tahle situace přetrvala deset let. Až poté, kdy sestra tragicky přišla o manžela, jsme k sobě znovu našly cestu. Opět jsme spolu začaly komunikovat, ale Jana měla jednu zásadní podmínku: odmítala se vidět se Štěpánem.

On sám to pochopil a dodnes její přání dodržuje. Je to ale stejně zvláštní, jak si život s lidskými osudy pohraje. Tenkrát v mládí bych nikdy nepředpokládala, že to nebude Jana, ale já, pro koho se stane Štěpán nakonec osudovým mužem.

Veronika V. (58), severní Čechy

Předchozí článek
Další článek
Související články
4 minuty čtení
Neměla jsem ráda hromadné firemní akce. Jenže jeden výlet do lesa spojený s houbařením úplně všechno změnil. Nikdy jsem neměla ráda firemní teambuildingy. Vždycky mi připadaly umělé a plné falešných úsměvů. Les, který měl být naším cílem, se však zdál být ideálním místem k útěku od kancelářské rutiny. A když jsme navíc měli v plánu jít na houby, byla jsem ochotná vydržet to. Můj kolega Michal v
3 minuty čtení
Bylo mi teprve šestnáct. Do tanečních jsem se zoufale netěšila. Pak jsem tam ale poznala toho milého kluka. Jmenoval se Ota. Vdát se za první lásku je trochu risk, protože se říká, že první lásky nemohou dlouho vydržet a že se na ně jen s úsměvem vzpomíná. Ale existují výjimky, které potvrzují pravidlo, a my s manželem jsme naštěstí jedna z nich. Seznámili jsme se v tanečních, kam se mi nechtěl
3 minuty čtení
Táhlo mi už na třicátý rok, na svatbu jsem měla nejvyšší čas. Ale beru si toho správného muže? Najednou jsem si tím nebyla jistá... Přemýšlela jsem o svatbě a hrabala jsem listí. Myslela jsem na Edu a na Láďu. Edu jsem si měla brát, ale s hrůzou jsem si uvědomovala, že je mi sympatický i Láďa. Na zahradě se objevila babička s koláči a hrnkem čaje. Místo poděkování jsem vyhrkla: „Babi, jak po
5 minut čtení
Poznali jsme se čistou náhodou, jako by naše cesty svedl sám osud. Ten se však o několik měsíců později také postavil proti nám. Byla jsem tak moc šťastná. Myslela jsem si, že jsem našla toho pravého. Nebyla jsem už žádná dvacítka, takže jsem v takovou lásku už ani nedoufala. Ale osud mi byl nakloněn. Jedno letní seznámení na vodě přerostlo v krásný vztah, který vypadal jako z pohádky. Jenže id
3 minuty čtení
Seznámili jsme se, když policajt zastavil tátovo auto a zjistilo se, že řidičovy doklady nejsou tak docela v pořádku. Policista, který nás stavěl, byl mladý a hezký, mohla jsem na něm oči nechat. Na druhou stranu jsem tušila, že to zas tak příjemné setkání nebude, protože táta, který seděl za volantem, byl odjakživa roztržitý zmatkář. Viděla jsem mu na obličeji, že se blíží katastrofa. „Váš tec
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Plněné slané buchty
tisicereceptu.cz
Plněné slané buchty
Máte rádi sladké kynuté buchty? Pak je musíte vyzkoušet naslano! Ingredience 250 g hladké mouky 250 g polohrubé mouky 200 g vařených brambor 180 ml vody nebo mléka 100 g rozpuštěného másla
Když sláva bolí: Utrápené dětství, které poznamenalo slavné
epochaplus.cz
Když sláva bolí: Utrápené dětství, které poznamenalo slavné
Z dálky působí život celebrit jako splněný sen – peníze, sláva, obdiv. Realita je ale mnohdy mnohem temnější. Za úspěchem mnoha slavných stojí dětství plné zneužívání, chudoby či násilí, které v nich zanechalo hluboké jizvy. Tyto těžké zkušenosti je však často posílily a staly se motorem jejich pozdějšího úspěchu. Jejich osudy tak mohou být inspirací
Radikální pojetí Highlife Chronograph v podání Bamford Watch Department
iluxus.cz
Radikální pojetí Highlife Chronograph v podání Bamford Watch Department
Od roku 2009 Bamford Watch Department (BWD) neustále mění pravidla současného hodinářství. George Bamford, kreativní mozek značky, si vybudoval renomé pro reinterpretaci horologických ikon s výrazně m
Stříbrné vánoční dny 2025: Vstupenka pro naše čtenáře ZDARMA!
epochanacestach.cz
Stříbrné vánoční dny 2025: Vstupenka pro naše čtenáře ZDARMA!
Zveme všechny příznivce lákavého vánočního nakupování a báječné vánoční atmosféry na výstaviště do Letňan PVA EXPO PRAHA, kde proběhne již 16. ročník veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Tento veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží je pořádán uvnitř výstavní haly a nabízí kromě báječných nákupů všeho druhu také příjemnou relaxaci a občerstvení u velkého vánočního stromu za
Češi mají minerální dluh, chybí jim vápník a hořčík
epochalnisvet.cz
Češi mají minerální dluh, chybí jim vápník a hořčík
Nové výstupy dlouhodobého monitoringu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) ukazují, že česká populace napříč věkem trpí nedostatkem klíčových minerálů. Zatímco vápník chybí prakticky všem věkovým skupinám, u žen a seniorů se navíc často objevuje nízký příjem hořčíku. Naopak sodíku máme v jídelníčku spíš nadbytek. Nedostatek minerálů Nízký příjem vápníku se výrazně týká seniorů. U lidí
Odvede Leichtové muže milenka?
nasehvezdy.cz
Odvede Leichtové muže milenka?
Vztah herečky ze seriálu Bratři a sestry Kristýny Leichtové (40) a režiséra Vojtěcha Štěpánka (41) se zřejmě otřásá v základech. Před nedávnem se šířily zvěsti, že se už vídají, jen aby si předali dě
Zelné koláče
nejsemsama.cz
Zelné koláče
Můžete je připravit také jako klasické buchty. Ingredience na 20 koláčů: Na těsto: ● 250 g hladké mouky ● 120 ml mléka ● ½ kostky čerstvého droždí ● 60 g sádla ● 1 vejce ● 1 lžička soli Na náplň: ● ½ hlávky malého zelí ● 1 cibule ● 1 lžíce sádla ● 150 g anglické slaniny ● špetka mleté papriky Postup: Mléko zahřejte a rozdrobte do něj droždí. Přidejte cukr a lžičku mouky.
Havárie letu 203: Příběh muže, který přežil nemožné
enigmaplus.cz
Havárie letu 203: Příběh muže, který přežil nemožné
Na nevadském letišti Reno-Cannon se připravuje k odletu let Galaxy Airlines 203. Cestující na palubě jsou v dobré náladě a těší se na svou cestu. Jenže krátce po vzletu dojde k nehodě, která se stane
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Výlet do daleké země prodloužil vnučce život
skutecnepribehy.cz
Výlet do daleké země prodloužil vnučce život
Libuška je od narození velmi vážně nemocná, lékaři byli bezradní. Splnění jejího snu ale nadějně oddálilo nešťastný konec. Moje vnučka se bohužel narodila s nevyléčitelnou nemocí. Už od jejího narození tak nastala pro její rodiče pekelná jízda. Neustále s ní chodili po všech možných vyšetřeních. Zvlášť dcera se jí maximálně věnovala a všichni jsme se snažili dělat maximum.
Operace Katapult: Podrazili Britové francouzského spojence?
historyplus.cz
Operace Katapult: Podrazili Britové francouzského spojence?
Kapitánu Hollandovi se derou do očí slzy. Celý den se snažil přesvědčit Francouze, aby přijali britské ultimátum. Některé důstojníky, s nimiž jednal, považuje za své přátele. Bohužel neuspěl a nedokázal tak odvrátit hrozící katastrofu. Britové si svou vůli prosadí silou!   Hitlerův bleskový útok slaví úspěch. Na jaře roku 1940 německé jednotky rychle postupují do nitra
Mimořádný objev vzácného prvoka odhaluje novou větev eukaryotického stromu života
21stoleti.cz
Mimořádný objev vzácného prvoka odhaluje novou větev eukaryotického stromu života
Výzkumný tým z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy vedený profesorem Ivanem Čepičkou a jeho doktorským studentem Markem Valtem objevil vzácný a jednobuněčný organismus s unikátní buněčnou stavbo