Domů     Sousedka nemá doma klid
Sousedka nemá doma klid
5 minut čtení

Lenku znám od narození. Kamarádila jsem se už s její maminkou, která ale brzy umřela. Rozhodla jsem se tehdy dělat jí náhradní maminku.

Velmi dobře chápu, že se mi to všechno může setsakramentsky vymstít, ale stejně si nemohu pomoci! Lenku znám od peřinky, protože její maminka byla v dětství má kamarádka. Bydlely jsme ve stejném domě. Bohužel zemřela předčasně na akutní leukémii, když byla Lenka ještě malá.

Těžký start do života

Lenčin otec to v té době neustál a chtěl si vzít život. Půl roku pak strávil v psychiatrické léčebně. Lenku tenkrát vychovávali prarodiče a myslím, že ne úplně laskavě.

Často jsem si ji brala na víkendy a někdy i přes týden, protože jsem měla dceru stejně starou jako je Lenka. Když se její táta vrátil z léčení, naučili se spolu vše docela dobře zvládat.

Martin zůstal kvůli malé dlouho sám a novou partnerku si našel, až když už byla Lenka větší. Zuzana byla prima ženská a konečně byli zase rodina.

Měla naději

Myslela jsem, že teď už jim snad život nic zlého nechystá. Když se pak Lenka vdala, přenechal jí otec byt a přestěhoval se za Zuzanou do jejího domu za městem, ve kterém bydlela s dospívajícím synem. Vše konečně vypadalo na happy end.

Lenčin manžel David byl její spolužák ze střední. Byl z dobré rodiny a ti dva spolu chodili už dlouho. Koneckonců, obě rodiny se dávno znaly a přátelily se, tak se zdálo, že se není čeho bát. Brzy po svatbě se mladým narodilo první dítě. Vše plynulo v klidu do doby, než přišla Lenka do jiného stavu podruhé.

Rizikové těhotenství

Její těhotenství bylo totiž rizikové a ona musela ležet. Občas si ji nechali i v nemocnici. Martin se Zuzanou pomáhali mladým, jak mohli. Jeden malého odvedl do školky, druhý vyzvedl. Když jim do toho něco vlezlo, vypomohla jsem já nebo rodiče Davida.

Jejich syn totiž už druhým rokem dělal u zahraniční firmy a v práci byl doslova od nevidím do nevidím a velmi často i o víkendu. Lenka si ho doma skutečně moc neužila.

Viděla jsem ho s jinou

Všichni milého Davida litovali, že je stále v práci a že se co nevidět udře, jen já ne. Viděla jsem ho totiž nedávno v choulostivé situaci, a pracovní schůzka to tedy rozhodně nebyla! Šlo o neskutečnou náhodu!

Byly jsme s dcerou na výletě v Kutné Hoře, a když jsme vycházely z chrámu sv. Barbory, zahlédla jsem asi pět metrů ode nás Davida. Chtěla jsem na něj zavolat a pozdravit ho, ale zarazila jsem se.

Objímal kolem pasu a hýždí jakousi ženu a cosi jí něžně šeptal do ucha. Po chvíli mi došlo, že šlo o paní, která bydlí ve vedlejším vchodě, vídám ji venku s malým psem. David měl být ale tou dobou na konferenci v Brně! Věděla jsem to na sto procent. Lenka se u mě den před tím stavila na kus řeči a řekla mi to.

Pomáhal jí stěhovat

Davida jsem pak během následujících dní viděla s onou ženou ještě párkrát, a je tedy pravda, že jsem byla v tomto ohledu už mnohem všímavější.

Dokonce jsem dvakrát zahlédla, jak David přichází navečer z práce docela včas a místo toho, aby šel domů, jde do vedlejšího vchodu.

S vedlejším vchodem máme navíc společné sklepy, a tak se asi před čtrnácti dny stalo, že jsem ho zahlédla i tam, přesně v době, kdy měl být na služební cestě. Stěhoval jakousi skříňku a žena, kterou jsem s ním poprvé viděla v Kutné Hoře, mu otevírala dveře. Švitořili jako puberťáci.

Co když ji opustí

Je naprosto zřejmé, že David žije dvojí život, ale potom nechápu, proč si pořizoval druhé dítě… Nyní, když potřebují jeho nenarozené děťátko i žena pomoc a podporu, většinu práce nechává na zbytku rodiny, zatímco on sám zjevně pomáhá jinde.

Podobný muž je podle mého názoru bezcharakterní křivák. Lenka si takového partnera po tom, čím vším prošla, opravdu nezaslouží. Co ji s ním do budoucna čeká?

Poslala jsem dceru na výzvědy

Udělá dítě i té druhé a přestěhuje se o vchod dál a Lenka i její děti se pak budou příšerně trápit? Nakonec mě jednou, když byla Lenka zase v nemocnici, napadlo, že za ním pošlu dceru, jestli by s Davidem nezkusila promluvit. Vždyť jsou s Lenkou jako sestry.

Lžu jí do očí

To jsem ale nečekala! Dcera se vrátila až ráno! „Nic se nestalo, jen jsme pili a já usnula na sedačce,“ odbyla mě Jana a šla se dospat. O tom, jak její mise dopadla, nepadlo ani slovo. Od té doby jsem naprosto zoufalá.

Co když mezi Janou a Davidem také k něčemu došlo? K milence jsem mu naservírovala ještě dceru!

Lžu jí do očí

Nevím, co mám dělat. Lence lžu do očí, když se mi svěřuje s pochybnostmi o manželovi, přitom moc dobře vím, že její tušení je správné! Vím, že jí to nemohu říci teď, když je v sedmém měsíci rizikového těhotenství.

Každá komplikace by ohrozila jak ji, tak to malé, a špatná bych byla nakonec já. Špatná ale budu i ve chvíli, až se provalí pravda a také to, že jsem to celou dobu věděla a mlčela jsem. Mám z toho nervy nadranc.

Marie T. (59), Jičín

Předchozí článek
Související články
2 minuty čtení
Vždycky jsem měla respekt k pátku třináctého a tahle příhoda mi dokázala, že to bylo oprávněné. Pátek třináctého jsem nikdy neměla ráda. Manžel si ze mě kvůli tomu dělal legraci. Tvrdil, že žádné nešťastné dny neexistují a že člověk si vše namlouvá. Jenže já jsem ten den, kdy se v kalendáři zase objevila třináctka v kombinaci s pátkem, měla od rána zvláštní pocit. Musela jsem se vrátit domů
3 minuty čtení
Zlou ženskou si většinou představíme jako někoho, kdo je primárně zákeřný a krutý. Ona byla ale milá a životem zkoušená chudinka. Existují lidé, kteří si dokážou získat důvěru téměř okamžitě. Působí křehce, bezbranně a člověk má pocit, že jim musí pomoci. Moje bývalá švagrová Klára byla přesně taková. Dlouho jsme ji považovali za oběť nepříznivého osudu. Teprve později jsme zjistili, že skutečn
5 minut čtení
Na krku jsem měla šedesátku a byla jsem pořád sama. Bolelo mě to a přála jsem si, aby se to konečně změnilo. A tomu štěstí jsem se jala pomoct. Neviditelná. Přesně tak jsem si tehdy připadala. Prodavačky v obchodě si mě sotva všímaly, muži se za mnou už neotáčeli a mladší ženy kolem mě procházely, jako bych byla vzduch. Možná je to přirozené. Možná se jen nikdo nechce dívat na připomínku toho,
3 minuty čtení
Léta vyprávěla o tom, jak se jednou podívá do Říma, aby si splnila svůj životní sen. Tu cestu jsem jí zprotivila. Pak jsem si tam jela sama s dcerou a chlubila se krásnými zážitky. S Marií jsme se znaly od střední školy. Já se tehdy přistěhovala. Naše domky byly ve stejné ulici, když jsme se provdaly, chodily jsme společně s dětmi na hřiště a vyprávěly si o našich snech. Byly jsme mladé a měly
3 minuty čtení
Nemohl se smířit s tím, že přišel o svého páníčka i o domov. Nikde si nemohl zvyknout. Až do vsi přijela rodina s malým chlapcem... Pan Kudrna byl už starý pán, stále ale jezdil na brigádu do své staré práce, kam chodíval celý život. Teď už tam ale jen seděl na vrátnici. Tak si ho vážili, že mu ten přivýdělek, když odcházel do důchodu, sami nabídli. Pan Kudrna na tom nebyl zdravotně dobře. Měl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velkoformátové obklady a dlažby
rezidenceonline.cz
Velkoformátové obklady a dlažby
Tenké a lehké prvky, používané k realizaci podlahových i stěnových povrchů, jsou díky velikostí až 320 x 160 cm a minimálním spárám velmi efektní. Obytný prostor opticky zvětší a sjednotí, jsou rovněž vstřícné ke snadnému udržování hygieny a čistoty. Výrobci je nabízejí v celé řadě působivých dekorů a materiálů. Velkoformátové obklady a dlažby věrně imitují
Tajemství Karolina a zlata z Jílového: Vzniklo srdce slavné univerzity díky myši a svatebnímu závoji?
epochanacestach.cz
Tajemství Karolina a zlata z Jílového: Vzniklo srdce slavné univerzity díky myši a svatebnímu závoji?
Jen málokteré české město je se zlatem spjato tak těsně jako Jílové u Prahy. Už ve středověku patřilo k nejvýznamnějším nalezištím zlata v českých zemích a za vlády Karla IV. zažilo nebývalý rozkvět. Právě odtud podle staré legendy pocházelo bohatství, které stálo u zrodu jedné z nejvýznamnějších budov české historie – pražského Karolina, dnešního sídla
Královské postele: Ludvíka XIV. krylo 60 kilogramů zlata
historyplus.cz
Královské postele: Ludvíka XIV. krylo 60 kilogramů zlata
Dřevo potažené zlatem, nohy ve tvaru šelem, místo polštáře kamenná opěrka hlavy. V hrobce faraona Tutanchamona se našlo celkem pět luxusních postelí a jedno zcela unikátní skládací cestovní lůžko. Jak spali další králové a císaři? 3. století n. l. Stříbrný výstředník Římané dělají v postelích téměř všechno. Přijímají v nich své přátele, studují i hodují.
Nový pohled na hluk a vibrace: lze energii tlakových vln řídit?
epochalnisvet.cz
Nový pohled na hluk a vibrace: lze energii tlakových vln řídit?
Hluk tradičně vnímáme jako nežádoucí jev, který je nutné potlačit. Moderní fyzikální přístupy však naznačují, že tlakové vlny nemusíme jen tlumit, ale můžeme jejich energii aktivně řídit. Otevírá se tak nová cesta, jak s hlukem pracovat efektivněji a s menšími ztrátami. Hluk a vibrace patří mezi největší technické problémy současnosti. Vznikají v motorech, turbínách,
Nejblíže ke Slunci? Největší mýty o letním slunovratu!
epochaplus.cz
Nejblíže ke Slunci? Největší mýty o letním slunovratu!
Pro naše předky byl oslavou slunce, ohně, vody, lásky i plodnosti a někde se dodnes slaví téměř stejně velkolepě jako Vánoce. Právě kolem nejdelšího dne v roce ale koluje překvapivě mnoho omylů. Je Slunce opravdu nejblíže Zemi? Přichází po slunovratu zkracování dnů? A zastaví se Slunce na obloze? Slunovrat patří k nejmagičtějším okamžikům roku. Od
Salát s kachnou a medovým dipem
tisicereceptu.cz
Salát s kachnou a medovým dipem
Je lehký a svěží a přitom tak chutný. Pokud si chcete připravit zdravý oběd nebo večeři, vyzkoušejte kachní prsíčka s medovo-hořčičným dresinkem. Ingredience 1 kachní prso s kůží směs listových
Jaký zvolit formát letáku s ohledem na jeho účel?
21stoleti.cz
Jaký zvolit formát letáku s ohledem na jeho účel?
Když se řekne A4, každý hned ví. Stačí si představit čtvrtku ze školních hodin výtvarné výchovy. V dalších formátech už lidé často tápou. A co teprve, když zazní zkratka typu DL? Článek vám pomůže roz
G. H. Mumm a František Jungvirt: Unikátní spojení ikonického šampaňského a českého křišťálu
iluxus.cz
G. H. Mumm a František Jungvirt: Unikátní spojení ikonického šampaňského a českého křišťálu
Šampaňský dům G. H. Mumm se spojil s předním českým sklářským výtvarníkem Františkem Jungvirtem. Výsledkem této exkluzivní spolupráce je monumentální umělecký objekt The Mumm Grand Edition a limitovan
Čočkový salát s kozím sýrem
nejsemsama.cz
Čočkový salát s kozím sýrem
Osvěžující a výživný salát je plný bílkovin a zdravých živin. Může být podáván jako hlavní chod nebo jako příloha. Na 3 porce potřebujete: ✿ 400 ml čočky ✿ 1 stroužek česneku ✿ ½ citronu ✿ 1 červenou cibuli ✿ 2 lžíce sušených rajčat ✿ hrst rukoly ✿ 100 g kozího sýru ✿ sůl, pepř ✿ 1 lžíci olivového oleje ✿ ½ lžičky drceného římského kmínu
Proč se proti mně snachy spikly?
skutecnepribehy.cz
Proč se proti mně snachy spikly?
Vždycky jsem si zakládala na tom, že jsem žena s nohama pevně na zemi. Když mi letos neúprosně naskočila šedesátka, nepropadala jsem panice. Věk je přece jenom číslo. Mám dva skvělé dospělé syny, Tomáše a Jakuba, na které jsem právem pyšná. Oba mají spokojené rodiny, jsou pracovně zajištění a já si už několik let užívám roli babičky. Když
Hvězdy nad trůnem: Čeští panovníci a tajná řeč astrologie
enigmaplus.cz
Hvězdy nad trůnem: Čeští panovníci a tajná řeč astrologie
Koruna na hlavě ještě neznamená jistotu. České dějiny ukazují, že mnozí panovníci hledají odpovědi tam, kam běžní lidé vzhlížejí jen za jasných nocí – ke hvězdám. Astrologie není na středověkých a ren
Dali se bývalí milenci Randová a Blažek opět dohromady?
nasehvezdy.cz
Dali se bývalí milenci Randová a Blažek opět dohromady?
Věřte nevěřte, je to tak! Herečka dobře známá ze seriálu Ulice Martina Randová (54) a hvězda seriálu Jedna rodina Filip Blažek (52) jsou bývalí milenci a nyní se spekuluje, že se k sobě opět vrátili.