Domů     Naše cesty se po letech spojily
Naše cesty se po letech spojily
4 minuty čtení

Věřím tomu, že pokud jsou si dva lidé souzeni, cestu k sobě si v životě nějak najdou. Jenom to někdy trvá opravdu hodně dlouho!

K tomu setkání došlo před mnoha lety v jedné nemocnici. Byla jsem tam tehdy za nemocnou sestrou a její stav mě docela trápil. Kráčela jsem zamyšlená po nemocniční chodbě, když jsem nechtěně vrazila do muže, který šel naproti.

Zvedla jsem hlavu, abych se omluvila – a prožila jsem šok! Přede mnou stál Roman, můj dávný přítel z mládí, kterého jsem tehdy hodně milovala a chtěla si ho vzít. Rozešli jsme se tenkrát ve zlém, po velké hádce.

Náhodné setkání

Ani nyní nevypadal Roman na to, že by mě moc rád znovu viděl. Něco zamračeně zabručel a chtěl pokračovat v cestě. Naše pohledy se střetly a dívali jsme se na sebe podobně, jako tehdy při naší poslední schůzce.

Pronesla jsem něco v tom smyslu, že lidé se asi časem nemění. Roman reagoval podobnou poznámkou. Hlavou mi proběhla směs pocitů. Vzpomněla jsem si, jak jsem tenkrát chodila s někým jiným, koho jsem si chtěla vzít. Už byl dokonce domluven termín svatby. Zrušila jsem ho, protože jsem se zamilovala do Romana.

Před lety mě zradil

Nezasloužil si to, protože mě nakonec zradil. Byla bych asi nyní pokračovala v rozhovoru, ale Roman mě odbyl, že spěchá za kamarádem, který je po úrazu. Už odcházel, když se náhle otočil a zeptal se, jestli bychom se nemohli někdy sejít.

Nevěřila jsem svým uším a byla jsem z toho celá zmatená. Něco jsem o jeho životě párkrát zaslechla, takže jsem věděla, že se oženil a rozvedl. Stejně jsem na tom byla i já.

Domluvili jsme si „rande“

Zeptala jsem se Romana, proč by se chtěl scházet. Jen pokrčil rameny a zdálo se, že tím náš rozhovor po letech skončí. Pak mě ale dost zaskočil. Prohlásil, že by se mi chtěl omluvit za to, jak kdysi náš vztah skončil.

Navrhl jednu známou restauraci a požádal mě, ať vyberu den a hodinu. Váhavě jsem souhlasila. Sraz jsme měli mít za dva dny pozdě odpoledne.

Bolestné vzpomínky

Cestou domů se mi vybavovaly vzpomínky na to, co se tenkrát v mém mládí odehrálo. Roman mi sliboval, že si mě vezme a prožiji s ním šťastný život. Tenhle slib ale nesplnil, podvedl mě s jednou naší společnou známou. Hrozně to tenkrát bolelo.

Rozešli jsme se a už jsme se nevídali. Dozvídala jsem se o Romanovi jen občas nějaké informace od jednoho kamaráda, který ho také znal. Sama jsem se ale o jeho osud nijak aktivně nezajímala.

Pokud bychom se v té nemocnici nyní nesetkali, nejspíš bych nelitovala toho, že už Romana nikdy neuvidím.

Omluvil se mi

Nyní jsem měla zvláštní pocit a na ten sraz jsem se těšila. Šla jsem tam s dobrou náladou, i proto, že zdravotní stav mé nemocné sestry se hodně zlepšil. Poté, co jsme si objednali jídlo, jsem přiznala Romanovi, že jsem s ním ve svém životě už nepočítala.

On mi odvětil, že o mně přemýšlel často a že nyní je tu čas, aby se mi konečně omluvil za své tehdejší chování. Roman mluvil překvapivě otevřeně a přiznal, že byl tenkrát sobec, který myslel jenom na sebe.

Ví, že čas nemůže vrátit, ale kdyby to bylo možné, rád by mě nyní vídal. Měla jsem k němu pár vyčítavých slov, ale postupně náš hovor přešel do velkého smíření.

Splnil svůj slib

Z restaurace jsme vyšli už jako dobří přátelé s tím, že se znovu uvidíme. Naše schůzky pak byly stále častější a nakonec Roman splnil i svůj slib.

Jednalo se sice jen o malou, komorní svatbu, ale důležitější je, že do mého života přinesla opravdu šťastnou změnu. A ta trvá dodnes!

Eva B. (61), Nymburk

Související články
5 minut čtení
Kdysi jsem se pohoršovala nad mimomanželskými vztahy. Něco takového se přece nedělá. Potom jsem se ale do jednoho sama zamotala. Vždycky jsem si říkala, že kdo má opravdu rád, tak nemůže být nevěrný. Brala jsem něco takového prostě jako podvod. Přece, když druhému člověku slíbíte lásku na celý život, máte si za tím slibem stát. Prý jen nezávazný úlet Dvakrát jsem se s podobnými případy se
3 minuty čtení
Všechno zlé je k něčemu dobré, říkávala moje babička. Na vlastní kůži jsem se v dospělosti přesvědčila, že je to pravda a že se babička, moudrá žena, vážně nemýlila. Už je to dávno, skoro třicet let. S manželem jsem se seznámila kvůli šikaně. Já vím, zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Ředitel se tehdy v naší firmě bavil šikanou zaměstnanců, lidi deptal, pokutoval, vyhazoval a měl z toho leg
3 minuty čtení
Už jsem ani nedoufala, že mě něco tak krásného potká. Teprve v pětapadesáti jsem zažila lásku na první pohled. Poprvé jsem se vdávala, když mi bylo dvacet. Oba jsme byli mladí a byl to takříkajíc sňatek z rozumu. Rodiče nás dali dohromady. Toník byl dobře zaopatřený mladý muž. Manželství nám oběma moc nesvědčilo, brzy jsme zjistili, že máme oba úplně odlišné zájmy. Starost o rodinu Můj dr
3 minuty čtení
Hledání toho pravého bývá velká a komplikovaná šichta. Pátráte-li po někom dokonalém, nenajdete ho nikdy a skončí to osamělostí. Toho pravého jsem hledala nekonečně dlouho. Kamarádky už byly dávno provdané, vozily kočárky, a já pořád nic. „Protože neustále hledáš někoho, kdo bude dokonalý,“ vysvětlovala mi zoufalá máma. „Takového ale, holčičko, nenajdeš. To bys zůstala sama, a to ti opravdu
5 minut čtení
Rozvedla jsem se s Karlem už před dvanácti lety. Rozvod to nebyl zrovna klidný, Karel si totiž našel milenku, samozřejmě o dost mladší. Tenkrát mě to hodně ranilo. Moje dcera to také nenesla zrovna lehce, bylo jí v té době sice už čtrnáct let, ale to je pro dítě v pubertě dost těžké období samo o sobě, natož když se musí vyrovnávat s rozvodem rodičů. Navíc tu byla ta „cizí paní“, která jí tatín
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Aztlán: Mýtus nebo skutečné místo původu Aztéků?
enigmaplus.cz
Aztlán: Mýtus nebo skutečné místo původu Aztéků?
Aztécká říše, jež dramaticky zanikla pod španělským náporem, skrývá záhadu svého původu. Podle vlastní mytologie nepocházeli Aztékové, známí jako Mexikové, z údolí Mexika, ale ze severní bájné země zv
Největší tajemství Johna Lennona: Pronásledoval ho poltergeist?
epochalnisvet.cz
Největší tajemství Johna Lennona: Pronásledoval ho poltergeist?
Stál u zrodu legendární kapely Beatles, byl symbolem hudební revoluce šedesátých let, ikonou popkultury i výrazným mírovým aktivistou. Jenže John Lennon (1940–1980) nebyl jenom autorem slavných písní a provokativních politických gest. Podle vzpomínek jeho blízkých i řady článků byl několikrát svědkem událostí, které se vymykají racionálnímu vysvětlení. Skutečně měl co do činění s poltergeistem? Samovolně
Honila Neda Kellyho celá Austrálie?
historyplus.cz
Honila Neda Kellyho celá Austrálie?
Loupí, vraždí a z australské buše vede zuřivou a beznadějnou válku proti britskému impériu. Pro jedny je chladnokrevným vrahem, pro druhé spravedlivým bojovníkem a hrdinou. Tak jako tak je na hlavu Neda Kellyho vypsána tučná odměna! Životní cesta australské legendy začíná v zimě roku 1854. Ve městě Beveridge v britské kolonii Victoria přichází na svět malý Ned (†1880).
Nejen bezdrátová RGB klávesnice pro náročné
iluxus.cz
Nejen bezdrátová RGB klávesnice pro náročné
Ať už jste hráč počítačových her nebo jen píšete dlouhé texty, tak doceníte kvalitní klávesnici, která umožní dlouhodobou práci. Novinka v podání modelu Marvo Storm KG991W je určena pro náročné využit
Krvavý soud s Janem Roháčem z Dubé: Poslední husitský odboj a jeho krvavý konec
epochaplus.cz
Krvavý soud s Janem Roháčem z Dubé: Poslední husitský odboj a jeho krvavý konec
V létě roku 1437 se uzavírá krvavá kapitola husitských válek. Poslední výrazný vůdce radikální větve husitů, Jan Roháč z Dubé, padá do rukou krále Zikmunda Lucemburského. Jeho tvrdý odpor, obléhání hradu Sionu a následná poprava přináší ukázku, jak vítězové nakládají s poraženými. Je to politický přelom českých dějin. Patří k těm, kdo věří, že ideje
Tuhle žlutou určitě nechcete
nejsemsama.cz
Tuhle žlutou určitě nechcete
Lidově „nemoc špinavých rukou“ si umí najít cestu i tam, kde bychom ji nečekali. Letos se navíc rozšířila s nebývalou silou a to není dobrá zpráva. Jak se chránit, aby vás nezaskočila? i ten nejhezčí den. Existují však cesty, jak na ni. Jak ji lze zkrotit, aby neřídila váš život? Nejjednodušší a přitom nejúčinnější obranou proti žloutence typu
Bad Kleinkirchheim: alpské lázně, hory a tradice Korutan
epochanacestach.cz
Bad Kleinkirchheim: alpské lázně, hory a tradice Korutan
Bad Kleinkirchheim je malebné horské městečko ležící v rakouských Korutanech, v nadmořské výšce okolo 1 100 metrů, mezi pohořím Nockberge a jezerem Millstätter See. Spojuje v sobě tři silné identity: vyhlášené termální lázně, atraktivní horské středisko a místo s dlouhou alpskou tradicí. Právě tato kombinace z něj činí jednu z nejzajímavějších celoročních destinací v jižním
Ryboještěr z dávných časů: Plaz, co vypadal spíš jako ryba!
21stoleti.cz
Ryboještěr z dávných časů: Plaz, co vypadal spíš jako ryba!
Byli zvláštními predátory, kteří se proháněli druhohorními oceány. Ichtyosauři. Tito tvorové žili během triasu, jury i křídy, jakýsi zlatý věk však zažívali v prvních dvou obdobích. Jejich rozšíření b
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Je už rozvod Leichtové na spadnutí?
nasehvezdy.cz
Je už rozvod Leichtové na spadnutí?
Začátek roku jako by spustil lavinu rozvodů! Po rozpadu manželství Davida Prachaře (66) a Lindy Rybové (50) se zdá, že ke svému konci spěje i manželství herečky ze seriálu Bratři a sestry Kristýny Lei
Sušená rajčata do zásoby
tisicereceptu.cz
Sušená rajčata do zásoby
Hodí se do těstovin, do rizota nebo do salátů a ta domácí jsou nejlepší. Ingredience 1 kg keříčkových rajčat olivový olej 2 lžičky balzamikového octa 1 lžíce třtinového cukru 4 stroužky česn
Prožili jsme spolu nádherné chvíle
skutecnepribehy.cz
Prožili jsme spolu nádherné chvíle
Kdysi jsem se pohoršovala nad mimomanželskými vztahy. Něco takového se přece nedělá. Potom jsem se ale do jednoho sama zamotala. Vždycky jsem si říkala, že kdo má opravdu rád, tak nemůže být nevěrný. Brala jsem něco takového prostě jako podvod. Přece, když druhému člověku slíbíte lásku na celý život, máte si za tím slibem stát.