Domů     Přízrak chlapce si chtěl hrát
Přízrak chlapce si chtěl hrát
5 minut čtení

Tajemná síla postupně měnila způsoby, jakými mě chtěla vyděsit. Ponechala jsem rozsvícené světlo, ale ani to nezabránilo záhadné bytosti se projevit.

Tato příhoda se mi stala před mnoha lety. Bylo mi tehdy necelých třicet let a nějakou dobu jsem žila sama po rozchodu se svým tehdejším přítelem Markem.

Přepadal mě smutek

Bydlela jsem v pronajaté malé garsonce a z toho rozchodu jsem se trochu vzpamatovávala. Stávalo se, že jsem celkem často mívala záchvaty smutku a pak se mi opravdu hodně těžko usínalo. Jednoho večera ale k důvodům nespavosti přibyl ještě další, a mnohem děsivější.

Konečně se mi začaly klížit oči

Šla jsem tehdy spát dříve, protože mě druhý den čekal opravdu náročný pracovní den. Když jsem zhasla a pokoušela se usnout, nedařilo se mi to. Převalovala jsem se v posteli ze strany na stranu a byla jsem nervózní z toho, že budu na zítřek nevyspalá.

Každou chvíli jsem se dívala na hodinky a zjišťovala jsem tak, že se čas pozvolna blíží k půlnoci. Asi po další půlhodině se mi už naštěstí začaly klížit oči. Ve chvíli, kdy jsem upadala do spánku, se však stalo něco hrozného a nevysvětlitelného. Zřetelně jsem cítila, jak ze mě nějaká síla stahuje peřinu.

Šok uprostřed noci

Okamžitě jsem byla zase úplně vzhůru a roztřásla jsem se strachy. V první chvíli jsem si myslela, že se do mého bytu vloupal nějaký zloděj nebo násilník. Chvíli jsem se skoro neodvažovala pohnout. Pak jsem se trochu uklidnila, ale vzápětí šok pokračoval. To už se peřina ocitla úplně na zemi.

V ložnici jsem byla sama

Vykřikla jsem hrůzou a vzápětí nato rozsvítila stolní lampičku. Čekala jsem, že uvidím něco strašného, ale když jsem se celá zmatená rozhlížela po pokoji, všechno se zdálo být v pořádku. Nebyl tu nikdo jiný kromě mě.

Přemýšlela jsem nad tím, co se v uplynulých minutách odehrálo, ale nedokázala jsem si to rozumově vysvětlit. Jaká síla mohla z mého těla stáhnout peřinu až na zem? Výsledkem té hrůzy ale každopádně bylo, že jsem celá vyčerpaná usnula až někdy pozdě k ránu.

Bála jsem se další noci

Se svým zážitkem bych se bývala ráda někomu svěřila, ale obávala jsem se toho, že se mi lidé spíš vysmějí nebo si budou myslet, že si z nich utahuji. Průběžně jsem o tom celý den přemýšlela.

Když přišel večer a já se – tentokrát opravdu hodně unavená – chystala ke spánku, měla jsem strach z nadcházející noci. Ponechala jsem tedy lampičku zapnutou a doufala jsem, že usnu i při světle.

Do rána jsem se klepala strachy

Tentokrát byl ale můj zážitek ještě mnohem horší. Na vlastní oči jsem sledovala, jak se peřina stále rychleji posunuje na druhý konec postele. A k tomu všemu jsem pocítila podivný ledový závan na obličeji. Opět jsem probděla skoro celou noc.

Do rána jsem seděla na posteli a klepala jsem se strachy. Nebyla jsem téměř schopná se ani pohnout. Naštěstí pak byl víkend, takže jsem mohla spát přes den, kdy se žádná hrůza nekonala. Po několik následujících večerů se situace pravidelně opakovala.

To už jsem se bála a děsila trochu méně, protože jsem se necítila v nebezpečí. Brala jsem to tak, že jsem se stala obětí ošklivých vtípků a provokací nějakého ducha, který mi ovšem nechtěl nijak fyzicky ublížit.

Bylo to, jako by mi ta neznámá síla četla myšlenky. Zanedlouho přišly další způsoby strašení…

Skladba se změnila

Byla jsem občas zvyklá pouštět si před spaním na uklidnění nějakou hudbu. Teď jsem to vlastně potřebovala ještě více než kdy předtím. Měla jsem ještě starý přehrávač na vinylové desky a v něm jsem si nejčastěji pouštěla relaxační muziku.

Jednoho večera skladba náhle zmlkla a místo ní se ozvala nějaká divoká hudba, jakou jsem doma ani nikdy neměla. Opět jsem si to nedokázala vysvětlit. Zkusila jsem desku vyndat a znovu ji pustit, ovšem situace se za chvíli opakovala, i když u úplně jiné skladby.

Poté, co jsem zase pocítila onen ledový závan, mi došlo, že mě tajemný duch straší jiným způsobem. Hudbu jsem si tedy pouštět přestala, avšak vystřídalo ji tajemné praskání parket.

Strašení se odehrávalo ještě asi měsíc a nakonec mě už vlastně ani tak moc neděsilo. Přesto jsem se rozhodla změnit podnájem.

Matka s malým synem

Když jsem pak naznačila majitelce bytu, co se mi stalo, znovu následovalo zděšení. Řekla mi, že kdysi dávno před lety tam bydlela osamělá matka s malým synkem, který se stal obětí tragické nehody.

Dodnes si myslím, že to byl právě duch toho zesnulého malého chlapce, který si možná chtěl jenom hrát.

Změnila jsem názor

Na posmrtný život jsem předtím nikdy moc nevěřila, stejně jako na žádné jiné tajemné a nadpřirozené jevy. Ale po této zkušenosti už si nejsem tak úplně jistá. Naštěstí, když jsem se pak přestěhovala do nového bytu, se nic podobného už nikdy neodehrálo.

Aneta R. (51), Karlovy Vary

Předchozí článek
Související články
3 minuty čtení
Prodavačka byla zoufalá a nemohla v prodejně se starožitnými věcmi vydržet. Byla velmi citlivá. Naštěstí jsme jí mohli pomoci a její duše pookřála. S dcerou máme společné hobby, a tím je procházet starožitnictví. Jednou jsme proto navštívily obchod se starožitným nábytkem v Praze. S nadšením jsme tu chodily, každou zaujalo něco jiného. Jak jsem tak upadla do zamyšlení, měla jsem náhle dojem, ja
5 minut čtení
Říká se, že velká láska překoná i smrt. Já jsem na vlastní kůži zažila, že to platí i v opačném případě. Otčímův duch mě začal pronásledovat. Můj otčím Kamil mě nikdy nepřijal za svou. Ať jsem se snažila jakkoli, všechna moje snaha a pokusy najít si k němu cestu, byly marné. Prostě mě neměl rád a to i přesto, že jsem mu nikdy nic neudělala. Choval se ke mně špatně Vždy mnou pohrdal a chov
3 minuty čtení
Obyčejná procházka lesem se může zvrtnout v něco neuvěřitelného. S kamarádkou jsme se setkaly s duchem malého chlapce. Vždycky jsem o zbloudilých duších jen četla. Nikdy jsem si neuměla představit, jaké by to bylo, kdybych se s nějakou setkala. Jak bych se zachovala. Teď už o tom přemýšlet nemusím. Skutečně jsem zažila setkání s duchem na vlastní kůži. Jako kdyby nás někdo sledoval S kama
3 minuty čtení
Babička tu s námi sice nežije už déle než čtyři roky, ale to jí nebrání v tom, aby se na nás přišla občas podívat. Po smrti babičky jsme s bratrem zdědili její chalupu, ve které prožila poslední roky svého života. Svědomitě se o ni staráme a vše bylo nějakou dobu v pořádku, dokud se tam babička nezačala zjevovat. Krásné vzpomínky U babičky Jany jsme s bráchou trávili snad každé léto. Babi
3 minuty čtení
Slýchala jsem v dětství, že ženy v našem rodě uměly nejen léčit bylinkami, ale také zaříkávat a vyhánět zlo z domu. Myslela jsem si dlouho, že tuto schopnost nemám. Prapředci v mém rodě žili v té vesničce po staletí, já jsem se tam pouze narodila, a pak tam jezdila k babičce na prázdniny. Babička mi občas vyprávěla o předcích, dokonce tvrdila, že se o nich píše v místní kronice. Když jsem byla
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Horský kozorožec: Rozený akrobat, který se nebojí pádu
epochaplus.cz
Horský kozorožec: Rozený akrobat, který se nebojí pádu
Úzká skalní římsa, pod ní stovky metrů prázdna. Tam, kde by člověk neudělal ani krok, stojí kozorožec naprosto jistě. Bez zaváhání se pohybuje po strmých skalách a balancuje na výstupcích, které jsou sotva patrné. Jak je možné, že se nikdy nesplete? Pro svou jistotu má řadu dobrých důvodů! Kozorožci patří k nejpozoruhodnějším obyvatelům horských oblastí.
Zlatá rybka nám opravdu splnila přání
skutecnepribehy.cz
Zlatá rybka nám opravdu splnila přání
Náš Honzík si tu zlatou rybičku moc přál a já jsem neměla to srdce mu ji nekoupit. Chodili jsme k akváriu a prosili, ať nám vyplní přání. A ona nás nakonec vyslyšela. Doma jsme skvělá parta, všichni se máme rádi, vládne u nás pohoda, radost a veselá mysl. Jednou, když byl můj vnuk Honzík ještě malý, chodil do třetí třídy, jsme
Zdravá pomazánka à la krab
tisicereceptu.cz
Zdravá pomazánka à la krab
S ní si doma můžete udělat známé krabí chlebíčky. Suroviny na 4 porce 1 stř. velká cibule pepř 1 citron + citron. šťáva 200 g zakysanky 2 vejce 125 g krabích tyčinek byliny (kopr, petržel,
Konec jedinečnosti? Divoká zvířata na prahu homogenocénu
21stoleti.cz
Konec jedinečnosti? Divoká zvířata na prahu homogenocénu
Rostlinné i živočišné druhy mizí z povrchu zemského nebývalým tempem, některé odhady naznačují ztrátu až 150 druhů denně. Jimi uprázdněná místa nahrazují všestranné druhy, které prosperují po boku lid
Baldur von Schirach: Hitler na věrného nohsleda snadno zanevřel
historyplus.cz
Baldur von Schirach: Hitler na věrného nohsleda snadno zanevřel
Získal pro Hitlera výraznou podporu studentů německých univerzit. Pak mu slíbí, že pro něj vybuduje mohutné mládežnické hnutí. Vůdce i tentokrát pochybuje, nicméně Schirach svoje slovo dodrží a Hitlerjugend promění v mocnou nacistickou zbraň. S němčinou se důkladněji seznámí teprve ve svých pěti letech. U nich doma se mluví jen anglicky, protože jeho matka pochází
Pan Tajemný Taťány Kuchařové je profesionální cyklista?
nasehvezdy.cz
Pan Tajemný Taťány Kuchařové je profesionální cyklista?
Krásná Taťána Kuchařová (38) tedy umí překvapit! Své soukromí si bývalá Miss World střeží jako oko v hlavě a s tím i jméno svého přítele. Přiznala, že už je nějaký čas zamilovaná. O koho jde, však o
Psí taška Louis Vuitton: extravagance za 300 tisíc
epochalnisvet.cz
Psí taška Louis Vuitton: extravagance za 300 tisíc
Francouzská luxusní značka svou novou kreací dokazuje, že móda nemusí být vždycky smysluplná, aby nadchla své fanoušky. Po úspěchu menší psí tašky Beagle za 5800 dolarů přichází s větší a dražší variantou XXL Dog Bag za 18 500 dolarů. Taška je ozdobena klasickým rastrem Monogram se zvýrazněným lemováním z přírodní hovězí kůže.   Na první
Vyjádřete svou lásku šperky Aurino
iluxus.cz
Vyjádřete svou lásku šperky Aurino
Darovat šperk znamená předat trvalou hodnotu, která nese hluboký osobní význam. Mezi značkami zlatých klenotů vyniká české Aurino, příznačné precizním řemeslným zpracováním a nadčasovým designem. T
Tajemná smrt Christophera Case: Zabilo ho prokletí?
enigmaplus.cz
Tajemná smrt Christophera Case: Zabilo ho prokletí?
Ještě v dubnu roku 1991 vede 35letý Američan Christopher Case život, který by mu leckdo mohl závidět. Pracuje jako úspěšný manažer umělců v hudební společnosti se sídlem v Seattlu, vydělává slušné pen
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
CÍSAŘ KAREL I. V BRANDÝSE NAD LABEM
epochanacestach.cz
CÍSAŘ KAREL I. V BRANDÝSE NAD LABEM
Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Modlitební liga císaře Karla za mír mezi národy, Řád sv. Jiří, evropský řád Domu habsbursko-lotrinského, Unie evropských vojensko-historických skupin a Národní technické muzeum Vás zvou na 24. ročník tradiční Audience u císaře Karla I. Audience proběhne v sobotu 16. května v Brandýs nad Labem-Staré Boleslavi. Akci již tradičně zahájíme přivítáním
Kouzlo historických měst v Česku
nejsemsama.cz
Kouzlo historických měst v Česku
Představujeme vám města, která určitě stojí za to navštívit. Najdete v nich výjimečné kulturní památky a zaujmou zajímavou minulostí. Kochejte se, bavte se a poznávejte! Kroměříž Město ve Zlínském kraji je díky významným památkám a neopakovatelné atmosféře jedním z nejnavštěvovanějších u nás. První zmínka o něm je z roku 1110, kdy jej olomoucký biskup Jan získal jako tržní osadu na křižovatce obchodních cest. Díky svému kulturnímu