Domů     Získala jsem dar číst myšlenky
Získala jsem dar číst myšlenky

Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují.

Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila.

Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřirozené bytosti vyskytovaly. Připadalo mi, že člověk by se měl držet svého praktického rozumu a nepodléhat různým nesmyslům. Zejména moje starší sestra Martina v tomto směru vynikala.

Každá jsme si stála za svým

Martina byla můj pravý opak. Bavilo a fascinovalo ji všechno, co se magie, nadpřirozena a astrologie týkalo. Dokonce si i sama sobě vykládala karty nebo zkoušela různá kouzla. Mně to přišlo hloupé a nevěřila jsem tomu.

Naše hádky o účinnosti astrologie nebo magie sice nikdy nepřekročily hranice běžného škorpení, ale každá jsme si stála pevně na svém. Potom ale přišel den, na který nikdy v životě nezapomenu.

Manžel odjel pryč

Trávila jsem tehdy celý týden sama doma, protože manžel odjel s několika kamarády na Slovensko na rybolov. Jezdíval tam pravidelně jednou za rok a já jsem mu tu možnost samozřejmě ráda dopřávala.

Byl to jeho dlouholetý koníček a taky potřeboval jednou za čas nějakou tu chvíli jenom sám pro sebe a své zájmy. Pokud bych během té doby něco potřebovala, měla jsem možnost obrátit se na syna nebo na dceru, kteří bydleli se svými rodinami v sousedním městě.

Od rána mi bylo divně

První večer jsem sama doma strávila odpočinkem a četbou. Utekl jako voda a večer jsem usnula během několika minut. Druhý den byla sobota. Už od rána mi bylo divně. Myslela jsem si, že na mě leze nějaká nemoc. Necítila jsem se dobře, bolela mě hlava.

Večer jsem tedy brzy ulehla do postele. Dlouho se mi však nedařilo usnout.

Podivný příval energie

Najednou jsem pocítila, jak moje tělo ztěžklo a zalila mě horká vlna. Nebylo to ale nic nepříjemného, připadalo mi, jako by mi do těla vstoupila nějaká silná energie.

Uvědomovala jsem si ji ale jen chvilku, pak mi najednou ztěžkla víčka a já jsem konečně usnula. Když jsem se probudila, byla stále ještě noc. Mně ale připadalo, že je kolem mě spousta světla, i když jsem žádné nerozsvítila. Cítila jsem se zmatená. Potom jsem znovu upadla do spánku.

Něco bylo jinak

Ráno jsem okamžitě po probuzení věděla, že je něco jinak, než předtím. Nejprve jsem se v tom ale nedovedla orientovat. V hlavě mi například neustále kolovala myšlenka, že můj muž má na Slovensku nějaké problémy a že mi každou chvíli zavolá.

Bylo to opravdu tak. Za několik minut zazvonil mobil a manžel mi řekl, že měli na cestě k horskému jezeru autonehodu. Naštěstí dopadla jen lehkým zraněním pro jednoho jeho kamaráda.

Předtuchy nebo vidiny?

Aniž by mi to řekl, hned jsem věděla, o kterého kamaráda šlo, což manžela překvapilo. Sdělila jsem mu rovněž, že se budou muset z nějakých důvodů vrátit zpátky dříve. Ptal se mě, jak to všechno vím. Na to jsem mu však nedokázala odpověď. Vůbec jsem nevěděla, kde se ve mně bere ta jistota, s jakou podobné věci říkám.

Věděla jsem, co se stane!

Během celé neděle jsem pak zjišťovala, že po oné divné noční příhodě jsem získala schopnosti, jakým jsem sama předtím nikdy nevěřila. Dokázala jsem předvídat budoucnost, ne roky dopředu, ale hodiny nebo dny ano.

A když jsem pak vyšla na ulici, uměla jsem přečíst lidem myšlenky. První hodiny jsem si myslela, že se z toho asi zblázním. Potom jsem si ale začala ty zázračné schopnosti vychutnávat.

Schopnosti jsem si užívala

Bylo zajímavé zjišťovat, na co naprosto cizí lidé myslí nebo jaké mají starosti. Plánovala jsem si, jak především manžela budu neustále překvapovat tím, co vidím, dopředu i znalostí toho, co si myslí. Můj zvláštní stav ale trval bohužel jenom jeden den.

Večer mě šíleně rozbolela hlava, což jsem přikládala nahromadění všech těch dojmů za celou neděli. Upadla jsem do krátkého spánku. Jakmile jsem se probrala, pochopila jsem, že jsem na tom stejně jako dřív – tedy jako každý běžný člověk. Ten dar předvídat nebo naslouchat myšlenkám lidí se ztratil.

Existuje ještě další svět?

V noci se mi potom zdál zvláštní sen. Ocitla jsem se v něm v nějaké hale s mnoha dalšími lidmi. Jakási zářící bytost tam na pódiu přednášela o tom, že na světě jsou skutečně věci, kterým nevěříme a nerozumíme.

Občas někteří z nás dostanou na chvíli dar, kterým se o takových věcech přesvědčí. Věděla jsem, že k těmto lidem nyní patřím i já. Když jsem se pak o tom bavila se svojí sestrou Martinou, poprvé jsme se ohledně toho, co je za tímto světem, shodly.

Veronika D. (60), Jablonec nad Nisou

reklama
Související články
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
11.5.2024
Opakovaně se mi zdál děsivý sen. Budila jsem se zpocená hrůzou, a tak jsem musela jeho významu přijít na kloub. Děsivý sen se mi pravidelně vracel a já se budila se srdcem v krku a zpocená hrůzou. Noční můry jsem mívala pravidelně při každém úplňku! Už jsem z toho byla zoufalá. Nevěděla jsem, jestli mám všechno řešit s psychiatrem nebo psychologem. Touha po klidnějším bydlení Byla jsem zv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet