Domů     Uvězněná duše v domě
Uvězněná duše v domě

Nedokázala jsem si vysvětlit, odkud se bere moje noční můra. Vysvětlení nabídl až psychotronik, kterého jsme s manželem požádali o pomoc.

Narodila jsem se v Praze a v hlavním městě jsem strávila celý život. Měla jsem Prahu ráda, ale vždycky jsem si přála na stará kolena odstěhovat se někam do domečku na venkov. To se mi krátce po šedesátce i poštěstilo.

Hledali jsme každý den

Po mnoha letech strávených na sídlišti v Praze jsme se na stáří s manželem rozhodli přestěhovat se na vesnici. Delší dobu jsme hledali nějaký vhodný domek, který bychom mohli koupit za peníze utržené z prodeje velkého sídlištního bytu. Žádné půjčky ani hypotéku jsme si brát nechtěli.

Domek, o jakém jsem snila

Uběhlo několik týdnů a pak jednoho dne našel Štěpán, můj manžel, nemovitost, která se mi zalíbila na první pohled. Byl to domek, o jakém jsem vždycky snila. Netušila jsem však, co mě tam v budoucnu čeká.

Rozmýšlet jsme se nemuseli

Můj první dojem z fotografie se ještě znásobil poté, co jsem domek viděla na vlastní oči a mohla si ho projít. Působil skoro tak, jako by nepatřil do tohoto světa. V minulosti tu prý býval i malý obchod.

Nyní zde delší dobu nikdo nebydlel, protože dědicové původních majitelů žili v cizině. O prodej se začali zajímat až teď. S manželem jsme se dlouho rozhodovat nemuseli. Oběma se nám ta nemovitost moc líbila.

Kolem byla krásná příroda

Zorganizovat koupi bylo celkem snadné a do dvou měsíců jsme se mohli stěhovat. Oproti bytu v paneláku, kde jsem strávila většinu života, byl tento domek rájem na zemi. Vládl zde klid, v okolí byla krásná příroda. Nedaleko byly krásné lesy i rybník.

Prostě pohádková scenérie. Vypadalo to, že mě tu čeká pouze štěstí.

Ze snu jsem se probudila celá vyděšená

Po asi měsíci se mi jedné noci zdál strašlivý sen. Padala jsem v něm do vody, a přestože jsem se pak snažila dostat se zpátky na hladinu, nedařilo se mi to. Probudila jsem se ve chvíli, kdy už jsem byla téměř utopená.

Lapala jsem po dechu a byla jsem celá zpocená. Asi jsem i mluvila ze spaní, protože vzhůru byl i manžel.

Manžel mě uklidňoval

Rozsvítil lampičku na nočním stolku a ptal se mě, jestli jsem v pořádku. Roztřeseným hlasem jsem mu vyprávěla, co se mi zdálo. Chvíli jsme si ještě povídali, abych se uklidnila. Znovu jsem usnula až za nějakou dobu a až do rána jsem spala klidným spánkem.

Měl na to vliv úplněk?

Ještě několik dnů se mi ten ošklivý sen vracel v myšlenkách a ve vzpomínkách. V reálném životě se ale nic strašného nedělo, a tak jsem ho postupně vytěsnila z paměti. S jistým vysvětlením pak přišla moje sestřenice, která přijela na návštěvu.

Když jsem jí o tom snu vyprávěla, zjistila, že oné noci byl úplněk. A jak je známo, zvýšená měsíční aktivita mívá na sny velký vliv. Trochu se mi zpětně ulevilo. O to víc jsem se ale vyděsila, když se mi o dalším úplňku zdál stejný sen znovu!

Sen se stále opakoval

Bylo to všechno úplně stejné: opět jsem spadla do hluboké vody a nemohla se dostat nahoru. Znovu jsem se probudila celá vyděšená. Opět jsem se nemohla pořádně nadechnout a byla jsem celá zpocená. To už byl zneklidněný i můj manžel Štěpán.

Bral to všechno vážně, ale ani on, ani já jsme nepřišli na to, čeho by se mohla záhada s totožným snem týkat.

Byla v domě negativní energie?

Dvacet osm dnů byl opět klid. Přišel nový úplněk, kterého jsem se tentokrát už bála. Ukázalo se, že oprávněně, protože sen se znovu opakoval. Hledali jsme s manželem řešení.

Štěpán navrhoval, abych si zašla na nějaké psychologické vyšetření, to jsem ale odmítla. Cítila jsem se v pořádku. Mnohem vhodnější mi připadalo obrátit se na nějakého psychotronika. Domnívala jsem se, že za ty hrůzné sny může nějaká negativní energie v domě.

Manželovi se to zprvu příliš nezdálo, ale nakonec souhlasil. Přes své známé našel jednoho staršího pána, který měl v dané oblasti dobrou pověst.

Stará rodinná tragédie

Hned na první pohled jsem k tomuto pánovi pocítila důvěru. Vyzařovaly z něj vnitřní klid a laskavost. Posadil se na pohovku v obývacím pokoji a soustředil se. Vypadalo to, jako by upadl do nějakého transu. Po chvíli se probral a přišel s vysvětlením.

Pověděl nám, že náš domek má pohnutou minulost. Kdysi dávno, v meziválečném období, zde bydlela rodina se dvěma dcerami. Ta mladší z nich se nešťastně zamilovala a rozhodla se skoncovat se životem. Našli ji pak jednoho dne utopenou v rybníku nedaleko odtud.

Snad její duše konečně došla klidu

Dávalo mi to smysl. Zajímavé bylo, že po tomto odhalení se už nikdy onen děsivý sen neopakoval – jako by duše té nešťastné dívky z minulosti jen chtěla, aby se na ni nezapomnělo. Za sebe jenom doufám, že konečně našla vytoužený klid. A každý úplněk zapaluji za její duši svíčku.

Ivana M. (67), České Budějovice

Předchozí článek
Další článek
Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,