Domů     Přízrak myslivce se zlobí
Přízrak myslivce se zlobí
5 minut čtení

Myslela jsem si, že se jedná jen o takovou pověru. Dnes už si to nemyslím. Letní pobyt na chatě proběhl ve znamení podivného strašidla.

Před několika lety jsme společně s naším vnukem Matýskem trávili část léta na Šumavě. Měl letní prázdniny a syn se snachou ho mně a manželovi svěřili na několik týdnů, abychom ho hlídali. Tu oblast jsme dobře znali, roky jsme tam jezdili s mým mužem Ludvíkem.

Moc se nám tam líbilo, hlavně zdejší krajina nás pokaždé okouzlila. A tak jsme se rozhodli, že tam to léto vezmeme i našeho vnuka.

Strašidelná povídačka

Měli jsme tam na tři týdny půjčenou chatu. Matýskovi bylo tehdy osm let, byl to milý a přátelský kluk, a tak se rychle skamarádil s dalšími dětmi z chatové osady. Hráli spolu všelijaké hry a často lítali v nedalekém lese.

Jednoho dne za námi vnuk přišel s povídačkou, že prý v lese řádí strašidlo, které trestá zlobivé lidi.

Duch myslivce

Samozřejmě jsme tomu nevěřili, ale hráli jsme tu hru s ním. Netušili jsme však, že se o hru nejedná. O přízraku, který se zjevuje na pasece uprostřed lesa, jsme pak slyšeli i od dalších lidí.

Brali jsme vše s manželem dál jako místní folklor, i když působil jako dobře propracovaný. Dokonce i dospělí, kteří sem jezdili častěji, tvrdili, že se jedná o ducha nějakého starého myslivce z dávných dob.

Trestá a nadává výtržníkům

Zjevuje se prý pouze těm, kdo se v lese nechovají řádně. Těm, kteří chodí mimo cesty, lámou větve, jsou hluční nebo jinak poškozují přírodu. V takovém případě se náhle mezi stromy vynoří vznášející se přízrak a začne dotyčným nadávat.

Nestalo se, že by snad někoho přímo ohrozil na životě, ale pořádné zděšení už pár lidem způsobil.

Té báchorce jsem nevěřila

Ani toto podrobné líčení mě ani manžela nepřesvědčilo, že by na těch slovech mohlo být třeba jen zrnko pravdy. Nanejvýš jsem byla ochotná připustit, že si třeba někdo

z lidí z nedaleké vesnice dělá z chatařů ošklivou legraci. Můj manžel se na to ale postupem času začal dívat jinak.

K ničemu podivnému nedošlo

Ludvík byl vždycky hodně zvědavý a chtěl se vždy o věcech přesvědčit na vlastní oči na místě. Několikrát jsme tedy s ním a s Matýskem zamířili na onu paseku. Nikdy se nám tam ale nic zvláštního nepřihodilo, i když jsme na pasece strávili třeba hodinu.

Vnuk, který se očividně nebál, byl zklamaný. Tak moc si přál toho ducha vidět. Mělo se mu to ale brzy vyplnit.

Vnuk přiběhl celý vyděšený

Když u nás na dveře jednoho podvečera zabouchala jedna z chatařek a ptala se, jestli nevíme, kde jsou děti, vyplašili jsme se. Mysleli jsme si do té chvíle, že náš vnuk si hraje někde v sousedství. Ukázalo se ale, že v osadě žádné z dětí nezůstalo.

S Ludvíkem nás okamžitě napadlo, že budou nejspíš v lese. A skutečně tomu tak bylo. Brzy nato totiž přiběhl Matýsek do chaty celý vyděšený. S ostatními dětmi se tajně vydal na paseku. Tvrdil, že tam opravdu viděl strašidlo. Působil hodně věrohodně, což mě dost zneklidnilo.

Manžel byl také zakřiknutý

Poslala jsem manžela, aby se tam šel s vnukem podívat. Vrátili se zhruba za dvacet minut. Manžel se tvářil zaraženě. Řekl mi, že opravdu viděli něco divného a že rozhodně nešlo jen o výplod dětské fantazie.

Snažil se mě přesvědčit, ať se na tu paseku jdu podívat také. Nechtělo se mi, ale nakonec jsem to udělala, abych měla klid.

Objevil se přízrak

Došla jsem až na dotyčné místo, ale nikde jsem nikoho neviděla. Chtěla jsem se tedy vrátit a vyčíst manželovi, že podléhá pověrám a hrám, když v tu chvíli se stalo něco nečekaného. Na paseku vešli dva mladíci s ruksaky na zádech.

Jeden z nich odhodil na zem papír od svačiny. V jeho těsné blízkosti se vzápětí zničehonic objevil mlhavý přízrak a ozval se rozzlobený hlas. Mladík se tak polekal, že málem upadl. Potom se i se svým společníkem dali na útěk. Já jsem zůstala stát na místě, neschopná jediného slova nebo pohybu.

Hleděli jsme na sebe

To zjevení vypadalo přesně tak, jak ho všichni popisovali. Starší muž v mysliveckém obleku se zlým pohledem. Zadíval se mým směrem a mně přejel mráz po zádech. Tak nějak jsem ale pochopila, že proti mně nic nemá, protože jsem se ničím neprovinila.

Chvíli jsme na sebe s tím tajemným mužem hleděli a pak se pomalu a tiše duch vypařil. Teď už jsem byla i já definitivně přesvědčená, že místní pověst je skutečně pravdivá a že se nejedná jen o nějaké báchorky. Také jsem to manželovi i Matýskovi po svém návratu do chaty potvrdila.

Dodnes bloudí lesem

Po zbytek dovolené jsme se snažili strašidlo zahlédnout ještě jednou, než odjedeme, už se nám to však nepodařilo. Na té chatě jsme už pak nikdy nebyli, ale co jsem slyšela od známých, tak se tam onen přízrak myslivce zjevuje dodnes.

Alena R. (68), Cheb

Související články
2 minuty čtení
Můj muž stál vždy nohama pevně na zemi, magii a tajemnu nevěřil. S kolegy pak chystal na jistém zámku výstavu, z práce je ale vyrušil tančící přízrak. Před mnoha lety pracovali na tom zámku tři vážení historici. Jedním z nich byl můj manžel. Jejich úkolem bylo připravit výstavu o historii zámku a jeho okolí. Na zámku tehdy bydlel pouze správce s rodinou. Když jednou seděl můj muž a jeho kolegov
3 minuty čtení
Až do smrti mé maminky se mi neděly žádné podivné věci, spala jsem klidně a beze snů. Pak se ale začaly dít věci, jimž dodnes nerozumím. Kolikrát jsem si říkala, co bude, až tu nebudu mít nebližšího člověka, který to vždycky se mnou myslel dobře – svou maminku! Když odešla, byl to nejhorší den v mém životě. Svět jako by náhle zčernal. Krátce po své smrti se mi ale zjevila ve snu. Sdělila mi,
3 minuty čtení
Někdy jsou naše sny tak živé, že je problém poznat, zda se nejedná o realitu. Dva dny po sobě jsem měla stejnou noční vidinu. Nikdy jsem doma neměla problémy se spaním. Až do osudného dne. Tehdy se mi zdál značně znepokojivý sen. Přišel v něm ke mně do pokoje cizí muž. Všechno vypadalo jako ve skutečnosti. Muž se mě snažil přemluvit, abych vyšla před dům. Mluvil na mě klidným hlasem: „Musíš jít
5 minut čtení
Na náš svatební den jsme se s Adamem moc těšili. Milovali jsme se a chtěli jsme si říct navzájem ano. Někdo ale naší svatbě nepřál. První svatbu jsem si příliš neužila. Vdávala jsem se velice mladá. Moji rodiči s mým tehdejším vztahem nesouhlasili, takže jsem se vdala tajně. A naše manželství s Miroslavem navíc stejně dlouho nevydrželo. Když jsem se vdávala podruhé, chtěla jsem, aby to bylo něc
3 minuty čtení
Toužila jsem mít na hlavě bohatou hřívu, a tak jsem si koupila příčesek. Od té chvíle mě pronásledovali duchové. Mívala jsem nádherné, dlouhé a husté vlasy. Nevím, kde se stala chyba, ale vlasy mi začaly náhle řídnout a padat. Byla jsem z toho zoufalá. Bojovala jsem proti té pohromě vším. I když to okolí stále nepoznávalo, manžel si už mého defektu na kráse všiml a začal si mě dobírat. Před ost
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
enigmaplus.cz
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
Mladý Američan se v baru dá do řeči s neznámou ženou, která mu nakonec nabídne sex. Když odmítne, ženu to rozzuří. Začne vykřikovat, že je čarodějnice a sesílá na něj kletbu. Mohla by to po čase být h
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
historyplus.cz
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
„Císařovna mne za vámi poslala,“ promlouvá doktor Hermann von Widerhofer k Marii Louise. „Chce mě teta vidět?“ opáčí dychtivě hraběnka Larischová-Wallersee. Doktor zavrtí hlavou. „Ne. Žádá odpověď na otázku, co víte o té nešťastné věci.“ Marie Louisa zklamaně vzdychne.   „Věřte mi, že o tom nevím nic. Řekněte mi, co se stalo,“ naléhá hraběnka Marie
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
skutecnepribehy.cz
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
Byla to tichá, plíživá katastrofa, která nepřišla jako blesk z čistého nebe, ale začala takovým příjemným chvěním v mém nitru. A pak se daly věci do pohybu. Říká se, že vášeň je oheň, který hřeje. Jenže v mém případě to byla spíš ledová sprcha nebo jed, který mě pomalu rozežíral zevnitř, až nakonec zničil všechno, na čem mi záleželo.
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
tisicereceptu.cz
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
Suroviny 250 g kuřecích prsou citronová šťáva 1 jablko 1 pomeranč 1 ananas 150 g jogurtu (bílý) majonéza lžička medu sůl Postup Kuřecí prsa si naklepeme, osolíme, opepříme a dáme na s
Znojemské historické vinobraní
epochanacestach.cz
Znojemské historické vinobraní
Historické centrum Znojma ožije 11.–13. září 2026 největší slavností vína a historie v České republice. Znojemské historické vinobraní nabídne čtrnáct multižánrových scén, stovky programových bodů, desítky vinařů, velkolepý historický průvod krále Jana Lucemburského i koncerty známých českých interpretů. Na jeden víkend se celé město promění v živoucí kulisu středověku, kde se historie prolíná se současnou
Opulentní klasika dubajské vily
rezidenceonline.cz
Opulentní klasika dubajské vily
Rezidence navržená studiem Covet House, situovaná v srdci „Města zlata“, je oslavou dokonale propracovaného designu. Mistrná kombinace vznešenosti a sofistikovanosti v ní vytváří prostory, odrážející osvědčenou zdejší tradici v kontextu s aktuální modernou.   Nádheru klasického designu podtrhují mramorové detaily, současný nábytek, osvětlení a doplňky z bohaté nabídky Covet House pak vnášejí do interiérů potřebný
Jaká jste podle čínského horoskopu?
nejsemsama.cz
Jaká jste podle čínského horoskopu?
Zapomeňte na hvězdy, o vašem osudu rozhoduje rok narození. Stejně jako astrologický horoskop má i ten čínský dvanáct znamení, ovšem nezáleží na měsíci, kdy jste se narodila, ale na roce. Jaké zvířecí znamení je právě to vaše? Krysa – 1936, 1948, 1960, 1972, 1984 Zmatkářky, ale zároveň dobré duše, které milují své přátele. Udělají pro ně doslova první poslední. Do všeho
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
epochaplus.cz
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
Jeho obličej zná téměř každý, jenže na místo sportovní střídačky teď sedí na lavici obžalovaných. Soud ho viní z dvojnásobné vraždy, to samozřejmě odmítá, a tak si najímá právnická esa. Ty se spojí v jeden tým a svého klienta po několika měsících ze šlamastyky vysekají. Hvězda vedle hvězdy, i tak by se dalo v krátkosti vysvětlit sousloví dream
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
iluxus.cz
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu jako partner 2. turnaje prestižní série Be Birdie Tour v Royal Golf Clubu Beroun. Účastníci měli příležitost seznámit se s novou vlajkovou lodí značk
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
21stoleti.cz
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
Jídlo pro astronauty řešili vědci už při misích Apollo, o kulinářské zážitky se ovšem tehdy úplně nejednalo. Ale stejně byla jednou z prvních věcí, které Neil Armstrong a Buzz Aldrin udělali po přistá
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
epochalnisvet.cz
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
Obyvatelé vesnice Mariguda v indickém státě Urísa žijí od konce roku 2025 v rostoucím strachu. Několik vesničanů totiž za záhadných okolností umírá a jejich duše nyní údajně straší ve vesnici. Podle některých vesničanů může vše souviset se stavebními pracemi u zdejší řeky, kde se dříve konaly náboženské rituály. Probudila snad stavba zlé síly? Klidná
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
nasehvezdy.cz
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
Zatím šlo stále jen o spekulace. Teď se ale zdá, že rozchod herečky známé ze seriálu Místo zločinu Zlín Jitky Schneiderové (53) a designéra Lukáše Pittera (45) je drsnou realitou. Podle člověka z bl