Domů     Musela jsem podvést švagrovou
Musela jsem podvést švagrovou
3 minuty čtení

Byla na mě vždycky hodná a vlídná. Mnohokrát mi pomohla. Přesto jsem nemohla jednat jinak. Podvedla jsem ji!

Byly jsme stejně staré, a někteří lidé dokonce tvrdili, že si jsme podobné. Já na to měla jiný názor. Švagrová Alena byla o hodně hezčí než já. Také drobná a hezky rostlá. Ale měla takový ten šmrnc, charisma, které jsem postrádala.

Vídaly jsme se docela často, ale povídaly si jen o dětech, rodičích a samozřejmě o svých manželech.

Jen dřel

Ti bez sebe neudělali ani ránu, jak se říká. Když můj manžel stavěl garáž, jeho brácha mu pomáhal snad každý víkend. A když začal on stavět domek, manžel nemohl zůstat pozadu. Dřel se na stavbě každý den. A dokonce někdy i v noci, když nebylo zbytí.

Ti kluci si pomáhali až moc. Tedy na můj vkus. „Mamko,“ oslovil mě manžel a ve mně kypěl vztek. Tohle oslovení jsem bytostně nesnášela. Cožpak jsem byla nějaká jeho mamka? Potom, bez dlouhého otálení, pokračoval: „Brácha potřebuje založit.

Půjčím mu sto tisíc a zbytek mu daruji!“ Ani jsem se nezeptala, co obnáší ten zbytek. Bylo to stejně jedno. Manžel si vždycky prosadil svoji. A když se pro něco rozhodl, udělal to, i kdybych protestovala sebe víc a sebe hlasitěji.

Vyloudili na nás peníze

Tak jsem jen pokrčila rameny, že mi to je jedno. Ale nebylo. Potřebovali jsme nové auto. A taky děti by pár korun uvítaly. Moji špatnou náladu přišla podpořit i švagrová. Přinesla pár chlebíčků a spustila: „Vy jste tak hodní!

Kdybychom vás neměli…“ No, kdybyste nás neměli, museli byste si na bydlení vydělat, pomyslela jsem si a nemohla se na ni ani podívat. Pocit křivdy ve mně hlodal a ne a ne mě pustit. Umínila jsem si, že ty peníze dostanu zpět. I kdyby se manžel stavěl na hlavu!

Ale jak to udělat? Nic mě nenapadlo. Potom se mi zdál sen a já pochopila, že to je to pravé. To je nápad za všechny peníze!

Na nápad jsem přišla ve snu

Ve snu jsem uviděla hodiny. Byly podobné těm, co stály u mých příbuzných v obýváku. Ošklivé, ale možná měly velkou cenu! Může to být pravda? Při příští návštěvě jsem hodiny vyfotila, a opravdu.

V antikvariátu mi potvrdili, že by tenhle krám mohl mít hodnotu klidně i osmdesát tisíc. Zbývala „maličkost“. Hodiny ukrást a prodat. Blížila se oslava mých narozenin, tak jsem poprosila švagrovou, zda by se nemohla konat u ní.

Předstírala jsem, že mám rozbitý sporák. Nezbývalo jí než souhlasit. Sešlo se nás u ní asi patnáct. Možná i víc. Hodiny sice stály v obýváku, ale v koutě a za fíkusem, nikdo si jich nevšímal. Čekala jsem na vhodnou příležitost. Naskytla se nečekaně. Chlapi se chtěli pochlubit dokončenou koupelnou!

Krádež mi prošla

Všichni se zvědavě hrnuli na druhý konec nového domku. Strčila jsem hodiny do připravené tašky. Takové té na kolečkách, ve které jsem vezla koláčky a dort a na tu oslavu. Vše bylo snadnější, než jsem čekala. Na ztrátu hodin přišla švagrová až druhý den.

Hned mi volala, ale já s přemírou účasti předstírala, že o ničem nevím. „To jistě ti mladí! Jsou dneska samý dluh,“ mudrovala jsem a ona mi dala za pravdu. Ani netušila, jakou hodnotu hodiny mají. Získala jsem sice jen šedesát tisíc, ale i to bylo dost.

Podvedla jsem ji, a vůbec toho nelituji. Přemýšlím, za co dostanu těch zbylých čtyřicet!

Petra K. (62), Znojmo

Související články
3 minuty čtení
Cítila jsem, že je ke mně osud zbytečně nespravedlivý. Myslela jsem, že peníze to spraví, a tak jsem si k nim pomohla. Nečestně a zle. Marta patřila mezi mé nejlepší přítelkyně, aspoň si to myslela. Znali jsme se z práce, ona byla o dost starší, ale celkem jsme si rozuměly. Toho jsem využila o mnoho let později. To už z ní byla vdova s velkým domem a balíkem peněz, co jí zůstaly po manželovi. J
3 minuty čtení
V životě jsem spoléhala jen na sebe. Pomoct druhému v nouzi ale pro mě byla vždy samozřejmostí. Jednou mi za to přišla nečekaná odměna. Tu práci jsem si vybrala už jako malá holčička. U zápisu do první třídy jsem tvrdila, že budu pomáhat starým a nemocným lidem. Toho snu jsem se pak držela a vystudovala zdravotní školu. Většinu života jsem poté pracovala jako pečovatelka a měla svou klientelu s
2 minuty čtení
Nikdy neříkej nikdy! To je velmi pravdivé přísloví. Nechtěla jsem žít na venkově a dřít na poli, i tak jsem se vdala za muže, který snil o vlastní farmě. Nikdy jsem nebyla holkou, která by toužila žít na venkově, starat se o zvířata a velkou zahradu, skleník, případně dokonce pole. Vysnila jsem si život v pohodlí panelového domu ve velkém městě, kde budu chodit za kulturou a maximálně budu na b
2 minuty čtení
Byl vždy tak šikovný, umí opravit všechno. O svou práci přišel a odmítal nabídky na drobné kšeftíky. Bál se, že ho budou ty ženy svádět. Už dlouho táhnu domácnost já. Manžel je fotograf, a poslední roky nemá žádné pořádné kšefty. Je ale moc šikovný, dokáže všechno doma udělat. Kamarádky říkají, že by se měl živit jako hodinový manžel. Ale on o tom nechce ani slyšet. Je posedlý představou, že vš
3 minuty čtení
Po smrti tatínka se na Šmudlu upnula. Když máma zemřela, nedokázali jsme se o to staré zvíře postarat a vzít ho z vesnice do našeho městského bytu. Svým dětem jsme se vždy snažili být oporou. Když byly malé, i když vyrostly a měly svoje vlastní malé děti. To byla naše role snad ještě náročnější. Z mladší dcery Lenky se stala samoživitelka. Partner ji nechal samotnou s tříletými dvojčátky a čtyř
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Chlebovo-cibulová polévka
tisicereceptu.cz
Chlebovo-cibulová polévka
Chlebová polévka byla považovaná za jídlo chudých, ale v kombinaci s cibulí vás její chuť mile překvapí. Potřebujete 3 cibule 1 krajíc starého chleba 1 lžíci oleje 1 lžičku másla 1 lžíci hla
Všudypřítomný a nepostradatelný papír
epochaplus.cz
Všudypřítomný a nepostradatelný papír
Lidé odjakživa touží zaznamenat své myšlenky. Jenže to není tak snadné, dokud nemají písmo. Nejstarší značky, které by mohly být písmem, nacházíme už v pravěkých jeskyních. O titul nejstaršího písma se utkává starověká Čína, neolitická kultura Vinču a starověký Sumer. Ale i když máme písmo, na co vlastně psát? V Číně pravděpodobně začínají psát v sedmém tisíciletí před
7 kroků pro zářivou a hebkou pleť
nejsemsama.cz
7 kroků pro zářivou a hebkou pleť
Chcete vědět, jak získat dokonale hebkou, svěží a rozjasněnou pleť? Poradíme vám pár skvělých triků pro každodenní pečující rutinu. Jen si to představte, hladká a rozzářená pokožka bez pupínků, rozšířených pórů i vysušených míst, to by byla krása… Jestli jste si myslela, že s perfektní pletí se zkrátka musíte narodit, rádi vás vyvedeme z omylu. 1.
Velikonoce na sjezdovkách? Ano, v Jižním Tyrolsku se stále lyžuje
iluxus.cz
Velikonoce na sjezdovkách? Ano, v Jižním Tyrolsku se stále lyžuje
Svátky jara si užijte ještě se zimními radostmi. Lyžovačka na sluncem zalitých svazích s panoramatem nádherných skalních útvarů jižních Alp či Dolomit, k tomu bezva jídlo a pití. A po návratu rozmazlu
Kde řádí Černá paní, temnější protějšek Bílé paní? Najdete ji nejenom na hradě Buchlově
enigmaplus.cz
Kde řádí Černá paní, temnější protějšek Bílé paní? Najdete ji nejenom na hradě Buchlově
Temná silueta v černém závoji se tiše pohybuje po hradních chodbách. Neohlásí se zvukem kroků, jen náhlým chladem a tíživým pocitem, že se něco blíží. Černá paní není jen legenda – její příběh má konk
Ruský tanečník skočil za železnou oponu
historyplus.cz
Ruský tanečník skočil za železnou oponu
Na letišti si ještě najde čas na skleničku s francouzskými přáteli. Za chvíli už ruský balet odlétá z Paříže do Londýna. Tanečník Rudolf Nurejev je v povznesené náladě. Až do chvíle, než se k němu skloní ředitel baletu a špitne mu do ucha: „Ty s námi neletíš.“   Jako by do něj udeřil blesk. I když jistý neklid pronásledoval Rudolfa
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
epochanacestach.cz
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
Až do 22. května 2026 se v pražském PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná výstava Titanic – The Artifact Exhibition, která představuje stovky originálních artefaktů vyzvednutých z vraku legendární lodi. Díky autentickým exponátům a silným lidským příběhům zažijete historii Titaniku, legendárního parníku, který se v roce 1912 (15. 4. ve 2:20) potopil ke dnu Atlantiku.
Dobývá vdanou Vlasákovou  tajemný kamarád?
nasehvezdy.cz
Dobývá vdanou Vlasákovou tajemný kamarád?
Tohle by asi nikdo z nás nečekal. Často se mluvilo o tom, že herečka ze seriálu Bratři a sestry Lenka Vlasáková (53) by si vůbec neměla být jistá svým manželem, hercem ze seriálu Ulice Janem Dolanským
Rozezvučel bojovný mnich nebeské varhany?
epochalnisvet.cz
Rozezvučel bojovný mnich nebeské varhany?
Na pódium vystupuje za ovací davu mnich v bílé říze. Přichází vyzvat všechny přítomné, aby šli na smrt ve jménu své víry. Pod vlivem jeho slov lidé klesají na kolena a zanedlouho se ochotně vydají do války v daleké zemi.   Druhá křížová výprava do Svaté země je papežem vyhlášena, ale to neznamená, že se všichni do
Létavka černoblanná: žába, co plachtí mezi stromy
21stoleti.cz
Létavka černoblanná: žába, co plachtí mezi stromy
Létavka černoblanná je skutečně fascinujícím tvorem. Tahle žába žije v oblasti jihovýchodní Asie v tropických deštných pralesích. Jak její název napovídá, je doma spíš ve vzduchu než ve vodě. [capt
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
V odlehlé uličce jsem zažila hrůzu
skutecnepribehy.cz
V odlehlé uličce jsem zažila hrůzu
Kousek od domu mám uličku, do které jsem vstoupila třikrát. Věřím, že se tam stalo něco hrozného. V té ulici totiž straší. Na nové adrese jsem bydlela skoro rok a jednoho večera, kdy lilo jako z konve, jsem se rozhodla použít zkratku. Ulička spojující dva bloky se mi nelíbila ani za bílého dne a do té doby jsem se