Domů     Kolegyně mi chtěla vzít místo
Kolegyně mi chtěla vzít místo
5 minut čtení

Důvěřovala jsem jí a pomáhala se vším, co nezvládla. Odměnila se mi špínou na mém svetříku a peřím ve vlasech!

Pozvání do kanceláře našeho nejvyššího šéfa jsem málem oplakala. Bála jsem se nějakých nepříjemností, nebo dokonce propuštění. Člověk nikdy neví, co ho čeká. Vůbec mě nenapadlo, že mě chce nový pan ředitel pochválit a možná i povýšit. O nějakou kariéru jsem nestála a nikdy o ni neusilovala.

Chtěla jsem mít klid

Na prvním místě u mě byla vždycky rodina. Děti, manžel a také moje stará maminka. Měla jsem toho nad hlavu, tak byla mojí jedinou přítelkyní kolegyně z práce. Ale ani ona nebyla taková ta kámoška, co by ke mně chodila na kávu, kdykoli bychom měly chvilku.

Kamarádily jsme se jen v práci. Já jí pomáhala, s čím si nevěděla rady, a ona se mi odměňovala svojí vlídností. Byla jsem jí opravdu vděčná, že mě vyslechne, a třeba i v něčem poradí. Byla chytrá a měla i vyšší vzdělání než já.

Také byla o pár let mladší a o mnoho kilo lehčí. Prostě jsem na ni neměla a bylo mi to jedno. Těch pár, no skoro deset let do důchodu, jsem chtěla prožít v klidu.

Chtěl mít ze mě vedoucí

Když se změnilo vedení, byli všichni napjatí, co se bude dít. Ve hře bylo propouštění i expanze podniku. Pravdu jsme se měli dozvědět na velké schůzi, kterou ředitel svolal. Byli jsme všichni mile překvapeni! Mě dokonce přede všemi pochválil!

Zaznamenala jsem kradmé pohledy svých kolegů. „Oni si myslí, že mám nějakou protekci,“ pomyslela jsem si. „Paní Zdeno, jste tady ze všech nejdéle, tak bych vám rád poděkoval za skvělou práci, kterou odvádíte.

Napadlo mě, že by z vás mohla být vedoucí skladu.“ Moc radosti jsem z nabídky neměla. Mít hmotnou zodpovědnost a na starost čtyři chlapy skladníky se mi nezamlouvalo. Ale měla bych vyšší plat, a to by se tedy docela hodilo!

Už jsem trapasů měla dost

Po návratu do kanceláře mi kolegyně Hanka gratulovala. Byla trochu kyselá, ale potom jsem si řekla, že jí asi křivdím! O týden později jsem spěchala na smluvenou schůzku s ředitelem. Hned jak mě viděl, smetl mi z ramene nějakou špínu, prý smítko.

Byl to trapas, ale on se jen smál. Na odchodu na mě zavolal: „Počkejte, máte něco ve vlasech!“ Zrudla jsem. Co tam mohu mít? On se ke mně přiblížil a vytáhl mi z malého drdůlku holubí peří. Kdyby bylo hezké, ale ono bylo umolousané a taky dost zavánělo.

Další trapas! Kde se tam mohlo vzít?

Neměla jsem žádný nápad

„Tak co?“ vyptávala se Hana a mně najednou všechno došlo. To ona ze mě dělá cuchtu! To ona z parapetu smetla holubí pozůstatky a narafičila je na mě! Prostě mě chce ztrapnit, bylo to jasné. Nevěděla jsem, zda mám mít vztek, nebo brečet.

Doma se mi „podařilo“ obojí. Manžel mě ani neutěšoval. Spíš vyhrožoval, že na tu potvoru půjde a něco jí udělá. Zarazila jsem ho. Pomsta byla přece moje věc. To já si na ní chtěla zchladit žáhu. Ale tak nějak nenápadně. Chytře a rafinovaně! Dalo mi to práci, protože

mě toho moc nenapadalo. Ale přece jen to vzbudilo na mém obličeji škodolibý úsměv! Sedla jsem k internetu a začala objednávat.

Dveře se u ní netrhly

U jedné donáškové firmy jsem objednala několik tašek jídla. Těžkého jídla! Zeleniny, minerálek a brambor. A taky masa, ať ten nákup něco stojí! U druhé firmy všechno znovu. A taky hodně nanuků, aby hezky tály… Potom přišla na řadu pizza.

Velká, XXL. Roznáškových služeb bylo dost, některé dodávaly i přes noc. Což takhle ve dvě hodiny ráno? Paráda! Mojí pozornosti neušlo ani oblečení a obchod s kosmetikou. Pár drahých parfémů, pár kožených bundiček a boty. Šest krabic s botami, to bylo ono!

Objednávala jsem a objednávala. Vše na dobírku, platba kurýrovi. Moje pomsta mohla začít! Něco totiž bylo objednané do zaměstnání a pokračování následovalo k Hance domů. Pozdě odpoledne, večer a v noci. Během dopoledne už mnou zmítaly obavy. Hana totiž zuřila jako zběsilá.

Pomsty mě bavily

Čistě z roztržitosti, nebo i z malé opatrnosti, totiž prvních pár balíků zaplatila. Téměř pět tisíc! No, netušila, co ji ten den ještě čeká. Ale čekalo i mě. Pěkné holubí hovínko na rameni.

Když mi ho chtěl šéf, tentokrát už bez úsměvů a bez vlídného slova, smést z halenky, zabořil se mu do té malé hromádky prst. Tentokrát už jsem mu to řekla, kdo je na vině. „Asi vás dvě budeme muset rozsadit!“ konstatoval s jistou známkou žertu.

A také tak udělal. Získala jsem malinkou, ale úplně novou kancelář! Pomsta sice nebyla tak sladká, jak jsem si představovala, ale přece jen účinkovala. Hana si vzala volno, aby mohla obíhat reklamace. A já? Zjistila jsem, že mě pomsta pobavila.

Chystám se na další. Štve mě soused a taky prodavačka!

Zdena B. (56), Olomouc

Související články
3 minuty čtení
Celý život jsem říkala, že do letadla mě nikdo nedostane. Donutil mě až syn, který měl v zahraničí nehodu a šlo mu o život. Už se létat nebojím. Vždycky jsem trpěla panickou hrůzou z létání. Myslím, že jsme to měli v rodině, protože strachem z výšek trpěl i můj otec. Já jsem tu šílenou fobii podědila po něm. Můj manžel kvůli tomu letěl jednou sám na dovolenou, protože já odmítla vstoupit do let
3 minuty čtení
Malá Kristýnka doplavala až do středu rybníka, když jí nafukovací kruh praskl. Kdyby nebylo okamžité reakce naší fenky Asty, bylo by možná pozdě. Byly prázdniny a moje dcera Kristýnka je nejraději trávila u babičky a dědečka na vesnici. Tedy u mých rodičů. Bylo krásné léto, tak jsme byli každý den u vody. Koupaliště v místě nebylo, jen velký rybník. A ten je vždycky zákeřný. Naše malá Kristýnka
3 minuty čtení
Nikdy by mě nenapadlo, že se mnou ta událost tolik zamává. Najednou jsem byla jiný člověk. Stydím se za to, co jsem v panické hrůze udělala. Bylo už k večeru, šero, špatná viditelnost a trochu mlha. Pospíchala jsem autem domů, už jsem se viděla ve vaně po náročném pracovním dni. Člověk ale nemá spěchat. Stalo se to za zatáčkou na silnici, která vedla lesem. Někdo tam šel, a já ho uviděla na pos
4 minuty čtení
Říkala jsem si, že mám dokonalou rodinu a vše pod kontrolou. Pak ale přišlo nečekané dědictví – obří nevycválaný pes, který nám obrátil život. Manžel pracoval v bance, já jsem učila na gymnáziu a naše dvě dcery byly vzorné studentky vysokých škol, které se domů vracely jen na vyprání prádla a nedělní oběd. Náš dům byl sterilně čistý, v obývacím pokoji zářil bílý koberec a největším vzrušením tý
5 minut čtení
Seděla jsem v naší kuchyni, prsty nervózně bubnovala o desku stolu a dívala se na prasklinu v omítce, kterou mi sliboval opravit už před třemi lety. Už jsem nic nečekala. Vzduch v domě byl těžký, prosycený tichem, které mezi námi s Karlem už nějakou dobu panovalo jako neprostupná zeď. Čekala jsem, že se každou chvíli vrátí z práce a my to konečně rozsekneme. Však už bylo na čase. Dcera měla svo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Koala: Medvídek, co vůbec není medvídek
21stoleti.cz
Koala: Medvídek, co vůbec není medvídek
Co jsou vlastně koalové zač? Ačkoli správný název jejich druhu zní koala medvídkovitý, nemají se šelmami z čeledi medvědovitých pranic společného. [caption id="attachment_93146" align="alignnone" w
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
epochanacestach.cz
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
Můstek, německy Brückel Berg, je se svou nadmořskou výškou 1235 metrů nejvyšší horou Pancířského hřbetu a jedním z nejcharakterističtějších vrcholů západní Šumavy. Přestože nestojí v centru hlavních turistických proudů jako Velký Javor či Poledník, právě v tom spočívá jeho síla. Můstek si dodnes uchovává syrový horský charakter, klid a zvláštní atmosféru šumavských hřebenů, kde se
Našla jsem si na dovolené kouzelné mušle
skutecnepribehy.cz
Našla jsem si na dovolené kouzelné mušle
Byla jsem bez energie, a poté dokonce onemocněla. Nikdy by mě nenapadlo, že mi pomohou mušle vyplavené z moře. Dodnes je mám ve vitríně. Když se dostane člověk do velkých zdravotních potíží, měl by sebrat své síly a vydat se k moři. Tam je ta největší síla, protože z moře, mořské vody, jsme se zrodili všichni. Tam je život! Bylo
Makrela s rebarborou a rozmarýnem
nejsemsama.cz
Makrela s rebarborou a rozmarýnem
Spojení ryb s kyselými tóny je osvědčenou gastronomickou kombinací. Na 2 porce potřebujete: ✿ 2 makrely ✿ 4–5 řapíků rebarbory ✿ 2 snítky rozmarýnu ✿ 2 lžíce másla ✿ 2 lžíce olivového oleje ✿ 100 ml smetany ke šlehání ✿ hladkou mouku ✿ sůl, pepř 1. Makrely očistěte, osušte, rozkrojte na poloviny, osolte a opepřete. Lehce je obalte v mouce. Rebarboru očistěte a nakrájejte
Zmizel v oblacích jako Malý princ. Záhada smrti Antoina de Saint-Exupéryho  klade nezodpovězené otázky
enigmaplus.cz
Zmizel v oblacích jako Malý princ. Záhada smrti Antoina de Saint-Exupéryho klade nezodpovězené otázky
Když se 31. července 1944 nad Středozemním mořem ztratí letoun Antoina de Saint-Exupéryho, mizí nejen zkušený pilot, ale i muž, který dal světu Malého prince. Autor, jenž ve svých knihách píše o odvaz
Tatarák z lososa s avokádem
tisicereceptu.cz
Tatarák z lososa s avokádem
Suroviny 250 g čerstvého lososa ½ lžičky čerstvého zázvoru ½ limety 2 lžíce sekané pažitky ½ avokáda 1 lžička octu balsamico tabasco (nemusí být) sůl Postup Lososa zbavíme kůže a nakrá
Charismatický šansoniér GAROU se vrací do Prahy
iluxus.cz
Charismatický šansoniér GAROU se vrací do Prahy
Kanadský zpěvák GAROU vystoupí s velkou kapelou v rámci evropského tour „The Best of“ na jediném koncertě, a to 2. 10. 2026 v Kongresovém centru Praha. GAROU je jedním z nejzářivějších a nejcharismati
Karlsruhe: Město ve tvaru vějíře vyrostlo nejen kvůli tulipánům
epochalnisvet.cz
Karlsruhe: Město ve tvaru vějíře vyrostlo nejen kvůli tulipánům
Strávil odpoledne ve své oblíbené oboře nedaleko Durlachu. Unavený Karel Vilém si na chvíli zdřímne pod stromem. Zdá se mu sen o paláci zalitém sluncem, od něhož se jako z vějíře rozbíhají městské ulice. Tak zní jedna z pověstí o vzniku Karlsruhe… Řadu let sloužil v císařské armádě. Zasáhl i do války o španělské
Proč je fotbalové MS stále největší sportovní událostí planety?
epochaplus.cz
Proč je fotbalové MS stále největší sportovní událostí planety?
Červenec 1930, Montevideo. Třináct zemí, žádná televizní kamera, žádný internet. A přesto první finále mistrovství světa ve fotbale sledovalo přes 68 000 lidí, kteří se mačkali na stadionu Centenario. Tehdy nikdo netušil, že právě začíná něco, co o sto let později pohltí celou planetu. Hra, které rozumí každý Žádný jiný sport nedokáže to, co fotbal.
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Myslí Etzler stále na bývalku?
nasehvezdy.cz
Myslí Etzler stále na bývalku?
To jsou ale věci! Hvězda seriálu Polabí Miroslav Etzler (61) po boku přítelkyně Heleny Bartalošové (44) působí jako oddaný partner a milující otec jejich syna Samuela (7). Jaké to ale překvapení, kdy
5 nejmocnějších pánů z Růže: Usilovali králové o jejich přízeň?
historyplus.cz
5 nejmocnějších pánů z Růže: Usilovali králové o jejich přízeň?
Zdatný diplomat Vítek se na dvoře krále Vladislava II. cítí jako ryba ve vodě. Nezaskočí ho ale ani jeho nástupci, knížata Soběslav II. a Bedřich. Zažívá vrchol kariéry jako správce Prácheňského kraje a kastelán zdejšího hradu. Ukousne si pořádný díl jižních Čech…   První doložený královský stolník Vítek I. z Prčice (†1194), významný dvořan krále Vladislava