Domů     Syn se zamiloval do své „tety“
Syn se zamiloval do své „tety“
5 minut čtení

Rodinný propletenec nabral nečekaný směr. Syn se zamiloval do manželky mého bratra a nedal si říct. Musela jsem zasáhnout dřív, než bude celá rodina v troskách!

Syna jsem měla téměř ve čtyřiceti a od začátku jsem si byla jistá, že není jako ostatní děti. Dělal si vždycky všechno po svém a veškerá výchova byla marná. Prostě tvrdohlavec. Trochu jsem si za to mohla i sama. Rozmazlila jsem ho!

Těšila jsem se marně

Po rozvodu se mi dlouho nedařilo najít nějakou náhradu, tak jsem si na poslední chvíli usmyslela, že budu mít dítě bez partnera. Svého Tomáše jsem nezřízeně milovala, ale nenapadlo mě, jak bude těžké být na všechno sama.

Nebylo divu, že jsem svého rozhodnutí často litovala. Nedostatek peněz a na blízku nikdo, kdo by mi s ním pomohl. Zažila jsem opravdu dost krušné časy. No, všechno jsem zvládla a můj Tomáš konečně opustil rodné hnízdo. Těšila jsem se na trochu klidu.

A také na peníze, které budu mít po tak dlouhé době jen pro sebe. Potřebovala jsem nové oblečení a taky zařízení do bytu, vše už bylo staré a nemoderní.

Přiznání mě šokovalo

Jenže kluk přišel s nečekaným přiznáním. Vlastně to bylo spíš oznámení než přiznání. „Mami, zamiloval jsem se, ale asi nebudeš mít radost,“ řekl mi a tvářil se podivně. Okamžitě jsem začala přemýšlet, co zase vyvedl. On se toho navyváděl celkem dost!

Dvojky z chování byly ve škole téměř pravidlem! O chvíli později jsem se dozvěděla, že se Tomáš zamiloval manželky mého bratra. Brácha se totiž teprve před rokem oženil s o hodně mladší ženskou.

Nedalo se o ní přímo říct, že by to byla zlatokopka, ale určitě do ní neměla daleko. Můj bratr hodně vydělával a bydlel v krásné vile se zahradou. Rodiče jsme už dávno neměli a on, stejně jako já, žil sám.

Syn se snad zbláznil

Svoji ženu bratr poznal na jakési konferenci a za pár měsíců se už konala svatba. Nastěhovala se k němu i se dvěma dětmi a kocourem. Byla na něho hodná, ale to bylo asi tak všechno. Dítě už mít nechtěla a peníze z něho tahala při jakékoli příležitosti.

Nebylo divu, že si začala se zajíčkem! Bratr nic netušil. „A tak to musí zůstat. Ne aby ses přiznal!“ naléhala jsem na syna a zároveň přemýšlela, jak zabránit katastrofě.

Nechtěl nic slyšet

Samozřejmě mě nic nenapadlo. Byla jsem úplně zoufalá. Bratr se naštve, synovi zůstanou na krku dvě cizí děti a ze mě bude nevlastní babička. To jsem nemohla dopustit! Šla jsem si promluvit se švagrovou, ale ta mi zabouchla dveře před nosem.

Prý mi do toho nic není a nemám se míchat mezi ni a syna. Ani Tomáš mě nechtěl vyslechnout, a že jsem se ho něco naprosila. Prý má nárok na trochu štěstí! No, já měla o štěstí jiné představy.

Nabídla jsem hlídání

Rozhodla jsem se jít za bratrem. Ještě před jeho dveřmi jsem si nebyla jistá, co mu napovídám! Ale o něco jsem se prostě pokusit musela. Otevřel mi v dobré náladě. Prý mu jeho Věruška připravila k večeři oblíbené borůvkové knedlíky.

Byl úplně štěstím bez sebe a vrkal jako holoubek! Pochválila jsem ji, tu vzornou ženušku. Kdyby jen věděl, že mu zanáší! „Brácho, tak jsem přemýšlela…“ začala jsem opatrně a pokračovala: „No, jak ti to říct. Věruška je mladá a atraktivní.

Měl by ses víc snažit, než jí zevšedníš!“ Brácha se začal ošívat. Nebylo mu příjemné, že mu něco takového říkám. „A jak to podle tebe mám udělat?“ ptal se nedůvěřivě. Já ale kula železo, dokud bylo žhavé. „No, myslela jsem, že bys ji měl vzít někam za exotikou.

Na delší dobu, abyste si spolu užili! Já bych vám pohlídala děti!“

Poslala jsem je k moři

Můj nápad padl na úrodnou půdu. Brácha byl nadšený! Něco tak velkorysého ode mě nečekal. Dokonce vyskočil z křesla a dal mi pusu! Potom se vrhl k internetu a začal hledat nějaké nabídky. Drahou a dlouhou dovolenou. Takovou, která se neodmítá!

A taky, která odvrátí hrozící katastrofu! Ani jsem nečekala, že se můj nápad setká s tak kladnou odezvou. Věruška na lásku k mému synovi okamžitě zapomněla. Už se viděla u moře, ověšená šperky a drahými hadříky. Brácha si vzal v práci volno na celé dva měsíce.

Kdyby se v práci cokoli zvrtlo, má přece počítač a práce na home office je dnes zcela běžná. Syn se z toho málem zhroutil. Nečekal, že Věruščina láska je tak vrtkavá!

Snad nebude syn otcem

No, nakonec byly celkem rády i děti. Tušily, že je nebudu cepovat a nutit chodit do kroužků. To nebylo nic pro ně! Na oslavu odletu jejich rodičů jsem nakoupila spoustu nezdravých lahůdek. Pizzu, zmrzlinu a spoustu čokolády. Dobroty jsme si zasloužili všichni.

Oni i já! Za své skvělé intriky a snahu udržet rodinu pohromadě. Největší novinku jsem jim nesdělila. Budou mít nového sourozence. Jen doufám, že otcem je můj starý dobrý brácha…

Libuše M. (63), Svitavy

Předchozí článek
Další článek
Související články
3 minuty čtení
Petr byl vždy bystrý, úspěšný a plný energie. Jenže pak se začal pomalu měnit. A jednoho dne prostě zmizel. Petr byl obyčejný kluk. Zvídavý, inteligentní a cílevědomý. Už od mládí bylo jasné, že má velký potenciál a jednou si najde dobrou práci a bude se mít dobře. A přesně to se také stalo. Až mnohem později mi ale došlo, jak obrovský tlak na výkon může člověka postupně zlomit. Najednou se z n
4 minuty čtení
Děti mi už dávno odrostly a obě odešly z domu. Před dvěma lety nám vstoupila do života nemoc, která nás naučila hodně o sobě navzájem. Začalo to telefonátem od Lucie. Hlas měla tichý. „Mami, můžu přijet na víkend? Sama.“ Přijela bledá, s kruhy pod očima. Sedla si ke stolu a řekla: „Mám rakovinu. Na vaječnících.“ Seděly jsme do rána, plakala mi na rameni. Já jsem se snažila být silná, ale uvnitř
5 minut čtení
Možná jsem už kapánek starší dáma, ale paměť mi pořád dobře slouží. Ráda vzpomínám na doby, kdy byly moje děti malé, a vůbec nejraději s nimi po boku. Žiju v malém domku na okraji vesnice, kde jsem se narodila a kde jsem vychovala i své děti. Rodina se mi časem rozrostla. S mužem jsme měli celkem pět dětí. Tři syny a dvě dcery. Díky nim teď mám spoustu vnoučat a pravnoučat. Den jako malovaný
2 minuty čtení
Když se sestře narodily děti, hlídala jsem je a vychovávala hlavně já. Vyrůstaly s mými dětmi a já všem měřila stejně. Teď o mně šíří pomluvy a lži. Moje sestra Sabina si budovala celý život kariéru. Už v dětství byla jako mladší protežovaná, zatímco všechny povinnosti ležely na mně. Já se musela postarat o barák a babičku, sestra se vydala studovat vysokou školu. Taky jsem chtěla studovat, ale
3 minuty čtení
Vnoučata jsem podle snachy jen kazila a ničila jim zdraví špatným jídlem. Našla jsem ale způsob, jak to jejich dětství přece jen trochu osladit. Snacha Kamila je posedlá zdravou výživou. Vzpomínám si, jak k nám před lety poprvé přišla na nedělní oběd. Odmítla si dát moji vyhlášenou svíčkovou. Ke knedlíčkové polévce také jen přičichla, oklepala se a pak snědla pár lžic čistého vývaru. To mě mělo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
V coloradském městě duchů se nepřespává!
enigmaplus.cz
V coloradském městě duchů se nepřespává!
V americkém Coloradu se říká, že cesta do St. Elma, dávno opuštěného hornického městečka v pohoří Sawatch Range, je neobyčejně krásná, aby vyvážila temnou atmosféru, která na vás čeká v samotném měste
Zesměšnil Žižka s hrstkou husitů přesilu křižáků?
historyplus.cz
Zesměšnil Žižka s hrstkou husitů přesilu křižáků?
„Přímý útok na hradby nemá smysl!“ je přesvědčen Zikmund Lucemburský. Prahu chce dobýt jinak. Rozhodne se, že husity bráněné město vyhladoví. K tomu ale potřebuje dobýt Vítkov, kde Žižka vybudoval provizorní opevnění. „Odvedeme jejich pozornost a pak…,“ plánuje římský král.   Bez krveprolití to nejspíš nepůjde! Římský a uherský král Zikmund Lucemburský (1368–1437) počítá s tím,
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Co sexuální fantazie říkají o povaze? Studie má překvapivé odpovědi
21stoleti.cz
Co sexuální fantazie říkají o povaze? Studie má překvapivé odpovědi
Náš vnitřní sexuální svět může být klíčem k odhalení našich povahových rysů i náchylnosti k určitým duševním stavům. Nová studie naznačuje, že časté snění o sexu není jen otázkou libida, ale úzce souv
Jak mu mám říct pravdu?
skutecnepribehy.cz
Jak mu mám říct pravdu?
Po rozvodu v pětapadesáti jsem byla přesvědčená, že už žádný nový vztah nepřijde. Ale objevil se úžasný muž. Jenže já mu nyní mohu být přítěží. Dlouho jsem žila sama a postupně se smiřovala s tím, že už to tak zůstane. Nakonec se ale ukázalo, že život může překvapit i později. Jenže teď stojím před těžkým rozhodnutím. Mám svému
Důvod rozvodu s Kubinou: Nasadila mu parohy?
nasehvezdy.cz
Důvod rozvodu s Kubinou: Nasadila mu parohy?
Pozadí rozvodu herce ze seriálu Kamarádi Ondřeje Kubiny (28) a jeho krásné Peruánky je možná pikantnější, než se zdálo! Povídá se, že obchodnice Claudie Katicsa Villena Medina de Kubina se zamilovala
Čajový sáček: Malý omyl, který zahájil revoluci v pití
epochaplus.cz
Čajový sáček: Malý omyl, který zahájil revoluci v pití
Nenápadný vynález, bez kterého si dnes mnoho lidí nedokáže představit ráno nebo dopolední či odpolední pauzu. Čajový sáček vzniká náhodou a právě díky tomuto omylu se pití čaje stává jednodušším, rychlejším a dostupnějším pro miliony lidí po celém světě. Píše se začátek 20. století a obchodník Thomas Sullivan z New Yorku hledá způsob, jak svým
Šmorn (trhanec)
nejsemsama.cz
Šmorn (trhanec)
Jde o tradiční sladké jídlo venkovských domácností, připomínající trhanec nebo císařský trhanec. Byl oblíbený jako rychlá sladká večeře či vydatná snídaně. Ingredience: 3 vejce 250 ml mléka 180 g polohrubé mouky 3 lžíce cukru špetka soli 30 g másla moučkový cukr rozinky (volitelné) Postup: Vejce rozšlehejte s cukrem a solí, přilijte mléko a postupně vmíchejte mouku, aby vzniklo hladké těsto. Na pánvi
Čokoládové čtverečky s ořechy
tisicereceptu.cz
Čokoládové čtverečky s ořechy
Luxusní čokoládový fudge se sekanými lískovými ořechy si zamilujete. Suroviny 450 g kvalitní hořké čokolády 400 ml kondenzovaného mléka Salko 300 g lískových ořechů 30 g másla 2 lžičky vanil
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
epochanacestach.cz
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
Až do 22. května 2026 se v pražském PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná výstava Titanic – The Artifact Exhibition, která představuje stovky originálních artefaktů vyzvednutých z vraku legendární lodi. Díky autentickým exponátům a silným lidským příběhům zažijete historii Titaniku, legendárního parníku, který se v roce 1912 (15. 4. ve 2:20) potopil ke dnu Atlantiku.
DS 3 Maison Sarah Lavoine, symbol umění života a dokonalosti francouzské technologie
iluxus.cz
DS 3 Maison Sarah Lavoine, symbol umění života a dokonalosti francouzské technologie
elegance, odvahy a znalostí. Tato nová kolekce představuje současnou a obnovenou vizi vytříbenosti: mladou, asertivní, inspirativní, a přitom hluboce věrnou identitě DS Automobiles a jedinečnému umění
Na barvách nešetřete
epochalnisvet.cz
Na barvách nešetřete
Podle odborníků děláme během malování několik chyb. Tou hlavní je, že okraje a rohy se liší od zbytku stěny. Jak tóny sladit?   Sice se traduje, že dnešní moderní barvy kocoury nedělají, ale není to tak úplně pravda. Hodně záleží na tom, jak velkou plochu malujete. Ty větší jsou na šmouhy náchylnější. Při bližším pohledu