Domů     O přítele jsem se pořádně rvala
O přítele jsem se pořádně rvala

Vjel do mě vztek, když jsem ho s ní přistihla. Řešení jsem nechtěla odkládat. Hrubá síla mi přišla lepší než pláč a domluvy. Rozdala jsem facky a bylo vyřešeno.

Moje sousedka ve vsi se po mně odmala opičila a záviděla mi. Napřed mi brala Maruška hračky, pak i mládence. Jakmile jsem začala s někým chodit, ihned se začala promenovat kolem našeho domu a snažila se mi moji lásku přebrat.

Nutno podotknout, že byla Marie přece jen o něco přitažlivější než já. Po letech se ale jednou situace obrátila a já se dala dohromady s jejím ex! Žili jsme spolu už pár let a Marie to po celou dobu nemohla vydýchat! Sice jsme se se Slávou neshodli ve všem, ale stejně nám to klapalo.

Rád se bavil

Můj partner rád vyrážel mezi lidi. Byl náramně společenský a doma u televize nevydržel. Já s ním už dávno ztratila krok a zůstávala jsem doma. Po celotýdenní dřině v práci mě bolely nohy a vlastně i ruce a záda.

Toužila jsem jen po spánku u nějakého tuze hodnotného seriálu. Mým nejoblíbenějším byl a je ten z nemocnice, u toho se mi spalo nejlépe! Časem jsme si takhle zvykli žít a mně nevadily ani jeho odchody a pozdní příchody. Nevěry jsem se příliš neobávala.

Myslela jsem, že není ten typ. I když je fakt, že o své bývalé – Marii, básnil skoro další dva roky, až mi to začalo jít na nervy a vyčetla jsem mu to. Zmlkl, ale stejně jsem na něm viděla, že na tu svoji Marušku stále vzpomíná.

Pletl si nás?

Ale zase díky ní, že se ke mně chodil vyplakat, jsme se dali dohromady, tak jsem nebrblala. Horší bylo, když mě jejím jménem oslovil i v intimní chvíli. To potom člověka zvlášť zamrzí. Pak mi ale na usmířenou vždy daroval něco zlatého.

Navenek jsme působili stále jako dvě hrdličky a Marie se mohla zbláznit vzteky. Každou chvíli nám vyvedla nějaký naschvál. Ani po tolika letech ji to nepřestávalo bavit. Bylo to utrpení!

Jednou jsem musela se Slávou do společnosti, byla to svatba jeho kamaráda, už asi čtvrtá! Načesala jsem se v koupelně, abych zbytečně neutrácela za kadeřníka, a s povzdechem vyrazila vstříc rádoby zábavě. Moje nálada tomu samozřejmě odpovídala.

Navíc mi na čele vyrašil bolák, díky kterému jsem si připadala jako puberťačka v tanečních. Musela jsem ho zakrýt silnou vrstvou make-upu.

Všechno mě bolelo

Už vstup do sálu byl tragický. Na Slávka se vrhli jeho kumpáni a hned ho hlasitě vítali. Ani já nebyla jejich nechutných polibků ušetřena. U stolu už na nás čekalo vychlazené pivko a několik oschlých chlebíčků.

„Měli jsme asi přinést nějaký svatební dar, ne?“ zeptala jsem se tiše. Muž jen ledabyle pokrčil rameny: „Prosím tě, dám mu nějaké peníze, bude radši. Stejně o nic nejde!“ Asi měl pravdu, ale kdyby ne, stejně už se s tím nedalo nic dělat.

Čekal mě tanec a potom zase tanec. Nohy mě třeskutě bolely a nepomohl ani prášek, který jsem vyloudila na dámském záchodě z jedné ze spolutrpitelek. Vyklubala se z ní přímo nevěsta, přestože měla na sobě tmavě červené šaty.

Chvíli s nevěstou

„Převlékla jsem se, ženich mi ty moje bílé polil červeným vínem,“ byla sdílná. Povídaly jsme si dlouho. Ona si sedla na koš a já rovnou na zem, tak jsem byla vyčerpaná.

Možná jsme si spolu dokonce i zdřímly, protože když jsem otevřela oči, byla jsem z té podlahy promrzlá. Ona zrovna vstávala a rovnala si záhyby na šatech. „Tak abychom zase šly!“ řekla se snahou o úsměv a statečně vyrazila do sálu.

Následovala jsem ji, ale svého Slávka nikde neviděla. Bála jsem se, zda mě nešel někam hledat.

Sousedka to přehnala

Obešla jsem sál a vyšla do předsálí. V rohu jsem zahlédla dvě postavy. Tulily se k sobě a náruživě se osahávaly. Byly mi povědomé, ale netušila jsem, o koho jde. Když jsem přišla blíž, nevěřila jsem vlastním očím. Byl to můj Slávek a naše sousedka Marie.

„Tak ta bestie si sem přišla pro mého Slávka,“ blesklo mi hlavou. Měla na hlavě drdol, který nosila, co pamatuji. „No Slávku, co to má znamenat?!“ vykřikla jsem hlasitě a hnala se k nim. Marie se ho nechtěla pustit a nadřazeně se na mě šklebila.

To mě tedy úplně rozpálilo. To jsem nemohla jen tak nechat!

Musí sekat latinu

Držela se jako klíště! Popadla jsem ji za ten drdol, ale zůstal mi v ruce. Byl umělý! Rozpřáhla jsem se, a aniž bych čekala na odpověď, dala Slávkovi pořádnou facku. Až mě zabolela ruka!

„Ale Maruško, eé, vlastně Olinko, to není, jak si myslíš!“ vykoktal ten nevěrník. Že si spletl moje jméno, mě ještě víc rozzlobilo a plácla jsem mu další. Popadla ho za ruku a šli jsme domů. Čekala ho tichá domácnost. Od té doby nesmí na krok.

Jen se mnou, pod mým dohledem! A běda, jestli se kolem našeho domu začne courat Maruna. Zbiju ji taky, a basta!

Olga P. (62), Trutnov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo