Domů     Žárlivost mě zbavila rozumu!
Žárlivost mě zbavila rozumu!
5 minut čtení

S chlapy jsem měla špatnou zkušenost. Bývalý manžel mě podváděl a další přítel jakbysmet. Když jsem poznala Jirku, rozhodla jsem se, že si ho napřed prověřím!

Když jsem poznala Jirku, věřila jsem, že by nám vztah mohl vydržet. Zdálo se mi, že můj vztah s ním je docela o něčem jiném než mé předchozí dva. „Co když se mi to ale jen zdá?“ vrtalo mi hlavou.

U svého bývalého manžela jsem byla přesvědčená, že by mě nikdy nepodvedl. A jak jsem později zjistila, užíval si dokonce, i když jsem ležela v porodnici po těžkém porodu naší dcery.

Později stabilně udržoval další paralelní vztahy, a když jsem začala mít podezření, udělal ze mě žárlivou hysterku. Ten druhý zase udržoval sexuální vztahy se svou ex. Chodil k nim za svými dětmi, jak tvrdil. Jen se se svou ex občas i vyspal.

Vzali mi sebevědomí

A tak se snad nelze ani divit, že po takové zkušenosti už mužům nevěřím. To byl totiž jen začátek mých životních peripetií.

Nakonec jsem to dopracovala až na psychiatrii, protože jsem o sobě začala pochybovat, jestli jsem vůbec normální, když svým partnerům nestačím a nejsem jim dost dobrá…

Když jsem to rozebírala se sestrou, přivedla mě na nápad, abych si Jirku prověřila. Podrobila ho prostě takové malé zkoušce. Jirku jsem poznala na narozeninové oslavě jeho kamaráda Pavla. Stál sám v rohu a skoro s nikým se nebavil.

Působil na mě bezbranně a já sebrala odvahu a šla za ním. Bez křečí jsme se dali do řeči.

Sbalila jsem ho

Povídali jsme si o všem možném a já se po dlouhé době vedle nějakého muže cítila dobře. Prostě jsem si ho sbalila. Ale když se nechal ode mne, může si ho takhle vybrat kterákoliv jiná žena. To mě sžíralo. Na pilu jsme ani jeden netlačili. Až po třech měsících jsme začali tvořit pár.

Chodili jsme spolu do divadel a na různé výstavy. Užívala jsem si každičkou minutu, kterou jsme spolu strávili, ale ztrácela jistotu, když jsem byla sama doma. Jirka chodil každý týden na volejbal a potom s kluky do hospody.

Dohodla jsem se tedy s kamarádkou, velmi přitažlivou pětatřicítkou, že si na něj v té hospodě počká a zkusí ho sbalit. Sama jsem byla doma jako na trní. V jedenáct mi kamarádka volala. „Tak buď jsi vyhrála v loterii, nebo mě prokoukl! Ale tomu nevěřím,“ smála se.

Prý se snažila víc než hodinu, ale nezabral, ani když se ho snažila dotýkat. To mi tedy v tu chvíli moc příjemné nebylo, ale na druhou stranu mě potěšilo, že Jirka není jako většina chlapů.

Poslala jsem na něj sestru

Začala jsem uvažovat o sestěhování. Věděla jsem, že Jiří by rozhodně proti nebyl. A tak jsem se rozhodla ho představit sestře a švagrovi. Dohodli jsme se, že přijedeme na víkend. Musím říci, že zábava byla skvělá a Jirka se Kamile i jejímu muži moc líbil.

Je fakt, že jsme to lehce přehnali s alkoholem. Švagr odpadl jako první.

Když jsme se sešly se sestrou v kuchyni, nenapadlo mě v mé podnapilé hlavě nic lepšího než poprosit ji o službu: „Hele, já si půjdu také jako lehnout a ty to na Jirku zkus.

Říkal, že jsi hezká jako já!“ Moje mladší sestra už bohužel také nebyla zrovna střízlivá a zdálo se jí to jako bezva sranda.

Zaspala jsem vše!

Omluvila jsem se tedy, že si jdu odpočinout. „Půjdu s tebou!“ okamžitě začal Jirka vstávat. „Ne, ne, jen se bav, za chvíli se vrátím. Alespoň si můžeš proklepnout mou rodinu,“ spiklenecky jsem mrkla na sestru. A tak Jirka zase zapadl do sedačky.

Asi jsem byla ovíněná trochu víc, než jsem myslela, a když jsem se na chvíli položila na postel, usnula jsem jako špalek.

Ráno jsem se probudila sama! Hrklo ve mně. Napřed jsem se nemohla zorientovat a pak jsem si vzpomněla, jakou blbost jsem si na svého milého vymyslela! Letěla jsem dolů, kde spal na sedačce pod dekou. „Zmohl ho alkohol, nebo sex se sestrou?“ blesklo mi hlavou.

A tak místo toho, abych mu dala pusu, jsem letěla za Kamilou. „Bylo něco?“ vyštěkla jsem. „Co blbneš? Myslela jsem, že to je sranda!

Ty si myslíš, že bych snad něco měla s tvým chlapem, ještě když ten můj spí v prvním patře?“ kroutila hlavou již střízlivá sestra.

Vše jsem prohrála

Jsem fakt blázen, uvědomila jsem si a otočila se k odchodu. V tu chvíli mě polilo horko. Jirka stál hned za mnou a vše slyšel! „Ty si mě testuješ??? A dokonce ti není blbé poslat na mě vlastní sestru? Myslíš, že jsem úchyl?“ byl znechucený. „Jirko, promiň, tohle jsem přehnala, věřím ti,“ škemrala jsem.

„To jsi měla dřív!“ zahřměl, sbalil si věci, čapnul kufr a odjel. Od té doby mi nebral telefon. Já stále doufala, že vychladne a vše mi odpustí. Když jsem byla už na dně, vyrazila jsem za ním do hospody, kam pravidelně chodil.

Bylo to nejhorší ponížení v mém životě. Jirka tam byl. Ale ne sám. Na klíně mu seděla má pětatřicetiletá kamarádka!

Martina V. (53), Břeclav

Související články
3 minuty čtení
Když mi bylo dvacet, potkala jsem ženu, která se stala mojí druhou rodinou. Nikdy by mě nenapadlo, jak se může pevné přátelství rozplynout. Jmenovala se Jana a poznaly jsme se v práci. Na první pohled jsme byly úplně jiné. Já jsem byla opatrná, všechno jsem si plánovala a dlouho přemýšlela, než jsem něco udělala. Jana byla spontánní, smála se nahlas a dokázala z obyčejného dne udělat malý zážit
5 minut čtení
Život, který jsem budovala přes čtyřicet let, je teď v troskách. Za tuhle prohru si ale mohu sama. To já udělala chybu a pak o ní ještě řekla bratrovi. Ten zařídil zbytek zkázy... Když jsme byli malí, s bratrem Jiřím jsme drželi při sobě za všech okolností. Byl o tři roky starší a odjakživa měl pocit, že mě musí chránit. Vozil mi z města bonbóny, zastával se mě před kluky ze školy a pokaždé stá
2 minuty čtení
Proč já? Nebyla jsem tak ošklivá, abych si nenašla muže. Bohužel, když přišel ten pravý, osud mi ho brzy zase vzal. Vždy ve mně bylo něco jinak. Přitahovala jsem pozornost, aniž bych o to usilovala. Bohužel i tu negativní. Když jsem byla mladá, mužům jsem se líbila, to jsem vnímala. Jenže tehdy jsem s tím asi neuměla tak pracovat. Měla jsem pocit, že mám čas. Lidé se mi smáli Hlavně ženy
3 minuty čtení
Rodiče mě vychovávali přísně. Nesměla jsem nic a nikam, zakázali mi i školní výlet, prý kdovíco se tam může stát. Tak jsem se vzbouřila. Stále si myslím, že to rodiče s přísností přeháněli. Zařekla jsem se, že taková nebudu, že je to příliš, a snažila jsem se u své dcery o jiný přístup, kamarádský, tolerantnější. Domov není vojna. Ale moji rodiče mi z něj vojnu udělali, divím se, že mě ráno tru
4 minuty čtení
Dlouhá léta byla součástí naší rodiny. Trávila s námi víkendy a děti jí říkaly teto. Nenapadlo by mě, že nás celou dobu jen chladnokrevně využívá. Jitku jsem poznala ve škole a bylo z toho hned nerozlučné přátelství. Jenže po studiích se naše cesty rozešly. Odstěhovala jsem se za manželem na druhý konec republiky, zatímco Jitka zůstala v rodném městě. Ze začátku jsme si často psaly, ale postupn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dům, který vypadá jako z jiné planety. Futuristické Solo Houses se staly sídlem seriálového Edenu
iluxus.cz
Dům, který vypadá jako z jiné planety. Futuristické Solo Houses se staly sídlem seriálového Edenu
Na první pohled připomíná kosmickou základnu. Teprve při bližším pohledu je zřejmé, že nejde o filmovou kulisu vytvořenou počítači, ale o skutečnou stavbu ukrytou v divoké krajině španělského regionu
Můžou vám bublinky zničit úsměv?
nejsemsama.cz
Můžou vám bublinky zničit úsměv?
Nic neosvěží během letních veder tak, jako vychlazená perlivá voda. V poslední době se však často mluví o tom, že není úplně bez rizik. Je to pravda, nebo jde jen o fámu? Pojďte se na to s námi podívat. Jednou se říká, že nám prospívá, pak zase že ne a pít bychom ji často neměly.
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
epochanacestach.cz
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
Dolomity umí být dramatické, ale málokde je jejich krása tak snadno dostupná jako v oblasti Madonna di Campiglio. Stačí pár minut v lanovce a ocitnete se mezi skalními věžemi, horskými jezery a nekonečnými výhledy. Přinášíme tipy na osm zážitků, kvůli kterým stojí za to naplánovat si letní dovolenou právě sem. Madonna di Campiglio uhrane každé
V nočních hernách byl Vinklář jako doma
nasehvezdy.cz
V nočních hernách byl Vinklář jako doma
Jako manžel Josef Vinklář (†76) zklamal, jako otec se zase dočkal zklamání on. Byl sice skvělý herec, ale žít s Josefem Vinklářem (†76) nebyl žádný med, o čemž se přesvědčily i jeho slavné manželky
Orientální baklava
tisicereceptu.cz
Orientální baklava
Kus sladké exotiky i u vás doma Suroviny 450 g listového těsta 120 g másla 300 g vlašských ořechů 2 lžičky mleté skořice a cukru Na sirup 340 g cukru krystal 6 lžic medu 340 ml vody
Ráj proměněný v peklo. I Venuši možná kdysi pokrýval oceán
21stoleti.cz
Ráj proměněný v peklo. I Venuši možná kdysi pokrýval oceán
Dnes je Venuše nejžhavější planetou Sluneční soustavy, je dokonce teplejší než k Slunci bližší Merkur. Na jejím povrchu panují teploty kolem 464 °C, atmosféra je více než devadesátkrát hustší než na Z
Slavnostní otevření Panamského průplavu: Američané museli nejdřív porazit moskyty
historyplus.cz
Slavnostní otevření Panamského průplavu: Američané museli nejdřív porazit moskyty
Měla to být sláva se vším všudy. Lavice pro hosty z celého světa však zejí prázdnotou. Cestu nákladní lodi SS Ancon právě otevřeným Panamským průplavem sleduje jen hrstka přítomných. Svět vstoupil do války, lidé proto o jednu z největších staveb v dějinách ztrácejí zájem.   Byla to bída. Když Američané v roce 1904 převzali od
Má první láska je i nadále se mnou
skutecnepribehy.cz
Má první láska je i nadále se mnou
Pokud někdo opravdu miluje, nemůže ho zastavit ani smrt. Moje velká láska nade mnou stále drží ochrannou ruku, i když už tu dávno není. V době dospívání jsem si příliš nevěřila. Patřila jsem k těm neprůbojným, uzavřeným typům. Ve třídě jsem byla spíš za šedou myšku, co sedává sama v koutě. Taková obyčejná holka Nebyla jsem
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Město, které pohlcuje moře: Jak slavný Dunwich mizí pod hladinou
epochaplus.cz
Město, které pohlcuje moře: Jak slavný Dunwich mizí pod hladinou
Na východním pobřeží Anglie leží místo, které vypadá nenápadně. Jen málokdo by dnes hádal, že právě zde kdysi stojí jeden z nejvýznamnějších anglických přístavů. Středověký Dunwich soupeří svým významem s Londýnem, pyšní se kostely, kláštery i rušnými tržišti. Pak se ale příroda obrátí proti němu. Bouře, mořská eroze a postupující pobřeží během několika staletí pohltí
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
epochalnisvet.cz
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
V horké letní noci trpí Robespierre krutými bolestmi. Zmítá se na lůžku a hlavou mu víří kolotoč myšlenek. Když se probere z mdlob, vzpomene si na jednu z pařížských jasnovidek, kterou před lety navštívil. Prorokovala mu tragický osud. Tehdy se jí vysmál. „Robespierre to dotáhne hodně daleko,“ prohlásil o něm jiný významný francouzský revolucionář, Honoré de Mirabeau
Kroky v prázdných chodbách a přízraky v oknech: Nejděsivější domy v Česku budí hrůzu
enigmaplus.cz
Kroky v prázdných chodbách a přízraky v oknech: Nejděsivější domy v Česku budí hrůzu
Nejsou to jen staré pověsti vyprávěné u ohně. Po celé naší republice stojí domy, statky a zámky, které mají pověst míst, kde se zjevují přízraky, ozývají nevysvětlitelné zvuky nebo se dějí podivné jev