Zachránila nás porucha auta

Total
9
Shares

Věříte na strážné anděly? Já až donedávna také ne. Od jednoho nedělního dopoledne jsem však svůj názor na existenci nadpřirozených sil přehodnotila.

Stalo se to před necelými třemi lety na podzim. Dodnes si s mým manželem tu situaci dovedeme vysvětlit pouze jediným způsobem. A sice, že v kritických chvílích, kdy jsme se mohli špatně rozhodnout, nás ochránil nějaký strážný anděl.

Nedělní nákup

Onu neděli jsme, tak jako každý víkend, jeli s Mirkem, mým manželem, na obvyklý velký nedělní nákup. Měli jsme to zavedeno jako tradici už dlouhá léta. Kdysi s námi jezdily i děti, ale poté, co vyrostly, odešly z domu a založily si vlastní rodiny, jsme na to zůstali jen sami dva.

Nešlo otočit volantem

K našemu rituálu patřilo, že k nákupnímu centru jsem řídila já, zpátky manžel. Projížděli jsme obvyklou cestou. Na křižovatce jsem dala blinkr a chtěla odbočit. Najednou to nešlo. Ať jsem točila volantem sebevíc, auto nereagovalo a jelo dál rovně. Mirek se na mě udiveně podíval. Zastavila jsem na nedalekém parkovišti a řekla mu o problémech – že máme zřejmě na voze nějakou poruchu s řízením.

Situace se opakovala

K nákupnímu centru bylo možné odbočit ještě na další křižovatce, takže jsme z toho nedělali vědu. Tedy alespoň do té chvíle, než se i tam situace opakovala! Ani jeden z nás nikdy předtím nic podobného nezažil. Raději jsem zastavila a Mirka pustila za volant.

Byla to opravdu velká záhada

Otočili jsme auto, ale tentokrát pro změnu nešlo odbočit doleva. Opět nás nějaká síla nechtěla k obchodnímu centru pustit, ani na jedné křižovatce. Zkusili jsme to ještě dvakrát, se stejným výsledkem. Nerozuměli jsme tomu, co se děje, a nakonec jsme se raději rozjeli domů, aby se manžel na auto podíval. Žádnou závadu na autu nenašel.

Šokující zpráva

Když však auto prohlížel, volala nám naše známá. Ptala se, jestli jsme slyšeli o té hrozné nehodě několika aut u supermarketu. Oba s manželem nás to šokovalo. Došlo nám totiž, že se ta havárie přihodila právě v době, kdy jsme tam směřovali.

Podívali jsme se s Mirkem na sebe a já vyslovila myšlenku o strážném andělovi. Manžel, i když byl spíš realista, se mnou tentokrát souhlasil. Jiné vysvětlení jsme pro tu událost nenašli.

Chránil nás někdo shora?

Na nákup jsme vyjeli odpoledne a tentokrát jsme odbočili bez problémů. Ta nevysvětlitelná porucha nám možná zachránila život, protože velká nehoda před obchodním centrem si vyžádala i oběti na životech!

Veronika T. (62), střední Čechy

Také se vám může líbit