Kouzlo nešťastné lásky

Total
11
Shares

Prožila jsem krátké, ale silné citové poblouznění, které nemělo šanci na úspěch. A zaplatila jsem za to vysokou cenu!

P rvní nešťastnou lásku jsem prožila na střední škole. Byla jsem strašně moc zamilovaná do jednoho kluka, ale dotyčný o mě nestál. Ten nenaplněný cit ve mně zůstal až do středního věku. Poznala jsem to ve chvíli, kdy jsem poprvé uviděla Aleše.

Synův kamarád

Poté, co začal můj syn Marek chodit na vysokou školu, moc času doma netrávil. Občas si ale přivedl nějakého ze svých nových kamarádů. Aleš byl jedním z nich.

Vzpomínky vyplavaly

Jakmile jsem ho spatřila, skoro se mi zastavil dech. Jako kdyby z oka vypadl mé dávné lásce! Zeptala jsem se ho na příjmení, protože jsem si v prvním okamžiku myslela, že to musí být syn toho kluka ze střední. Tahle myšlenka se ale nepotvrdila. Bylo ovšem jasné, že Aleš si dobře všiml mého zájmu. Aleš se s mým synem docela dost sblížil, a tak jsem ho vídala často.

Zamilovala jsem se

Při jeho návštěvách jsem vždy cítila zvláštní napětí. Musela jsem si přiznat, že jsem se do toho dvaadvacetiletého kluka zamilovala. Marně jsem se snažila s tím citem bojovat. Věděla jsem, že je to nesmysl – bylo mi o více než dvacet let víc a byla jsem vdaná.

Ve slabých chvilkách jsem si namlouvala, že mám přece právo na to, abych ještě prožila něco hezkého, alespoň ve snech, přáních a myšlenkách. Zamilovanost se nedá většinou před objektem naší lásky utajit.

Srdce se mi rozbušilo

Alešovi to muselo být jasné celkem brzy, ale nedával nic najevo. Až jednoho dne šel syn před dům pomoci manželovi něco naložit do auta a my jsme se najednou ocitli v našem bytě sami. Aleš ke mně přistoupil a políbil mě zezadu na krk.

Cítila jsem, jak úplně hořím. Bála jsem se otočit. Slyšela jsem, jak šeptá, jestli bych se s ním někdy setkala. Tiše jsem odpověděla, že ano. Rychle jsem mu napsala na papírek číslo na svůj mobil.

Největší hloupost

Zavolal mi za tři dny, během kterých jsem měla hlavu plnou zmatku. Na jednu stranu jsem po setkání s Alešem toužila, na druhou stranu mi bylo jasné, že si tím zadělávám na velké problémy. Přesto jsem na schůzku šla. A po ní následovaly další. Úplně jsem ztratila rozum.

Nejprve jsme pečlivě vybírali místa, kde se scházet, aby nás nikdo neviděl, většinou na opačném konci města. Pak jsme hledali nějaké prostory, kde bychom spolu mohli být sami. To se nám nedařilo a já udělala to nejhorší, co jsem mohla: pozvala jsem Aleše k nám domů, když byli manžel a syn na fotbale.

Nešťastný okamžik

Důvod pozvání nám byl samozřejmě oběma jasný. Aleš mě začal líbat už na schodech. Bohužel právě ve chvíli, kdy se objevila sousedka, se kterou jsem neměla dobré vztahy! Ta situace mě natolik polekala, že nakonec k ničemu nedošlo.

Aleše jsem tím zklamala a rozzlobila, odcházel naštvaný. Já jsem bojovala s myšlenkou za sousedkou zajít a pokusit se ji poprosit, ať zapomene, co viděla. Nakonec jsem to neudělala.

Následky

Za dva dny se na mě obrátil manžel, že se sousedkou mluvil. Všechno jsem popřela. Poté přišel syn – Aleš mu prý řekl, že jsem se ho pokusila svést. Chtěl vědět, co je na tom pravdy. Nervově jsem to nevydržela, měla jsem z toho všeho hysterický záchvat. Syn i manžel to bohužel brali jako přiznání.

Napětí v rodině se vystupňovalo tak, že do půl roku následoval rozvod. Bydlím dnes sama. Manžel ani syn se mnou nemluví. Vím, že jsem udělala chybu, ale platím za ni až příliš vysokou cenu. A to úplně nejhorší je, že jsem do Aleše dál zamilovaná.

Jana F. (47), jižní Čechy

 

Také se vám může líbit