Domů     Bavili se ponižováním a šikanovai ji
Bavili se ponižováním a šikanovai ji
5 minut čtení

Bydlím na vesnici a v poslední době mám pocit, že do této doby už snad ani nepatřím… Mám vnoučata a přeji si pro ně šťastný život, ale to, co se dnes děje všude kolem, mě děsí.

V televizi i ve zprávách se to kriminálními činy jen hemží, ale přece jen, dokud se vás to nedotkne osobně, neumíte si tu hrůzu úplně představit. Bohužel, mě se teď jedna věc dotkla, protože ublížili mé vnučce.

Napadli ji kamarádi

Jsme velká rodina a všichni pospolu žijeme ve vícegeneračním domě. Každý tak máme své soukromí, ale také jsme si nablízku, když je cokoliv potřeba. Zatím nám to tak vždy klapalo a jsme spolu rádi.

Moje dcera má jedenáctiletou Věrku. Tu teď potkalo velké neštěstí. Její domnělí kamarádi ji opili, zbili a vysvlékli, a to vše si k tomu natáčeli na telefon, aby to potom mohli šířit dál!!!

Má strach

Když jsem se pak dozvěděla z vyprávění dcery, co se osudný večer stalo, hluboce mě to zasáhlo. Na otřesný zážitek, který se dostal i do médií, bude naše malá Věruška zřejmě ještě dlouho vzpomínat.

Zatím stále ještě odmítá chodit do školy nebo vycházet z domu. Přesto je to neobyčejně statečná holčička, která se snaží se svým hrůzným zážitkem bojovat. A to doslova. Doma trénuje u videí box, snad proto, aby se už příště ubránila.

Věřila jim

Přestože si asi, podle psychologa, stále na úplně vše nevzpomíná, dokázala již o svém hrozném zážitku mluvit alespoň s mou dcerou. Pro tu jistě nebylo snadné poslouchat, jak její holčičce nepochopitelně ublížily vlastně také ještě děti!

„Šly jsme s kamarádkou Natálií do vedlejší vesnice, kde jsme se s ostatními potkali na hřišti. Odtud jsme šli rovnou do družstva, kde se vždy všichni schází. A tam se to všechno stalo,“ začala pomalu vyprávět.

Tragický příběh

Do opuštěného areálu ji měla parta jejích vrstevníků z vedlejší vesnice nalákat se slovy, že tam běžně chodí, a dokonce přespávají. Zprvu se prý všichni dobře bavili a povídali si, někteří popíjeli alkohol a všechno se zdálo být v pořádku. Naše jedenáctiletá Věrka si přišla důležitá, že ji mezi sebe vzali starší.

„Pak jsem zakopla o kofolu, načež mě jedna holka chytila a začali mi do krku lít vodku,“ pokračovala ve svém vyprávění matce až po čtrnácti dnech. Bohužel to nebylo zdaleka vše. Svou oběť pak už rozjetá parta bezdůvodně zbila a pak ji vysvlékla.

Zachránila ji jediná dívka

Vše si navíc natáčeli na telefon, a přitom jí sprostě nadávali. Jediné štěstí bylo, že jedna holka se nakonec přece jen vyděsila a zavolala záchranku, která Věrku převezla do nemocnice. „Předtím se ale ještě domluvili, co povědí.

Chtěli se tvářit, že ji v takto zuboženém stavu už našli,“ popisovala mi zdrcená dcera.

Nejvíce nás šokovalo, že naše Věrka celou partu již delší čas znala. Mělo se jednat o její kamarády, včetně hlavní aktérky celého incidentu, šestnáctileté Evy, která navíc bydlela v naší vesnici kousek od nás.

„Na ni se Věrka dokonce těšila nejvíce, protože si myslela, že jsou blízké kamarádky,“ vzlykala dcera s tím, že vnučka se ve starší dívce viděla. „Z policie se k nám dokonce donesly informace, že byl tento útok naplánovaný. Měli si mezi sebou psát, ať ji odvedou tam a tam,“ dodala.

Zradila ji kamarádka

Osudná neděle přitom začala úplně obyčejně. Mladí věděli, že jede Věrka s Natálií za kamarády a kam, a dohodli se, že se vrátí v šest večer vlakem. Když pro ni však na nádraží přišli, zjistili, že do vlaku ani nenasedla.

„Nemohli jsme ji najít, poté nám zavolala policie,“ popisovali rodiče. „Když jsme pak za Věrkou dorazili do nemocnice, hodně jsme se na ni zlobili, že se opila! V jedenácti!“ líčili.

Jenže už v té době po internetu kolovalo video s Věrou, a to se dostalo k jejímu bratranci, který dal celé rodině ihned vědět.

Bylo jasné, že to dcera se zetěm nemohou nechat být, a tak ještě téhož večera zašli na policii vše nahlásit. Ponižující záběry teprve jedenáctileté dívky, které kolovaly po internetu, už ale zastavit nešlo!

Bude se umět bránit

V jejím věku je to opravdu hrůzný zážitek, který ji může poznamenat na celý život, a tak jsme se obrátili o pomoc k psychologovi. Naše Věrka je ale zřejmě silnější, než jsme doufali: „Nemyslím, že by mi psycholog nějak pomohl.

Preferuji sport,“ prohlásila nedávno a od té doby boxuje. Prý se mu chtěla věnovat už dřív, ale rodiče nesouhlasili. Teď má jejich plný souhlas!

Tereza Z. (67), Opava

Předchozí článek
Další článek
Související články
3 minuty čtení
Když mi bylo dvacet, potkala jsem ženu, která se stala mojí druhou rodinou. Nikdy by mě nenapadlo, jak se může pevné přátelství rozplynout. Jmenovala se Jana a poznaly jsme se v práci. Na první pohled jsme byly úplně jiné. Já jsem byla opatrná, všechno jsem si plánovala a dlouho přemýšlela, než jsem něco udělala. Jana byla spontánní, smála se nahlas a dokázala z obyčejného dne udělat malý zážit
5 minut čtení
Život, který jsem budovala přes čtyřicet let, je teď v troskách. Za tuhle prohru si ale mohu sama. To já udělala chybu a pak o ní ještě řekla bratrovi. Ten zařídil zbytek zkázy... Když jsme byli malí, s bratrem Jiřím jsme drželi při sobě za všech okolností. Byl o tři roky starší a odjakživa měl pocit, že mě musí chránit. Vozil mi z města bonbóny, zastával se mě před kluky ze školy a pokaždé stá
2 minuty čtení
Proč já? Nebyla jsem tak ošklivá, abych si nenašla muže. Bohužel, když přišel ten pravý, osud mi ho brzy zase vzal. Vždy ve mně bylo něco jinak. Přitahovala jsem pozornost, aniž bych o to usilovala. Bohužel i tu negativní. Když jsem byla mladá, mužům jsem se líbila, to jsem vnímala. Jenže tehdy jsem s tím asi neuměla tak pracovat. Měla jsem pocit, že mám čas. Lidé se mi smáli Hlavně ženy
3 minuty čtení
Rodiče mě vychovávali přísně. Nesměla jsem nic a nikam, zakázali mi i školní výlet, prý kdovíco se tam může stát. Tak jsem se vzbouřila. Stále si myslím, že to rodiče s přísností přeháněli. Zařekla jsem se, že taková nebudu, že je to příliš, a snažila jsem se u své dcery o jiný přístup, kamarádský, tolerantnější. Domov není vojna. Ale moji rodiče mi z něj vojnu udělali, divím se, že mě ráno tru
4 minuty čtení
Dlouhá léta byla součástí naší rodiny. Trávila s námi víkendy a děti jí říkaly teto. Nenapadlo by mě, že nás celou dobu jen chladnokrevně využívá. Jitku jsem poznala ve škole a bylo z toho hned nerozlučné přátelství. Jenže po studiích se naše cesty rozešly. Odstěhovala jsem se za manželem na druhý konec republiky, zatímco Jitka zůstala v rodném městě. Ze začátku jsme si často psaly, ale postupn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dům, který vypadá jako z jiné planety. Futuristické Solo Houses se staly sídlem seriálového Edenu
iluxus.cz
Dům, který vypadá jako z jiné planety. Futuristické Solo Houses se staly sídlem seriálového Edenu
Na první pohled připomíná kosmickou základnu. Teprve při bližším pohledu je zřejmé, že nejde o filmovou kulisu vytvořenou počítači, ale o skutečnou stavbu ukrytou v divoké krajině španělského regionu
Můžou vám bublinky zničit úsměv?
nejsemsama.cz
Můžou vám bublinky zničit úsměv?
Nic neosvěží během letních veder tak, jako vychlazená perlivá voda. V poslední době se však často mluví o tom, že není úplně bez rizik. Je to pravda, nebo jde jen o fámu? Pojďte se na to s námi podívat. Jednou se říká, že nám prospívá, pak zase že ne a pít bychom ji často neměly.
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
epochanacestach.cz
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
Dolomity umí být dramatické, ale málokde je jejich krása tak snadno dostupná jako v oblasti Madonna di Campiglio. Stačí pár minut v lanovce a ocitnete se mezi skalními věžemi, horskými jezery a nekonečnými výhledy. Přinášíme tipy na osm zážitků, kvůli kterým stojí za to naplánovat si letní dovolenou právě sem. Madonna di Campiglio uhrane každé
V nočních hernách byl Vinklář jako doma
nasehvezdy.cz
V nočních hernách byl Vinklář jako doma
Jako manžel Josef Vinklář (†76) zklamal, jako otec se zase dočkal zklamání on. Byl sice skvělý herec, ale žít s Josefem Vinklářem (†76) nebyl žádný med, o čemž se přesvědčily i jeho slavné manželky
Orientální baklava
tisicereceptu.cz
Orientální baklava
Kus sladké exotiky i u vás doma Suroviny 450 g listového těsta 120 g másla 300 g vlašských ořechů 2 lžičky mleté skořice a cukru Na sirup 340 g cukru krystal 6 lžic medu 340 ml vody
Ráj proměněný v peklo. I Venuši možná kdysi pokrýval oceán
21stoleti.cz
Ráj proměněný v peklo. I Venuši možná kdysi pokrýval oceán
Dnes je Venuše nejžhavější planetou Sluneční soustavy, je dokonce teplejší než k Slunci bližší Merkur. Na jejím povrchu panují teploty kolem 464 °C, atmosféra je více než devadesátkrát hustší než na Z
Slavnostní otevření Panamského průplavu: Američané museli nejdřív porazit moskyty
historyplus.cz
Slavnostní otevření Panamského průplavu: Američané museli nejdřív porazit moskyty
Měla to být sláva se vším všudy. Lavice pro hosty z celého světa však zejí prázdnotou. Cestu nákladní lodi SS Ancon právě otevřeným Panamským průplavem sleduje jen hrstka přítomných. Svět vstoupil do války, lidé proto o jednu z největších staveb v dějinách ztrácejí zájem.   Byla to bída. Když Američané v roce 1904 převzali od
Má první láska je i nadále se mnou
skutecnepribehy.cz
Má první láska je i nadále se mnou
Pokud někdo opravdu miluje, nemůže ho zastavit ani smrt. Moje velká láska nade mnou stále drží ochrannou ruku, i když už tu dávno není. V době dospívání jsem si příliš nevěřila. Patřila jsem k těm neprůbojným, uzavřeným typům. Ve třídě jsem byla spíš za šedou myšku, co sedává sama v koutě. Taková obyčejná holka Nebyla jsem
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Město, které pohlcuje moře: Jak slavný Dunwich mizí pod hladinou
epochaplus.cz
Město, které pohlcuje moře: Jak slavný Dunwich mizí pod hladinou
Na východním pobřeží Anglie leží místo, které vypadá nenápadně. Jen málokdo by dnes hádal, že právě zde kdysi stojí jeden z nejvýznamnějších anglických přístavů. Středověký Dunwich soupeří svým významem s Londýnem, pyšní se kostely, kláštery i rušnými tržišti. Pak se ale příroda obrátí proti němu. Bouře, mořská eroze a postupující pobřeží během několika staletí pohltí
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
epochalnisvet.cz
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
V horké letní noci trpí Robespierre krutými bolestmi. Zmítá se na lůžku a hlavou mu víří kolotoč myšlenek. Když se probere z mdlob, vzpomene si na jednu z pařížských jasnovidek, kterou před lety navštívil. Prorokovala mu tragický osud. Tehdy se jí vysmál. „Robespierre to dotáhne hodně daleko,“ prohlásil o něm jiný významný francouzský revolucionář, Honoré de Mirabeau
Kroky v prázdných chodbách a přízraky v oknech: Nejděsivější domy v Česku budí hrůzu
enigmaplus.cz
Kroky v prázdných chodbách a přízraky v oknech: Nejděsivější domy v Česku budí hrůzu
Nejsou to jen staré pověsti vyprávěné u ohně. Po celé naší republice stojí domy, statky a zámky, které mají pověst míst, kde se zjevují přízraky, ozývají nevysvětlitelné zvuky nebo se dějí podivné jev