Domů     Data úmrtí byla určena
Data úmrtí byla určena

Věděla jsem, že se toho dne stane tragédie. Zabránit jsem tomu nijak nemohla, jen se mít na pozoru a připravit se na nejhorší.

Kolem nás se občas odehrávají podivné věci, kterých si všimneme až tehdy, když si je dáme do souvislostí. A pak se nás zmocní strach. Mně se stal jeden takový neuvěřitelný příběh před několika lety.

Procházka Prahou

Byla jsem tehdy zrovna na výletě v Praze. Procházela jsem se starými uličkami a s nadšením se dívala, co všechno tamní prodejci nabízejí. Šla jsem zrovna kolem jednoho stánku s nejrůznějšími ezoterickými předměty, magickými tyčinkami, talismany a knížkami. Na okamžik jsem se u něj zastavila a prohlížela si, co vše paní prodává.

Povídala, že je kouzelný

Zrak mi spočinul na jednom kalendáři. Neměla jsem v úmyslu jej kupovat, ale ta starší paní, co jí stánek patřil, mi ho skoro vnutila. A já neměla to srdce jí říct ne. A na pohled byl vskutku moc pěkný a zajímavý.

Jednalo se o ručně vyrobený nástěnný kalendář na příští rok. Stařenka o něm tvrdila, že je kouzelný, ale já jsem tomu nepřikládala důležitost. Říkala jsem si, že bych si stejně nějaký musela koupit, a tento se mi líbil.

Na zdi se krásně vyjímal

Uplynulo několik týdnů. Blížil se konec roku a já se těšila, jak si kalendář pověsím doma v předsíni na stěnu. Moc se mi líbil. V tu chvíli jsem ovšem netušila, jakou děsivou tajemnou schopnost v sobě má.

Na kalendáři bylo ve dvou sloupcích všech dvanáct měsíců, co řádek, to jeden týden. Byl hodně veliký, zabral téměř celou stěnu nad botníkem, ale krásně do místnosti zapadal.

Rodinná tragédie

Oslavili jsme příchod nového roku a všechno bylo několik týdnů v pořádků. Koncem ledna ale naši rodinu postihla tragédie. Moji sestřenici srazilo auto, když přecházela silnici. Několik dnů

bojovala o život v nemocnici. Svým zraněním bohužel nakonec podlehla. Byla jsem zdrcená žalem. Až po pohřbu jsem si všimla na kalendáři něčeho zvláštního.

Vybledlé políčko

Datum smrti sestřenice na něm bylo silně vybledlé, skoro se ztrácelo. Všechny ostatní dny byly v pořádku, jen ten jeden, osudový, byl takto zvýrazněn oproti ostatním. Pomyslela jsem si něco o náhodě.

Dnes jsem však přesvědčená, že to datum bylo vybledlé už předtím, než se stalo ono neštěstí. Zabránit bych mu ale stejně nedokázala.

Další znamení

Dalšího data, které se v kalendáři začalo ztrácet, jsem si povšimla včas. Hlavou mi v tu chvíli proletělo, že ta stará paní ze stánku měla asi pravdu.

V ten okamžik mě možné souvislosti jen tak napadly a řekla jsem si, že by bylo zvláštní, kdyby se v onu neděli, která na kalendáři vybledla, zase něco přihodilo. A ono to tak opravdu bylo. Bohužel.

To už není náhoda!

Babička mého manžela, která už byla léta v ústavní péči, toho dne zemřela. Zamrazilo mě, když jsem si pomyslela, že ten kalendář nejspíš předpovídá dny smrti. Řekla jsem o tom manželovi.

Ten mě nejdřív obvinil z příliš bujné fantazie, ale při pohledu na kalendář, visící na stěně, musel uznat, že ta dvě data úmrtí jsou opravdu výrazně slabší než ostatní.

Přepadly mě obavy

Od té doby jsem se na kalendář každý den dívala a pociťovala jsem strach. Několik týdnů bylo vše v pořádku. Proto, jak jsem se na kalendář pravidelně dívala, jsem ale v květnu postřehla, že třicátý den měsíce se začíná vytrácet.

Po několika dnech jsem měla jistotu. Nejradši bych obvolala všechny příbuzné, aby v to osudové datum nikam nechodili a zavřeli se doma. Bála jsem se ale, že by se mi vysmáli.

Zlé tušení se vyplnilo

S manželem jsme se ale domluvili, že si vezmeme dovolenou. Varovala jsem také syna a dceru s jejich rodinami. Jak jsem ale předpokládala, nevěřili mi. Mé zlé tušení se bohužel ukázalo jako správné. Stala se obrovská tragédie. Na školním výletě se v ten předpovězený den utopil náš vnuk.

Sejde z očí…

V bezmocném smutku a zoufalství jsem tajemný kalendář sundala ze stěny a chtěla jsem ho spálit. Nakonec jsem ho ale jen zavřela do skříně, abych se na něj nemusela denně dívat. Stejně jsem to ale se strachem dělala.

Ten rok byl pro naši rodinu opravdu krutý. V létě onemocněla moje teta na rakovinu. Nemoc měla drasticky rychlý průběh. Teta se ztrácela před očima a brzy musela natrvalo do nemocnice.

Největší záhada přišla na konec

Jakmile se začal v kalendáři ztrácet jeden říjnový den, věděla jsem, co se stane. Když zazvonil telefon a já spatřila strýcovo číslo, bylo jasné, co mi chce sdělit, a také mi to potvrdil. Můj příběh má ale ještě tajemný dovětek.

Když jsem se na ten kalendář podívala poté, co skončila jeho platnost, všechna data v něm byla zase v pořádku. Ani jedno nebylo vybledlé. Dodnes netuším, co si o tom mám myslet.

Klára D. (64), Mladá Boleslav

Předchozí článek
Další článek
Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku