Domů     Nepolepšila jsem si
Nepolepšila jsem si
4 minuty čtení

Jako mladá holka jsem se rozešla s prvním přítelem, protože měl strašné jméno. U oltáře jsem si říkala, jestli nebylo lepší než to, co budu nosit!

Svoji první lásku jsem potkala ještě na střední škole na té nejbáječnější brigádě, kterou jsem kdy měla. Ten krásný kluk, jen o tři roky starší než já, byl můj první.

Oba jsme celé léto pracovali v jednom malebném autokempu na jihu Moravy, kde jsme dělali „holky pro všechno“.

Vybral si mě

Myli jsme toalety, sekali trávu nebo pomáhali s přípravou jídla v kiosku. Toužily tam po něm všechny holky, ale on si hned první týden vybral mě. Jak jsem byla šťastná. Věřila jsem, že spolu budeme navždy, a v duchu už plánovala svatbu a tři děti.

Sladká nevědomost

Šíleně jsem se do něj zamilovala. Byl pochopitelně ten nejpřitažlivější, chytrý, s nádherným vysportovaným a opáleným tělem, s uhrančivýma černýma očima a vlnitými vlasy a navrch fantasticky zpíval a válel každý večer na kytaru. Byl hvězdou kempu.

Všichni místní mu říkali „Doši“, což dle mého znělo nesmírně exoticky. Doši byl má první velká láska, bohužel měl dvě zásadní nevýhody. On bydlel ve vsi u kempu a já byla ze 150 km vzdáleného města.

O druhé nevýhodě jsem dlouhou dobu neměla tušení, a škoda, že to tak nemohlo zůstat.

Myslela jsem, že špatně slyším

Měl totiž naprosto příšerné jméno a já se červenala jen při vyslovení jeho příjmení. Jednou jsme vítali nové hosty a z té party se odtrhl jeden kluk, běžel k mé lásce a volal na něj: „Chrudoši, co ty tu děláš, člověče?“ a začali se vítat.

Když se odtrhli, jal se nově příchozí představovat mého partnera ostatním: „To je můj spolužák z průmky Chrudoš Pindík!“ Málem mě odvezli. Úplně se mi udělalo slabo a zírala jsem nevěřícně na objekt mé touhy. Můžete v sedmnácti chodit s někým, kdo se jmenuje Chrudoš Pindík?

Zajímavé bylo, že ač své jméno Chrudoš rozhodně nesděloval na potkání a nechal si od všech říkat přezdívkou, byl na své jméno pravděpodobně zvláštním způsobem hrdý. Když jsme tu historku večer vykládali mé kamarádce, už mi to přišlo dokonce i vtipné. A tak jsme si začali z jeho jména utahovat.

Vzal si jméno své ženy

Zatímco my se smály jako protržené, Chrudoš mohl puknout vzteky a naše báječná letní láska odešla spolu s dobrou náladou. Až mnohem později jsem se náhodou dozvěděla, že si Doši nakonec změnil jméno a po svatbě si vzal raději příjmení své ženy. Nebo ona byla tak chytrá, že nechtěla přijít o lásku jen kvůli příjmení.

Dvoumetrový Tomášek

Se svým manželem jsem se shodou náhod také seznámila v létě a také v kempu. Avšak už ne jako jeho personál. I tento vztah jsem málem ukončila ještě dříve, než skutečně začal, z podobného důvodu, jako vyhasl ten s Chrudošem.

S kamarády jsme jeli na týden do Rakouska. Shodou okolností byla ve stejném kempu ještě jedna česká, velmi sympatická skupina. Už první večer jsme proti sobě hráli volejbal. Mého budoucího muže nešlo přehlédnou a přeslechnout.

Měl dva metry, byl hezký, vtipný, prostě „aaach“. Jenže všichni tomu víc než dvoumetrovému kolosu říkali „Bohoušku“! Asi to mělo být legrační. Trochu jsem doufala, že jde jen o jakousi infantilní přezdívku a ten pěkný kluk se jmenuje jinak. Bohužel, byl to Bohouš, a navíc ne „Novák“ či „Dvořák“.

Představil se a já ztratila řeč

Když mi podával ruku, potutelně se usmíval a pak ze svých dvou metrů zaburácel: „Bohoušek Jebavý, jméno mé.“ Moji kamarádi se smáli a mladý pán Jebavý se bavil taktéž, jen já byla za suchara.

Smála bych se asi taky, kdyby se mi ten kluk tolik nelíbil. Jenže už mi nebylo sedmnáct, ale o osm víc, a tak mě jméno nakonec neodradilo. Přece nepřijdu o lásku! A dobře jsem udělala!

Nový kolega

Manžel je už třicet let pohodový, hodný a vyrovnaný chlap. Jen když k nám do práce nastoupil nový kolega a já manželovi takřka zlomená v pase smíchy řekla, že se onen muž jmenuje Kašpar Vejplach, tak zvážněl:

„Tak se mi zdá, že si na tebe budu muset začít dávat pozor. Moc dobře vím, jakou máš slabost pro muže s podivnými jmény!“ řekl dramaticky a pak se začal smát od ucha k uchu.

Dagmar J. (70), Brno

Související články
3 minuty čtení
Dcera našla toho malého chlupáčka v trávě, a nedala si ho vzít. Bylo to přesně na Velký pátek, a to se prý dějí zázraky. Ten zajíček nám opravdu přinesl štěstí. Když byly naše děti malé, jezdili jsme na Velikonoce k mým rodičům na venkov. Svátky jara tam byly mnohem krásnější a zajímavější, než ve městě. Tam se držely tradice vždycky, zejména běhání s pomlázkou po vsi byla oblíbená zábava mého
3 minuty čtení
Nechtěla jsem ustrnout, i když jsem babička. Tak se jednoho dne stala vnučka mým učitelem. Už vím, že strach byl můj největší nepřítel. Z mobilu, počítače, internetu, sociálních sítí a podobných vymožeností jsem měla hrůzu. Asi jako každý člověk v mém věku. Na straně druhé mě vnitřně štvalo, že si dokážu na mobilu jen vytočit telefonní číslo a stěží napsat SMS zprávu. Při tom podle slov mých vn
2 minuty čtení
Všem v paneláku dělala ze života peklo. Byla bezohledná a sobecká. Tak jsem vzala do ruky po letech housle. Jen jsme se nastěhovali do panelového domu na sídlišti, už vynadala manželovi, že zaparkoval před vchodem. Chtěl si jen z auta vystrčit krabici s nářadím. Ječela na něho jako siréna, že před vchodem je zakázáno parkovat. Jednou si počkala na mě u výtahu a spustila na mě, že ji můj syn nep
3 minuty čtení
Cítila jsem, že je ke mně osud zbytečně nespravedlivý. Myslela jsem, že peníze to spraví, a tak jsem si k nim pomohla. Nečestně a zle. Marta patřila mezi mé nejlepší přítelkyně, aspoň si to myslela. Znali jsme se z práce, ona byla o dost starší, ale celkem jsme si rozuměly. Toho jsem využila o mnoho let později. To už z ní byla vdova s velkým domem a balíkem peněz, co jí zůstaly po manželovi. J
3 minuty čtení
V životě jsem spoléhala jen na sebe. Pomoct druhému v nouzi ale pro mě byla vždy samozřejmostí. Jednou mi za to přišla nečekaná odměna. Tu práci jsem si vybrala už jako malá holčička. U zápisu do první třídy jsem tvrdila, že budu pomáhat starým a nemocným lidem. Toho snu jsem se pak držela a vystudovala zdravotní školu. Většinu života jsem poté pracovala jako pečovatelka a měla svou klientelu s
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželství Perkausové je znovu v ohrožení!
nasehvezdy.cz
Manželství Perkausové je znovu v ohrožení!
Eva Perkausová (32) se nikdy netajila tím, že umí doma pořádně prásknout do stolu a zjednat si pořádek. Jenže i její muž Ivan Hecko (44) je horká hlava a dohadů už je patrně příliš. Vztah jako na h
Artemis II: návrat k Měsíci a otázky, které jsme pořád nevyřešili
21stoleti.cz
Artemis II: návrat k Měsíci a otázky, které jsme pořád nevyřešili
Více než půl století po misi Apollo 17 se lidé znovu vydávají k Měsíci. Program Artemis má vrátit člověka na jeho povrch, ale než k tomu dojde, přichází testovací mise Artemis II. Ta sice nepřistane,
Jednoduchý koktejl s ovocem
tisicereceptu.cz
Jednoduchý koktejl s ovocem
Skvělý a jednoduchý recept, který můžete vařit třeba s dětmi. Suroviny 250 g jahod 4 lžíce bílého jogurtu 100 ml mléka 1 vanilkový cukr Postup Všechny suroviny rozmixujeme a nalijeme do
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
epochanacestach.cz
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
Až do 22. května 2026 se v pražském PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná výstava Titanic – The Artifact Exhibition, která představuje stovky originálních artefaktů vyzvednutých z vraku legendární lodi. Díky autentickým exponátům a silným lidským příběhům zažijete historii Titaniku, legendárního parníku, který se v roce 1912 (15. 4. ve 2:20) potopil ke dnu Atlantiku.
Řecký král Alexandr I. umírá. Kousla ho totiž opice!
epochaplus.cz
Řecký král Alexandr I. umírá. Kousla ho totiž opice!
Zní to jako černý humor z dějin. Král neumírá jako hrdina ve válce, za jeho smrt může opice. Jenže příběh Alexandra I. Řeckého není vymyšlený. Je to jeden z nejpodivnějších a zároveň nejlépe doložených momentů moderní historie, kdy drobná nehoda spustí řetězec událostí s fatálními následky. Píše se říjen 1920 a mladý král Alexandr I.
Hrála jsem zlé sousedce na nervy parádní serenádu
skutecnepribehy.cz
Hrála jsem zlé sousedce na nervy parádní serenádu
Všem v paneláku dělala ze života peklo. Byla bezohledná a sobecká. Tak jsem vzala do ruky po letech housle. Jen jsme se nastěhovali do panelového domu na sídlišti, už vynadala manželovi, že zaparkoval před vchodem. Chtěl si jen z auta vystrčit krabici s nářadím. Ječela na něho jako siréna, že před vchodem je zakázáno parkovat. Jednou si počkala na
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Co všechno symbolizuje vejce? Má téměř magickou moc
enigmaplus.cz
Co všechno symbolizuje vejce? Má téměř magickou moc
Na první pohled obyčejné vejce. Křehká skořápka, hladký tvar, nic víc. A přece se právě v něm po tisíciletí skrývá jeden z nejstarších symbolů lidstva, zárodek života, tajemství zrození i příslib věčn
Prskavkami Jakub I. oslavil svoje přežití
historyplus.cz
Prskavkami Jakub I. oslavil svoje přežití
Pokouší se zkrotit oheň. Kallinikos z Heliopole pracuje na strašlivé zbrani, která má ničit nepřátelské lodě, a to i pod vodou! Jenže jeho experimenty se trochu zvrtnou. Místo speciální tekuté „bomby“ řecký architekt vynalezne prskající směs, ze které dnes mají radost děti i jejich rodiče.   S „výbušnou hlínou“ – směsí síry, ledku a dřevěného
Kalkulačka jako umělecký objekt: Casio S100X-JC1-U spojuje technologii s tradicí
iluxus.cz
Kalkulačka jako umělecký objekt: Casio S100X-JC1-U spojuje technologii s tradicí
Na první pohled jde o obyčejnou kalkulačku. Model Casio S100X-JC1-U však tento stereotyp zcela bourá a posouvá jej do sféry luxusních objektů. Vznikl jako vrchol řady S100X a představuje spojení preci
Na barvách nešetřete
epochalnisvet.cz
Na barvách nešetřete
Podle odborníků děláme během malování několik chyb. Tou hlavní je, že okraje a rohy se liší od zbytku stěny. Jak tóny sladit?   Sice se traduje, že dnešní moderní barvy kocoury nedělají, ale není to tak úplně pravda. Hodně záleží na tom, jak velkou plochu malujete. Ty větší jsou na šmouhy náchylnější. Při bližším pohledu
Jste jako popelnice? Srovnejte roztažený žaludek do latě!
nejsemsama.cz
Jste jako popelnice? Srovnejte roztažený žaludek do latě!
Trápí vás hlad, který nemůžete utišit? Nejdřív si dáte večeři, pak něco sladkého, a když dojdou cukrovinky, přijdou na řadu brambůrky? Zbavte se přejídání! Co způsobuje, že máte stále hlad? Je to způsobeno tím, že většina nezdravých pochutin způsobí rychlý nárůst krevního cukru a to vede k neustálému pocitu hladu. Nejhorší jsou sladkosti, tučná jídla a alkohol. Tělo funguje