Fotografie ukázala tragickou smrt!

Total
1
Shares

Dodnes nevím, jak se to mohlo stát. Na vyvolané svatební fotce měl ženich místo svého obličeje jen holou lebku!

Tento příběh se stal už někdy v minulosti, ale umí vystrašit dodnes. Kdysi mi ho vykládal jeden vzdálený bratranec. Jeho kamarád pracoval jako fotograf společenských událostí. Byl v tomhle směru hodně žádaný, lidé si ho zvali na svatby i na pohřby. A právě při focení jedné svatby se mu stala děsivá věc, na kterou nikdy nikdo nenašel odpověď.

Den naplněný láskou a štěstím

Celé se to odehrálo v době, kdy ještě nebyly digitální fotoaparáty a fotky se vyvolávaly klasickým způsobem. Dotyčný fotograf pořídil snímky jednoho šťastného páru středního věku. Pro každého z té dvojice se jednalo o druhé manželství.

Byli to sympatičtí a milí lidé. Celá svatba se odehrávala v příjemném, přátelském duchu, k ničemu podivnému nedošlo ani při samotném obřadu, ani během následující hostiny.

Hrůzostrašný úkaz

Fotograf odjel domů a hned následující den začal vyvolávat fotografie. Při vyvolání jedné z fotek se ho zmocnila panika. Nechtěl věřit tomu, co vidí. Ženich měl totiž místo hlavy pouze lebku. Nevypadalo to, že by došlo k nějaké technické chybě nebo kazu. Nechal vyvolanou fotografii uschnout a pak se stala další podivná věc.

Zemřel v plamenech

Jak byla fotografie zavěšená na šňůře, tak se náhle sama od sebe vzňala. Fotograf ji pak vyvolal znovu, tentokrát už vypadala úplně normálně. O tom záhadném jevu se nikomu nezmínil. Dva měsíce poté však došlo k nečekané a tragické události. Ženich z té uvedené svatby měl smrtelnou autonehodu.

Zemřel krutým způsobem. Auto, které řídil, se obrátilo na střechu a ocitlo se v plamenech. Ten muž uhořel zaživa, byli u toho svědci, kteří ho nedokázali dostat včas ven.

Všem řekl, co viděl

Když se to fotograf dozvěděl, zmocnily se ho strašné výčitky svědomí. Rozhodl se, že všem poví, co se mu přihodilo při vyvolávání svatebních snímků. Vdově se omlouval za to, že je nevaroval. Většina lidí si však myslela, že mu v hlavě trochu přeskočilo nebo že si vymýšlí, aby se stal zajímavým.

Kompletně změnil svůj život

Fotografovi však nedal neklid v duši spát. Vyčítal si, že ta lebka, kterou viděl na shořelé fotce, byla nějakým varovným znamením a on ho nepředal dál. Nakonec to došlo tak daleko, že dokonce se svojí profesí nadobro skončil. Nějakou dobu fotografoval ještě krajinu a zvířata, ale pak od toho opustil úplně a začal pracovat jako knihovník.

Nevím, nakolik je ten příběh, který mi bratranec vyprávěl, úplně pravdivý, ale na rodinných setkáních, když už má každý něco upito, ho musím často vyprávět.

Veronika B. (58), Mariánské Lázně

Také se vám může líbit