Na romantický pobyt v Krkonoších jsme se s manželem dlouho těšili. Moc klidná dovolená to však nebyla. Hotelem bloudil duch zabité ženy.

K desetiletému výroční svatby jsme si s manželem Bořkem nadělili dárek v podobě pětidenního pobytu ve wellness hotelu v Krkonoších. Měla jsem to prostředí moc ráda, protože jsem tam vyrůstala. Do našeho hotýlku jsme dojeli krátce před šestou, zrovna, když se začínala podávat večeře. Menu bylo výborné a náš pokoj vypadal také moc pěkně. S Bořkem jsme byli nadšení. Všechno se zdálo být perfektní a nic nenasvědčovalo tomu, že by nás měla čekat jedna z nestrašlivějších nočních můr v životě.

Rány na dveře

Hned první noc mě probudily nějaké rány, jakoby někdo bušil na dveře. Posadila jsem se na posteli a našpicovala uši. Z chodby se ozýval jakýsi opilecký křik, patřil muži. Očividně si ve svém stavu spletl pokoj a teď se dobýval do toho našeho. Rány byly tak prudké, až jsem dostala strach, že ty dveře snad vylomí. Manžel si vzal před ulehnutím prášky na spaní, takže ho ten hluk ani mé třesení z hlubokého spánku neprobudily.

Utíkala jsem chodbou

Nakonec už jsem to nevydržela a vstala jsem. Oblékla jsem si župan a šla jsem otevřít. Chtěla jsem říct muži něco pěkně od plic, ale když jsem dveře otevřela, zůstala jsem s hrůzou v očích, neschopná jediného slova, stát na místě. Muž byl jak hrom, velice opilý a hrubý. A v ruce držel nůž. Nevím, co mě to napadlo, ale dveře od pokoje jsem zavřela a vyběhla jsem na chodbu. Křičela jsem jako na lesy o pomoc a modlila se, aby to někdo uslyšel a vylezl z pokoje.

Obraz v zrcadle

V panické hrůze jsem utíkala až ke schodišti. Běžela jsem rychle, noha se mi podvrtla a já upadla. Muž mě dohonil a užuž to vypadalo, že do mě zabodne nůž, když vtom mě pustil, přestal mi nadávat a nůž upustil na zem. Nechápala jsem, co se stalo. Doběhla jsem do mezipatra a podívala jsem se do zrcadla, které tam viselo. Jenže jsem v něm neviděla samu sebe, ale tvář mladé ženy. Několik vteřin jsme se jedna druhé dívaly do očí a pak jsem došla až k zrcadlu. Ve tváři té ženy jsem cítila přátelství i velkou prosbu. Sotva se držela na nohou, vypadalo to, že každou chvíli omdlí. Slabě šeptala, snažila jsem se špicovat uši a odezírat z jejích rtů, když mnou kdosi silně zatřásl.

Dávná tragédie

Manžel mnou lomcoval na posteli. Kde to jsem, bylo první, co mi problesklo hlavou. Nemohla jsem se zorientovat. Sen byl tak živý. Manžel mi pak pověděl, že jsem se prý celá třásla a křičela jsem ze spaní. Druhý den jsem o svém nočním zážitku pověděla majiteli hotelu. Kupodivu nebyl mým snem vůbec zaskočen. Nebyla jsem totiž první, komu se něco podobného zdálo. Kdysi dávno tu prý došlo k tragédii – žárlivý manžel ubodal svoji ženu, když ji přistihl s milencem. Povídá se, že duše té ženy dodnes nenašla klid a bloudí po chodbách hotelu.

Karolína H. (54), Bechyně

Také se vám může líbit