Vnučka mi věnovala magický prsten

Total
0
Shares

Ten šperk našla na tržišti na dovolené v Řecku a doslova ji uhranul. Od chvíle, kdy mi jej darovala, se začaly dít zázraky.

K této příhodě došlo v době, kdy mi bylo pětašedesát let a manžel mě nečekaně opustil. Dostal mozkovou mrtvici a už se neprobral. Zůstala jsem sama v prázdném třípokojovém bytě se spoustou vzpomínek. A aby toho nebylo málo, přišla jsem i o zaměstnání. Najednou jsem byla po pětatřiceti letech poctivé práce v jedné firmě přebytečná. Starosti jsem měla také s mladším synem, který bojoval se závislostí na alkoholu a automatech. Bylo toho na mě moc, jak psychicky, tak fyzicky, až jsem z toho onemocněla.

Suvenýr z dovolené

Ve chvíli, kdy mi bylo nejhůře, jela moje vnučka Aneta se svým snoubencem Mirkem na dovolenou do Řecka. A jako z každé své cesty, i odtud mi přivezla dárek. Byl to prstýnek se zasazeným modrým kamínkem. Nikdy jsem si na šperky příliš nepotrpěla, vnučka to věděla, ale přesto mi ho koupila. Na tržišti si ji prý vyhlídla jakási stará žena a podivný šperk jí doslova vnutila. A ona jí zkrátka nedokázala říct ne.

Vrátily se mi síly

Od chvíle, co jsem si prstýnek navlékla, se začaly dít doslova zázraky. Najednou mi začaly přibývat síly a můj zdravotní stav se začal lepšit. Mladší syn si našel přítelkyni, která se mu stala oporou v boji se závislostmi. Život mi zase připadal krásný. Když matka vidí své děti v pohodě, je to ta nejlepší léčba na světě.

Štěstí mi šlo naproti

Cítila jsem takový příliv energie, že se to začalo projevovat i na mé aktivitě a vzhledu. Byla jsem najednou zase sebevědomá žena, která se rozhodla bojovat s osudem. I navzdory svému věku jsem vyrazila na pohovory na různé brigády a brzy se na mě usmálo štěstí i v tomhle směru. Paní v knihovně si měla vzala na výpomoc. Peněz jsem si sice mnoho nevydělala, ale byla jsem součástí skvělého kolektivu a navíc jsem byla v prostředí knih, které mám celý život tak moc ráda. Byla jsem tak šťastná, až jsem si říkala, jestli snad nejsem pod nějakou magickou ochranou.

Vzácný amulet

A nejspíš to tak skutečně bylo. Jednou jsme u nás v knihovně pořádali besedu jistého šamana, kterému jsem se svěřila se svou zkušeností a pověděla jsem mu i o „zázracích“, které mě potkaly. Muž si se zájmem prstýnek prohlídl. Po chvíli zkoumání mě ujistil, že to bude skutečně mocný amulet. Aby mi ale vydržel a kámen zasazený v prstenu jednou nepraskl, musím se prý o něj dobře starat. Omývat jej, nabíjet na sluníčku a podobně.

Věřím v jeho moc

Prsten jsem nakonec uložila do sametového pouzdra, které jsem koupila, a každý večer před spaním se na něj dívám, jak si tam v tichosti odpočívá, protože jednou určitě opět přijde chvíle, kdy jeho moc budu potřebovat já nebo moji blízcí.

Eliška P. (70), Přerov

Také se vám může líbit