Domů     Děsivé klepání z hrobu
Děsivé klepání z hrobu

Míváte někdy na hřbitově tísnivý pocit? Možná ho začnete mít, až si přečtete, jakou hrůzu jsem na tomto místě prožila já!

Můj manžel mi nečekaně zemřel na infarkt před sedmi lety. Byl mojí životní láskou. Potkali jsme se na vysoké škole a hned na prvním rande jsme se do sebe zamilovali. Ani ne rok nato mě požádal o roku a vzali jsme se.

Vychovali jsme spolu tři děti a prožili krásných a šťastných čtyřicet jedna let.

Podívání nad hrobem

Když Rudolf odešel, nového partnera jsem už ve svých šedesáti letech nehledala. Soustředila jsem se na to, že budu pomáhat dětem s jejich rodinami. Na hrob svého milovaného muže jsem pravidelně chodila zapálit svíčku a zanést čerstvé květiny.

Vyprávěla jsem mu o svém životě a životě našich dětí a vnoučat, jako by byl stále naživu. Jednoho zimního večera před necelým rokem jsem ale na hřbitově prožila opravdu hrůzostrašné chvíle.

Zapomenutá kabelka

Bylo už pozdě, dávno spadla tma, když jsem se vracela z návštěvy manželova hrobu. Vždy jsem tam dlouho stála a vzpomínala na všechno krásné, co jsme spolu prožili. Tentokrát jsem se ale nejspíš zasnila až moc. Zapomněla jsem totiž na hřbitově kabelku. Uvědomila jsem si to až v polovině zpáteční cesty.

Náhrobní deska se rozsvítila

Hřbitov ležel na kraji městečka, dost vzdálený od posledního domu. Já jsem ale měla vždycky pro strach uděláno. Vrátit jsem se stejně musela, protože jsem v kabelce měla i doklady a peníze. Jen jsem doufala, že je tam někdo už neobjevil a nepřivlastnil si je.

Spoléhala jsem ale na to, že takhle pozdě k večeru už ke hrobům nikdo nechodí. Věděla jsem, že branka od hřbitovních dveří zůstává na noc nezamčená. Proto nebyl problém vstoupit opět mezi příbytky mrtvých a dojít k manželovu hrobu.

Kabelka tam naštěstí neporušená ležela. Zvedla jsem ji a chtěla odejít, a vtom se to stalo – z náhrobní desky zasvítil nápis!

Nohy mi zkameněly

Pak jsem zaslechla podivné duté zvuky, připomínající klepání. Mráz mi přejel po těle. Rozhlédla jsem se, jestli se mi to nezdá a jestli jsem na hřbitově sama. Po malé chvilce se zvuky ozvaly znovu. Vycházely z jednoho z vedlejších hrobů.

Vytřeštěně jsem se dívala na černou náhrobní desku. Roztřásla jsem se ještě víc, když jsem spatřila, jak se jeden z nápisů začal zvýrazňovat a po chvilce doslova zářil do okolní tmy. Chtěla jsem se dát na útěk, ale nedokázala jsem se pohnout z místa.

Jasně jsem viděla jméno, datum narození a datum úmrtí. Moje hrůza se ještě znásobila, když mi došlo, že jde o nějakého starého muže, který zemřel před měsícem.

Ochromil mě strach

Ozvalo se další klepání a já v panice vykřikla. V duchu už jsem si představovala, jak se odklopí na hrobu deska a odtud vyleze pohřbený stařec. Chtěla jsem rychle utíkat pryč, ale tělo mě vůbec neposlouchalo.

Jen jsem tam stála a čekala, až k něčemu příšernému dojde. Věděla jsem, že jsem tam opravdu sama a nikdo mi nepomůže.

Všechno se náhle utišilo

Děsivé klepání bylo stále hlasitější a častější. Celý ten zážitek trval asi jen několik minut, ale mně to připadalo jako celá věčnost. Pak klepání ustalo a spolu s ním přestal zářit i nápis na náhrobní desce.

Na chvilku se mi zdálo, že slyším nějaké kroky a v tu chvíli se můj pocit strachu vystupňoval na maximum. Popadla jsem kabelku, a co nejrychleji jsem se ze hřbitova vzdalovala!

Svěřila jsem se synovi

Celou noc jsem skoro nezamhouřila oka. Pořád jsem musela myslet na to, co jsem na hřbitově prožila. Druhý den jsem o prožité hrůze vyprávěla synovi, o dcerách jsem věděla, že by mi nevěřily.

Syn se na mě také díval poněkud nevěřícně, ale pak se nabídl, že mě na hřbitov příště doprovodí. Byla jsem mu za jeho vstřícnost vděčná.

Čekalo nás překvapení

Vydali jsme se tam za dva dny, ještě odpoledne za světla. Jak jsme vstoupili na hřbitov, musela jsem se syna chytit za ruku. Vnímal, jak se celá třesu. Netušila jsem v tu chvíli, že můj zážitek bude mít ještě mrazivé pokračování.

Jak jsme došli k hrobu, ze kterého jsem předevčírem slyšela klepání, všimla jsem si jedné změny. Ten nápis, který zářil do tmy, tam vůbec nebyl! Syn si o tom všem asi myslel své, ale byl taktní a nic neříkal.

Za tmy na hřbitov už nechodím

Dodnes nevím, jak si to mám všechno vysvětlit. Raději jsem nepátrala po tom, kdo a kdy tam byl pohřbený. K manželovu hrobu dál pravidelně chodím, ale pouze za bílého dne. Po setmění by mě tam už nikdo nedostal.

Při každé návštěvě si ovšem na strašidelné chvíle vzpomenu a vždy mi po zádech přeběhne nepříjemné mrazení.

Ladislava O. (69), Havlíčkův Brod

Předchozí článek
Další článek
Související články
22.7.2024
Nevysvětlitelná událost se opakovala třikrát po sobě. Bála jsem se, že v domě straší, ale tajemné síly neměly v úmyslu mi ublížit. noha lidem se během jejich života stane něco, co zní neuvěřitelně a tajemně. Něco, co zkrátka nemá žádné rozumové vysvětlení. Já k nim také patřím, i když můj příběh se odehrál už před dávnými lety. Tenkrát mi bylo o čtyřicet let méně, měla jsem krátce po maturitě a
21.7.2024
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali. Své stromy chránili Poté, co se jim l
21.7.2024
Po nastěhování do strýcova bytu jsem se rozhodla vymalovat. Sundala jsem ze zdi strýcův obraz. Tu noc mě vzbudilo mlaskání. Miloš byl nejlepší strýc pod sluncem. Už odmala jsem k němu velmi vzhlížela. Byla s ním neskutečná sranda. Nikdy na něj nezapomenu. Milovník motorek Mamka byla ze tří sourozenců ta nejstarší. Prostřední byl Miloš a nejmladší Lenka. Já měla vztah jen se strýčkem. Ve v
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na