Domů     Přistihla jsem manžela při nevěře
Přistihla jsem manžela při nevěře

Strašný pohled se mi naskytl při nečekaném příchodu ze zaměstnání. Manžel jen v letních trenkách vycházel celý zpocený ze sousedčina bytu!

Měla jsem toho právě dost. Už dlouho jsem podezírala manžela z nevěry, a nyní jsem viděla na vlastní oči, že právem. Dosud jsem doufala, že vše je jen výmysl mojí bujné fantazie. Vracela jsem z práce o dvě hodiny dřív.

Šéf odletěl na svoji už několikátou dovolenou, a my, jeho podřízení, prostě utekli. Proč ne, nikdo nás nehlídal! Prostě, kocour nebyl doma a myši měly pré.

Chystala jsme se vše napravit

Cestou jsem v povznesené náladě nakoupila samé lahůdky a těšila se, jak s manželem strávím hezké odpoledne. Už delší dobu nám to moc neklapalo. Ne, že bychom se nějak hádali. Ale i ty hádky by byly asi lepší, než to věčné mlčení.

Přestali jsme spolu komunikovat. Naše rozhovory se omezily jen na moje dotazy, co mám uvařit a upéct. Manželovy otázky zas cílily k našim dospělým dětem. „Volala ti dcera? Jak se má?“ ptal se, jakoby sám neměl telefon a nemohl jí zavolat.

Dokázal mě prostě naštvat i obyčejnou nevinnou otázkou. Vždycky jsem na něho vyjela a potom mě to mrzelo. „Zbytečně si kazím manželství!“ napomínala jsme se v duchu, ale nebylo to nic platné. Nedokázala jsem se ovládnout! Tentokrát jsme si umínila, že vše změním.

Stál na chodbě skoro nahý

V tašce jsem nesla luxusní obložené chlebíčky s lososem, které měl manžel nejraději. A také kachní stehýnka, která jsme se chystala upéct k večeři jen se zeleninkou. Lahev červeného a vítězství bude moje!

Radostně jsem pospíchala po schodech k našemu bytu, když jsem zaslechla nějaký šepot. Zněl divně, tak tajemně! Zpomalila jsem a opatrně stoupala schod po schodu. Když jsem vykoukla zpoza zábradlí, nevěřila jsem svým očím.

Můj manžel, Milan, vycházel ze dveří sousedčina bytu! Vlastně stál na jejím prahu, obličejem otočený k ní, ke mně zády. Holými zády! Na sobě měl jen takové lehké kraťasy, letní trenky. Byl celý upocený, skoro bych řekla, že mokrý. Něco jí špital.

Připadalo mi, že pospíchá. „Bojí se, že přijdu a přistihnu ho. To proto tak spěchá!“ pomyslela jsem si a pokračovala v pozorování těch dvou podrazáků.

Moc se neoblékla

Sousedka se na to miliskování také pěkně vyšňořila. Vzala si jen tričko, z kterého jí prosvítalo úplně všechno. Spodní prádlo neměla. Její vnady, které ji kdysi narostly do obřích rozměrů, nyní klesaly smutně k pasu.

Moc hezký pohled to nebyl, ale chlapi mají někdy nevyzpytatelný vkus. O tom jsem věděla svoje z fabriky, kde jsem pracovala skoro celý svůj život. Často se tam udály věci, nad kterými zůstal rozum stát.

Třeba když můj kolega opustil po dvaceti letech krásnou manželku a vyměnil ji za úplnou šeredu starší o deset let. Nebo když si šéf, jen tak, pořídil v pětašedesáti miminko, se svojí devatenáctiletou asistentkou. Vždyť ona sama byla ještě skoro kojenec!

No, a teď se jedna z těch podivně nepochopitelných situací, stala mně. Koukala jsem na manžela, jak cvrliká s oplácanou sousedkou a polykala slzy. Viděla jsem dost!

Utekla jsem ke kamarádce

Nechtělo se mi tropit scény, ponižovat se nebo dokonce se poprat. Mohla jsem té čarodějnici pořádně pocuchat účes, porvat jsem dokázala. Vyrostla jsem s dvěma staršími bratry! S těmi jsme se něco nevyváděli! Já ale byla zdeptaná. Zklamaná, otrávená a zrazená.

Musela jsme uznat porážku! Mlčky jsem si otevřela, sbalila kufr a odešla. Manžel si mého odchodu vůbec nevšimnul. Zíral jako uhranutý na televizi, ani se nepřevlékl. Přespala jsem u kamarádky, která mi hned ráno oznámila, jaká je po mě sháňka.

„Ten tvůj Romeo mi volal snad desetkrát, prý se ti nemůže dovolat!“ vyčítala mi a já jí mlčky ukázala vypnutý telefon. Byly na něm nepřijaté hovory od dcery i syna, obou vnoučat i od manžela.

Neměla jsem chuť mluvit s nikým, natož s ním, nevěrníkem jedním falešným! Zalezla jsem do postele a koukala do zdi. Netušila jsem, co bude dál. Kde budu bydlet a jak vše vyřeším. Nevěděla jsem, jak podat žádost o rozvod nebo jak se soudit o majetek.

Dostal pořádnou facku

„Vždyť dohromady nic nemáte, tak jaképak soudy?“ smála se mým steskům kamarádka a hned mě ujistila, že u ní mohu být, jak dlouho budu chtít. Byla sama a tak se jí nějaká ta koruna za pronájem hodila. Musela bych jí ale peníze vnutit, nic nechtěla!

K večeru, když mě přiměla jít společně na nákupy, zazvonil u dveří manžel. „Co se děje? Co ti to zase přelítlo přes nos?“ vyjel na mě a já mu bez rozmýšlení odpověděla velkou fackou. Samotnou mě to překvapilo! Chytil se za tvář a koukal na mě nevěřícně.

Jako bych se zbláznila! „Nezapírej, vím všechno!“ zařvala jsem na něho a chystala se k dalšímu úderu. Fackování se mi náramně zalíbilo! Vztek byl lepší než ponížení! Pěkná facka zas lepší, než být za chudinku.

Bylo to jinak

Milan mě chytil za ruku a zkroutil mi ji za zády. Chvíli to vypadalo, že se chce prát, ale on mě jen zpacifikoval, abych přestala vyvádět. Chtěl vysvětlení! Tak jsem mu všechno řekla. Jak jsem ho přistihla přímo při činu! Chvíli mlčel a přemýšlel.

Potom se rozesmál. Bylo na mně, abych se divila. Co je na takové tragédii k smíchu? On se smál, ani mluvit nemohl. Kamarádka mu přinesla sklenici vody, aby se ten blázen uklidnil. Potom mi vylíčil, co jsem viděla:

„Ta ženská odnaproti pro mě přiběhla, že ji praskla hadice od pračky a voda stříká po celé koupelně. Zrovna jsem měl rozkoukaný zápas, tak jsem jen vyskočil z křesla a vodu zastavil! Pospíchal jsem zpět, abych nepřišel o gól.

Na prahu jsem jen rychle vysvětloval, co má dělat a jakou hadici jít koupit! To je všechno, ty detektive! A proč ses nezeptala hned? Mohla jsem ti to vysvětlit a ona taky. To nechápu…“ přiznal a já mu nedokázala odpovědět.

Nevím, zda mi lhal

Musela bych přiznat, že jsem ho podezírala dlouho. A to jsem nechtěla. Mohl by tím být ještě polichocen! Že o něho stojím, přestože je tak protivný morous. Ale ani tak jsem mu moc nevěřila. Může existovat taková souhra náhod? Nevymyslel si to všechno?

Nedělá ze mě důvěřivou hlupačku? Kamarádka si asi mých pochyb všimla. Dloubla mě rukou do zad a zatvářila se výhrůžně! Přísně! Jako že mu prostě věřit musím! A tak jsem uvěřila. Ale jen trochu. Z práce chodím dřív a manžela kontroluji na každém kroku.

O omluvě si ale může nechat jen zdát. Alespoň viděl, čeho všeho jsem schopná, a co dokážu, když se rozčílím!

Libuše M. (59), Ústí nad Labem

reklama
Související články
22.2.2024
Narodila jsem se rodičům až po čtyřicítce. Dnes se to možná zdá normální, ale tehdy bývali lidé v tomto věku mnohdy už prarodiči. Byla jsem vytoužené dítě, protože po smrti mého bratra nemohla moje máma dlouho přijít do jiného stavu. Po té tragické události na tom byla psychicky velmi dlouho špatně. Když jsem se narodila já, byl to pro ně nový a šťastný start. A tak mě rozmazlovali. Nejenže jse
22.2.2024
Poznaly jsme se, když se Jitka přistěhovala k nám do města a učitelka ve škole ji posadila vedle mě. Bylo nám dvanáct a brzy jsme se staly nejlepšími kamarádkami. Po základce jsme se obě dostaly na střední ekonomku. Teprve pak se naše cesty rozdělily. Jitka se brzy vdala a já odešla do Prahy na vysokou. Léta ubíhala, vdala jsem se a dlouho zůstávala doma s dětmi. Pak přišel rozvod a já se musel
21.2.2024
Když jsem zjistila, jaký Petr je, rozešla jsem se s ním. Řekla jsem si, že mi nestojí za to, abych kvůli němu uronila byť jen jednu slzu. Můj ex přítel nebyl moc dobrý člověk. Bohužel jsem to zjistila až po dvou letech. Přesně tak dlouho mi trvalo, než jsem sundala růžové brýle. Dva roky jsem byla zamilovaná a nevšímala si varovných signálů, neposlouchala jsem okolí. Viděla jsem jenom svého pří
21.2.2024
Manžel od nás odešel, když byla naše dcera Eliška ještě malá. Nechtěla, abychom zůstaly samy, a tak si usmyslela, že mi najde ženicha. Dcera mi zhruba od svých sedmi let dohazovala nápadníky. Asi to zní jako legrácka, ale pro mě to byl horor. Jsem nesmělá, kdyby moje holčička zdědila mou povahu, ani ve snu by ji nenapadlo zásobovat mě potenciálními ženichy. Naplňovalo mě hrůzou, když jsem uslyš
20.2.2024
Hrála jsem komedii, abych na sebe upoutala pozornost a vzbudila lítost. A hlavně se vyhnula práci. V kolegyni Jindřišce jsem našla dokonalou oběť. Už jako dítě jsem dokázala pěkně simulovat, abych se vyhnula svým povinnostem. Měla jsem na to talent. Pochopila jsem, že jen tak se mi dostane zasloužené pozornosti rodičů. Posléze jsem se naučila manipulovat s city svých učitelů a poté i nadřízenýc
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Matka ji prodala za pár stovek!
nasehvezdy.cz
Matka ji prodala za pár stovek!
Herečka Demi Moore (61) patří mezi největší sexsymboly filmového plátna. Toho už si ale kdysi všimla její matka, a jako dítě ji prodala na sex! Bylo jí 15 let, když se vrátila jednoho večera domů a
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz
Nekynuté lívance
Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do pečiva špetku soli 2 velká vejce 2 lžíce rozpuštěného másla máslo na smažení K podávání zakysanou smetanu, drobné ovoce (jahody, borůvky,
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
epochaplus.cz
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé