Domů     Přistihla jsem manžela při nevěře
Přistihla jsem manžela při nevěře

Strašný pohled se mi naskytl při nečekaném příchodu ze zaměstnání. Manžel jen v letních trenkách vycházel celý zpocený ze sousedčina bytu!

Měla jsem toho právě dost. Už dlouho jsem podezírala manžela z nevěry, a nyní jsem viděla na vlastní oči, že právem. Dosud jsem doufala, že vše je jen výmysl mojí bujné fantazie. Vracela jsem z práce o dvě hodiny dřív.

Šéf odletěl na svoji už několikátou dovolenou, a my, jeho podřízení, prostě utekli. Proč ne, nikdo nás nehlídal! Prostě, kocour nebyl doma a myši měly pré.

Chystala jsme se vše napravit

Cestou jsem v povznesené náladě nakoupila samé lahůdky a těšila se, jak s manželem strávím hezké odpoledne. Už delší dobu nám to moc neklapalo. Ne, že bychom se nějak hádali. Ale i ty hádky by byly asi lepší, než to věčné mlčení.

Přestali jsme spolu komunikovat. Naše rozhovory se omezily jen na moje dotazy, co mám uvařit a upéct. Manželovy otázky zas cílily k našim dospělým dětem. „Volala ti dcera? Jak se má?“ ptal se, jakoby sám neměl telefon a nemohl jí zavolat.

Dokázal mě prostě naštvat i obyčejnou nevinnou otázkou. Vždycky jsem na něho vyjela a potom mě to mrzelo. „Zbytečně si kazím manželství!“ napomínala jsme se v duchu, ale nebylo to nic platné. Nedokázala jsem se ovládnout! Tentokrát jsme si umínila, že vše změním.

Stál na chodbě skoro nahý

V tašce jsem nesla luxusní obložené chlebíčky s lososem, které měl manžel nejraději. A také kachní stehýnka, která jsme se chystala upéct k večeři jen se zeleninkou. Lahev červeného a vítězství bude moje!

Radostně jsem pospíchala po schodech k našemu bytu, když jsem zaslechla nějaký šepot. Zněl divně, tak tajemně! Zpomalila jsem a opatrně stoupala schod po schodu. Když jsem vykoukla zpoza zábradlí, nevěřila jsem svým očím.

Můj manžel, Milan, vycházel ze dveří sousedčina bytu! Vlastně stál na jejím prahu, obličejem otočený k ní, ke mně zády. Holými zády! Na sobě měl jen takové lehké kraťasy, letní trenky. Byl celý upocený, skoro bych řekla, že mokrý. Něco jí špital.

Připadalo mi, že pospíchá. „Bojí se, že přijdu a přistihnu ho. To proto tak spěchá!“ pomyslela jsem si a pokračovala v pozorování těch dvou podrazáků.

Moc se neoblékla

Sousedka se na to miliskování také pěkně vyšňořila. Vzala si jen tričko, z kterého jí prosvítalo úplně všechno. Spodní prádlo neměla. Její vnady, které ji kdysi narostly do obřích rozměrů, nyní klesaly smutně k pasu.

Moc hezký pohled to nebyl, ale chlapi mají někdy nevyzpytatelný vkus. O tom jsem věděla svoje z fabriky, kde jsem pracovala skoro celý svůj život. Často se tam udály věci, nad kterými zůstal rozum stát.

Třeba když můj kolega opustil po dvaceti letech krásnou manželku a vyměnil ji za úplnou šeredu starší o deset let. Nebo když si šéf, jen tak, pořídil v pětašedesáti miminko, se svojí devatenáctiletou asistentkou. Vždyť ona sama byla ještě skoro kojenec!

No, a teď se jedna z těch podivně nepochopitelných situací, stala mně. Koukala jsem na manžela, jak cvrliká s oplácanou sousedkou a polykala slzy. Viděla jsem dost!

Utekla jsem ke kamarádce

Nechtělo se mi tropit scény, ponižovat se nebo dokonce se poprat. Mohla jsem té čarodějnici pořádně pocuchat účes, porvat jsem dokázala. Vyrostla jsem s dvěma staršími bratry! S těmi jsme se něco nevyváděli! Já ale byla zdeptaná. Zklamaná, otrávená a zrazená.

Musela jsme uznat porážku! Mlčky jsem si otevřela, sbalila kufr a odešla. Manžel si mého odchodu vůbec nevšimnul. Zíral jako uhranutý na televizi, ani se nepřevlékl. Přespala jsem u kamarádky, která mi hned ráno oznámila, jaká je po mě sháňka.

„Ten tvůj Romeo mi volal snad desetkrát, prý se ti nemůže dovolat!“ vyčítala mi a já jí mlčky ukázala vypnutý telefon. Byly na něm nepřijaté hovory od dcery i syna, obou vnoučat i od manžela.

Neměla jsem chuť mluvit s nikým, natož s ním, nevěrníkem jedním falešným! Zalezla jsem do postele a koukala do zdi. Netušila jsem, co bude dál. Kde budu bydlet a jak vše vyřeším. Nevěděla jsem, jak podat žádost o rozvod nebo jak se soudit o majetek.

Dostal pořádnou facku

„Vždyť dohromady nic nemáte, tak jaképak soudy?“ smála se mým steskům kamarádka a hned mě ujistila, že u ní mohu být, jak dlouho budu chtít. Byla sama a tak se jí nějaká ta koruna za pronájem hodila. Musela bych jí ale peníze vnutit, nic nechtěla!

K večeru, když mě přiměla jít společně na nákupy, zazvonil u dveří manžel. „Co se děje? Co ti to zase přelítlo přes nos?“ vyjel na mě a já mu bez rozmýšlení odpověděla velkou fackou. Samotnou mě to překvapilo! Chytil se za tvář a koukal na mě nevěřícně.

Jako bych se zbláznila! „Nezapírej, vím všechno!“ zařvala jsem na něho a chystala se k dalšímu úderu. Fackování se mi náramně zalíbilo! Vztek byl lepší než ponížení! Pěkná facka zas lepší, než být za chudinku.

Bylo to jinak

Milan mě chytil za ruku a zkroutil mi ji za zády. Chvíli to vypadalo, že se chce prát, ale on mě jen zpacifikoval, abych přestala vyvádět. Chtěl vysvětlení! Tak jsem mu všechno řekla. Jak jsem ho přistihla přímo při činu! Chvíli mlčel a přemýšlel.

Potom se rozesmál. Bylo na mně, abych se divila. Co je na takové tragédii k smíchu? On se smál, ani mluvit nemohl. Kamarádka mu přinesla sklenici vody, aby se ten blázen uklidnil. Potom mi vylíčil, co jsem viděla:

„Ta ženská odnaproti pro mě přiběhla, že ji praskla hadice od pračky a voda stříká po celé koupelně. Zrovna jsem měl rozkoukaný zápas, tak jsem jen vyskočil z křesla a vodu zastavil! Pospíchal jsem zpět, abych nepřišel o gól.

Na prahu jsem jen rychle vysvětloval, co má dělat a jakou hadici jít koupit! To je všechno, ty detektive! A proč ses nezeptala hned? Mohla jsem ti to vysvětlit a ona taky. To nechápu…“ přiznal a já mu nedokázala odpovědět.

Nevím, zda mi lhal

Musela bych přiznat, že jsem ho podezírala dlouho. A to jsem nechtěla. Mohl by tím být ještě polichocen! Že o něho stojím, přestože je tak protivný morous. Ale ani tak jsem mu moc nevěřila. Může existovat taková souhra náhod? Nevymyslel si to všechno?

Nedělá ze mě důvěřivou hlupačku? Kamarádka si asi mých pochyb všimla. Dloubla mě rukou do zad a zatvářila se výhrůžně! Přísně! Jako že mu prostě věřit musím! A tak jsem uvěřila. Ale jen trochu. Z práce chodím dřív a manžela kontroluji na každém kroku.

O omluvě si ale může nechat jen zdát. Alespoň viděl, čeho všeho jsem schopná, a co dokážu, když se rozčílím!

Libuše M. (59), Ústí nad Labem

reklama
Související články
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
1.6.2023
S Rudolfem jsme chodili osm let. O svatbě nepadlo ani slovo. Došla jsem k názoru, že si mě nikdy nevezme. Někdo jiný by ale mohl... Připochodovaly za mnou jako komando pomsty. Babička, máma, sestra. Tvářily se přísně. „Chceme ti promluvit do duše,“ řekla sestra. A jéje! Bylo mi jasné, že se ta věc týká Rudolfa. „Je to kvůli Rudolfovi?“ broukla jsem. „A kvůli komu jinýmu asi?“ zaúpěla má sest
30.5.2023
Když jsem si Martina brala, už jsem tušila, že ten člověk je tak trochu pecivál. Tedy ne, že by byl líný, to vůbec. Jen nerad kamkoli jezdil. Pracoval vždy jako ďas, a to nejen v práci, odkuď nosil prémie, pochvaly a diplomy, ale i kolem domku, který měl po rodičích, řádil jako černá ruka, tedy myslím v tom dobrém slova smyslu. Sekání trávy, to je základ, ale pak neustále něco opravoval a vylep
30.5.2023
Byla jsem snílek a toužila po lepším životě. Podle toho jsem si našla přítele, ke kterému jsem vzhlížela jako ke králi. Ve skutečnosti byl ale úplně jiný. Vždy jsem toužila stát se pro všechny vzorem na cestě k lepšímu životu! A tak jsem druhé moralizovala. Stala jsem se nesnesitelnou svými přednáškami třeba o tom, jak jsou alkohol a cigarety škodlivé. Jak špatné je jíst maso a zabíjet kvůli to
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
21stoleti.cz
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
Glioblastomy jsou nejčastější a nejagresivnější primární mozkové nádory, které typicky postihují dospělé mezi 45 a 75 lety, navíc mají velmi špatnou prognózu. Naději na změnu přináší nový lék, který ú
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz
Galetka s medovými fíky
Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou snadné na přípravu a chutnají skvěle. Suroviny na 8 porcí Na těsto 1 a ½ hrnku hladké mouky ¼ hrnku podmáslí 120 g másla 3 lžíce krupicového cukru š
Smetanové brambory se sýrem
tisicereceptu.cz
Smetanové brambory se sýrem
Potřebujete uvařit snadný oběd do jedné hodiny? Vsaďte na netradičně zapečené brambory zjemněné poctivou smetanou. Ingredience 500 g brambor 100 ml smetany 30% 150 ml plnotučného mléka 1 lžíc
České muzeum stříbra
epochanacestach.cz
České muzeum stříbra
Bývalá středověká tvrz Hrádek stála na svém místě už na počátku 14. století, ale zřejmě je ještě mnohem starší. Dnes v unikátní historické budově sídlí České muzeum stříbra, kde se dozvíme mnohé nejen o těžbě vzácného kovu, ale můžeme si prohlédnout i vzorky rud nebo expozici o ražbě zdejších stříbrných mincí. Prohlídkový okruh Cesta stříbra nás
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
epochaplus.cz
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
Ten tlustý dutý stonek k tomu přímo vybízel. Partička dětí si právě vyrábí provizorní píšťalky. Kamaráda pak z legrace sešlehají velkými listy. O hodinu později sedí na pohotovosti vyděšená skupina ma
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
nasehvezdy.cz
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
Do povědomí diváků se herec Milan Šteindler (66) zapsal jako bavič, který si nebere servítky a humor rozdává na potkání. Soukromý život herce se ale bezstarostné komedii rozhodně nepodobá. Dlouhé r
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
enigmaplus.cz
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
Na skotském souostroví Orkneje se nachází tajemná hrobka z mladší doby kamenné zvaná Maeshowe. Údajně byla postavena tak, aby její vchod za soumraku zimního slunovratu zachytával paprsky zapadajícího
Nedala jsem na řeči kamarádek
skutecnepribehy.cz
Nedala jsem na řeči kamarádek
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala
Další dárky pro Agátu za statisíce!
nasehvezdy.cz
Další dárky pro Agátu za statisíce!
Mediální magnát Jaromír Soukup (54) na své partnerce, modelce Agátě Hanychové (54), rozhodně nešetří. K narozeninám jí koupil dárek, který si rozhodně jen tak někdo dovolit nemůže. Tentokrát ji potě
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je