Krádež se jí krutě vymstila

Total
0
Shares

Přesvědčila jsem se o tom, že pokusit se přivlastnit předměty, pomocí kterých mohou druzí lidé věštit, je hra s ohněm.

Vždycky jsem se zajímala o esoteriku. Před třemi lety jsem začala pracovat s kyvadélkem, které jsem si sama vyrobila a posvětila. Nějaký čas mi trvalo, než jsem začala věštit, nejprve jen pro své nejbližší a známé. Nepouštěla jsem se do odpovědí na moc osudové otázky. I tak jsem ale zaznamenala úspěchy a viděla jsem, že jsem na dobré cestě.

Neměla dobré úmysly

Časem ke mně začali chodit i lidé, kteří se o mně doslechli. Mezi nimi byla i Lenka, známá mojí sestřenice. Ta se zajímala nejen o to, co ji čeká, ale sama také zkoušela věštit. Bavila jsem se s ní o tom a poznala jsem, že Lence jde spíš o peníze než o cokoliv jiného. Přesto jsem jí k sobě několikrát pozvala. Po jedné takové návštěvě jsem zjistila hroznou věc: moje kyvadélko, jehož prostřednictvím jsem se snažila pomáhat lidem a na kterém mi tolik záleželo, zmizelo! Nejprve jsem se ho pokoušela hledat, potom mi ale došlo, že to zmizení může mít souvislost s poslední návštěvou Lenky. Podezřívala jsem ji, že mi cenný předmět ukradla!

Urazila se

Zavolala jsem jí na mobilní telefon a slušně se jí zeptala, zda si náhodou kyvadlo omylem neodnesla. Urazila se, řekla, že není žádná zlodějka a přála si, ať už jí nikdy nevolám! Nedalo se nic dělat, s těžkým srdcem jsem si musela vyrobit kyvadélko nové. Byla jsem s ním stejně úspěšná jako s tím prvním. Ale po čtvrt roce mě pak čekalo velké překvapení – zavolala mi Lenka a pokorně se mě zeptala, jestli mě může navštívit. Souhlasila jsem.

Stíhalo ji jedno neštěstí za druhým

Když přišla, překvapilo mě, jaké má strhané rysy. S pláčem na krajíčku se přiznala ke krádeži onoho prvního kyvadélka. Přišla mi ho vrátit, protože ji za to osud krutě trestal. Svěřila se mi, že jí vyhodili z práce, objevila se jí nepříjemná kožní nemoc a tragicky jí zemřel bratr. Teď vážně onemocněla i její dcera a ona ví, že je to všechno důsledek jejího sobeckého činu. S tajemnými silami už nechce mít nic společného a prosí za prominutí. Odpustila jsem jí. Od sestřenky jsem se pak dozvěděla, že Lenčina dcera se uzdravila. O esoterice už prý ale její kamarádka mluvit odmítá a má přitom hrůzu v očích.

Romana T. (51), Olomouc

Také se vám může líbit