Domů     Manželovu nevěru jsem odhalila díky kartářce
Manželovu nevěru jsem odhalila díky kartářce

Karty, pokud je někdo umí správně vyložit, vždycky odhalí pravdu. A na nás je, jak se s ní dokážeme vyrovnat.

Prostřednictvím tajemných sil se někdy dozvíme věci, které bychom radši ani nevěděli! Po pětadvacetiletém spokojeném manželství, během kterého jsme s Jaromírem neprošli žádnou velkou krizí, jsem si připadala jako spokojená žena.

Věděla jsem, že ne každý má takové štěstí jako já. Většina mých bývalých spolužaček nebo kolegyň z práce se rozvedla. Já jsem si nemohla na nic stěžovat.

Možná by to tak i zůstalo a já bych dál žila v blažené nevědomosti, ale jednoho dne mě při pohledu na inzerát v časopise napadlo, že bych si mohla jen tak pro zábavu dojít ke kartářce a nechat si vyložit svůj osud.

Předtím mě nic podobného nenapadlo, protože o výklad karet či snů, nebo čtení z ruky jsem se nikdy nezajímala. Ta myšlenka přišla spontánně a já se ji rozhodla zrealizovat. Bohužel.

Výraz její tváře se změnil

Návštěvu u kartářky jsem nebrala moc vážně, šla jsem tam opravdu jen tak pro pobavení. Kartářka byla žena v důchodovém věku. Působila velmi přátelsky a důvěryhodně. Překvapilo mě, kolik toho o mně ví.

Moje dobré pocity se ale vytratily poté, co tvář té paní zvážněla. Bylo vidět, že váhá, jestli mi má něco sdělit. Také se v tomto smyslu vzápětí zeptala – jestli prý chci znát nějakou nepříjemnou skutečnost.

Nechtěla jsem tomu věřit

V první chvíli jsem chtěla odpovědět, že nechci, ale pak zvítězila zvědavost a dala jsem najevo souhlas. Kartářka se zhluboka nadechla, podívala se mi zpříma do očí, a pak mi sdělila, že můj manžel je mi už dlouhou dobu nevěrný.

První reakcí na tuhle zprávu byl můj smích. Odmítala jsem tomu uvěřit. S Jaromírem jsme přece žádné problémy neměli! Naše manželství bylo spokojené. Kartářka následně upřesnila své odhalení: prý se jedná o manželovu spolupracovnici. Zamyslela jsem se.

Manžel skutečně pracoval jako hlavní ekonom jedné firmy a byl obklopený mladšími ženami. Já jsem na něho ale nikdy nežárlila. Poprosila jsem, zda by bylo možné upřesnit, o jakou z Jaromírových kolegyň se jedná.

Za svůj výklad nechtěla peníze

Paní mi znovu vyložila karty a popsala mi ženu, kterou jsem hned poznala. A uvědomila jsem si, že o ní Jaromír často doma mluvil, když mi líčil, co zažil během dne v práci. Zachovala jsem si chladnou hlavu a vzala rozum do hrsti.

Nemůžu přece jen tak na manžela vyrukovat s obviněním, které mám zatím potvrzené jen z karet. Možná by se mi vysmál do očí a já bych se pak musela stydět.

Kartářka mi navíc sama řekla, že bych se měla zdržet zbytečných scén a spíš se snažit manželovu lásku a vášeň znovu získat zpátky. Přesvědčila mě, když za své rady odmítla dohodnutou finanční odměnu. V tu chvíli jsem její slova začala brát vážně.

Vloudily se pochybnosti

Od toho dne jsem si začala Jaromíra více všímat. Předtím by mě bývalo nikdy nenapadlo pochybovat o tom, jestli mi to, co říká, je pravda, ale teď jsem se musela přesvědčit, jestli má opravdu tolik práce, kolik říká.

Často zůstával v kanceláři až do večera, nebo to alespoň tvrdil. Nikdy jsem mu nevolala na mobil, ale ten mohl vzít kdekoliv, třeba zrovna v ložnici u své milenky.

V práci jsem ho hledala marně

Rozhodla jsem se proto, že jednoho odpoledne po pracovní době za ním zajdu do firmy. Vymyslela jsem si historku o kolegyni, která rychle potřebuje nějaké finanční poradenství, nic jiného mě v tu chvíli nenapadlo. Bylo to stejně jedno.

Jaromír v práci přesčas nebyl, na rozdíl od toho, co mi ráno oznámil. Rozhodla jsem se rychle jednat. Zavolala jsem manželovi na mobil. Vzal to. Řekla jsem mu historku o té kolegyni a jen tak mimochodem se zeptala, jak dlouho se ještě v práci zdrží.

Ztropila jsem žárlivou scénu

Jaromír měl tu drzost, že mi do telefonu lhal, jak zůstal dnes v kanceláři sám a že toho má opravdu hodně. Dělala jsem, jakoby nic.

Večer, když přišel domů, neudržela jsem se a protože se ve mně mezitím nahromadil vztek i ponížení, hned jsem na manžela udeřila. Nezapíral. Přiznal všechno a ani se neptal, odkud to vím. Udělala jsem mu takovou scénu, že se nakonec sebral a odešel. Noc strávil jinde.

Měla jsem kartářku poslechnout

Nakonec to pro mě všechno dopadlo nejhůř, jak mohlo. Jaromír dal nakonec přednost své kolegyni z práce a požádal o rozvod. Byl to pro mě opravdový šok.

Z konce našeho manželství jsem se dlouho vzpamatovávala a trvalo roky, než jsem byla schopná navázat vztah s jiným mužem.

Vím, že jsem udělala chybu, protože jsem nedala na doporučení kartářky, abych manžela znovu zkusila k sobě připoutat a získat si ho svou láskou a péčí. Ale vím také jednu věc, kterou si budu pamatovat až do své smrti, a sice, že karty nikdy nelžou!

Veronika O. (61), Mělnicko

Předchozí článek
Další článek
Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí