Domů     S kamarádkou se o chlapy dělíme
S kamarádkou se o chlapy dělíme

Kamarádčin manžel se mi moc líbil a jí zase můj milenec. Přátelsky jsme se dohodly na výměně, ale jen u té nezůstalo. Mužské si vzájemně půjčujeme a jsme spokojené obě!

Padesátka je jen číslo v kalendáři. Skutečný věk je ten, na který se člověk cítí. Já se cítila paradoxně mladší, než ve třiceti. To jsem měla malé děti, byla nevyspalá a trápila mě spousta zdravotních problémů. Asi z toho vyčerpání!

Ani moje manželství nebylo tehdy nic moc. Můj Viktor byl sice hodný a pracovitý, ale taky takový nemastný, neslaný.

S milencem jsem si rozuměla

Na nic neměl svůj názor a s nikým si to nechtěl rozházet. Ani se mnou ne, natož s někým cizím. I jeho zevnějšek byl nenápadný a průměrný. Já to tehdy moc neřešila. Přednější bylo, že odvedl děti do školky a pomohl s nákupem.

A taky odevzdal peníze z výplaty a nic neutratil. Časem mi ale začaly některé jeho vlastnosti docela vadit. Přestala jsem si ho vážit jako muže! Nechci svoje chování nijak omlouvat, ale prostě jsme toužila po někom dominantním.

Kdo by byl chlap se vším všudy, třeba i s nějakými negativy! Aniž bych se o to nějak snažila, našla jsem si milence. Či spíš, milenec si našel mě. Byl ženatý a o rozvod, stejně jako já, nestál. Ale o nějaké to dobrodružství ano.

Tak jsme se dali dohromady a scházeli se celkem pravidelně hezkou řádku let. Věděli jsme o sobě úplně všechno a o svých nejbližších také.

Věděla o něm jen kamarádka

Vlastně nám náš vztah paradoxně hodně pomohl. Já s ním probírala jeho manželské problémy a on zase ty moje. Často se dokonce mého muže zastal a vyčetl mi, že jsem k němu nespravedlivá.

To jsem potom někdy uznala svoji chybu a byla na Viktora výjimečně hodně hodná! Uvařila jsem mu něco dobrého na zub a upekla jeho oblíbený štrúdl. Když seděl u stolu a pochutnával si, vždycky mě pochválil. Prý má štěstí, jakou má hodnou ženušku!

Občas jsem se trochu zastyděla, ale potom si řekla, že je všechno jeho vina. Kdyby nebyl tak přízemní, nemusela bych mu zahýbat! Jediným člověkem, kdo o mém tajemství věděl, byla moje nejlepší kamarádka Františka.

Těch kamarádek, nebo kolegyň či známých, jsem měla samozřejmě celkem dost, ale ona u mě byla vždycky na prvním místě. Měla jsem ji moc ráda, přestože jsme si nebyly povahově vůbec podobné.

Neslušný návrh

Ona byla taková ta domácí puťka, co se na jiného od svatby ani nepodívala. Povinnosti u ní byly na prvním místě, denně vařila teplé večeře a dokonce vyšívala! Přesto, nebo právě proto, jsem její společnost vyhledávala a ona tu moji taky.

Já se s ní cítila vždycky v takovém bezpečí a pohodě. Jako bych se vrátila do dětství, do babiččiny náruče. A ona zase říkala, že jsem jako vichřice a vítr v jejích vlasech. Že kdyby mě neměla, musela by si mě vymyslet!

Že mě má místo kina nebo nějaké dobrodružné knížky. O mém milenci věděla a samozřejmě s nevěrou nesouhlasila. Ale také neodsuzovala! „Jiřino, co z toho máš, pořád se strachovat, že ten tvůj vztah praskne. Zákonitě se to musí stát!

Co si počneš?“ domlouvala mi starostlivě, ale já se jen smála: „Zkus to a uvidíš, jak je hezké mít něco jen svého. Pro sebe! Nebo se s milencem rozejdu a ty mi budeš půjčovat svého manžela. Je moc pěkný, jestlipak sis toho někdy vůbec všimla?“

Těšila jsem se na jejího manžela

Tohle naše vtipkování stálo u zrodu myšlenky, která nás obě dost překvapila, ale hlavně, k mému údivu, našla u Františky nečekaně úrodnou půdu. „No víš, já ti toho svého klidně půjčím, nejsem žárlivá. Ale víš, že občas taky pomýšlím na nevěru? Jaké by to bylo.

Jak bych se cítila!“ přiznala upřímně a začervenala se tak, jako by už něco provedla! Byla tak bezbranná a roztomilá! Napadlo mě, proč Františce její sen nesplnit? Pavel, ten můj milenec, byl už stejně okoukaný a předvídatelný, jako manžel Viktor.

Jako bych byla vdaná za oba a s oběma se už nudila úplně stejně! To Františky manžel, ten by stál za hřích! Byl to takový vztekloun akurátní, pořád by jen velel a rozkazoval. Potřeboval by pořádně zkrotit! Okusit vlastní medicíny!

Když jsem Františce oznámila, že ona dostane na stříbrném podnosu mého milence Pavla, výměnou za svého manžela, málem omdlela. Úplně se trémou rozklepala, ale potom kývla. Prý je načase prožít něco neobvyklého! Nového! Tajného! A hříšného…

Oba nakonec souhlasili

Zbývala jen maličkost. Přemluvit oba zúčastněné pány, na které jsem si dělala s Františkou zuby. Tušila jsem, že to nebude až tak úplně lehké, ale bylo to těžší, než jsem předpokládala. Pavel byl zásadně proti. „No to snad nemyslíš vážně!

Ona není vůbec můj typ! A co ty, to se jako rozejdeme, nebo co? Po všech těch letech?“ a byl skoro zoufalý. Docela mě překvapil, protože já náš vztah považovala za ryze účelový a pragmatický.

Oba jsme si jen nahrazovali to, čeho se nám v našich manželstvích nedostávalo. A oběma to tolik let vyhovovalo! Musela jsem ho, oproti původnímu plánu ujistit, že se nerozcházíme. Jen rozšiřujeme náš spolek o další dva členy!

Ani Františka to s přemlouváním manžela neměla lehké. Samozřejmě mu nepřiznala, že touží po nevěře. Namluvila mu, že jsem osamocená a smutná a toužím po mužské náruči. Manžel Františky se sice hodně divil, ale nakonec si dal říct. Prý mě musí zachránit! Co kdybych si chtěla něco udělat?

Záměna dopadla na výbornou

Vše dopadlo na výbornou! „Teda Jířo, tomu bych nevěřila ani ve snu! Že jsem se ti nepřiznala už dřív! Nic tak skvělého jsem ještě nezažila…“ rozplývala se Františka. Byla k nepoznání! Její bledá pleť zrůžověla a oči jí zářily jako dvě hvězdy na nebi.

Dokonce se i jinak oblékla. Už neměla šedou sukni a černé sáčko, ale rifle a růžové tričko. Zázrak! Františka si mého obdivného pohledu všimla a než jsem ji stačila pochválit, ukázala si někam pod to tričko: „Všechno mi darovala dcera a měla ze mě radost.

Kdyby jen tušila, co se za tou radostí skrývá!“ I já měla pro kamarádku novinky. Ten její generál taky nebyl k zahození. Nebyl nudný a hýřil nápady. Jen můj manžel, chudák jeden poctivý, zůstal tak trochu na ocet. Nevadilo mu to, vždyť o ničem neměl ani tušení.

Prostě, co oči nevidí, srdce nebolí! A tak si s kamarádkou zpestřujeme náš jinak všední a obyčejný život. Ona mi půjčuje manžela a já jí zase milence. Jsme všichni spokojení. A o to jde, ne?

Jiřina S. (52), Olomouc

reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn