Domů     Musela jsem se zbavit kolegyně
Musela jsem se zbavit kolegyně

Cítila jsem se stále hůř a slabostí jsem už nemohla ani chodit. Kolegyně ze mě vysála veškerou energii a mně nezbývalo, než se jí zbavit.

Na novou kolegyni jsme se s ostatními ženskými docela těšily. V účtárně, kde jsme všechny stále jen seděly a počítaly, byla totiž docela nuda. Každodenní rutina se prostě musí člověku po tolika letech zajídat. Jenže, kde ve svém věku něco jiného hledat?

A také co? Nově příchozí pracovnice byla alespoň nějakým oživením všedního dne.

Zahltila mě svými problémy

Hned od prvního okamžiku se mi Soňa zalíbila. Pracovní stolek dostala hned vedle mě, a tak jsme si mohly občas popovídat nebo i trochu vypomoct. Předpisů totiž přibývalo snad každým dnem, a já už si všechny nestačila ani zapamatovat.

To Soňa na tom byla o mnoho lépe. Sypala směrnice z rukávu a nic jí nedělalo problém. Tedy nic pracovního. Se soukromým životem to bylo horší. „Manžel mě asi podvádí,“ svěřila se mi hned druhý den po příchodu a já se té její otevřenosti docela divila.

Se sdělováním takových důvěrností bych byla určitě opatrnější. Ale to by nebyla Soňa, kdyby hned za pár dnů nevyrukovala s další novinkou:

„Dcera fetuje, objevila jsem jí ve školním batohu nějaký záhadný pytlíček.“ Řešily jsme spolu její dva problémy stále dokola. Ale nestačilo to. Za dalších pár dnů byla Soňa zcela určitě nevyléčitelně nemocná, bojovala s matkou a tchyně ji nenáviděla. Její problémy a starosti mě zcela pohltily.

Moje pochyby se jí dotkly

Musela jsem na nebohou kolegyni myslet i doma a dokonce i v noci. „Proč nespíš? Pořád se převaluješ…“ vyptával se manžel a dočkal se jen mých lamentací. Soně jsem chtěla pomoct, ale nevěděla jsem jak.

Hned, jak ráno dosedla na židli, spustila výčet všech tragédií, které se v jejím životě odehrávaly. Bylo jich čím dál víc a nic se nelepšilo. „A nepřehání ona trochu? Není hysterka nebo tak něco?“ vyptával se manžel a já mu za to vynadala.

Jak mohl o mojí kamarádce takhle ošklivě mluvit! Ale přece jen jsem o jeho slovech musela trochu přemýšlet. Jednoho rána jsem si dodala odvahu a Soně jsem začala trochu odporovat. Zeptala jsem se jí, jak si těmi svými tvrzeními může být tak jistá?

Zda to všechno trochu nepřehání. Sonina reakce na sebe nenechala dlouho čekat: „Jsi stejná jako ostatní. Jen mi chceš škodit! Nemáš mě ráda! Co jsem si udělala?“ K mému údivu se Soňa rozbrečela a já ji začala utěšovat. Cítila jsem se hrozně.

Jako nějaká potvora! Výčitky ve mně hlodaly čím dál víc.

Žila z mojí energie

Ráno jsem se musela přemlouvat, abych vstala z postele. Motala se mi hlava vyčerpáním a podlamovaly nohy. Jako bych skládala celou noc uhlí! Trvalo docela dlouho, než jsem si všechno dala dohromady. To Soňa mě vysává z energie. To ona za to může. Je to upírka!

Energetická upírka! Bylo by snad lepší, kdyby lačnila jen po krvi. Klidně bych jí nějaký tem decilitřík věnovala. Ale energie už jsem neměla ve svém věku na rozdávání. „Musím se jí zbavit!

Nadobro, než mě úplně vysaje!“ sdělila jsem manželovi rezolutně a on jen kroutil hlavou. Prý přeháním! Jenže, tentokrát se mýlil. Svojí pravdou jsem si byla jistá! Ale jak se zbavit někoho, s kým trávíte tolik hodin každý den?

Rady jsem hledala na internetu i mezi známými. Nakonec jsem objevila v knihovně takovou starou knížku. Učebnici psychologie. Dočetla jsem se, že energetičtí upíři opravdu existují. Potřebují blízkost člověka ochotného jim naslouchat.

Často se ho dotýkají a čerpají z něho energii. To všechno souhlasilo! Jakoby ta knížka byla o Soně! Rady, jak se upíra zbavit, byly skoro zábavné. Držet se od upíra co nejdál, nosit u sebe nějaký talisman a obklopit se věcmi, co má vysávaná osoba ráda.

Zvítězila jsem, ale by to o chlup

Věděla jsem vše, co jsem potřebovala. Boj s nebezpečnou upírkou mohl začít! Ráno jsem požádala, abych si mohla sednout jinam. K oknu, co nejdál od Soňi.

Z tašky jsem vyndala několik malých kytek v květináči, starého plyšáčka mojí dcery, který měl být mým talismanem a také křišťál, který jsem kdysi od někoho dostala. Ležel dlouho v šuplíku, protože mi ho bylo líto vyhodit. Teď se mi coby rekvizita docela hodil.

Když přišla Soňa do práce, nestačila zírat. Zmateně se rozhlížela po naší rozlehlé kanceláři a hned jak mě zahlédla, hnala se ke mně. Já se na ni jen mile usmála: „Vytvořila jsem si svoji příjemnou bublinu. Nikdo na mě nemůže!

Je mi skvěle!“ Měla mít radost, ta zdánlivá kamarádka. Ale jen zkřivila pusu, propíchla mě pohledem a beze slova odkráčela. Těm mým kejklím beze zbytku uvěřila! Na konci měsíce dala výpověď. Prý půjde někam, kde na ni budou hodnější! Zvítězila jsem nad upírkou a od té doby je mi skvěle.

Martina P. (54), Mladá Boleslav

Další článek
Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí