Vnučka dostala kouzelného králíčka

Total
1
Shares

Nikdy bych nevěřila, jaké schopnosti to zvíře má. Byl to naprosto výjimečný a jasnozřivostí nadaný tvor. Začali jsme věřit, že musel být kdysi člověkem.

Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala na vesnici, jsem si dlouho uchovávala selský přístup ke zvířatům. Nikdy jsem je nepovyšovala na úroveň člověka. Když jsem se dozvěděla, že jedna z našich léčitelek, kterou nebudu jmenovat, vlastní bílého králíka, který je inkarnací slavného skladatele, nemohla jsem si odpustit ironickou poznámku na účet génia vtěleného do králičí kožky. Králík to byl mazaný. Producíroval se sebevědomě po klavíru. Občas mu dala panička na dlouhé uši sluchátka a pouštěla koncerty. Králík ochotně držel. Nasadil meditační výraz a nosem pohyboval do rytmu. Vyplatilo se, dostal mrkev.

Dárky se neodmítají?

Osud tomu chtěl, abych se s touto svéráznou dámou setkala znovu. Pečlivě jsem se připravila na Mistra a radovala se, že léčitelku zase „dostanu“. Nebyla jsem ale sama, kdo se tentokrát těšil. Léčitelka přišla na schůzku s dárkem pro mou vnučku. Dalí, jak nám králíka představila, to v naší domácnosti hravě skoulel nejprve s kocourem, pak s dětmi, s jejich otcem a nakonec i se mnou. Došlo to tak daleko, že si vybojoval výsadní poležení na mém klíně ve chvílích, kdy jsem seděla. Rychle pochopil vztahy ve smečce, zvané rodina. Náš Dalí měl okamžitě jasno, kdo má poslední slovo. A tak se stal mým věrným nohsledem.

Byl taky převtělený?

Každý den jsem se probouzela ve dvě ráno. Kocour si v noci otevřel dveře a ulehl mi u hlavy. A na nohou? Tam bylo místo pro králíka. Překousal provázek, otevřel klec, přihopsal k posteli, vyskočil, uložil se a spokojeně usnul. Byl to on, kdo mě v noci probudil. Strašně totiž skřípal zuby. Až díky soužití s tímto králíkem jsem pochopila, jak chytrá zvířata to jsou. Dalí se naučil chodit na kocourův záchod a jedl jeho granule… Jako dítě z vesnice jsem králíky znala pouze z kotce. Už ve dvanácti letech jsem jim dokázala stáhnout kůži tak, aby se dala vypnout. Dnes bych tohle už udělat nedokázala…

Tvořil abstraktní obrázky

Vnučka šla ve svém výcviku daleko. Rozmístila po podlaze bílé čtvrtky a cvičila Dalího, by si běžel s nadšením pro pastelku, chopil ji obratně do zubů a chvíli jezdil po papíře. Když konec tužky ukousl, běžel si pro další. Preferoval zelenou a hnědou, žlutou nesnášel. Poskakoval po svém díle a vytvářel pozoruhodné obrazce. Nechali jsme ty nejpovedenější výtvory zapaspartoval a rozvěsili je u známé v kavárně. Jaký umělec je tvořil, jsme nikomu neříkali. Byli jsme zvědaví na odezvu. A ta byla pozitivní. Náš Dalí několik svých výtvorů prodal. Byl to neobyčejný králík, za svůj život se toho naučil ještě mnoho, a dožil se požehnaného králičího věku. S láskou na něj vzpomínáme. S odstupem času si vnučka pořídila králíků několik, žádný se ale tomu našemu umělci nevyrovnal.

Tereza (56), Hradec Králové

Také se vám může líbit

Starý hotel s tajemstvím

S mužem jsme se rozhodli, že si vyjedeme na romantický víkend do netradičního hotelu, který pochází z minulého století. Dlouho jsme se tam ale nezdrželi. Když jsme se s manželem Pavlem vydali na víkendový pobyt k našemu desetiletému…
Zobrazit