Domů     Milenci jsem dala přednost před dospělými dětmi
Milenci jsem dala přednost před dospělými dětmi

Celé roky jsem nemyslela na sebe a starala se jako samoživitelka o rodinu. Teď jsem konečně znovu šťastně zamilovaná, jenže moje dospělé děti jako by nechtěly nic pochopit.

Nikdy by mě nenapadlo, že svoji budoucí lásku potkám na pláži v Tunisu.

Vždyť jsem asi tisíckrát četla v ženských časopisech varování, že tihle mladí muži v cizích krajích často obluzují turistky jen proto, aby dosáhli vysvobození z jejich života a získali možnost žít v Evropě.

Opravdu si nemyslím, že by Ali byl tentýž případ, i když to tak na první pohled možná vypadá. Věřím, že jeho city jsou opravdové, koupil mi dokonce prstýnek a až za mnou přiletí v lednu do Prahy, ráda si ho vezmu za muže.

Jen se trochu bojím, jak bude snášet naši zimu, když pochází z krajů, kde je pořád teplo a hezky. Pod stromeček jsem mu koupila teplou bundu a hodně hřejivou plyšovou deku. Aby mi neutekl někam na pláže, až u nás v Liberci napadne půl metru sněhu!

Velké letní plány

Dovolenou v Tunisu jsem si na září naplánovala s kamarádkou už loni na jaře. Domluvily jsme se, že když v pořádku zvládneme náročný audit v práci, pojedeme si odpočinout někam do tepla.

Vybíraly jsme z nabídky first minute zájezdů s tím, že pojedeme až v září a celý rok se budeme těšit. Bylo to moc hezké váhat mezi Egyptem, Djerbou, Tunisem, Marokem… Udělaly jsme si z listování v katalozích a hledání na internetu vždycky báječný mejdan.

Nalily jsme si něco dobrého do skleničky, zobaly jednohubky nebo nějaké sladkosti a snily o tom, co všechno uvidíme, jak se budeme vyvalovat na pláži, co zažijeme, jaké tam bude jídlo, pokoje… Znáte to. Když se člověk těší, je moc fajn.

Nechápu lidi, kteří si něco jeden den vyberou a druhý den letí. Já považuji těšení za součást dovolené a tentokrát jsem to vzala pěkně z gruntu. Jen vybrat plavky mi trvalo pomalu celé léto. Měla jsem na sobě snad padesátery, než jsem zvolila jedny.

Plážová známost

Tehdy se mnou ještě po obchodech chodila dcera Irena. Jenže dnes je to mezi námi jiné, nemluvíme spolu kvůli Alimu.

Když jsme se naposledy pohádaly, křičela na mě, že kdyby věděla, že v těch plavkách sbalím nějakého „přičmoudlíka“ bez střechy nad hlavou, zavřela by mě doma na deset západů. Jako kdybych neměla vlastní rozum a hlavu.

Proč mi nikdo nevěří, vždyť já bych Aliho přece určitě prokoukla, pokud by něco z toho, co mi říká a co dělá, nemyslel upřímně? Poznali jsme se na pláži v Tunisu, kde jsem ovšem ležela na lehátku úplně sama.

Kamarádka Saša si týden před odletem ošklivě zlomila nohu a já odcestovala bez ní. Byla jsem pěkně otrávená a taky smutná, ale nechtělo se mi dovolenou rušit.

Tak jsem si nabalila do kufru spoustu knížek, že je konečně přečtu všechno, na co jsem dlouhé měsíce kvůli honičce v práci neměla čas. Netušila jsem, že dovolenou strávím úplně jinak a na knížky pomalu ani nevzdechnu.

Veselá vdova

Posledního přítele jsem měla před pěti lety. O něm ani moje děti nic moc nevědí, protože byl ženatý a stýkali jsme se potají.

Už dvacet let jsem vdova, jednu dobu s námi žil přítel, který mi pomohl děti vychovat, ale bohužel moc pil – jinak je to hodný chlap – a to jsem nedávala. Od té doby jsem žila sama s dětmi a když dospěly, tak mi zůstal doma jen kocour.

Možná jsou některé ženské bez chlapa spokojené, i já jsem si docela zvykla, ale občas mě napadlo, jaké by to asi bylo znovu s někým žít. Proto jsem tak šťastná, že mi osud přivedl Aliho do cesty.

A nenechám si zkazit štěstí ani od svých dětí, i když to momentálně znamená, že spolu nemluvíme.

On je jiný

Hned při první setkání s Alim na pláži ve mně poskočilo srdce. Naznačil, jestli si může přisednout, ptal se anglicky, co čtu a sám mi vyprávěl, co čte on. Báječně jsme si rozuměli.

Moc se mi líbil od začátku, zvlášť jeho plachý úsměv a nádherné dlouhé řasy, za které by u nás ve městě v kosmetickém salonu ženské zaplatily nejmíň tisícovku. Během čtrnácti dnů mojí dovolené jsme se sblížili.

Ali je jiný, než vypočítaví muži, o kterých jsem četla v časopisech. Nikdy si nenechal nic zaplatit, bylo evidentní, že nečeká ani žádný dárek. Naopak on zahrnoval pozornostmi mně. Na konci pobytu jsem si vůbec nedokázala představit, že se rozloučíme.

Když mi řekl, že by byl ochotný přestěhovat se se mnou do České republiky a najít si tu práci třeba jako barman, byla jsem radostí bez sebe. Nečekala jsem, že se děti tak ostře postaví proti. Pohádali jsem se prakticky hned po mém návratu domů.

Rozumím jejich strachu, že naletím, že Aliho neznám dost dlouho, že takových příběhů slyšeli kolem sebe hodně. Syn mi vzteky bez sebe vyčetl, že jsem „stará blbka“, která naletěla. Narážel při tom na to, že Ali je o patnáct let mladší, než já.

Ať už si myslí cokoliv, takhle se mnou vlastní syn mluvit nebude, a to jsem mu taky řekla.

Čas být šťastná

Aliho si vezmu za muže, už máme na leden termín, a jestli se to mým dětem nelíbí, mají smůlu. Příliš dlouho jsem upřednostňovala rodinu před vlastními potřebami. Jestli dělám, chybu, tak si taky ponesu následky, ale mluvit do života si nenechám.

Moje jednání schvaluje i kamarádka, se kterou jsem měla původně na dovolenou jet. Těším se, že budu konečně zase vést partnerský život, věřím, že mě má Ali rád. Sedávám nad mapou republiky a přemýšlím, která hezká místa mu ukážu.

Nejvíc ze všeho se ale těším, až se zase sebereme a vrátíme do Tunisu na pláže na dovolenou. Na naše společné chvíle v hotelu nebo na pláži při západu slunce totiž nemůžu zapomenout.

Irena H. (58), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
28.11.2023
Začalo to už na střední. Být věrné, to nebylo nic pro nás. Toužily jsme svést každého chlapa, kterého jsme viděly. Jen tak – soupeřily jsme spolu! S Hanou jsme se potkaly na střední škole, sedly jsme si vedle sebe. Měly jsme společnou zálibu. Lovit kluky. Na gymplu jich moc nebylo, ale v blízkosti byla naštěstí průmyslovka. Kluky jsme střídaly jako ponožky, klidně jsme udržovaly známost s někol
28.11.2023
Nemohla jsem ho zkrátka vystát! Vadilo mi na něm úplně všechno. Nedokázala jsem odolat a musela mu připravit nepříjemné překvapení. Moje dcery jsou krásné a chytré, proto jsem si pro ně také představovala náležité ženichy. Nejstarší Iveta si našla lékaře, nejmladší Alice nedávno dostudovala vysokou, a tak se do vážného vztahu nehrne. Ovšem prostřední Kamila si nevybrala vůbec dobře. Zakoukal
28.11.2023
Moje milovaná babička věděla, že budu mít děti. Bohužel je ale nikdy nepoznala. Byla jsem bezproblémové dítě. Jenže pak se naši rozvedli, já byla v pubertě, takže jsem to nezvládala moc lehce a snad ze vzdoru jsem dělala vylomeniny. Chytla jsem se špatné party, potulovali jsme se, chodili za školu, a tak podobně jsme trápili rodiče. Když mi bylo 16 let, tak jsem navíc utekla z domova. S klukem, o
27.11.2023
Kdysi jsem ke své nadřízené vzhlížela jako k nějaké módní ikoně. Později jsme se staly kamarádkami. To jsem ještě netušila, do jaké zkázy mě přivede. Dana byla jednoznačně osobnost. Od počátku jsem obdivovala její inteligenci i vkus. Byla mým vzorem. Když mě vzala na společný nákup, byla jsem štěstím bez sebe, Ale jen do chvíle, kdy si manžel prohlédnul naše společné konto. Byla pro mě bůh Moj
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku