SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Milenci jsem dala přednost před dospělými dětmi
Milenci jsem dala přednost před dospělými dětmi

Celé roky jsem nemyslela na sebe a starala se jako samoživitelka o rodinu. Teď jsem konečně znovu šťastně zamilovaná, jenže moje dospělé děti jako by nechtěly nic pochopit.

Nikdy by mě nenapadlo, že svoji budoucí lásku potkám na pláži v Tunisu.

Vždyť jsem asi tisíckrát četla v ženských časopisech varování, že tihle mladí muži v cizích krajích často obluzují turistky jen proto, aby dosáhli vysvobození z jejich života a získali možnost žít v Evropě.

reklama

Opravdu si nemyslím, že by Ali byl tentýž případ, i když to tak na první pohled možná vypadá. Věřím, že jeho city jsou opravdové, koupil mi dokonce prstýnek a až za mnou přiletí v lednu do Prahy, ráda si ho vezmu za muže.

Jen se trochu bojím, jak bude snášet naši zimu, když pochází z krajů, kde je pořád teplo a hezky. Pod stromeček jsem mu koupila teplou bundu a hodně hřejivou plyšovou deku. Aby mi neutekl někam na pláže, až u nás v Liberci napadne půl metru sněhu!

Velké letní plány

Dovolenou v Tunisu jsem si na září naplánovala s kamarádkou už loni na jaře. Domluvily jsme se, že když v pořádku zvládneme náročný audit v práci, pojedeme si odpočinout někam do tepla.

reklama

Vybíraly jsme z nabídky first minute zájezdů s tím, že pojedeme až v září a celý rok se budeme těšit. Bylo to moc hezké váhat mezi Egyptem, Djerbou, Tunisem, Marokem… Udělaly jsme si z listování v katalozích a hledání na internetu vždycky báječný mejdan.

Nalily jsme si něco dobrého do skleničky, zobaly jednohubky nebo nějaké sladkosti a snily o tom, co všechno uvidíme, jak se budeme vyvalovat na pláži, co zažijeme, jaké tam bude jídlo, pokoje… Znáte to. Když se člověk těší, je moc fajn.

Nechápu lidi, kteří si něco jeden den vyberou a druhý den letí. Já považuji těšení za součást dovolené a tentokrát jsem to vzala pěkně z gruntu. Jen vybrat plavky mi trvalo pomalu celé léto. Měla jsem na sobě snad padesátery, než jsem zvolila jedny.

Plážová známost

Tehdy se mnou ještě po obchodech chodila dcera Irena. Jenže dnes je to mezi námi jiné, nemluvíme spolu kvůli Alimu.

reklama

Když jsme se naposledy pohádaly, křičela na mě, že kdyby věděla, že v těch plavkách sbalím nějakého „přičmoudlíka“ bez střechy nad hlavou, zavřela by mě doma na deset západů. Jako kdybych neměla vlastní rozum a hlavu.

Proč mi nikdo nevěří, vždyť já bych Aliho přece určitě prokoukla, pokud by něco z toho, co mi říká a co dělá, nemyslel upřímně? Poznali jsme se na pláži v Tunisu, kde jsem ovšem ležela na lehátku úplně sama.

Kamarádka Saša si týden před odletem ošklivě zlomila nohu a já odcestovala bez ní. Byla jsem pěkně otrávená a taky smutná, ale nechtělo se mi dovolenou rušit.

Tak jsem si nabalila do kufru spoustu knížek, že je konečně přečtu všechno, na co jsem dlouhé měsíce kvůli honičce v práci neměla čas. Netušila jsem, že dovolenou strávím úplně jinak a na knížky pomalu ani nevzdechnu.

Veselá vdova

Posledního přítele jsem měla před pěti lety. O něm ani moje děti nic moc nevědí, protože byl ženatý a stýkali jsme se potají.

Už dvacet let jsem vdova, jednu dobu s námi žil přítel, který mi pomohl děti vychovat, ale bohužel moc pil – jinak je to hodný chlap – a to jsem nedávala. Od té doby jsem žila sama s dětmi a když dospěly, tak mi zůstal doma jen kocour.

Možná jsou některé ženské bez chlapa spokojené, i já jsem si docela zvykla, ale občas mě napadlo, jaké by to asi bylo znovu s někým žít. Proto jsem tak šťastná, že mi osud přivedl Aliho do cesty.

A nenechám si zkazit štěstí ani od svých dětí, i když to momentálně znamená, že spolu nemluvíme.

On je jiný

Hned při první setkání s Alim na pláži ve mně poskočilo srdce. Naznačil, jestli si může přisednout, ptal se anglicky, co čtu a sám mi vyprávěl, co čte on. Báječně jsme si rozuměli.

Moc se mi líbil od začátku, zvlášť jeho plachý úsměv a nádherné dlouhé řasy, za které by u nás ve městě v kosmetickém salonu ženské zaplatily nejmíň tisícovku. Během čtrnácti dnů mojí dovolené jsme se sblížili.

Ali je jiný, než vypočítaví muži, o kterých jsem četla v časopisech. Nikdy si nenechal nic zaplatit, bylo evidentní, že nečeká ani žádný dárek. Naopak on zahrnoval pozornostmi mně. Na konci pobytu jsem si vůbec nedokázala představit, že se rozloučíme.

Když mi řekl, že by byl ochotný přestěhovat se se mnou do České republiky a najít si tu práci třeba jako barman, byla jsem radostí bez sebe. Nečekala jsem, že se děti tak ostře postaví proti. Pohádali jsem se prakticky hned po mém návratu domů.

Rozumím jejich strachu, že naletím, že Aliho neznám dost dlouho, že takových příběhů slyšeli kolem sebe hodně. Syn mi vzteky bez sebe vyčetl, že jsem „stará blbka“, která naletěla. Narážel při tom na to, že Ali je o patnáct let mladší, než já.

Ať už si myslí cokoliv, takhle se mnou vlastní syn mluvit nebude, a to jsem mu taky řekla.

Čas být šťastná

Aliho si vezmu za muže, už máme na leden termín, a jestli se to mým dětem nelíbí, mají smůlu. Příliš dlouho jsem upřednostňovala rodinu před vlastními potřebami. Jestli dělám, chybu, tak si taky ponesu následky, ale mluvit do života si nenechám.

Moje jednání schvaluje i kamarádka, se kterou jsem měla původně na dovolenou jet. Těším se, že budu konečně zase vést partnerský život, věřím, že mě má Ali rád. Sedávám nad mapou republiky a přemýšlím, která hezká místa mu ukážu.

Nejvíc ze všeho se ale těším, až se zase sebereme a vrátíme do Tunisu na pláže na dovolenou. Na naše společné chvíle v hotelu nebo na pláži při západu slunce totiž nemůžu zapomenout.

Irena H. (58), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.2.2023
Byla to seriózní dáma, chytrá a vzdělaná. Mávnutím kouzelného proutku se z ní stala rozpustilá adolescentka s vlasy nazeleno! Nemohla jsem ji vůbec poznat, když mi otevřela dveře svého bytu. Oblečená v plandavé dlouhé košili, džínách s takovými těmi uměleckými dírami na stehnech a kolenou. To by nebylo to nejhorší, myslela bych si, že tyhle hadry našla někde u kontejneru. Vlasy měla rozčepýřené
8.2.2023
Když jsem to ráno vyrazila na nákup, netušila jsem, co všechno se mi ještě ten den přihodí. Potkala jsem svého budoucího manžela. Byla sobota dopoledne a já jsem se vydala autobusem na nákup do supermarketu. Z letáku jsem zjistila, že mají v akci králičí maso, a tak jsem se těšila, jak si udělám bezvadný sobotní oběd. Když jsem dorazila do obchodu, sundala jsem batoh, dala ho do vozíku a vyrazi
5.2.2023
Dnes si to nedokážu vysvětlit. Jak nás ta opičí zaslepená láska dokázala postavit proti sobě, že jsme začaly tak bláznivě soupeřit. Byly jsme s Annou kamarádky už ve školce. V mnohém jsme si byly podobné, jako sestry. Ve stejnou dobu jsme se zamilovaly, šly si vzájemně na svatbě za svědka a i děti se nám narodily ve stejný rok. A právě tehdy se naše cesty začaly rozcházet. Moje starší dcera
3.2.2023
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když má své kamarády. Já jsem mu dobrá doma, když se nudí a chce si hrát
1.2.2023
Bydlení v panelovém domě s sebou nese mnohá překvapení. Tím největším byla prázdná spíž! Zavařené meruňky a okurky přes noc zmizely. Byla jsem vždy pilná jako včelka. Tak mi říkal láskyplně manžel a já na to byla pyšná. Pilně jsem pracovala na naší velké zahradě a ještě pilněji zavařovala ovoce a zeleninu. Nic nesmělo přijít nazmar! Dělala jsem to pro radost Měla jsem velkou radost, když
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh