Domů     Nechal ji se dvěma dětmi a ještě těhotnou a utekl za jinou

Nechal ji se dvěma dětmi a ještě těhotnou a utekl za jinou

5 minut čtení

S dcerou jsme si hodně blízké. To co se jí stalo, je rána i pro mě. Nedokážu pochopit, jak se mohl její manžel zachovat tak strašně podle.


Když se Vladana vdávala, měli jsme z ní radost. Našla si perfektního kluka. Tomáš byl pracovitý, spolehlivý, vypadalo to, že kromě téměř bláznivého nadšení pro vše, co souvisí se železnicí, nemá žádnou vadu. Jejich budoucnost jsem viděla v růžových barvách.

A zdálo se, že se nemýlím. Od Vladany jsem věděla, že jim to klape, nebyl problém,který by společně nedokázali vyřešit. Co bylo ještě důležitější, měli stejný názor na to, kam by se měl jejich život ubírat, kolik by chtěli dětí a co je pro ně opravdu důležité.

Společné plány, které měli, jim vycházeli. Začali opravovat domek po Tomových prarodičích. Investovali do něj každou korunu, kterou vydělali a každou chvilku volného času. Bylo to náročné, ale věděli, co chtějí.

Nastěhovali se do nového hnízdečka a do roka byla Vladana těhotná. Tomáše v práci jako na zavolanou povýšili a zvedli mu plat, takže se nemuseli bát, jak na tom budou s penězi, až Vladana zůstane doma s miminkem. 


Všechno zvládala na jedničku

Kamilek se narodil trochu dramaticky, císařským řezem, ale jinak bylo všechno, jak má být. Novopečení rodiče zářili štěstím a my, novopečení prarodiče jakbysmet. Vladanu péče o synka bavila, ale nezapomínala ani na manžela.

Obdivovala jsem ji, jak všechno zvládá, já nebyla zdaleka tak dobrá, když se mi narodila. Po čase se na mateřské začala Vladana tak trochu nudit.

Začali s Tomem přemýšlet, co by tak mohla dělat, aby jí to vyhovovalo časově, bavilo jí to a přineslo to i něco rodině. Nakonec se rozhodla, že bude šít dětské oblečení. Tomáš jí koupil stroj a začala.

Byla úspěšná, i s Kamilkem v patách dokázala rozjet malou, ale dobře fungující živnost. Když byl z Kamilka tříletý capart, Vladana znovu otěhotněla. Věděla jsem od ní, že to tentokrát úplně plánované nebylo, ale stejně měli radost. Ke Kamilkovi přibyla Zorka.

Tomáš by se pro rodinu přetrhnul, Vladana měla domácnost v dokonalém pořádku a ještě zvládala své podnikání, prostě rodinka jako z reklamy. 


Neměli moc času


Děti rostly jako z vody, Tom se víc věnoval kariéře, oblečení od Vladany bylo žádané. Měli se dobře, jen si mi dcera občas postěžovala, že na sebe nemají moc času.

Občas si vyrazili, když jsme jim my nebo Tondovi rodiče hlídali, ale bylo znát, že by na sebe rádi měli víc času. Nikdo z nás, ani oni sami v tom ale neviděli ohrožení vztahu. Asi už nikdy nezjistíme, kdy se to začalo kazit.

A já osobně nikdy nepochopím, jak mohl být Tomáš takový tajnůstkář. Bylo to v listopadu, Zorka měla krátce po čtvrtých narozeninách, když mi do kuchyně vrazila ubrečená dcera. Nechápala jsem, co se děje.


Nemohla jsem tomu uvěřit


Chudinka se úplně sesypala, ale nejdřív mi nezapomněla říct, že jí děti hlídá kamarádka a nemám se ničeho bát. Ale měla jsem. „Mami, on má jinou ženskou,“ vypravila ze sebe.

Byl poslední dobou stále unavený a naštvaný, ale tvrdil, že toho v práci mají moc, že se po něm vozí šéf… Věřila jsem mu to, neměla jsem důvod mu nevěřit.

A teď najednou přijde s tím, že má nějakou Alenu, že se s ní schází už od jara a že jeho život až do teď nestál za nic. Nechápu to. Vždyť máme Kamču a Zorku. Jak nám to mohl udělat”? Ráda bych jí dala nějakou uklidňující odpověď, ale žádná mě nenapadla.

Taky jsem to nechápala. Jak Tomáš, ten spolehlivý, milující a zodpovědný manžel a táta, mohl udělat takovou pitomost. Nejhorší bylo, že už se, podle Vladany, rozhodl. Prý nemůže nadále žít ve lži, a tak mu nezbývá nic jiného, než od rodiny odejít.

S tím se ale Vladana nehodlala smířit. I když jí Tomáš tak strašně ublížil, nechtěla ho nechat odejít, už kvůli dětem. A já s ní souhlasila.


Nechtěla rozvod


Snažila se s Tondou dohodnout, najít nějaké řešení. Jenže on byl slepý a hluchý. Od manželky se dvěma dětmi se v podstatě odstěhoval k holce, které bylo stěží dvacet. Pořád kolem ní skákal, na děti nebyl schopný udělat si čas.

A aby toho nebylo málo, Vladana zjistila, že je potřetí těhotná. To bylo něco, co mi hlava obzvlášť nebrala. Ten zmetek, a jinak mu opravdu nemůžu říct, totiž s Vladanou do poslední chvíle, než jí oznámil že odchází, normálně spal, jakoby se nechumelilo.

Obě jsme doufaly, že by miminko mohlo jejich vztah zachránit, To jsme se ale přepočítaly. „Mrzí mě, že jsem ti zkomplikoval život, ale můžeš jít přece na potrat. Neboj se, zaplatím to…“. Přesně tohle jí Tomáš řekl. Pro mě v tu chvíli skončil.

Kdybych ho měla po ruce, zabila bych ho. Vladana ne. Sesypala se, skončila na kapačkách v nemocnici, ale ani po takové obludnosti se nedokázala Tomáše vzdát a smířit se s koncem vztahu. 


Už nemají šanci


Je mi jí neskutečně líto. Ten zmetek od ní odešel a pořád jí otravuje, aby přistoupila na rozvod. Jenže Vladana nechce. Má pocit, že je pořád ještě co zachraňovat.

Já ani manžel si to nemyslíme, nemyslí si to ani Tomovi rodiče, kteří mimochodem syna zavrhli a postavili se na stranu naší dcery. Všichni víme, že je to pro ni hrozně těžké, kvůli Kamilkovi a Zorce, i kvůli tomu malému, co se má brzo narodit.

Přesto doufáme, že dostane brzo rozum a nechá ho jít. Protože i kdyby se nakrásně rozhodl vrátit, s člověkem, který byl schopný dopustit se takové ohavnosti, se prostě žít nedá.

Hana (66), Klatovsko

Související články
3 minuty čtení
Poslední měsíce jsem byla často unavená. Lékaři mluví opatrně, ale člověk pozná, když se něco v životě pomalu uzavírá. A tak jsem začala myslet na místa, která ve mně zůstala celý život. Na věci, které člověk nosí hluboko v sobě, i když o nich desítky let nemluví. Jedním z těch míst byla stará roubenka v Českém ráji. Když jsem byla malá, jezdili jsme tam s rodiči skoro každé léto. Patřila paní
4 minuty čtení
Žila jsem tak jako řada žen mého věku, kterým už osud vzal partnera. Sama, ale s dobrou kamarádkou po boku. Byla jako moje sestra... Pětačtyřicet let jsme spolu sdílely recepty na koláče, radost z prvních krůčků dětí i slzy po odchodech našich manželů. Dana pro mě byla jistotou v nejistém běhu života. Nikdy by mě nenapadlo, že právě ona mi jednou zničí úplně všechno. Síla přátelství? Všec
2 minuty čtení
Moji drahou maminku měl každý rád. S velkou láskou se starala i o květiny. Když zemřela, všechny rostliny uvadly, i když jsem se snažila. Byl to poklad v lidské podobě, moje maminka se vůbec neuměla mračit nebo se na někoho zlobit. Bylo to takové sluníčko, a to nejen pro naši rodinu, ale pro celé okolí. Milovali ji mladí i staří. Někteří v ní viděli babičku od Boženy Němcové, chlapi ze sídliště
2 minuty čtení
Když jsem byla ještě v pubertě, věřila jsem, že láska si člověka najde sama. Nenapadlo by mě, že mě přehlédne. Jak je to možné? Vždyť každý zažije lásku. Je to přece to nejpřirozenější, co lidé cítí. Já se odmala dívala na starší ženy v našem městě, jak vedou za ruku své muže, jak spolu nakupují nebo sedí večer na lavičce před domem. Byla jsem přesvědčená, že jednou budu mít něco podobného také
5 minut čtení
Od malička jsem si představovala život plný smíchu, dětské radosti a rodinných večeří. Krátce jsem to měla. Toužila jsem po domově, kde bude vždycky někdo čekat. Kde bude vonět čerstvě upečený koláč a kde se lidé obejmou pokaždé, když přijdou z práce nebo ze školy. Nikdy jsem nesnila o kariéře ani o velkém bohatství, chtěla jsem jen obyčejné štěstí. Muže, kterého budu milovat, děti, které budu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Důkaz o dopadu nejstaršího meteoritu na světě
21stoleti.cz
Důkaz o dopadu nejstaršího meteoritu na světě
Výzkumníci z Curtinovy univerzity používají inovativní techniky k datování impaktního kráteru v oblasti Pilbara v Západní Austrálii, který za sebou zanechal meteorit, jež na Zemi dopadl před třemi mil
Mimozemšťan z Andahuaylillas: Čí jsou ostatky zakrslého stvoření s ohromnou lebkou?
enigmaplus.cz
Mimozemšťan z Andahuaylillas: Čí jsou ostatky zakrslého stvoření s ohromnou lebkou?
Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, není z tohoto světa. Nemůže být! Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzc
Bloudí lesem a hlídá děti
skutecnepribehy.cz
Bloudí lesem a hlídá děti
Na letní dovolenou na venkově jsem se těšila. Jednoho dne jsem v lese uviděla podivnou ženu. Stála tam a jen se na nás dívala. Myslíte si, že smrtí všechno končí? Já jsem byla dlouhé roky přesvědčena o tom, že ano. Že nic víc po smrti už není. Nevěřila jsem nikdy na převtělování duší ani nic podobného. Zkušenost,
Životabudič jménem sprcha
rezidenceonline.cz
Životabudič jménem sprcha
Dopřeje relax a nabije energií, představuje soukromé útočiště, je zdrojem wellness prožitků. Nejmodernější hygienické oázy, jež sprchování pozvedají na dokonalý očistný rituál těla i mysli, potěší prvotřídním designem, prémiovými materiály a technologiemi. Moderní sprchové kouty nebo panely na první pohled zaujmou jednoduchým designem, inspirovaným nejčastěji minimalismem, kde každý prvek v prostoru má své místo a
Plavil Hannibal cestou k Římu své slony na vorech?
historyplus.cz
Plavil Hannibal cestou k Římu své slony na vorech?
Zvrásněné čelo dává tušit, že kartaginský vojevůdce Hannibal nad něčím usilovně přemýšlí. Během výpravy do Itálie musí zdolat řadu překážet. Tou největší jsou Alpy. První expediční oříšek ale řeší již o něco dříve. Na území dnešní Francii je nucen překonat řeku Rhônu. Podle dřívějších teorií ji nechal své slony přeplavat. Teď se však zdá, že
Léto v Olomouckém kraji: krajina poznání, příběhů a živé kultury
epochanacestach.cz
Léto v Olomouckém kraji: krajina poznání, příběhů a živé kultury
Jsou regiony, které se návštěvníkům představují jediným symbolem. Olomoucký kraj mezi ně nepatří. Jeho kouzlo spočívá v rozmanitosti. Během jediného dne lze projít středověkým hradem, sestoupit do podzemních jeskyní, vystoupat na rozhlednu, projít se po hřebeni Jeseníků a večer strávit na festivalu pod širým nebem. Právě propojení poznání, kultury a aktivního odpočinku dělá z regionu
Guma na mazání nahradí chleba a zachraňuje školáky i slavné umělce
epochaplus.cz
Guma na mazání nahradí chleba a zachraňuje školáky i slavné umělce
Uděláte chybu, sáhnete po gumě a během vteřiny je problém pryč. Dnes je to naprostá samozřejmost. Jenže po většinu lidské historie žádná guma na mazání neexistuje. Kdo se splete při psaní nebo kreslení, musí škrtat, přepisovat nebo začít znovu. A když se v 18. století objeví první mazací guma, je to vlastně šťastná náhoda. Její
Korunovace prvního českého krále: Odměnil se Vratislav II. arcibiskupovi za korunu?
epochalnisvet.cz
Korunovace prvního českého krále: Odměnil se Vratislav II. arcibiskupovi za korunu?
Pražský hrad je od rána v obležení zvědavců. Takovou slávu česká země ještě nezažila. Poprvé v historii bude mít krále! Kníže Vratislav II. právě zažívá vrchol své panovnické kariéry.   Obřad, který se koná 15. června 1085, nevede nikdo menší než sám trevírský arcibiskup Egilbert (†1101) a v publiku mezi řadovými diváky stojí další osobnost, jež se
Cottage krabí salát
tisicereceptu.cz
Cottage krabí salát
Opravdu superrychlá a mimořádně lehká večeře. Pokud si chcete udržet štíhlou linii, a ještě si pochutnat, případně začínáte s odtučňovacím režimem, cottage sýr je naprosto ideální ingredience pro jako
Symbol letní sezóny v tyrkysové barvě
iluxus.cz
Symbol letní sezóny v tyrkysové barvě
Tyrkysová udává tón letošního léta, elektrizuje styly a přitahuje pozornost. Spojením svěží minerální čistoty a slunné smyslnosti z ní značka Frederique Constant učinila podpis svého nového modelu Man
Kouzelná svatojánská noc
nejsemsama.cz
Kouzelná svatojánská noc
Noc 21. června je považována za jednu z nejmagičtějších v roce. Za slunovratu se podle tradic stírá hranice mezi světem lidí a silami přírody. Svět se o této noci na chvíli zpomalí, bylinky kouzlí a oheň očišťuje duši. Svatojánská noc. Už jen ta slova v sobě nesou šepot dávných časů, vůni bylin a praskání ohně pod hvězdami. Je opředena kouzly, rituály i dávnými tradicemi, které v sobě
Swift nudí svého partnera? Vždyť usnul jako špalek!
nasehvezdy.cz
Swift nudí svého partnera? Vždyť usnul jako špalek!
Popová královna současnosti Taylor Swift (36) a profesionální hráč amerického fotbalu Travis Kelce (36) se mají 3. července s velkou slávou brát a celý svět hoří nedočkavostí. Silné rozpaky ale vzbu